Jak zpestřit svatební hostinu? Vsaďte na fotokoutek!

 • 11. čvn 2020
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Mnohé trendy ze světa v oblasti svateb se pomalu stávají stálicemi i na těch v našich končinách. Jedním ze zajímavých prvků, který bývá stále oblíbenější, je i fotokoutek. Jak zpestřit svatební hostinu?

Fotostěna rozšíři prostor o nevšední dekoraci

Vždyť určitě není na škodu mít připravené krásné naaranžované místo, které dodá fotografiím ze svatby šmrnc a dotvoří nevšední atmosféru dané chvíle. Pokud jste šikovná, nemusí to stát o nic víc než pár korun.

Fotostěna zároveň doplní svatební výzdobu a rozšíří prostor o nevšední dekoraci. Ať už patříte k nevěstám, které rády tvoří, a podobnou příležitost pro kreativní vyžití si nenecháte ujít, nebo upřednostníte hotovou službu od profesionálů, fotokoutek by neměl uniknout vaší pozornosti.

Jak zpestřit svatební hostinu fotokoutkem?

V principu jde pro svatebčany o možnost trošku víc se odvázat, vytvořit si vtipné fotografie, a tedy se i zabavit. Základem je umístit fotostěny na místo, kde nebude nikomu překážet, a zároveň vytvoří pro hosty i jakési zátiší, kde se na nich nebudou dívat všichni sedící u stolů. Dobré umístění je základem.

Mnohé nevěsty nechávají ve fotokoutku prostor pro vytvoření vlastních fotografií, tedy hosté se fotí sami na své mobilní telefony. Další možností je však nechat na stolku u fotokoutku například jednorázové fotoaparáty nebo případně polaroidy, kde si hosté rovnou odnesou i fotografii na památku.

Zároveň můžete i vašeho fotografa požádat, aby řekněme mimo hlavní program byl hostům k dispozici, a u fotostěny je podle jejich požadavků vyfotografoval.

Zajímavou možností je i využití služeb profesionálů, kdy je k fotokoutku v rámci cenového balíčku k dispozici i fotobox, který vše nafotí. Součástí balíčků bývá i vyvolání několika fotografií na místě a zbytek zaslání online.

Možností je mnoho

Jak jsme již zmínili, některé nevěsty upřednostní vlastní výtvor, a fotokoutek nebo fotostěny si vytvoří ve vlastní režii. V takovém případě je v nabídce několik možností, jak na to.

Buď využijete nějakou velkou kartonovou krabici, nejlépe od něčeho velkého jako například chladničky, nebo půjdete cestou fotostojanů s úchytkami, případně si vytvoříte konstrukci z dřevěných latí.

Základem je mít rám, který bude sahat nad vaše hlavy, aby na fotografiích pěkně vynikl, a co se šířky týče, je na vás, jakou zvolíte, důležité je, aby se před takto vytvořenou stěnu vešli minimálně dva lidé, nejlépe však více.

Následuje zdobení. Můžete se nechat inspirovat množstvím tutoriálů z internetu, případně se inspirovat i nevěstami z mé svatby. Album s fotostěnami má ve svém fotoblogu vytvořeno nevěsta bajadolce.

Představivosti se meze nekladou a vy si tak můžete vytvořit zástěnu z nejrůznějších materiálů, střihů a barev. Velmi oblíbené jsou fotostěny s květinami. Ale v případě, že si na květiny z papíru netroufáte, postačí i zavěšené stužky, popřípadě vystřižené tvary (například srdíčka) zavěšené na jutových šňůrkách.

Že chcete mít svatbu nesoucí se v boho stylu? Žádný problém, použijte bílou záclonu a na ni rozvěste pírka dle uvážení. Každá výzdoba, v níž se vaše svatba nese, se může odrazit i na fotokoutku, a ten ji zase může velmi efektně doplnit. Pokud vás láká spíše přírodní styl, na výzdobu můžete použít živé listy rostlin, které skřipci připněte na provázek, vznikne tak velmi efektní dekorace a fotografie budou mít své kouzlo.

Velmi efektními jsou například stěny složené z více částí, připomínající leporelo, přičemž v jednotlivých částech mohou být výřezy nebo okna a hosté tak mohou využívat kromě přední části fotostěny i její 3D rozměr. Zajímavým nápadem je i využití origami a zavěšení různých poskládaných tvarů na tenkou šňůrku. Stejně můžete využít i sezonu a na letní svatbě zavěsit na bílou plachtu malé lahvičky s vodou a kvítky. V případě podzimní svatby můžete využít suché listí a koblihy.

Pokud však toužíte po fotokoutku, ale na jakékoliv výtvory nemáte čas, je zde možnost využít nabídky Profesionálů. Můžete využít např. nabídku Fotobot, kteří nabízejí mj. i možnost tisku přímo na místě. V tomto případě si můžete zvolit pozadí, které bude fotokoutek nést, a máte to bez práce.

**zdroj fotky: Fotobot**

Zajímavá je i nabídka dvojice fotografů Fotolove, která kromě klasického svatebního focení nabízí i fotobudku s množstvím rekvizit a pozadí.

**zdroj fotky: Fotolove**

I tým AG Production – foto, video, fotobudka kromě svatebních fotografií a videa nabízí moderní fotobudku s okamžitým tiskem fotek.

**zdroj fotky:AG Production – foto, video, fotobudka**

Rekvizity

Zajímavým zpestřením svatebního focení bývají rekvizity. Kromě již tradičnějších vousů, pusinek, brýlí či kloboučků na špejli, přes různé paruky, reálné brýle či jiné vtipné masky. Podobné zábavné drobnosti naleznete hotové na internetu, ale můžete si je vyrobit i sama. Stačí si vytisknout konkrétní motivy na tvrdý papír, vystřihnout je a nalepit na špejli.

Neodmyslitelnou součástí fotostěn bývají i různé štítky natřené tabulovou barvou, na které hosté mohou křídami napsat zábavné či milé vzkazy. I v tomto případě si umíte poradit ve vlastní režii a vytvořit si tak originální kousky.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?