Svatební pedikúra – kdy a jak na ni?

 • 13. kvě 2016

Během svatby jsou všechny oči nepochybně upřeny na nevěstu. Svatební šaty, krásný účes, líčení, krásna manikúra, ale tady to nekončí. Žádná nevěsta by neměla podcenit ani pedikúru. Krásně upravené nohy ženy nejen o svatebním dnu jsou základ. Nohy jsou namáhané a opotřebovávané každý den, proto bychom jim měli věnovat obzvlášť kvalitní péči.

Pedikúra se provádí zejména kvůli zdraví nohou, ale nesmíme zanedbávat ani jejich vzhled. Pedikúra vám pomůže udržet vaše nohy v krásném stavu, nejen odstraněním přebytečné suché kůže, ale i zkrášlením vašich nehtů.

Co zahrnuje pedikúra?

Pedikúra u odbornice zpravidla zahrnuje širokou škálu procedur. Dělí se na mokrou, suchou a na wellness pedikúru. Suchá pedikúra odstraňuje pomocí vysokootáčkového přístroje zrohovatělou pokožku. Takováto pedikúra je bezbolestná, zpomaluje proces vytváření tlusté pokožky a dokáže pomoci i při nepříjemném zarůstaní nehtů.

Wellness pedikúra poskytne vašim nohám úplný odpočinek. Tato pedikúra se skládá z perličkové koupele, peelingu nohou, odstranění zhrublé pokožky, přístrojové masáže a nakonec z nanášení masky na chodidla. Pedikúra tedy obvykle zahrnuje speciální koupel nohou, změkčení kůže, nanášení masek na chodidla, různé masáže chodidel, upravování, lakování, stříhání či pilování nehtů. Některé pedikérky provádějí i depilaci nohou.

Jak často je pedikúra potřebná?

Pedikúra je preventivní hygiena nohou, svým nohám byste ji měla dopřát alespoň jednou do měsíce. Optimální doba pro zabezpečení pedikúry před svatbou je přibližně den předem. Předpokládá se, že se nebudete příliš namáhat, proto vám zůstanou pedikúra a rovněž manikúra v nezměněném stavu. Která z nás by přeci chtěla mít nehty v den svatby v horším než dokonalém stavu? Žádná! Ve svatební den nebude na pedikúru čas, potom se zaměříte spíše na svatební účes a líčení.

V případě, že jste před svatbou nenavštěvovala kosmetické salony a starala se o své nohy méně často, dopřejte si pedikúru před svatbou i více než jednou. Návštěva pedikérky není žádný zbytečný přepych, je stejně důležitá jako péče o vaše ruce, obličej a celé tělo. Pedikúra v salonu je časově a častokrát i finančně náročná, proto vám poradíme, jak si ji můžete udělat i sama doma.

Postup, jak na svatební pedikúru

Dokonalou pedikúru dokáže udělat jen odbornice. Pokud ji však z jakéhokoliv důvodu nestihnete před svým velkým dnem navštívit, můžete si ji udělat i doma. Vyhraďte si na ni přibližně dvě hodiny, v průběhu dvou dní.

1. Dva dny před svatbou si večer dopřejte pořádnou koupel s výživným olejem a solí do koupele. Tato koupel má blahodárné a dezinfekční účinky pro vaše nohy. Odstraňte si během ní z pat a celých chodidel, pomocí pilníku a pemzy, starou, suchou, zhrublou kůži.

Nepoužívejte však více než jeden měsíc starý pilník. Je to nehygienické a pilník rovněž ztrácí svou účinnost. Pemzu je vhodné používat též jen krátkodobě. Po několika koupelích byste ji měli vyměnit, protože se v ní ukládají bakterie. Po použití ji vždy samozřejmě pořádně vyčistěte. Potom dopřejte svým nohám masáž s jemnějším peelingovým sprchovým gelem na nohy.

2. Zarostlou kůžičku na okrajích nehtů si po koupeli jemně zatlačte ručníkem, nebo pomůckami k tomu určenými. V žádném případě ji nestřihejte, mohlo by dojít k zánětu.

3. Chodidla si po koupeli důkladně utřete ručníkem, zejména mezi prsty. Tím zabráníte plísňovým onemocněním nohou.

4. V případě, že máte delší nehty, ostříhejte je a opilujte. Délka nehtu by měla být taková, aby zakryla kůži prstu.

Tvar nehtů je na vás. Platí však, že máte-li dlouhé prsty na nohách, je lepší zvolit hranatější nehty, které je opticky zkrátí. Máte-li naopak krátké prsty, tak je opticky prodlouží zakulacené špičky nehtů. Dejte si však pozor, abyste si je neostříhala příliš. Mohou vám potom zarůstat, a bez toho se v den svatby určitě obejdete.

5. Důkladně vyčištěné a vysušené nohy si nakrémujte vyživujícím krémem a vklouzněte do bavlněných ponožek na noc. Vaše nohy v nich budou zahřáté a krém se lépe absorbuje.

6. Další sen si nehty důkladně odmastěte odlakovačem a naneste na ně lak, který můžete oživit samolepkami na nehty, například bílými růžičkami. Nehty nakonec nezapomeňte zpevnit průsvitným lakem.

Novinku, kterou můžete též použít, jsou gelové laky na nehty, které vám zaručí, že vaše pedikúra a manikúra vydrží déle. Obecně platí, že nevěsty si vybírají jednu ze dvou možností svatební pedikúry. Většinou zvolí stejně jemné a klasické barvy, jako u výběru šat – bílou, smetanovou, nebo krémovou barvu. Extravagantnější nevěsty chtějí být originálnější a odlišné, používají mnohem výraznější barvy, jakými je sexy červená, či výrazná růžová barva.

Manikúra a pedikúra může být sladěná i s barvou svatební kytice či svatebních doplňků.


Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?