11 kreativních tipů, jak využít palety na svatbě

 • 10. led 2024
 • Dana Račko
 • iStock

Ať už plánujete přírodní, ekologickou nebo luxusní svatbu, na každé z nich si najdou uplatnění obyčejné dřevěné palety. Pokud je máte doma a nevíte co s nimi, dejte jim druhou šanci a udělejte díky nim svoji svatbu originální. Jejich největší výhodou je, že je můžete, ale také vůbec nemusíte natřít barvou nebo lakem na dřevo. Záleží na tom, v jakém stylu a barvě bude vaše svatba. Nemáte nápady, jak využít palety na svatbě? My ano! 😉

palety na svatbě

1. Harmonogram svatebního dne

Nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak vyrobit harmonogram svatebního dne je napsat jej na paletu štětcem a barvami. Desky na paletě navíc krásně vizuálně oddělí jednotlivé části svatebního dne a budou pro hosty přehlednější. S umístěním palety také není mnoho starostí. Stačí ji opřít o strom, zeď, lavičku, dveře na dobře viditelné místo.

2. Nábytek z palet

Trendy nápadem, jak poskytnout svatebním hostům místo k odpočinku je chill out zóna. Právě tam se skvěle hodí nábytek z palet. Stačí na sebe pokládat palety a máte stoly a sezení. Pár podsedáků a deky umocní atmosféru pohodlí a odpočinku. Máte-li dostatečně mnoho palet a plánujete přírodní svatbu venku, směle se inspirujte a udělejte svatební stoly z palet. Můžete je zakrýt ubrusy nebo nechat vyniknout ve své přirozené kráse.

3. Informační tabule

Bude vaše svatba na odlehlém místě v klíně přírody? Občas může být cesta k takovým místům nejasná a hostům se sejdou informační tabule, které jsou dostatečně velké a praktické. A právě na to jsou palety jako stvořené. Nechte hostům orientační nebo i milé odkazy směrem k místu svatby.

Tipy na kreativní texty:

„Už jen pár metrů a přivítá vás nevěsta. :-)“
„Jdete dobrým směrem. Na konci vás čeká sladká odměna. ;-)“
„Ještě kousek a zažijete nejlepší svatební zábavu!“

nábytek z palet

4. Zasedací pořádek

Je mnoho možností, jak kreativně informovat hosty, u kterého stolu sedí. Nejjednodušším je vytisknout na papíry uspořádání jednotlivých stolů a připevnit je na paletu připínáčky. Chcete-li zasedacímu pořádku z palet dodat nádech luxusu nebo vintage, zarámujte vytištěné papíry do rámečků a zavěste je na hřebíček.

5. Citát na svatebním oznámení

Na citát nebo motto na svatebním oznámení se často zapomíná. Co takhle si ho připomenout přímo na svatbě? Napište jej na paletu a vytvořte tak neobkoukanou svatební dekoraci. Dozdobte ho světýlky a vytvořte nezapomenutelnou romantickou atmosféru.

6. Stojan na fotky

Natáhněte na paletu provázek a kolíčky na něj připněte své společné fotky. Do otvorů mezi deskami palet vložte živé nebo umělé květiny nebo světýlka. Stejně jako u zasedacího pořádku, můžete fotky vložit do fotorámečků.

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač! 

informační tabule na svatbě

7. Uvítací tabule

Přivítejte své svatební hosty pomocí vlastnoručně vyrobené tabule z palety. I v tomto případě platí, že vás to bude stát málo času a peněz. Text napište štětcem, nebo si vyrobte šablony z kartonu a barvu na paletu nastříkejte.

Tip: Na uvítací tabuli připevněte balóny naplněné heliem, aby létaly ve vzduchu. Balóny na svatbě jsou znovu trendy.

8. Fotostěna

K výrobě netradiční fotostěny na svatbu budete kromě palet, hřebíků a kladiva zřejmě potřebovat i pomoc budoucího ženicha. Právě společné svatební přípravy mohou být dobrým způsobem, jak užitečně trávit čas a vyventilovat předsvatební stres. Zároveň utužují spolupráci partnerů a na konci vznikne unikátní dílo, které můžete po svatbě prodat nebo darovat.

Možností, jak vyzdobit fotostenu z palet je nepočítaně. Horkým hitem této a příští svatební sezóny je rozhodně macramé (řemeslo či umění, které spočívá v ručním vázání různorodých geometrických vzorů z přírodních látek bez využití háčků nebo jehel). Dále můžete fotostěnu vyzdobit živými, papírovými, umělými nebo dokonce květinovými květy, které zavěsíte na palety. Na fotostěnu z palet lze připevnit světelné nápisy, vaše iniciály, záclony, šifon, závěsy a různé stuhy. Posuňte level originality na maximum a umístěte na fotostěnu balóny, obrazy nebo prázdné rámy.

9. Stojan na deky

Budete mít svatební hostinu v exteriéru? Nezapomeňte připravit svatebním hostům deky. Přeložte je a zavěste na desky palety s textem, aby hosté věděli, že se jimi mohou zahřát. Takto umístěné palety na svatbě budou pro hosty doslova nepřehlédnutelnými.

10. Svatební menu

Kdo řekl, že svatební menu musí být vytištěno na papíře? My tedy rozhodně ne. Napište svatební menu a nápojový lístek na dřevěné palety. Svatební menu umístěte v blízkosti candy baru nebo bufetu.

palety ve svatební výzdobě

11. Rady pro novomanžele

Rady do manželství se staly oblíbeným mini svatebním programem. Většinou se píší jako odkazy do knihy hostů nebo na papírky a vkládají se do různých boxů nebo skleněných lahví. Ale rady pro novomanžele na paletě, to je jiný level!

Paletu položte na stůl nebo jiné vyvýšené místo a napište na něj například: „Jakou radu byste nám dali do manželství?“ Na paletu přibijte hřebíček a zavěste na něj prázdné papírky, na které mohou hosté napsat své rady. Vedle palety jim nechte vzkaz zarámovaný v rámečky a sklenici s psacími pořebami. A netradiční „odkazovač“ pro rady novomanželům je na světě!

Jak vidíte, palety na svatbě mají neskutečný potenciál a byla by velká škoda, kdyby zapadly jen tak prachem.

Autorka článku: Dana Račko

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?