Jak se připravit na první svatební tanec?

 • 24. lis 2021
 • isifa / Shutterstock

Ženich nemá v nohách rytmus a vy si sotva vzpomenete na valčíkové kroky z věnečku. Bez ohledu na vaše taneční schopnosti vás čeká novomanželský tanec. Některé páry se ho nemohou dočkat, jiné by ho nejraději vynechaly. Jak se připravit na první svatební tanec?

první svatební tanec

Pokud neumíte tančit, i ty krátké tři minuty vám budou připadat jako věčnost. Abyste se uvolnila a užila si svůj novomanželský tanec, stačí jediné – naučit se ho zatancovat. Jak si ho co nejsnadněji osvojit? Možností máte hned několik, stačí si jen vybrat.

Taneční škola

Nejlépe vás na první svatební tanec připraví odborníci. Oni budou trpěliví a vy snaživí a půjde to. Aby kurz naplnil vaše očekávání, je důležité, abyste ho absolvovali celý. V případě, že se na některou lekci nebudete moci dostavit, poproste lektora o náhradní termín. Pokud nejste tanečně zdatný pár, trénink pouze v taneční škole nestačí.

Aby vám taneční kroky zůstaly v paměti, zatančete si po lekci alespoň jednou týdně. Občas se stane, že máte pocit, „už to přece umím“, ale po čase, když máte tančit, zjistíte, že jste kroky zapomněli. Méně šikovným tanečníkům doporučujeme individuální taneční kurzy, ti více zdatní si vystačí i se skupinovým tréninkem.

Tip od nás: Slevové portály jsou plné tanečních kurzů, stačí je jen uhlídat. V takovém případě je taneční kurz finančně nenáročnou položkou.

Cvičení doma

V každé rodině se najde minimálně jeden skvělý tanečník. Strýc, babička, bratranec… Poproste je, aby vás naučili tančit. Je to levný a efektivní způsob, jak se připravit na první svatební tanec. Přece jen, před našimi blízkými nemáme takovou trému jako před profesionálními tanečníky. Při tanci se více uvolníte a bez stresu si dříve osvojíte taneční kroky. Nechte se vést jejich radami a spojte příjemné s užitečným.

Vždyť upřímně, kdy naposledy jste strávili vedle svatebních příprav večer s rodinou? Další alternativou je učení se pomocí videí. Vyžaduje velkou dávku trpělivosti a tréninku. Pamatujte, že viděné často působí lehčeji, než ve skutečnosti je. Nevýhodou může být, že vám nemá kdo vytknout chyby, kterých se během tance dopouštíte a neuvědomujete si je. Tančete před zrcadlem, abyste viděli svůj taneční výkon a chyby.

Improvizace

Ne každý prožívá první svatební tanec natolik intenzivně, že se na něj bude připravovat. Tuto možnost doporučujeme spíše sebevědomým tanečníkům, kteří ovládají taneční kroky. Jinak by váš novomanželský tanec mohl skončit pořádným fiaskem. Improvizace si do jisté míry vyžaduje přípravu v podobě výběru písně a tanečního stylu.

V žádném případě nesázejte na tzv. úplnou improvizaci typu: „vždyť nějak to odtancujeme, pohoupáme se ze strany na stranu …“ Nikdo z hostů od vás neočekává taneční výkony hodné soutěže, ale jistou úroveň by váš svatební tanec měl mít.

Svatební kurz tance

Od taneční školy se liší tím, že je doslova „ušitý“ na míru. Jeho výhodou je, že profesionálové vám pomohou nejen se samotným tancem, ale i s výběrem písně. Na rozdíl od tanečních kurzů vás nebudou zatěžovat celou plejádou tanečních stylů, ale zvolí pro váš novomanželský tanec konkrétní styl i píseň.

S jejich pomocí se připravíte velmi konkrétně a ušetříte tím spoustu času. Ideální je s ním začít 2–3 měsíce před svatbou. Nenechávejte ho na poslední chvíli. Profesionálové nemají v diáři pouze vaše termíny. Někteří nabízejí dokonce kurzy v pohodlí vašeho domova.

Výběr písně

Pokud máte svou společnou srdcovky, máte o výběr té správné písně zřejmě už dávno postaráno. Snoubenci si nejčastěji vybírají na první svatební tanec píseň, která nějakým způsobem vystihuje jejich lásku nebo je spojena s nějakou společnou emotivní událostí páru. Ne každá taková píseň je na první manželský tanec vhodná. Nevěšte hlavu.

Existují stovky písní a melodií, které se k této události hodí. S výběrem vám rádi pomohou vaši profesionálové. Na druhé straně, nikde není psáno, že novomanželský tanec musí být valčík. Pokud si troufáte na pěknou taneční hip-hopovou choreografii, směle do toho! První novomanželský tanec je přeci jen o dvou lidech – o vás a o něm.

Tip redakce: Viz seznam nejoblíbenějších a nejkrásnějších písní na první manželský tanec.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?