Chill out zóna na svatbě

 • 30. pro 2023
 • Dana Račko
 • iStock

Představte si místo na svatbě, kde se můžete na chvíli vypařit a relaxovat. Místo, kde si můžete vyložit nohy, zakrýt se dekou a odpočinout si od hluku svatební zábavy. Chill out zóna na svatbě je novým svatebním trendem, který myslí na pohodlí svatebních hostů, ale i novomanžele.

chill out zóna na svatbe

Jak vypadá chill out zóna

Relaxační koutek může mít mnoho podob v závislosti na ročním období, místě, kde se koná svatba a svatebního stylu. V létě může být venku, během zimy v interiéru. Ideálním místem je oddechový koutek například pod korunami stromů, které poskytnou příjemný chládek a soukromí. Rozmístěte pod ně deky, koberce a polštáře, nebo použijte palety, ze kterých rázem poskládáte nábytek. Tento styl chill out zóny je typický zejména pro boho svatby.

Plánujete přírodní svatbu? Postačí lavičky pod stromy vzdálené od místa konání svatební zábavy. Pro maximální komfort dejte do koutku pohodlná křesla, taburetky nebo zahradní nábytek. Romantickou idylku podpoříte světýlky a závěsy, záclonami. Soukromí hostům zajistí paravany nebo starožitné dveře sloužící také jako dekorace.

relax zóna na svadbe

A co takhle teepee a zahradní stan? Najde se v nich místo pro lehátka a poskytnou hostům maximální soukromí. Můžete použít také slunečníky s lehátky a v případě tematické svatby udělat hostům mini pláž s osvěžujícími nápoji. Nechte na nich zavěšené havajské náhrdelníky z květin pro dokonalé navození exotické atmosféry. Pokud se v místě hostiny nachází houpačka, udělejte chill out zónu právě v jejím okolí. Houpačky přece milují malí i velcí.

Chill out zóna na svatbě může být také na terase nebo u venkovního krbu. Oheň a teplo se postarají o tu správnou odpočinkovou atmosféru. Na podzim a v zimě může pro chill out zónu posloužit malá nevyužitá místnost nebo zimní zahrada na místě konání svatby. Pokud je to možné a je k dispozici pohodlná postel nebo rozkládací křeslo či nafukovačka, určitě je dejte do relaxačního koutku, ať si vaši hosté pořádně odpočinou. Relaxační atmosféru dotvořte svíčkami, difuzérem s éterickými oleji a květinami. V případě zimní svatby můžete interiér zútulnit například umělými kožešinami.

svatební výzdoba

Co dát do chill out zóny

Při tvorbě relaxačního koutku myslete na malé i velké, na muže i ženy. Dětem v ní nechte omalovánky, plastelínu, balonky, bublifuk nebo skládačky. Pánům udělejte mini bar s dobrou whiskey, koňakem, doutníky a kartami. Dámy zase potěší časopisy a svatební noviny. Starší svatebčané možná ocení křížovky či sudoku. Připravte hostům fotoalbum s vašimi společnými fotkami, aby si při odpočinku zalistovali vašimi společnými vzpomínkami. Dobrou volbou může být také svatební kvíz nebo box s vytištěnými vtipy o svatbě a manželství.

svatební sezení v přírodě

Přestože je na svatbě mnoho dobrot, správná chill out zóna se neobejde bez malého občerstvení. Zejména v létě by měla obsahovat alespoň nealkoholický pitný režim a ovoce. Věčné hlady jistě potěší kanapky, slané pečivo, chipsy a třeba i pukance. Mentolové bonbóny, želé dobroty pro nejmenší nebo oříšky také potěší. A úplně nejvíce svých svatebčanů v létě překvapíte zmrzlinou!

Praktickým nápadem je košík nebo kufřík první pomoci, který by měl obsahoval léky od bolesti, žvýkačky, deodorant, vějíř, hygienické kapesníky, antibakteriální gel nebo vlhčené ubrousky. Toto vše a jiné drobnosti se svatebčanům sejdou.

svatba venku

Kdo ocení chill out zónu na svatbě

Trochu ticha a soukromí jistě ocení kojící maminky s dětmi, starší svatební hosté, kterým hluk svatební hostiny nedělá dobře, nebo hosté se zdravotními problémy, náhlou migrénou nebo kocovinou. 🙂

Skvěle si ní odpočinou ti největší svatební tanečníci, kteří si potřebují zout boty a vyložit nohy. I děti potřebují na svatbě své místo, aby se nenudily a případně si na chvíli poležely. Chill out zóna na svatbě však není jen pro svatebčany, ale také pro unavenou nevěstu, která se touží na chvíli vypařit a odpočinout si během krásného, ale i náročného svatebního dne.

letní svatební výzdoba

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?