Jaký typ nevěsty jste podle vaší oblíbené barvy?

 • 11. led 2021
 • Kateřina Pilařová
 • iStock

Symbolika barev se využívá v psychologii už desítky let. Každý vnímá určitou barvu trošku jinak, přesto se dají najít obecně patné významy. Preference určitých barev poukazuje na konkrétní povahové rysy. Společně se teď podíváme na jednotlivé barvy, jejich významy a na to, co o vás vaše oblíbená barva prozradí. Najdete se v tom?

V bazaru k tomuto tématu
Krátké svatební šaty
Prodám svatební šaty, délka po kolena, nádherná krajka, tříčtvrteční rukávy...
3500
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus. Možno koupit i menší množství.
7.5

Fialová

Magie, duchovno a harmonie. Tyto tři slova symbolizují fialovou barvu. Je to spojení modré – mužské části a červené – ženské části, harmonie dvou protikladů. Nevěsty preferující fialovou barvu bývají více vnímavé ke svému okolí i svému partnerovi, mají velmi rozvinutou duchovní rovinu své osobnosti. Každý host „fialové nevěsty“ odejde ze svatby s krásnými, až duchovními zážitky.

typ nevěsty

Červená

Červená barva – symbol ženskosti, smyslnosti a vášně. Tato barva v sobě skrývá moc a energii, která se může přerodit až v agresi a násilí. Nevěsty tíhnoucí k této barvě bývají vášnivé a vzrušující pro své okolí, jsou kreativní, energické a prudké, někdy však mohou mít sklony k hysterii.Taktéž svatba „červené nevěsty“ bývá jako ona, plná energie a vášně.

Růžová

Romantika, nežnost a láska. Růžová jako kombinace červené – vášně a bílé – nevinnosti si v sobě nese něco z obojího. Bývá nejoblíbenější barvou malých slečen. V ženě, která si oblibu v této barvě nese do dospělosti, stále dříme její dívčí já plné nevinnosti a dětských přání. Nevěsta milující růžovou barvu je nevěsta něžná princezna toužící po pochopení, romantické svatbě a životu jako z pohádky, avšak některé představy může mít dětské a naivní.

Bílá

Tato barva je sama o sobě symbolem všech nevěst. Bílé svatební šaty přestavují nevinnost, čistotu a neposkvrněnost nevěsty vstupující do posvátného svazku. Nevěsty, které mají tuto barvu nejradši bývají upřímné a spravedlivé, čisté ve svém smýšlení s vysoce postavenou morálkou, zároveň mohou být trochu nejisté, s malým sebevědomím.

Šedá

Šedá v sobě neobsahuje mnoho pozitiv. Symbolizuje nerozhodnost, netečnost a smutek, ale také neutralitu a vlažnost. Na druhou stranu v sobě šedá barva ukrývá jakýsi šarm, díky své kombinaci bílé – nevinnosti a černé – sebevědomí. Nevěsta mající oblibu v této barvě je svému okolí nečitelná, může se zdát nerozhodná a vlažná, ale pod povrchem se skrývají nečekané kvality.

Černá

Sebevědomí, dokonalost, elegance, ctižádostivost, tato slova definují černou barvu. Mají ji rády silné, samostatné, dominantní ženy plné odhodlání a cílevědomosti. Nevěsty preferující tuto barvu jsou perfekcionalistky, musí mít dokonalou svatbu, pokud něco není podle jejich představ, dají to svému okolí jasně najevo. „Černé nevěsty“ by získaly více klidu, kdyby trochu slevily ze svých nároků, ať už na sebe, na partnera nebo na své okolí.

Modrá

Modrá ve všech odstínech evokuje oblohu a moře – zdánlivě nekonečný prostor. Světlemodrá představuje prostor klidu a míru, naopak tmavěmodrá je plná hloubky, tajemství a nebezpečí. Nevěsta, která má tuto barvu ráda je taková „tichá voda“. Tichá voda, která břehy mele. Na první pohled klidná až nevýrazná, na druhý plná síly. Zároveň je „modrá nevěsta“ výhrou pro ženicha ve své stálosti a věrnosti.

Zelená

Příroda, zeleň, rostliny a s tím spojený chlad, vlhko, ticho. Ale také růst a život, jaro, svěžest a znovuzrození, to vše představuje zelená barva. Působí uklidňujícím dojmem, vyvolává pocit bezpečí. Nevěsta dávající přednost této barvě je vnitřně jistá, nezdolná, vytrvalá a neústupná, žádná překážka pro ni není problém a vždy se postaví za své blízké.

Žlutá

Sluneční paprsky, jas, teplo. Žlutá působí na své okolí vesele a otevřeně, přesně tak působí i nevěsta preferující tuto barvu. Tato žena je hravá a přátelská, má mnoho známých, možná proto může na své okolí působit povrchně a přelétavě. Její svatba bývá velká, plná smíchu, dobré společnosti, uvolněné atmosféry a skvělé nálady.

Oranžová

Oheň, teplo, bohatství, úroda, bujaré oslavy – slova spjatá s představou oranžových odstínů. Dynamika červené barvy a veselost žluté dávají dohromady žár oranžové. Nevěsta, která má tuto barvu nejoblíbenější, bývá vřelá, přátelská a štědrá, milující velké oslavy. „Oranžové nevěsty“ užívají života plnými doušky a rozdávají radost do všech stran.

Hnědá

Hnědá evokuje zemi, hlínu, zakotvení v jistotě a pořádku, stálost, solidnost a střízlivost. Nevěsta mající v oblibě tuto barvu je velmi realistická, má úctu k rodině a tradici. Na druhou stranu má ráda svoje pohodlí a nechce být vytrhována z rutiny. Negativum „hnědé nevěsty“ může být až přílišná vážnost, upnutost a strohost.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?