Originální inspirace: Nevěstin závoj ve svatební výzdobě

 • 7. pro 2020
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Mezi trendy svatební výzdoby patří již několik sezon i tenké stonky s drobnými jemňoučkými kvítky ve všech odstínech bílé a smetanové až po slabounce růžovou.

Nevěstin závoj (šater) je jedním z nejněžnějších květů na světě a díky své velikosti a hustotě jsou možnosti jeho využití téměř nekonečné.

Nevěstin závoj ve svatební výzdobě – na svatebním stole jako doma

Šater se používá nejčastěji v kombinaci s jinými druhy květin a díky jeho bílé barvě jej můžete zkombinovat s jakoukoliv jinou barvou. Můžete jej například přidat v malém množství do váz na stole pouze s jedním druhem květin, například růžemi, a vytvoříte tím nezapomenutelnou svatební výzdobu.

Nevěstin závoj na svatbě

Sluší mu každý styl svatby

Mezi jeho další výhody patří, že se skvěle hodí k jakémukoliv stylu svatby (rustikální, vintage, elegant, glamour), stejně jako k různým svatebním tématům. Vypadá nádherně v kombinaci s jutovým ubrusem i s elegantním bílým.

Růže, pivoňky, kaly, orchideje… Téměř všechny květiny můžete doplnit něžným šaterem, který jen znásobí krásu vaší svatební výzdoby.

Vynikne i samotný

Pokud jste se rozhodla nechat vyniknout ve výzdobě právě nevěstin závoj, žádný problém! Je natolik vznešeným a bohatým kvítkem, že jej nemusíte doplňovat vůbec ničím. Samozřejmě, závisí to na množství použitého šateru a na tom, co se vám líbí.

Jako stvořený na svatbu venku

Šater je jako stvořený na svatbu venku, ale i na výzdobu kostela, sálu či altánku. Jeho velkou výhodou je totiž trvanlivost. Na rozdíl od některých jiných druhů květin šater nezvadne rychle a vydrží celý večer až do dalšího rána, takže se nemusíte bát, že by vám výzdoba rychle uvadla.

Drobné kvítky totiž vadnou postupně, a díky jejich malé velikosti a množství na jednom stonku, si jen těžko všimnete zvadlých kvítků.

Zajímavým nápadem na vintage svatbu je nevěstin závoj ve vázách či dokonce v ozdobených zavařovacích sklenicích. Mohou být použity jako dekorace svatebního stolu nebo mohou být uvázány na provázek visící ze stropu nebo z větví stromů.

Jedinou nevýhodou je, že šater má kytičky natolik jemné, že je většinou potřeba použít několik stonků, pokud chcete, aby pořádně vynikl. Většinou se totiž používá jen na doplnění svatební výzdoby. Váš svatební rozpočet vám to však určitě nenabourá, protože šater nepatří mezi finančně náročné květiny.

Nevěstin závoj ve svatební kytici

Chcete-li vytvořit dojem husté a nadýchané svatební kytice, šater je tou správnou volbou.

Požádejte květinářku, aby vám šaterem ozdobila pouze spodní část svatební kytice, nebo jím jen vyplnila prázdná místa vzniklá mezi květinami ve vaší kytičce. Efekt hustoty a elegance budete mít zaručen. Ať už jde o kytičku kulatou nebo visící, nevěstin závoj je možné přidat kamkoliv.

Nebo jednoduše objednejte spolu s výzdobou více nevěstina závoje a kytičku pro sebe či pro družičky dokážete hravě vytvořit i sama. Stačí spojit několik kusů nevěstina závoje, přidat růže, sedmikrásky či nějaké luční květiny a vše několikrát omotat jutovým provázkem nebo stuhou v barvě výzdoby.

Rovněž je možné vytvořit i pírko pro ženicha a svatební hosty.

Nemáte ráda příliš překombinované svatební kytice a vaším snem je jednoduchá a něžná kytička? Uvažte si ji jen ze samotných kvítků nevěstina závoje! Zklamaná určitě nebudete.

Nevěstin závoj na věnci a v účesu

Jednoduchým způsobem vytvoříte dokonce i kouzelnou ozdůbkou do vlasů z šateru. Stačí do účesu sponkami přichytit několik stonků této nádherné rostlinky a váš účes nabere druhý dech. Pěkně vynikne i v kombinaci se svatebním závojem. Zajímavým nápadem je vyhotovit z šateru svatební věneček pro vás či vaše družičky.

Pokud vás nevěstin závoj oslovil, nebojte se jej použít opravdu kdekoliv. Možností je mnoho a nemusíte mít obavy, že byste jím něco pokazila, právě naopak. Stane se milým a nezapomenutelným doplňkem vaší svatby.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?