Jak dodat jiskru svatebním šatům?

 • 6. lis 2017
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Obdivujete se v zrcadle ze všech stran, s nadšením hladíte látku svých svatebních šatů, ale pronásleduje vás neodbytná myšlenka – něco tomu chybí. Chyba nemusí být ve výběru šatů. Často stačí jen vhodný doplněk, který z vašich šatů vykouzlí skvost. Jak dodat jiskru svatebním šatům?

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
8
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Po dlouhém hledání jste konečně našla své vytoužené svatební šaty nebo jste si je dala ušít na míru podle vlastních představ, nebo jste si jednoduše vyzkoušela první, které vám padly do oka, a už tehdy jste cítila, že víc hledat nemusíte.

Ať už byla vše cesta ke svatebním šatům jakákoliv, výsledek je stejný – najednou jste našla ty pravé šaty pro sebe! Možná hledáte doplněk, který by podtrhl krásu a eleganci vašich šatů v den D. Vybrali jsme pro vás několik jedinečných možností, díky nimž z vašich šatů vytvoříte originální model pro vás:

Štrasový pásek

Štrasový pásek je hitem už několik let, Je vhodný téměř ke každému typu šatů. Je tvořen saténovou stuhou, na níž je našita štrasová aplikace. Stuhu jednoduše vzadu uvážete na mašličku a krásný doplněk je na světě. Aplikace na opasku nemusí být tvořena jen štrasem, ale i korálky či barevnými kamínky.

Jednoduchý pásek si dokážete vytvořit i sama, z kousku tenké průsvitné látky, na který našijete korálky a kamínky ve tvaru, jaký si vyberete. Následně aplikaci z látky vystřihnete a nalepíte ji na delší stuhu ve vámi zvolené barvě. Barvu kamínků a stuhy můžete například sladit se svou výzdobou nebo použít své oblíbené barvy, Složitější aplikace by však byly časově velmi náročné, proto je lepší koupit hotový pásek. Na internetu najdete množství štrasových nebo korálkových pásků. Cena závisí na množství použitého materiálu a času věnovaného výrobě.

Na trhu najdete i pásky, v nichž štrasovou aplikaci nahrazují látkové květy různých barev a druhů. Není těžké najít prodejce, který vám vyrobí pásek podle vašich představ – v českých nebo zahraničních internetových obchodech. Svatební pásek na šaty můžete zvolit, pokud se vám šaty zdají jednoduché nebo vás trend pásků oslovil. Pokud jsou vaše šaty zdobené, můžete vynechat štrasovou aplikaci a namísto toho si kolem pasu uvázat jen obyčejnou stuhu v oblíbené barvě. Nic tím nezkazíte!

Svatební bolerko

Mnohé nevěsty si ještě i dnes pod pojmem „svatební bolerko“ představují nepříliš lichotivý kabátek ze saténu s množstvím záhybů a volánů, jaké se nosily před lety a časem se staly téměř postrachem, protože znemožňovaly pohyb. Bolerko tohoto typu je dnes ještě možné najít v nabídce některých svatebních salonů, avšak časem satén nahradila krajka a změnil se i střih bolerka. Dnešní svatební bolerko nejen ochrání před chladem, ale i šikovně zakryje výstřih či širší ramena.

Pokud máte vrchní část šatů méně zdobenou, klidně můžete sáhnout po krajkovém bolerku. Správně zvolené bolerko totiž dokáže změnit celkový vzhled nevěsty. Na trhu najdete bolerka s krátkým, polodlouhým či dlouhým rukávem z krajky nebo jiných látek. Obecně samozřejmě platí, že po bolerku sahají nevěsty se šaty bez ramínek.

Žhavým hitem jsou krátká bolerka zdobená kamínky a štrasem, která vás ale nezahřejí, protože mají spíše estetickou roli. O jeho dostupnosti se však informujte ve svatebním salonu nebo na zahraničních stránkách – v Česku je to zatím novinka. Pelerína je podobná bolerku, ale vyrábí se ze silné huňaté látky podobné kožešině. Díky tomu je pelerína skvělým doplňkem na zimní svatbu. Dostanete ji ve formě delšího či kratšího kabátku se zapínáním. Oblíbená je také kratší verze jen na ramena, která se uvazuje stuhou.

Romantická krajka

Zřejmě neexistuje oděv, který by tak vyžadoval jemnou romantickou krajku, jako svatební šaty. Krajkou lemovaný vrch či spodek sukně dodá tu správnou jiskru i jednoduchým šatům.

V posledních letech je krajka velmi oblíbená u módních tvůrců z celého světa, kteří jí věnovali čestné místo ve svých nejnovějších kolekcích. Samotná krajka se používá na rukávy, knoflíčky, dokonce na vytvoření celé vrchní části šatů. Pro odvážnější nevěsty už bylo navrženo několik modelů jen ze samotné krajky.

Odhalená záda

Jedinečný způsob, jak zaujmout pozornost a přitom působit elegantně, je rozhodnut se pro šaty s odhalenými zády. Pro většinu hostů je příchod nevěsty chvílí vrcholné zvědavosti a pozornosti. Šaty s odhalenými zády vám zajistí pozornost hostů i potom, jak kolem nich projdete uličkou.

Tip: Odhalená záda s krajkou působí originálně a zároveň jemně.

Asymetrická sukně

Asymetrická sukně (nebo vpředu krátká, vzadu dlouhá) je oblíbená nevěstami, které mají svatbu venku, na pláži nebo během horkých letních dní. Tento střih vám zaručí, že budete jedinečná, není totiž příliš rozšířený. Sukně vpředu končí krátce pod koleny a vzadu obvykle přechází do vlečky.

Barevné šaty

Nebojte se barev, pokud jde o vaše svatební šaty. Svatební šaty se většinou vyrábějí v odstínech –white, ivory, champagne. Nevěsty však často sahají po šatech v oblíbené barvě. Objevují se i šaty, jejichž sukně má jemný nádech jiné barvy. V každém případě, toto je skvělá příležitost, jak se stát nezapomenutelnou nevěstu nejen pro hosty.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?