Nevěsta Lucie: „Místo jsme vybrali vlastně díky Beremese.“

 • 11. dub 2018
 • Daniela Malá
 • Barbora Bistiak Photography

Začalo to nenápadně. Pepa si Lucku vyhlídnul na Facebooku a pozval ji na kafe. Po 5 letech vztahu přišla žádost o ruku, ze které byla Lucka celkem vykulená. Pak se ale rychle rozkoukala a každý den po celý rok hledala inspiraci pro jejich svatbu. A můžete se podívat, že se to opravdu vyplatilo :-).

Lucko, jak jste se s Pepou seznámili? K našemu seznámení nemám žádný zajímavý příběh. Pepa si mne vyhlídl na Facebooku a prostě mi napsal, jestli s ním nepůjdu na kafe.

Po jak dlouhé době tě požádal o ruku? Jak jsi to prožívala? O ruku mne požádal po 5 ti letech vztahu a vůbec jsem to nečekala, byl to pro mne celkem šok a dlouho jsem to, že budeme řešit svatbu a věci kolem vstřebávala. Zpětně na ten okamžik vzpomínám moc ráda.

Jaké byly svatební přípravy? Kdo ti při nich nejvíce pomáhal? Na svatební přípravy jsem často nadávala, jak už se těším až to plánování, hledání a nakupování bude u konce, ale ve finále mi to hodně dlouho po svatbě strašně chybělo. Začala jsem plánovat v únoru a od února jsem prakticky každý den minimálně hledala nějakou inspiraci a sháněla po bazarech různé věci, proto bylo pak zvláštní najednou po roce nic takového neřešit.

Při přípravách mi nejvíce pomáhala moje sestra a její kamarádka. Holky mi pomáhaly vyrábět spoustu dekorací a sestra mi splnila naprosto vše, co jsem si usmyslela a že toho nebylo málo. Za to jsem moc vděčná.

Co sis na svatbu prostě "vydupala"? Měl i ženich nějaké přání ohledně svatby? O ničem, co bych si musela vyloženě vydupat, nevím. Pepa mi ve většině případů dal volnou ruku, takže jsem si vlastně mohla udělat vše, jak jsem chtěla. A ženicha největší přání bylo to, abychom si řekli při obřadu sliby.

Jaké byly hlavní prvky svatební výzdoby? A kde jsi dekorace sháněla? Hlavními prvky byly asi květiny a různé přírodní dekorace. Hrozně jsem chtěla zelené věnce a spoustu váziček s kvítkama. Dále jsem se pokoušela zakomponovat do výzdoby co nejvíce přírodních a "boho" dekorací a svíček. Večer, když se všechny zapálily, vypadalo to krásně. Dekorace jsem sháněla úplně všude. Hodně svícínků a váz jsem nakoupila v IKEA, pak jsem spoustu věcí sehnala po bazarech a v různých hrabácích, o kterých jsem neměla před svatbou ani zdání, že existují. Hodně dekorací jsme také vyrobily.

Co hrálo hlavní roli při výběru místa? Jak dlouho vám trvalo místo vybrat? Místo jsme vybrali vlastně díky Beremese. Náhodou jsem viděla fotky z našeho místa. Jeli jsme se tam podívat a už z dálky nás místo uchvátilo. Oba s manželem jsme chtěli svatbu na louce, to bylo jediný, co jsem věděla a tohle místo? Bylo na úplné samotě, dokonalé jídlo, moc milý majitel a krásné prostory. Hned jsme měli jasno.

Co bylo na programu den před svatbou? A kde jsi nocovala? Mohla jsi usnout? Na programu byl hrozný chaos. Jelikož jsem si naivně myslela, že napeču veškeré cukroví sama, připravím výzdobu, tak aby to bylo dle mých představ a ještě k tomu dovyrobíme dekorace, které jsem vymyslela až na poslední chvíli. Nakonec to dopadlo tak, že jsem hodně brzo ráno vstala, pekla a nic se mi nedařilo. Potom jsme jeli na místo svatby začít připravovat věci.

Odtamtud jsem opět jela péct a vše měl na starost manžel a jeho parta, večer jsem to jela zkontrolovat, a když jsem viděla, že si ve 22 hod. svítí mobily na slavobránu a snaží se jí postavit, dostala jsem záchvat paniky a jela spát domů. Usnout jsem moc nemohla.

Byla jsi utajená nevěsta? Ano, to vlastně bylo další z mála ženichových přání. Chtěla jsem se sejít chvilku před obřadem, jen my dva, bylo mi to milejší. Manžel ale trval na tom, že se musíme vidět až na obřadu.

Jaký byl svatební obřad? Měli jste univerzální řeč od oddávajícího, nebo jste si ji nějak upravili? Obřadu jsme se trochu báli. Věděli jsme, že si chceme dávat sliby a to ostatní jsme nechali na panu oddávajícím a nakonec jsme byli mile překvapeni. Pan oddávající mluvil z patra, nic nemusel číst a vůbec to nepůsobilo jako naučená řeč a říkal samé krásné, pozitivní věci.

Měli jste stanovený rozpočet? Pokud ano, podařilo se vám ho udržet? Rozpočet jsme stanovený měli a vše si poctivě zapisovali do tabulky tak, abychom měli přehled. Nakonec jsme náš rozpočet přesáhli cca o 15 tisíc Kč.

První novomanželský tanec jste měli spontánní nebo jste měli připravenou nějakou choreografii? V počátku plánování jsme měli v plánu něco nacvičit, ale nakonec jsme to vzdali a tanec byl naprosto spontánní.

Máš nějaký tip pro usnadnění práce? Určitě rozdělit práci a nechat si s přípravami pomoct. Pro den svatby si zvolit někoho, komu důvěřujete, aby za Vás v ten den řešil jakékoliv problémy, které nastanou. Klidně bych investovala i do svatebních koordinátorek, které mají nespočet zkušeností a do Vašeho dne vnesou řád a vy se pak nemusíte o nic starat.

Už jste se vydali někam na líbánky? Neměli jsme v plánu nic velkého, na podzim jsme si zajeli na víkendový wellness pobyt a brali jsme to jako takovou mini svatební cestu.

Víc fotografií ze svatby Lucky a Petra:

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?