Kategórie

Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!

Znáte to. Při psaní seznamu svatebních písní vám v uších znějí oblíbené romantické písně a před očima se vám vynořují nádherné momenty strávené s vaším nastávajícím. Vybrat z množství krásných písní jen pár takových, které odeznějí během svatebního obřadu či svatební hostiny, je doslova bojový úkol.

V případě, že si s výběrem svatebních písní nevíte rady, můžete zkusit najít inspiraci na internetu, který nabízí množství svatebních playlistů. My vám přinášíme žebříček typických svatebních písní, kterými na svatbě dozajista nic nezkazíte.

Moderní svatební písně

All Of Me – John Legend

Píseň, kterou autor zazpíval nevěstě na své vlastní svatbě, rozhodně nesmí v našem žebříčku chybět. Nádherný text plný romantických vyznání je ve spojení s pomalou melodií na svatbu ideální volbou.

Marry You – Bruno Mars

Jak již samotný název písničky napovídá, píseň od talentovaného zpěváka Bruna Marse nesmí chybět na seznamu svatebních písní u žádné moderní nevěsty.

Thinking Out Loud – Ed Sheeran

Nadčasová píseň anglického zpěváka Eda Sheerana se podle hudebních kritiků zapíše do hudebních dějin jako jedna z nejkrásnějších svatebních písní.

Sugar – Maroon 5

Díky originálnímu klipu se skladba Sugar stala typickým svatebním hitem, který rozproudí zábavu na každém svatební veselí.

Everything – Michael Bublé

Michael Bublé sice nepatří mezi extrémně komerční zpěváky, ale díky své kvalitní hudbě a nádhernému textu jsme jednu z jeho romantických písní jednoduše museli zařadit do našeho žebříčku.

Beautiful In White – Westlife

Tato moderní píseň s typicky svatební melodií a krásným textem by na vaší svatbě rozhodně neměla chybět.

Svatební písně vhodné pro první manželský tanec

Kromě kreativních párů, které si na svůj první tanec připraví vlastní taneční choreografii, většina novomanželů upřednostňuje pomalé, romantické melodie.

Love To Be Loved By You – Marc Terenzi

Píseň, kterou Marc Terenzi nazpíval pro svou tehdejší manželku Sarah Connor, patří mezi písně, které v úvodu svatební zábavy znějí nejčastěji.

You Are Not Alone – Michael Jackson

Nádherná romantická píseň od krále popu. Co víc dodat?

I Will Always Love You – Whitney Houston

Píseň známou především díky romantickému filmu Osobní strážce vám dozajista nemusíme představovat. Díky krásnému textu a nenapodobitelnému pěveckému výkonu Whitney Houston patří tato píseň mezi nejkrásnější svatební songy.

Because You Loved Me – Celine Dion

Z repertoáru Celine Dion si můžete vybrat hned několik romantických písní ideálních pro první manželský tanec. Píseň Because You Loved Me rozhodně mezi ně patří.

Rockové balady

V případě, že patříte mezi milovníky rockové hudby, vybrali jsme pro vás i z tohoto soudku pár písní, které se na svatbu skvěle hodí.

Always – Bon Jovi

Romantická rocková balada Always patří k nejznámějším hitem americké skupiny Bon Jovi. Krásný text, krásná hudba, krásný hlas... Ještě stále váháte? :)

November Rain – Guns N'Roses

Píseň November Rain patří ke klenotům rockové hudby. Jako svatební píseň si ji novomanželé pravděpodobně vybírají především kvůli svatebnímu klipu, ve kterém si filmové ANO řekne zpěvák kapely Axl Rose a jeho tehdejší přítelkyně, modelka Stephane Seymour.

Too Much Love Will Kill You – Queen

Nemusíte se bát, příliš mnoho lásky vás rozhodně nezabije :). Právě naopak. Tato krásná balada z dílny famózní skupiny Queen je na první manželský tanec ideální volbou.

Angels – Robbie Williams

Jedna z nejznámějších písní britského zpěváka Robbieho Williamse také patří mezi oblíbené svatební písně.

Slovenské a české svatební písně

Len kým tu si – Elán

Pokud patříte mezi fanoušky skupiny Elán, můžete si vybrat hned z několika romantických písní. Kromě písně „Len kým tu si“ si novomanželé na svůj první tanec častokrát vybírají píseň „Ak nie si moja“ či píseň „Tisíc a jeden krát“.

Love Song – Paľo Habera

Další nádherná píseň, díky které se svatebním hostům při pohledu na tančící manželský pár budou drát slzy dojetí do očí.

Ve dvou – Monika Bagárová

Píseň známou zejména z pohádky Čertova nevěsta v podání talentované české zpěvačky Moniky Bagárové považujeme za jednu z TOP česko-slovenských svatebních písní.

Šrouby a matice – Mandrage

Výborná skladba s milým textem je výbornou volbou pro snoubence, kteří jsou originální a milují humor.

Tradiční české a moravské písně

Tradiční česká a moravská svatební veselice zahrnuje několik obřadních úkonů, ke kterým se vážou tradiční lidové písně. Notoricky známé svatební písně, jejichž text a melodii zná většina svatebčanů, dozajista zvednou ze židlí svatební hosty všech věkových kategorií.

Ej, od Buchlova
Dívča, dívča laštovička
Svitaj, bože, svitaj
Zazpívaj slavíčku
Nechoď šohaj v sobotu
V hornom konci svíťá
Zaspala nevěsta
Mamko moja, já sa vydávat mám
Po dolině tichý větřík povívá
Čí je to svatbička, Eště svatba nebyla
Už sa svatba dokonává

Svatební písně ideální na skupinové tance

Jede, jede mašinka – Maxim Turbulence

Známá píseň, která nesmí chybět na žádné pořádné veselici.

La Macarena - Los Del Rio

Kto by neznal známou choreografii na ještě známější španělskou píseň Macarena?

Macejko – Senzus

Píseň Macejko můžete na internetu najít ve více verzích. Každá z nich však dozajista roztančí všechny svatebčany.

Melodie k francouzskému tanci Kankán od Jacquese Offenbacha

Krásných a romantických skladeb je nespočet. Už jen vybrat ty nejkrásnější pro vás a shodnout se při psaní seznamu svatebních skladeb s vaším partnerem :). Držíme vám při tom palce!