10 inspirací pro svatební poděkování rodičům

 • 28. kvě 2024
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

V den svatby jsme jaksi více nostalgičtí. Při pohledu na naše rodiče se nám oči zalévají slzami a cítíme vděčnost za všechno, co pro nás udělali. Chceme jim poděkovat za všechny ty roky výchovy a lásky. Máme pocit, že pouze slovo „děkuji“ v tento den nestačí. Abyste si nelámala hlavu nad dárkem, který je potěší, lámali jsme si ji my, a toto jsme vymysleli.

svatební poděkování rodičům

1. Společná fotka

Darujte jim vzpomínku. Vaši společnou. Prohrabte se ve starých i nových fotkách a vyberte tu, kterou máte nejraději. Nebo tu, s níž se váže nějaká vtipná příhoda či okamžik. Na fotku kupte pěkný rám a do koutku fotky fixem napište například „Děkuji“ nebo „Miluji vás“. Rodiče budou mít tento dárek stále na očích a pocit, který prožívali, když jste jim ji dala, se jim tak pokaždé připomene.

2. Svatební poděkování rodičům na plátně

Najděte vhodné slova díků a dejte je zvěčnit na plátno. Pokud nejste příliš kreativní typ, nevadí. Dárkové e-shopy nabízejí hotové textové předlohy, které vás zajisté inspirují. Vyberete si barvy, písmo a zdobení, které by se mohlo vašim rodičům líbit nejvíce, a dárek je na světě. K textu můžete přidat také svou fotografii s nastávajícím, aby vás měli rodiče pěkně pohromadě.

3. Hrnky

Poděkování může být napsáno i na hrníčcích, ze kterých pijí vaši rodiče každé ráno kávu nebo čaj. Nebojte se obdarovat je na první pohled obyčejným dárkem. Věřte, někdy ty každodenní drobnosti potěší nejvíce. Hrnek je milý a zároveň praktický dárek, na který jim v poličce nebude padat prach.

4. Srdce na stojanu

Pokud jste za trendy klasiku, dejte jim vyrobit poděkování ve tvaru srdce s děkovným textem. Na výběr máte z různých materiálů. Nejoblíbenější je však sklo a dřevo. Techniky tisku se také liší. Text může být vytištěn na povrchu materiálu nebo do něj vrytý. Můžete si vybrat srdce na stojanu, stejně pěknou alternativou je i srdíčko, které se dá zavěsit na stěnu.

5. Zarámované svatební poděkování rodičům

Tento dárek vyrobíte i sama. Děkovná slova vytiskněte na papír a jednoduše zarámujete do fotorámečku. Rodiče si je položí na rám krbu nebo poličku namísto dekorace.

6. Fotoalbum

Kupte jim fotoalbum a vložte do něj ty nejkrásnější fotky od vašeho prvního kroku až po dospělost. Ke každé přidejte vtipný nebo vzpomínkový text a strany alba dozdobte podle vlastní fantazie.

7. Šperk

V případě, že máte na dárek vyšší rozpočet, kupte jim šperk nebo hodinky. Na vnitřní stranu šperku dejte vygravírovat „Děkuji“, „Miluji tě, mami“, nebo cokoli jiného. Darujete jim cennou vzpomínku na váš svatební den, na váš životní milník.

8. Dopis

Možná se vám těžko říkají děkovná slova. Příliš se rozlítostníte, a tak nedokážete rodičům říci všechno, co máte na srdci. Říká se, že papír snese hodně. A je to pravda. Napište jim zkrátka dopis a vložte do něj veškerou upřímnost svého srdce. Samozřejmě, dbejte na detaily. Pěkný ozdobný papír, vkusná obálka a hlavně, dopis v žádném případě nepište na počítači. Dejte si záležet a pište ho rukou. Nejde o krasopis, ale o čas a úmysl.

9. Výlet

Poděkujte rodičům formou výletu. Zahraničí nebo Česko? Vše závisí na vaší peněžence a cestovatelských touhách vašich rodičů. Dopřejte jim odpočinek ve wellness, túru v horách nebo dovolenou u moře. Darujte jim výlet třeba tam, kam nemohli z finančních nebo jiných důvodů vycestovat, právě kvůli vám. Kvůli tomu, že vám museli zaplatit rovnátka, nebo proto, že jste měla angínu a oni zkrátka vycestovat nemohli, ačkoli dovolená již byla zaplacena.

10. Objetí a polibek

Řeknete si, že je to tak málo. A možná ne. Možná jste je roky neobjala a nepolíbila. Někdy zapomínáme projevit lásku tím obyčejně neobyčejným způsobem. Zašeptejte jim do ucha vroucně „Děkuju, mami a tati“ a uvidíte jejich radost v očích a pocítíte štěstí v srdci.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?