Svatby 27.6.2009

Zobraz úvodní příspěvek
V tento den se budu vdávat...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je síla.... :-( To mě mrzí. A jak dlouho jste s přítelem? My jsme spolu 7 let a za tu dobu mě prostě nezkousli. :-) Dělala jsem pro ně první poslední, ale už s tím končím... Nevidím žádný vděk ani snahu nám to oplatit jakoukoli maličkostí.... A 3 dorty je opravdu nesmysl, pokud máte na obědě jen rodinu. Vždyť kdo by to snědl. My máme jeden dort pro 50 lidí a ještě abych dělala 2 malé to ani náhodou. O cukroví (výslužky) mi jeho máma oznámila, že po mně chce 6 krabiček -nevím pro koho- rodina to prý není, o to ať se nestaráme. A kolik stojí blbé krabičky atd, to jí nezajímá.... Jen diktuje, co chce. Oznámení chce 20x - taky nevíme pro koho...... Asi si myslí, že je všechno zadarmo, nebo já nevím. Tak se drž! A nenech si do ničeho kecat. Je to jen a jen vaše svatba.
Odpovědět
kd: My jsme spolu už skoro 11 let. Oni mě jako mají rádi, ale přítelova máti je hrozně náladová, sobecká a egoistická. Pokud vím, tak dort se dává rodičům jako dík za vše - za vychování, péči, vzdělání atd. Ale ona si to prostě nezaslouží. I můj přítel se má víc k mojí rodině. A na soukromou akci se moc těší, má moji rodinu prostě rád. Přesně... tahle taky dbá na to, aby měly holky v práci a nezajímá ji, kolik nás to stojí a nepřidá ani korunu. Naši asi přidají, udělali a dělají toho pro nás víc než dost, takže po nich ani nic nechci.... To je k nezaplacení. Ale jeho rodiče mu ani nezavolají, aby snad neutratili.... Jeho otec je v poho, ale je pod její nadvládou... Já na ni kašlu, nebudu tam k nim chodit.... I tak jsem tam šla vždy jen na silvestra... a cukroví, ať si koupí sama. Stejně určitě holkám v práci říká, že nám celou svatbu platí. Už to udělala tolikrát...
Odpovědět
Profilova fotka
Jéžiš, tak na to radši ani nemyslím, co říkají ostatním, kolik toho platí. Tak držím palečky!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, koukam, ze vsude je nejaky problem.... :-( Ja spis resim, za tchanovi zarizuji sami aniz by se na cokoliv zeptali. Svatba bude do zelena, oni by chteli modrou, oznameni zelene a oni, s povzdechem, ze je zelene, chceme veceri formou rautu a oni chteji klasickou veceri... Takze z toho rostu, ale pritel se zapojil a rodicum vysvetlil, ze si to chceme zaridit podle sveho, takze snad bude klid. Doufam, ze se nenapuci a nebudou nas ignorovat... :-( Jinak o vikendu jsme byli pro prstynky, tak snad za mesic budou hotove, ale ta cena... S tim jsem nepocitala, stoji 16.000. Tak doufam, ze fakt budou na cely zivot ;-) Objednala jsem i dort, ale ted premyslim jestli pro 120 lidi bude jeden triposchodak stacit... ;-) Ale budou jeste minizakusky a vdolecky a nasi upecou klasicke ceske kolacky, tak snad to vyjde a nebudou mit hosti hlad... ;-) Holky drzte se , uzivejte si pripravy a nenechte si je nicim otravit ;-) , vzdyt to chystame pro sebe a jednou za zivot, no nekdo mozna vickrat, ale je to udalost s velkym U ;-) , takze pevne nervy a vychutnvejte si to ;-)
Odpovědět
120 lidí ? To bych nezvládla :-).
Odpovědět
Profilova fotka
kuratko- vsak jsem z toho uplne vedle, ale kdyz jsem zkouseli seznam nejak upravit, tak jsme dva lidi vyskrtli a dalsi ctyri na ktere jsme zapomeli tam pribyli. Na hostinu prijde 84 lidi a na vecerni raut dalsich 50, ale asi 20 je z toho deti. Takze musim vymyslet co pro deti, nektere jsou malicke, tak jestli samostatny stolek pro ty vetsi, nebo je placnout s rodicema at na ne dohlizi :-N , no jeste popremyslim
Odpovědět
axonka: No jestli to tvým snem mít 120 lidí na svatbě :-).
Odpovědět
Profilova fotka
120 lidí je fakt síla :-))))) My budeme mít 60 celkem (40 oběd + 20 afterparty) a už už jsem zvědavá, jestli se všema stihnu pokecat. Tak budu držet palečky !!!
Odpovědět
Ahoj holky - kuratkol a kd23 opravdu vám nezávidím a při čtení vašich zpráv mi z toho bylo moc smutno, jenže i tohle je život. při mé povaze bych už asi vybuchla a pak já mám jednu zvláštní schopnost, kterou jsem zdědila po moji mamince a to je, že pokud se mi něco nelíbí, tak nemusím u tom ani hovořit, protože to dokážu dát najevu i jiným způsobem, jde na mě poznat, co se mi líbí a co ne. Je celkem drsné, co vm dělá vaše nastávající rodina a je to nehezké i z toho důvodu, že sami si to zažili a určitě by se jim nelíbilo takové chování a pak starší má být rozumnější, což bohužel ne vždy platí. já sice nemám tak velké problémy s rodinou přítele, ale také tam něco je a to hlavně z jedné části hlavně od jeho sestřičky, mám pocit, že jsme spolu déle, bydlíme spolu, oznámili jsme svatbu atd., tak ti méně mě přijímá, má pocit, že ji kradu bratříčka, když jsme pznámili, že se vezmeme, tak nebyla žádná veselá reakce a to ano ze strany mamky, mezitím zatím jen u přítele mají možnost tohle zažít, jeho sestra se už asi nevdá a mám pocit, že jim to je úplně jedno, necítím žádný zájem o přípravu svatby, i když alespoň mi do toho nikdo nekecá, to jsem ještě chtěla dodat, holky nenechte si od svých tchýň diktovat vaši svatbu, pak by jste toho litovali. jak říkají moji rodiče rodinu se nevybíráš, tu máš za trest :-) takže asi jsme někdy zlobili, alespoň, že naši rodičové jsou perfektní. My budeme mít na svatbě okolo 35 lidí a říkala jsem si, že to je tak akorát, nedovedu si představit jich tam mít ještě skoro o 100 více.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja vam holky taky zavidim svatbu, kde bude mene lidi, za to si stihnete se vsema poklabioit, ale u nas je tech 84 rodina a opravdu ti nejblizsi, kteri tam proste musi byt. A kamaradi prijdou az na vecerni party, nedovedu si predstavit, ze by tam nekdo nebyl, ale nastesti delame spoustu veci svepomoci, takze nas to nezruinuje ;-) Ale treba jen ten boj s mistem ke stolu.... ;-), snad se vsichni vejdou. Na duben jsme pozvani na svatbu kamaradovi a ten bude mit 150 lidi...na Morave to tak delaji ;-)
Odpovědět
axonka: Já jsem taky z Moravy a nedělám to tak. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) vy jste se tedy rozjely... člověk tu chvíli není a nestačí se divit!! :-) :-) kd23, kuratkol: holky vydržte to a nenechte se ničím znechutit!! Tohle, co teď prožíváte je totální zklamání, ale když člověk zvedne hlavu, dá se to vydržet. Prostě je to tak. Ale zamrzí to :-( Držím palečky!! :-) My máme svatbu pro 50 lidí, všichni na obědě i rautu následném. Ono ty vyšší počty... to už je pak jedno, zda člověk připravuje svatbu pro 30 nebo pro 120 lidí... práce je s tím stejná, možná trošku náročnější. Tady jde spíš o náklady... já dělat svatbu s nároky, které mám na tu mojí (jsou přiměřené, ale ne zas tak přiškrcené), tak se nedoplatím :-D ale pokud to někdo dělá svépomocí, tak to jde. Já to dělat svépomocí nechtěla. Chci někam přijít a chvi aby se tam o mě postarali a pak jsem po svatbě už nemusela nic zařizovat, uklízet, dohadovat, atd. Ale pokud je to pro takovou spoustu lidí... to snad ani nejde jinak. To by to musela být sakra bohatá nevěta :-D Ten kontakt na ty obálky a papíry zjišťuji (neznám přesnou adresu, tak čekám, až odpoví kamarád). Dám vědět!!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak už se ozval, pochlapil se :-D takže je to následující: svet pomlcka papiru tečka cz snad to z toho pochopíte ;-) mají fakt výběr :-)
Odpovědět
Tak tam jsem dnes byla na obálky a skoro nic neměli. Měli jen neatraktivní nesvatební barvy. Byla jsem v prodejně v Praze, Václavská 12. Docela jsem na to spoléhala, ale bohužel. Pán mi poradil ještě prodejnu na ulici Michalská, Praha 1, že tam by je mohli mít.
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to je ten můj odkaz výše, co tě nezaujalo, kuratkol. Tak jinak nevím, no. Já si tam vybrala, my máme svatbu do barvy: bílá - champagne ... takže obálky jsem chtěla lehce champagne, neagresivní a aby se na ně dalo digitálně tisknout a nebyl prolém. Máme od tamtud i papír na svatební oznámení, bude ho teprve tvořit kamarád. My tedy spokojenost :-)
Odpovědět
Tak to jsi měla štěstí. Říkali mi, že to je zbytek, co tam mají. Tak nevím, co to mělo znamenat. Zítra se vypravím do Michalské a dám echo, jestli je to tam lepší :-).
Odpovědět
Profilova fotka
to je vážně zvláštní ... já vybírala z takových 6 katalogů obálek a docela se mi jich tam několik líbilo. Ne tedy všechny :-D my měli omezený výběr tím tiskem, ale nakonec jsme to zvládli. Kamarád nám je pak doozdobí v jejich levém horním rohu natištěným obrázkem našich prstýnků :-) Jasný, dej pak vědět, jak to dopadlo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za tipy, my máme oznámení vytištěné. Objednali jsme si extra papír z anglie a teď musíme chytit stejný odstín. Ke všemu to musí být DL obálka s gramáží nad 120g, jinak nám prosvítají jména..... :-( Našli jsme jednu super, ale jedna stojí 6,- a my jich potřebujeme 100ks, tak koukáme, jestli náhodou neseženeme třeba za 3,-. Šetříme, kde se dá :-S , ale asi to dopadne na ty za 6,- :-) Tak pěkný večer všem. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem právě jukla na ten svet papiru.cz do jejich ceníku a ty naše obálky tam mají stejně drahé :( Myslím, že nakonec na těch obálkách tolik nesejde, každý to stejně dá do šuplíku a jak vypadala obálka si ani nikdo nevzpomene: To jen já musím mít nejen v hlavě všechno tip top a dokonalé :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Asi už mi trochu hrabe, ale věřím, že mě to 27.6. přejde :-)))))
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: no 6,- už je za oálku dost, no. Já za ní dalo 3 ,- , ale ono pak ve výsledku... si třeba řeknu... holka, vdáváš se jednou za život ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je pravda. Budeme ještě občas hledat a když do konce dubna neseženeme, tak vezmeme ty "drazší" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jééé. Úplně jsem vám zapomněla napsat, že jdu zítra na zkoušku lííííčení :-)))))) Tak jsem na to zvědavá, co na mě paní šikovná vykouzlí :-) Sama se denně maluji, tak se těším, jestli to bude opravdu vidět... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
správná řeč ;-) to víš že jo, jen si s tím nedělej těžkou hlavu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
adriene: co to máš za knihu v albu jako dárek rodičům? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: dle tvé inspirace album na fotky pro rodiče :-D Nemohla jsem nikde žádné sehnat, až jsem nakonec našla pro mě to pravé a konečně jsem 2 objednala. Přítelovi se nápad zalíbil :-) O víkendu jsme se hrabali fotkama, docela jsme se u toho nasmáli... nkteré fotky z dětství a dospívání jsou k nezaplacení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Paráda. To mám radost, že jsem vám dala inspiraci :-) Já už mám album hotové a nemůžu se dočkat, až ho našim předám. :-) Přítel bohužel ještě ani nezačal, nechce se mu do toho - naprosto ho chápu. Ale chce, abych našim to album předala v den svatby, tak prý jeho rodičům taky vykouzlí nějaké podle možností fotek, které mu rodiče udělali........ Asi by bylo nevhodné dát dárek přede všemi jen mým rodičům....
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi právě dorazily poštou jedny obálky na ukázku z jedné firmy z Moravské Ostravy. Jsou úplně nejluxusnější !!! A vyjdou na 4,5/ks. Jdeme do nich. Jsou fakt pěkné. Tak to vypadá, že další malý úkol si budu moct škrtnout.... :-D Jak se vede? Venku je opravdu super jaro :-) Tady prší :-( Jak jinak vlastně poslední dobou. :-) Už aby byl květen :-) Krásný den všem.
Odpovědět
Já už taky koupila obálky v jednom obchodě v Praze v centru. Jmenuje se to Grand papír a doporučil mi to ten pán ze světa papíru. Adresa prodejny je zde : http://grandpapir.cz/papir-velkobchod...
Odpovědět
Ale fakt nádhera, mají tam takové množství obálek a paírů různých velikostí a barev. Fakt super. Jen ten vrchní byl nějakej divnej ;-) :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No jasně. Super obchod. Tady mají podobné, ale za 7,- :-( Za kolik jste je měli vy?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?