Kosmetika a líčení pro nevěsty – víte, co vše obnáší?

 • 17. čvn 2016
 • Veronika Červenská
 • isifa / Shutterstock

Před svatebním dnem nesmíme zapomenout na kosmetiku. Kosmetika je nezbytným základem dobrého svatebního líčení. Každá nevěsta chce vypadat dokonale a vyhnout se obavám typu – není mi vidět ta nešťastná vyrážka na čele? Neleskne se mi náhodou obličej? Nic se nemá ponechat náhodě. Na to, abyste mohly na podobné zbytečné obavy zapomenout, je nutné pleť připravit na zátěž.

Odbornice v kosmetických salonech vám udělají kosmetiku na profesionální úrovni. Tvář každé nevěsty musí zazářit. Vedle šatů a jejího účesu je bezchybná pleť tím, co musí být krásné nejen během obřadu, ale i na fotografiích.

Co všechno vám nabídnou kosmetické salony před svatbou?

Odbornice vám udělají kosmetiku a rovněž vám poradí, jak si máte připravit pleť a dekolt před svatebním dnem. Kosmetické ošetření sestává z hloubkového čištění pleti a většinou – v případě zájmu – i z úpravy obočí podle vašich představ.

Po důkladném kosmetickém ošetření, jímž se zabezpečí příprava pleti, následuje zkouška svatebního líčení. Kosmetičkám samozřejmě můžete říci, případně na fotografii ukázat vaši představu, jak byste chtěla být nalíčená. Nechte je však využít jejich dlouholeté zkušenosti, protože přesně vědí, který typ líčení vašemu obličeji sluší, a podtrhnou tak to, co je na vás nejvíc výjimečné. Nic není nutné přehánět, správná odbornice vám udělá takovou kosmetiku, která pomůže vyniknout vaší pravé kráse. Určitě vám vyjde vstříc a sladí své zkušenosti s vašimi požadavky – a to je zaručený klíč ke krásné vizáži.

Profesionálové
5
Helena Burešová vizá...
Make-up a účes
Svatební líčení a účes u Vás doma včetně zkoušky. Praha, Nymbursko a celý středočeský kraj, po dohodě i dále.
Nymburk
3
Make-up artist Lucie...
Make-up a účes
Milé nevěsty, ráda bych Vám nabídla své služby svatebního líčení a účesu, převážně Benešov, Praha a Středočeský kraj, po domluvě celá ČR.
Benešov

Kosmetika a péče o dekolt nevěsty

Na tvář a vlasy nezapomene skoro žádná nevěsta, ale na hrudník a dekolt se zapomíná často. Právě svatební šaty obvykle mají hluboký výstřih a dekolt potřebuje stejnou kosmetickou péči jako obličej. Pojem kosmetika dekoltu obvykle zahrnuje masáž dekoltu a ramen, spojenou s příjemným ošetřením, případně jinou terapií, například aromaterapií. Masážní krémy skvěle hloubkově hydratují a vyživí pleť nejen před svatebním dnem.

Takováto kosmetika zároveň zabezpečí dobré prokrvení dekoltu a rovněž zrychlení toku lymfy, čímž se zrychlí i detoxikace pleti. Vaša pleť tak bude ve svatební den krásná a svěží.

Vhodná kosmetika a líčení pro nevěsty na svatbu

V průběhu plánování svatby a zejména líčení mějte na paměti, že ženich si nebere umělecké dílo, ale právě ženu, do níž se zamiloval. Na první pohled může svatební líčení vypadat jako poměrně lehká záležitost, ale opak je pravdou. Proto si zaslouží, aby mu každá nevěsta věnovala náležitou pozornost.

Na svatební obřad se hodí jemnější líčení, ale na fotografiích někdy právě takové líčení zanikne. Právě proto je vhodné se před fotografováním nechat ještě mírně dolíčit a tím zajistit mírně výraznější líčení.

Jak si vybrat konkrétní typ líčení na svatbu?

Po důkladné kosmetice vám odbornice poradí, jaký typ líčení by byl pro vás ten nejvhodnější. Udělejte se však přehled o tom, co je při tomto rozhodnutí třeba brát v úvahu. Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní typ líčení na svatbu, je nutné zohlednit, v jakém stylu budete mít svatební šaty, jak budete mít upravené vlasy a také jaký jste typ, v čem se cítíte přirozeně a dobře. Dobrá vizážistka vám dokáže vytvořit ze šatů, účesu a make-upu harmonický celek.

Další výhodou profesionálního líčení je to, že vám vydrží o mnoho déle, vypadá dobře nejen ve skutečnosti, ale i na svatebních fotografiích, a můžete jej otestovat v předstihu v pokoji a bez stresů na zkušebním svatebním líčení.

Jak si vybrat správnou kosmetičku a vizážistku?

Nejlepší varianta je, pokud už někoho znáte osobně a z vlastní zkušenosti, anebo máte nějaké doporučení a využijete je. Pokud však stále tápete, zeptejte se našich uživatelek a jiných nevěst v diskusích. Určitě vám ochotně poradí a vy získáte cenné informace.

Svatebního líčení se nemusíte bát, mějte na paměti, že je tu vždy zkušební líčení a až následně vaše rozhodnutí.

Co dokáže správný make-up? Podívejte se na tyto úžasné proměny:

[blog-album /blog/danidanikdanicek/album/co-dokaze-makeup-a-uces-5kmkmr“ „DALŠÍ FOTOGRAFIE..“

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?