Ještě stále vás nepožádal o ruku? Požádejte ho vy! Toto jsou 4 tipy jak na to.

 • 9. lis 2017
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Vím, vím… Když čtete tyto řádky, hlavou vám problesklo, že to není úplně normální, že je to trochu divoké a přitažené za vlasy. Máte pravdu. Ale žijeme v 21. století, které někdy kašle na tradice.

Navíc, v tomto světě existuje hodně zoufalých žen, které pod postelí skrývají svatební závoj a už roky tajně doufají, že je partner požádá o ruku. Jenže roky jaksi plynou, a zatímco všechny vaše kamarádky už mají svatbu za sebou a vozí v kočárku před vaším oknem už druhé dítě, vy jste stále bez prstenu. Proč? Bojí se vás požádat o ruku? Zapomeňte na všechny předpotopní názory a požádejte ho vy!

UPOZORNĚNÍ: Předtím, než se možná rozhodnete ztrapnit na celý život, musíte být stoprocentně přesvědčená, že si vás chce opravdu vzít za manželku, ale cítíte, že zkrátka má jen strach z toho, že mu řeknete „ne“. Nic z toho, co si za chvíli přečtete, v žádném případě nedělejte, pokud je evidentní, že nemá ani náhodou v plánu dát vám své příjmení.

1. Požádejte ho nepřímo

Tento způsob je nejjednodušší a přiznejte se, že jste ho už určitě vyzkoušela. Je vhodný pro nesmělé a opatrné ženy, které zatím nejsou v takovém stavu zoufalství, aby to nemusely rozbalit naplno. Nepřímé požádání spočívá v jemných náznacích toho, že jste připravena na manželství.

Občas mu povězte, že si umíte představit, že se při nejbližším prodloužení platnosti občanského průkazu už podepíšete jeho příjmením. Jindy zase zpomalte před výkladem se svatebními šaty a řekněte mu, že se už nemůžete dočkat, až si je co nejdříve oblečete vy.

Využijte nejbližší příležitost, když vás obdaruje květy a s úsměvem mu povězte, že ano, růže milujete tak moc jako jeho, a proto i vaše svatební kytice bude samá růže. Když náznaky nepomůžou a vaše zoufalství se začíná stupňovat, zkuste bod dva.

2. Požádejte ho s humorem

Náznaky na svatbu nezabraly a vy začínáte pociťovat nejistotu a možná vám občas proběhne hlavou, že s tímto mužem jen ztrácíte čas. Jestli jste dostatečně „ulítlá“ a neberete se až tak vážně, požádejte ho o ruku s pořádnou dávkou humoru. Připravte něco totálně šíleného, co zároveň nějakým způsobem vystihuje váš vztah.

Určitě jste už viděla ta videa na sportovních zápasech… Najednou se před tisícovkami lidí na velkoplošné obrazovce objeví zamilovaný pár a na displeji se rozsvítí – „Vezmeš si mě?“ No a přesně takhle, ve velkém stylu, to udělejte! Pokud spolu chodíte na sportovní zápasy, pečlivě všechno připravte a potom se už jen zhluboka nadechněte a do toho. Pravděpodobnost, že vám řekne „ne“ na zápase jeho oblíbeného týmu, který vyhrál, je téměř nulová.

3. Požádejte ho, aby vás požádal

Zní to sice zvláštně, ale aspoň dočtěte tento odstavec. Do dárkové krabičky složte papírek s textem „Požádáš mě o ruku?“ tak, aby po otevření vyskočil ven. Tímto dárečkem ho vyzvete, aby tak učinil. Je to jakýsi poloodvážný krok, kterým se můžete posunout ve vztahu dále, a to minimálně jeho reakcí. Bude to brát jako žert? Lekne se? Uvidíte…

4. Požádejte ho přímo

Je to věru náročná situace a těžké situace si žádají těžká řešení. Pokud jste dospěla až k tomuto bodu, s politováním musíme zkonstatovat, že jste opravdu zoufalá. Nebo odvážná? 🙂 Požádejte ho o ruku přesně tak, jak byste si přála, aby to udělal on. Romantická večeře nebo výlet, pomalá hudba a hodně svíček…

Ano, vsaďte na klasiku, když jste se už rozhodla pro tak neklasický čin. A potom otevřete krabičku se zásnubním prstenem a… ne, v žádném případě si neklekejte! Nakolik je už samotné požádání muže o ruku z kategorie mírně ponižujících okamžiků, aspoň kleknutí vymažte ze scénáře. Zachovejte si svou důstojnost a nechoďte až do tohoto extrému. Jsou totiž jisté hranice, které by se neměly nikdy překročit, ani pokud jde o lásku. Do jisté míry jste je překročila už samotným požádáním ho o ruku.

A co na požádání o ruku řekli muži?

 • „Když bych to nechal zajít až do takového stadia, tak bych si řekl, že jsme divný. A kočka by asi měla vědět, že ji chlap nechce za ženu, když ji nežádá.“ (Martin, 27 let)
 • „Já si nemyslím, že je důležité, kdo koho požádá o ruku, ale zda jde o štěstí v manželství.“ (Peter, 40 let)
 • „Asi bych se začal hodně smát, ale nechtěl bych vidět tu ženu smutnou, tak bych jí řekl ano :-)“ (Matúš, 24 let)
 • „Určitě bych řekl ne. Toto je určitě věc, kterou by měl udělat muž. Nepřichází v úvahu, aby o ruku žádala žena.“ (Michal, 31 let)

PS: Pokud jste po přečtení tohoto článku zhodnotila, že jeho autorka je blázen, možná máte pravdu. A možná si jen přečetla v diskusích několik stejně bláznivých příběhů žen, které hledaly návod, jak ho požádat o ruku…


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?