Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Nakonec budou končit hned pod koleny. Spodnička bude krémová a bude trochu vykukovat, šaty ze světlounce růžového hedvábí. :-)
Odpovědět
@assol aaaach..úpně je vidim! A rukavky? nebo bez?
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Bez. Už se jich nemůžu dočkat. :-) Co tvoje, už jsou hotové?
Odpovědět
Profilova fotka
@hance09 @assol Ahoj holky, po víkendovém zjištění, na kolik by mě svatební koláčky vyšly v naší skvělé pekárně, jsem se rozhodla, že je stvoříme taky sami. Tchýně se nabídla, že mi pomůže, tak bych to ráda zkusila. Jen bych potřebovala recept, nějaký osvěčený... ;-) Kdo by náhodou o nějakém věděl, prosím, sem s ním... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@silverskylady Já chci vyzkoušet recept z tohohle tématu: http://www.beremese.cz/diskuse/tema/r... Když se neosvědčí, další víkend vyzkouším jiný. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lidsed :o) závidím Ti ;-)) ... my jsme zase benjamínci, "skoro" poslední, kdo se bere, takže nás moc svateb už nečeká :-) A na žádné jsme vlastně spolu taky nebyli, páč jsme se ještě neznali :-D - myslím tím rodinné svatby, na kamarádské chodíme ... s těma buchtičkama máš skvělý nápad !!! a ta půjčená megakuchyň mě rozesmála :-D -my taky dáme kus dortu (ten objednáme) + sladké, co si předem napečeme a "zbyde" ;-) ...
Odpovědět
Profilova fotka
@assol zrovna jsem se Tě chtěla zeptat, kdypak že to bude ten den D na pečení koláčků a bude to koukám víkend ;-) ... u šatů máš můj nesmírný obdiv - dovedu si úplně představit jaké budou, ale napínáš pěkně ;-) Netradičnosti zdar !
Odpovědět
Profilova fotka
@niccky.z @mag85 Ahojda, tak tyhle myšlenky máme asi všechny :-) Já tedy stoprocentně :-) Dá se říci, že nápady mám v hlavě, ale realizace je pak u mě těžší - pořád vše rozmýšlím, aby to nebylo zbytečné, nebo zase aby toho nebylo málo :-D Každý den dělám defakto něco a přitom skoro nic :-) ... hlavně, že máme termín a místo :-) ....aléééé, dnes dorazily dva balíčky - výzdoba na auto a balóónky :-) a zítra čekám vývazky a výzdobu stolů ! Tak sláva, alespoň něco hmatatelného doma :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@silverskylady ahoj :-) Mohla bych se prosím zeptat, kolik stojí koláčky ve vaší skvělé pekárně?
Odpovědět
Profilova fotka
@hest ahoj, tak to je opravdu mazec,no - svatba = peníze...my kdybychom neměli ten příspěvek, tak bychom tu svatbu dělali určitě menší. Nezvali bychom tetičky a strýčky, to by se prostě nedalo zvládnout. Byla by jen odpolední grilovačka a bylo by. Na ten raut záleží, kdo ho bude dělat a kdy....kuchaři si můžeš relativně nadiktovat, ale po doma se to musí rozplánovat...pak taky, kde hostinu máte, jestli by to kuchař chystal na místě, nebo někde jinde....no joo, je to přemýšlení :-)))
Odpovědět
@berda.hk no ja jsem na tom stejne :) A odkud mas vyzdobu na auto ja jeste stale hledam :-N My mame kolacky za 5.5Kc boli sme na ochutnavke a super
Odpovědět
Profilova fotka
@niccky.z no výzdobu na auto mám tady z Bazaru, je z umělých květů, tak když nebude pršet a nezničí se, můžu jí pak zase prodat ;-) ... 5,5 to je 5500 Kč? A kolik kilo? Těch asi bude :-) Kolik vyjde u vás kilo koláčků?
Odpovědět
Článek se načítá
@berda.hk ja to neberu na kila, ale na ks. Beru si 500 ks co mne vyjde na 2800 KC. Vybrala jsem si presny pocut ks z kazdeho. Ja nechtela ty na kila protoze tam ti daju hociake :(
Odpovědět
Profilova fotka
@assol děkuju ti za tip ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berda.hk Ahojky, chtějí 7,-/ks... Takže když jsem jich chtěla původně 1000, tak to se mnou skoro švihlo... :-.
Odpovědět
Profilova fotka
@berda.hk Přesně tak, víkend bude pečící. Už jsem natěšená, projíždím recepty, diskuze a začínám vymýšlet blbinky, jako třeba domácí povidla. :-) Na šatičky se těším, snad dopadnou podle mých představ. Netradičnosti zdar by mohlo bejt klidně motto naší svatby. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@assol No, tak domácí povidla zvládá leda tak babička s pravými nefalšovanými kamny na dřevo... Ale je pravda, že těm se nic nevyrovná - jednou ochutnáš a ty kupovaný ti přijdou jako bláto... Škoda jenom, že je s nima taková práce... :-N Á propos těsto - je jich tisíce vyzkoušených - se poptej i v rodině - my taky opatrujeme rodinné stříbro-recept, už sto let... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tekame Právě, domácí je vždycky lepší. I když teda babičkovské z kamen na dřevo bych určitě nepřekonala. Domácí recept v naší rodině bohužel nehrozí, nemám žádné pečící babičky ani tetičky. |-|
Odpovědět
já jsme sehnala koláčky za 240/kg prý jich je v kilu cca 90. @berda.hk no meli by nam ten raut delat primo v miste konani..tak snad to nejak doladime podle poctu lidi..my zveme jen sourozence a rodice a moji babicku, pritelova je uz nepohybliva a krom toho s ni nema dobre vztahy moje nastavajici tchyne, tak ji nezveme.
Odpovědět
@berda.hk No, já už jsem na to všechno zvědavá :-| Pro partnerovi rodiče je to 3 svatba za 2 roky, takže ti už jsou vysvatbovaní, ale bude to první "normální" svatba. S velkou hostinou a tancováním a prostě akce na celý den a ne jen oběd s rodičema a konec. Já už se tak těším, až to budu mít za sebou, že si to ani nikdo neumí představit. Snad ty 2 měsíce utečou rychle :-S Jinak ještě teda nemám objednanou kytku, ale snad už jsem si vybrala :-) A asi by to chtělo už objednat oznámení, když ho budeme v srpnu roznášet :-D Nějak se mi zdá, že mám na všechno dost času a to už o svatbě vím rok a půl :-D švagrovka si řekla: Tak se vezmeme, ne? a za 2 týdny byli svoji 8-)
Odpovědět
Holky, vy všechny děláte takové ty kulaté koláčky? Já to vůbec neznám, tak se ptám. U nás se dělají takové kynuté buchtičky, je jich z kila 1000 ks. Jsou to jako klasické kynuté tvarohové buchty, akorát úplně malinké, cca 1x1cm. Je to sice piplačka, ale bez nich si to neumím představit. Když tak koukám, tak se to dělá asi jen na Vysočině, nebo možná jen u nás :-o
Odpovědět
@lidsed Ty jsi "vykulená" z kuklatých koláčků asi tak jako já, když mi vloni řekla kamarádka, že na moravě se nedělají koláčky, ale bochánky a ještě k tomu jen tvarohové :D Ale musím říct že je měli moc dobrý a mají taky něco do sebe, ale pro nás středočechy vedou stejně ty naše kulatý :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak koukám že se tu řeší koláčky :-) nestíhám číst, mam ted jiné starosti. My máme vybranou erhartovu cukrárnu. Jsou to koláčky za 400kč/kg ale jsou moc moc dobré - aspoň nám chutnají. Nebo nemáte někdo nějaký typ na cukrárnu v praze, kde by to měli levnější a dobré? Taky jsem nevěděla, že jinde jsou koláčky hranaté, ale už jsem takové hranaté viděla tu v Praze prodávat jako svatební. Jinak obdivuju, kdo si pečete sami!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak my dělali první várku koláčků doma s maminkou ...teda spíš maminka, já dělala jen ty krabičky a balení, protože v pečení nejsem moc zdatná...a u nás se dělají takový spíš hranatý koláčky, malinkýasi tak 2x2 nebo 3x3 cm no a když má někdo v rodině svobodnýho dorostence na vdávání nebo ženění, tak se mu dává velkej rohovej koláč a ten si má sníst pod stolem aby se do roka vdal či oženil ;-) no a druhou várku, co bude pro sousedy okolo našich tak tu jsme objednali a jeden koláček nás vyjde asi na 1,5Kč a ty jsou teda tak ty 3x3cm trošku větší než jsme pekly s mamkou, ale budou taky dobrý, už je máme ozkoušený...a dělají se povidlový, tvarohový a makový ;-) U nás nic novýho...nějak se teď nic neděje, pořád ještě nemáme dořešený jídlo, ale nějak mě to netrápí :-D Hatsepsoved a assol už se mooooc těším na vaše šatičky, už aby to bylo :-)
Odpovědět
@assol no teda! no moje..jeste ne :-) ladime, ladime.. @gabu13 moc diky, ja se na ne tesim takym :))) JO a vcera jsem byla pro vytisnuta oznameni, no jsou bozi, akorat je mi jasne ze to zas pno idi nebude chapt..."proste vy se musite vzdy lisit".., je mi to jasny :D U nas kolacky pece babicka - je cukrarka - takze sem ji sverila celou svatbu :-) Ma ty nej kolacky na svete, úplne mini a rozplývají se na jazyku...a povidovy se delaj i u nas, i makovy, ale to sem zavrhla a budou jen orechove a tvarohove - i kdyz- muz ted byl na svatbe a donesl taky vyborny..:-) ale babi je babi :-) jo a rohovej sem zamitla taky, dyz nemame ty tradice: D
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 To je zajímavý, to jsem vůbec neznala s tím rohovým! @hatsepsut Naše oznámení se taky asi nesetká s pochopením. Když jsem ukázala mámě první návrh, tak řekla, že takový se bude lidem stydět dávat. 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jste mě donutily :-D konečně řešit koláčky....zjištění: u nás chce "vyhlášená" pekárna 340 Kč/kg a v tom kile cca 140 koláčků - do košíku cca 20, takže 7 košíků - jeden za 49 Kč x počet 60 (přemýšlím ale, že úplně všem nedáme) necelých 2960 Kč - hrůza děs, běs :-) další zjištění: jedna dobrá duše tady mi poradila jednu cukrárnu...a tam mají koláčky 240 Kč/kg a je jich tam prý kolem 200 (asi menší-dáme jich 25)- takže 8 košíčků - jeden za 30 x počet 60...1800 Kč ....to je rozdíl !!! Ale jak jsem psala-asi nedáme úplně všem - snížíme třeba na 40 "rodin" x 30 Kč = 1200 Kč - je to akorát 5 kg s cca 1000 koláčky .... fuuj holky, to jsem se při těch počtech zapotila :-D :-D :-D .... Kdo to nechce číst ;-) ZÁVĚREM: 1000 koláčků za 1200 Kč bude 40 košíčků po 25 koláčkách a pokud dobře počítám 1,2 Kč za koláček jediný problém by byl, kdyby jich v tom kile nebylo 200 a že by se tu nevěsta třeba přepočítala. Každopádně mám objednáno na ochutnání a určitě to kilo hned přepočítám :-D - dám vědět ;-) je to za koláčky moc, nebo pomoooc? :-D ... koukám ale, že tu jsou závratné sumy, např. @silverskylady - se mnou by to švihlo taky ! A obdivuju tady holky pekařky a skoro jsem se nechala hecnout, že bych to vyzkoušela taky :-D ... a @assol kolik se jich prosím chystáš péct? Teďka asi kilo na zkoušku viď a pak by Tě čekalo kolik?
Odpovědět
Profilova fotka
ještě rohový jsem zapomněla .... tam 10 Kč/kus - ale kolik bych jich potřebovala, to ještě nevím....
Odpovědět
Profilova fotka
@assol ne nééé, to mamka neřekla :-( ?! ... a můžu se zeptat jaké máte, nebo je to ještě tajemství? ....
Odpovědět
Profilova fotka
@berda.hk Ty jo, to je krásná cena! Ale z těch počtů mi jde hlava kolem, já jsem na matematiku antitalent. :-) No zkusím kilo a pak "na ostro" bych potřebovala cca 10 kilo. Ale vymyslela jsem si záchranný plán, že když mi to nepůjde/bude to moc velká patlačka/nezbyde čas, tak udělám třeba jen dvě tři várky a nebudu je dávat do výslužek, ale budou jenom na míse na rautu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?