Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky...jsem taky "osmdesáttrojka"...co jsem tady tak stihla přečíst-vy jste jako všechny mimo z dětí?? Já tedanevim, asi jsem divná tim pádem, ale jako mě to přijde dost brzo...jak to finančně můžete utáhnout? A to si nemyslim, že s manželem dáme dohromady málo peněz a ani omylem by to nešlo. Bydlíme v pokoji u mejch rodičů a hypo nám vypočítali na 15tis. Což už to nemůžeme dávat měsíčně do pryč...a když si k tomu představim dítě...fakt ne-a hlavně mě děti vůbec neberou.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Měli jsme tajnou svatbu jen se svědky. Za svědky nám šli maminky a jedinými svatebčany pak byli tatínkové. Moji rodiče spolu nežijí, takže každý tam byl se svým partnerem, tudíž nás bylo na svatbě 8 + kameraman + fotografka (byli s námi celý den až do večera, i s námi jedli, pili, atd.). Svatba nás vyšla na necelých 50 000,-. Přesně to bylo snad něco kolem 47 000,-, teď přesně nevim. A svatební cesta byla něco málo přes 40 000,-.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky irca.mail :-) Já osobně "mimo" z dětí nejsem. Děti mě brali vždycky, mám je ráda odjakživa (dělám s nima v práci denně). A na vlastní dítě se moc těšim :-) Ale reálně to vidim tak nějak za 2 nebo 3 roky, ještě uvidíme. Jinak bydlení máme svoje - bydlíme v baráčku, teď rekonstruujeme. Máme úvěr ze stavebka na tu rekonstrukci, ale naštěstí jsme si nepůjčovali nějak extra moc, takže splátka je nízká a "jen" na 19 let. Ne každou ženskou musí nutně děti brát ;-) Někdo prostě mateřský typ není vůbec a nikdy nebude, někdo se jím stane až v pozdějším věku, někdo v mladším, je to individuální ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, tak mě v práci čekají poslední pár dnů. Už se blíží 33tt. Ve čtvrtek jdu na kontrolu. lennus: my jsme měli svatebčanů kolem 50 lidí a myslím, že celkově svatba nás vyšla kolem 100tisíc Kč (oblečení, koláče, cukroví, rolády, jídlo v restauraci, pití, květiny, hudba, fotografka, autobus, svatební oznámení, prstýnky). irca.mail: my bydlíme s manželem v bytě, který máme v osobním vlastnictví. Vzali jsme si úvěr ze stavebního spoření a budeme ho splácet 24 let. Splátky jsou docelá únosné. Finančně na tom taky nejsme nějak extra, ale bez děti si život nedokážeme představit, tak se trošku uskromníme. nunacek: už se ti pomalu končí školní rok. Ještě je učíš, nebo máte už volný program?
Odpovědět
irco, jo, jsem mimo z dětí a vždy jsem byla. dělala jsem třikrát au-pair, přítel má dvě neteře a synovce. mám děti ráda, ale nechci je ještě hned. kdyby se podařilo, beru to jako Boží dar a přijmu je s láskou. ale jdu na to pragmaticky, taky si je ještě nemůžeme dovolit. chápu, že každý to má jinak. na druhou starnu dnešní trend stálého odsouvání mateřství taky není nejlepší. pak se to nemusí dařit, tak si nechci nic vyčítat. vůbec na to nespěchej, prostě máš čas, uvidíš. nenech se do ničeho tlačit! u někoho to dojde prostě až s těhotenstvím. já si to vlastně už umím představit, klidně hned, že ty děti budu mít, ale bydlíme v podnájmu, rádi bychom domek, taky ještě chceme někam vycestovat do zahraničí na čas, takže děti věřím a doufám, že za čas. nanucku, na to, že vás bylo jen 8, to vyšlo docela draze, ne? chtěli jste luxus? a kde jste byli na svatebce? andysz, držím palce!
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Jo jo školní rok se blíží do finiše :-) Ještě se s dětičkama učíme, ale už pomalu "zvolňujeme". V pátek se uzavírá klasifikace a docházka, takže pak už to bude takové volnější :-) Ať ti kontrola dopadne dobře a užívej si poslední dny v práci ;-) lennus: Luxus jsme nechtěli, vše by se dalo rozhodně pořídit za neporovnatelně dráž než jsme pořídili my, ale chtěli jsme vše podle našich představ, nechtěli jsme se v ničem nějak moc omezovat. Kdybychom tenkrát potřebovali investovat peníze jinak, tak bychom určitě tolik za svatbu neutratili, hodně výdajů se dalo pořídit za mnohem levněji nebo se mohli vynechat úplně. Ale rádi jsme si ten den užili se vším všudy podle našich představ. Na svatební cestě jsme byli v Turecku. Navíc moje první svatba byla hodně o kompromisech a ústupcích z mé strany (měli jsme s bývalým manželem rozdílnou představu o podobě svatby a já se v hodně věcech podřídila), takže svou druhou svatbu jsem si konečně užila naprosto podle svých představ, protože s druhým manželem jsme se na podobě svatby shodli do puntíku x-)
Odpovědět
nunacek, prosím Tě, můžeš mi říct něco k pedag.minimu? všimla jsem si, že jste to řešili na nějaké diskuzi tady. s tím můžu učit na ZŠ? např. Aj když budu mít certifikát nebo stačí maturita? já bych si ho ráda udělala, na kolik to vyjde? dělají se přijímačky? snad by mi i něco uznali ze školy, netušíš? mám různé zkoušky z psychologie i pedag.psychologie a sociologie v rámci studia. díky..
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Já jsem ped.minimum nedělala, takže úplně přesné info nemám. Pokud máš nepedagogickou vysokou školu, tak když si uděláš ped.minimum, tak to, co jsi vystudovala, můžeš učit a nebo si dodělat DPS nějakou specializaci. Třeba známá má chemický obor, je Ing. dodělala si ped.minimum a DPS (doplňující pedagogické studium) a učí na druhém stupni základky chemii a fyziku. Tu Aj je lepší mít státnici, ale záleží na řediteli, jaké má konkrétní požadavky. Cena je jak kde. Ale tuším, že kolegyně ho dělala za 8000,- a měla ho tuším 40 hodin, jednou týdně. Přijímačky nedělala, jen se musíš zapsat a zaplatit. Ale chce to včas, aby neměli už obsazeno, to pak musíš čekat na další otevření kurzu. O uznávání zkoušek - to je na tom, kdo to pořádá ten kurz, to se musíš informovat pak přesně tam.
Odpovědět
nunacku, jasně, vím, že když máš pajdák, můžeš učit. já mám sociální práci, takže myslím, že na ZŠ a SŠ bych snad mohla učit nějaké společenské vědy, psychologii a tak. taky si chci udělat certifikát z Aj. z Nj mám na úrovni malých státnic. k tomu to pdg. min. a snad by to mohlo stačit. ten certifikát chci hlavně kvůli učení např. na jazykovce. díky
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud máš sociální práci, tak když si uděláš ped. mininum, tak podle mě učit můžeš v pohodě.
Odpovědět
a víš, kde by to šlo v Praze? na pajdáku asi určitě, že?
Odpovědět
Profilova fotka
No netuším kde. Kontaktuj peďák a oni ti tam dají informace ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj, tak dnes jsem byla naposledy v práci. Zítra mi začíná mateřská, takže budu pěkně zařizovat pro mimčo. Jinak se mám fajn. Doufám, že nebudu rodit než v termínu, abych to vše stihla. A co plánujete na prázdniny?
Odpovědět
ahoj andysz, tak si to užívej, poslední odpočinek, než se Ti narodí malá ďáblice! :-) já jsem opět bez práce, to jsem tu asi psala, tak hledám. takže dovčas by ve zkušebce asi nebyla. plánujeme jen víkendovky, za týden jedeme s kámošema sjížďět Salzu do Rakouska, moc se těším. a pořádná dovča asi tak v říjnu, snad. chci moře a něco levného, tak asi last-minute Tunis či Egypt. co nunacek? andysz, termín v srpnu, že?
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: tak si mateřskou hezky užij ;-) A ať jdou přípravy na mimíska hladce ;-) lennus: Snad brzy nějakou práci najdeš! ;-) Jinak já a prázdniny - dovolená nehrozí, protože manžel nastupuje 1.7. do nové práce a navíc ani penízky nejsou, vše jde do rekonstrukce a vybavení baráčku. Takže budeme jezdit jen na víkendy na výlety, chceme do jižních Čech a na Moravu. No a dovča u mořese uvidí podle peněz buď za rok nebo až za dva :-| Každopádně chceme buď Egypt nebo Djerbu. Koukali jsme teď, že rapidně zlevnilo Turecko, ale tam se mi nechce, když už jsem tam byla.
Odpovědět
jéé a kam na Moravu? přijeď k nám, poradím Ti super místa! :-) taky mě láká Egypt, Tunis (Džerba). protože se tam dá jet i v říjnu. já totiž kdybych někam nastoupila a to doufám, že brzy nastoupím, tak dovču jen tak brzy nedostanu asi. a na podzim už není takové horko a last minute vyjdou fakt za pakatel! chtěla bych si letos odpočinout, třeba nějaké výlety, ale prostě lenošit a odpočívat.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Na jižní Moravu. Mám tam babičku a dědečka a kamarádky, tak se na všechny podívat a pak si udělat výlety typu Lednice, Mikulov, Vranov, Bítov, apod. Já tam všude už byla, ale manžílek ne, tak mu to tam chci ukázat :-)
Odpovědět
a kde přesně je máš? některý z tvých rodičů pochází tedy z Moravy?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Babička a děda bydlí v Brně ;-) Táta je z Moravy. Odešel sem na vojnu a už tu zůstal :-D
Odpovědět
Ahoj holky. koukám že se tady setkávají lidé kteří jsou 83 ročník. To já jsem taky. Bydlím kousek od Znojma. Takže moravačka :-D . Nunačku,tak to doporučuji výlet na moravu,je tady krásně. ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
termín porodu je 6.8.2009. Tak se uvidí. Dnes jsem byla na předporodním kurzu. Bylo to zajímavé. Dozvěděla jsem se, co mě vše bude čekat při příjmu. Příště se půjdeme podívat na porodní sál. Mateřskou si užívám tak zlehka. Nyní malujeme ložnici na modro. V pátek se položí plovoučka a poté se sestaví ložnice a půjde se kupovat postýlka pro malou. Jelikož se nám fest pokazilo auto a budeme muset do něho více zainvestovat, tak kočárek nakonec budeme asi kupovat až z porodného. Jinak se mi daří fajn. Malá zatím se nechystá ven. Zítra bych měla být už v 36.týdnu a za týden mě čeká kontrola u lékaře. A jak si užíváte počasí? hankajur: tak to tam je určítě krásná příroda. A copak tam teče u vás proudem? Víno či slivovice? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) hankajur: Jo jo na Moravě je krásně ;-) A ve Znojmě jsme vždycky tankovali, když jsme jezdili s mým bývalým do Chorvatska :-D andysz: To se to už hezky blíží, 6.8. je za chviličku ;-) Kamarádce se teď 3.7. narodila dcera Anna :-) (ve výčtu možných jmen měli hodně krásných a nakonec vybraly tohle jméno, které mě osobně se z toho jejich výčtu líbilo nejméně, je to dneska každá druhá holčička, to zas bude 10 holčiček jménem Anna ve třídě ve školce, no ale je to jejich dítě, tak ať si ho pojmenují jak chtějí :-D ;-) )
Odpovědět
Ahoj holky. Tak u nás teče všechno slivovička i vínečko. 11 a 12 září je znojemský vinobranní,tak můžete přijet ochutnat burčáček :-D Teda jestli to nemáte moc daleko. I když tu jsou budoucí maminy,který asi nebudou moct pít :-N Hanka
Odpovědět
Profilova fotka
hankajur: budoucí maminka jsem tu pouze já :-) Asi před třemi lety jsem byla ve vinném sklípku v Petrově a bylo to super. sice nacinkaná, lae byla sranda :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hankajur: My se chystáme v září na vinobraní na Karlštejn, tak jsem na to zvědavá :-) Ale já víno zas tak moc nemusim, stačí mi jen trochu ochutnat...
Odpovědět
My ,když jsme ještě dělávali doma víno,tak jsme šli se švagrem koštovat burčák. Tak dlouho se ochutnávalo,že už jsem byla v 8 hodin v postely :-D Jinak taky moc víno nemusím. Já celkově nějak nepiju. Odkud holky jste? Možná jste to už tady psaly,ale toho je tady tolik,že se mi nechce k tomu vracet. Andysz,tak přeji ať je miminko zdraví a ať vás moc nezlobí. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hankajur: Táta taky dělá doma víno a burčák teda mám ráda, ale pak víno už moc nemusim. A celkově vůbec moc nepiju. Bydlím v okrese MB ;-)
Odpovědět
já bydlím u Hodonína a vínko miluju! děda má sklep, tak to by ani jinak nešlo! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já si vínko dám maximálně nějaké hodně sladké jednu skleničku...
Odpovědět
Plánujete holky nějakou dovolenou nebo už jste byly. My odjíždíme příští pátek do chorvatska. Už se moc těším,že si aspoň trochu odpočinu. Loni to byla Mallorca,tak letos se šetří. Potřebujeme penízky na nový obyvák :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?