Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@nave no my to právě děláme sami z finančních důvodů - obešli jsme tu pár penzionů, restaurací, hospod (i za městem) a jímala mne hrůza.Sice si to tedy musím zorganizovat sama, ale zase sama sobě platit nemusím ;-) Snad se mi dnes podaří sehnat známého kuchaře (mám s ním schůzku), který udělá knédl polévku (alespoň nějaká tradice ;-) ), guláš a svatební rautík, kde budou nízkorozpočtové věcičky (řízečky, paličky, masové kuličky, bramboráčky, salát z bílého a červeného zelí, salát těstovinový, nějaká ta mísa (salám, sýr, vejce,ozdoba) a dle nacenění se rozhodnu pro italský talíř (rajčata a mozzarella - to já moc ráda :-) ), na rautík ještě přidám tu sekanou od dědy - pak bude nějaké to ovoce (hlavně hroznové víííno - bude sezóna :-P ), no a ještě ze samovýroby tam budou utopenci a nakládaný Hermelín...sladké jsem psala + dort...a k snídani aspik od svědkyně, česnečka od dědy a zbytky ;-) .... vůbec ale nevím kolik čeho, aby nebylo málo a nebo abychom to nevezli z5 :-D ... jinak stav máme stejný - tedy mateřský ;-) - o věku u mě ani nemluvě :-D ...a přispěli nám oboje rodiče a od příbuzných chceme penízky, takže počítáme, že by to mohla být 0 od 0 ;-) - teda snáád, na mateřské ušetřit peníze "jen" na svatbu je dooost těžký - když jsme to ale bez závazků nestihli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky...hurá hurá mám už i kadeřnici a domluvenou zkoušku účesu na konec srpna :-) už se těším jako malý dítě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 tak to tiše závidím :-) ... já čekám, jestli můj dvorní kadeřník a vizážista bude mít v můj termín čásek - zatím to nevypadá :-/... úplně se bojím zavolat o tu špatnou zprávu-nevím nevím, koho jinak seženu ....
Odpovědět
Profilova fotka
@berda.hk tvoje menu zní moc dobře a budeš to mít podle svých představ. :-) Myslím, že od nastávajícího rodičů taky něco dostaneme, oni jsou celkem štědří tak celkově, i když nějaký extra peníze nevydělávají. Jen by jim to někdo musel říct že? :-D No stejně budeme muset jak budeme mít oznamka. My byli dnes vše vyřídit na matrice, zatím jsme měli termín zamluvený jen po telefonu tak zase další položka splněna.:-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak já už mám zařízené oznámení, v pondělí si pro něj půjdu :-))) @berda.hk menu vážně vypadá skvěle!!!
Odpovědět
@gabu13
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda holky, tak jsem včera dostala rozpočet od kuchaře - po pravdě řečeno jsem si některé věci představovala o dost levnější a některé zase o trošku dražší - nakonec se to snad trošku vykompenzuje. Ale určitě ! budeme upravovat - alespoň někde množství, páč 16 kg salátu :-O :-D .... nejvíce mne ale dostaly mé vymyšlené nízkorozpočtové bramboráčky - 16 Kč za jeden pidibramboráček (80g) - je to vůbec možné?!?!? Když to porovnám s miniřízečkama (vepř a kuř.) za 20 - 25 ? ... zítra jedu smlouvat o ceně, tak mi držte pěsti ;-) ... chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy s rozpočtem? Máte nějaká z restaurace, či od kuchaře, jako my? Abych mohla porovnat :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@nave @hatsepsut Ahojda, moc díky za pochvalu - potěší a nakopne dál ;-) @nave tak to jste na tom líp než my ;-) Termín máme zamluvený telefonicky, ale jak nás nic nenutí, máme pak na vše dost času. Teda hlavně přítel :-D ... říkali nám alespoň měsíc předem - tak to ještě máme čáás :-) A kdypak budete dávat oznamka? Já právě přemýšlím, jestli je mám dát dřív než koláčky, nebo až potom při jednom ... ale jelikož už to trousíme všude teď, aby s tím každý počítal a neodjel na dovču, nechám to asi až na srpen s koláčkama. A jaké máte oznamko? Klasiku, či nějaký originál ;-)?
Odpovědět
Profilova fotka
@berda.hk ahoj, my máme svatbu podobně jako ty akorát jsme si na to pronajali chalupu se zahradou, kdo se nevejde do chalupy postaví si stan :) všechno si děláme sami, nebude hostina ale jen raut...i ten si budeme připravovat sami...sekaná a paličky se upečou dopředu, guláš a maso na opékání bude mít na starosti bratr, ráno se dosmaží řízečky (mimochodem každý mi říká ať jich uděláme mega, že na každé svatbě zmizí první). nějaký ty mísy, chlebíčky a saláty se taky naskládají večer před, bude nás na to kupa. takže jsme ani kuchaře neoslovovali, sladký si taky napečeme, jenom dort si objednám, od osvědčený firmy, protože domácích jsem přejedená. Ty bramboráčky asi počítá cenu těch hotových zmrazených néé?
Odpovědět
Profilova fotka
@berda.hk ale když nad tím přemýšlím rozpočet jsme nějak nestanovili...nemáme ještě pevný seznam hostů, jsme na 40 lidech, ale známe to pak z toho bude 60 :)
Odpovědět
Teda holky, já valim oči =-) Úplně vás obdivuju, že si to jdete zařizovat samy, to já bych nezmákla :-( My to teda máme tak, že jsme si normálně zamluvili hospodu a předběžně víme, že nás to vyjde 500Kč na osobu, což je krásná cena (teda si myslim). Hlavně se nemusíme o nic starat. Budeme mít cca 50 lidí, takže 25 tisíc. Oběd teda bude klasicky knedlíčková polévka a svíčková a odpo už jen grilované prase ;-) Já jsem teda ráda, že tady taková restauračka je, protože v jiných chcou třeba 1000 - 1500 za osobu. A nemyslete si, že je to nějaký pajzl :) Je to taková rodinná hospůdka asi 2km od města a je tam novej sál a je jim jasný, že když nasaděj ceny, tak tam ta svatba a jakákoliv jiná oslava každý víkend nebude. Zamlouvala jsem to rok a půl dopředu, kamarád tam šel půl roku do předu a už si moc vybírat nemohl ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, pečete některá koláčky sama? Já o tom přemýšlím, zdá se mi, že v cukrárnách za ně chtějí nesmysl, ale nevím, jestli mi to pak nevyjde na stejno, když je budu péct sama. Žádnou pečící babičku nebo tetičku nemám, ale peču moc ráda, tak si říkám, že bych to zkusila. Máte některá zkušenost?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@assol Nám je bude péct mamka, nevěsta si údajně koláčky péct nemá,ale už nevím proč..
Odpovědět
Profilova fotka
@hance09 Jo, to jsem taky slyšela, ale nijak mi to nevadí. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@assol :-)...no mamka s tetou říkaly,že si je taky pekly samy....a žádná katastrofa se nekonala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hance09 Právě. Moji prarodiče se brali v květnu a babička si šila šaty sama (což se prý taky nemá) a šťastnější manželství jsem nikdy neviděla. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@soniludi ahojdaa :-), tak to máte ještě lepší než my ... taky jsme si toho chtěli dělat víc, nebo-li skoro vše, ale jelikož z přítelovy strany přijede snad celý regiment :-. , nedalo by se to zvládnout. S těma řízečkama máš naprostou pravdu - každý to říká - mizí první ;-) Kolik jich budete dělat? Baj laj vočko :-p ....jooo a jestli jsou ty bramboráčky mražený, tak ty ať si strčí někam ;-). Nevím, jestli si na tom počítají tolik za práci, že se jim to nechce dělat...každopádně se na to optám - ale dnes bohužel ne, páč není v práci a ve svém volnu na mne volno nemá :-D Tak asi v pondělí - kdyžtak tu pak písnu výsledek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lidsed ahojda, určitě bys to zvládla ;-) .... ale hospodu máte lepší a klidnější. Píšeš, že máte cca 50 lidí - takže v tom jsou již kamarádi. My máme právě jen 51 rodinu !!! :-o Vím, je to hrůůza, ale přítel má velkou rodinu a ta se dost stýká - tak bylo jasno.No a kamarádů máme taky dost - stýkáme se velká parta...a máš to hned nejméně ! 80 lidí. No a jelikož máme obřad ve 14,30 na místě hostiny - 25 km od místa bydliště - všichni zůstávají ;-) To je co? Vynásobíme tvou bezva cenu (fakt je bezva-jedna z nejlepších,co jsem slyšela) x 80 jééé 40 000 bez pití !!! .... no a my zatím rozpočet 15000 raut s obsluhou, 4000 kýty + udírna, + 2000 dejme tomu co kdo kde doma vyrobí + 2000 ovoce - a jsme na 23 000 bez pití...co u nás také rozhodovalo bylo, že v hospodách si účtujou panáky a ty se pekelně prodraží....a taky, že přes známé seženeme levnější sudy a kofolu a v hypermarketu se nakoupí jen nealko (už teď koukáme po slevách) a pak čerstvé pečivo...zase jsem se rozepsala - je to tu hrůůza :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@assol ahoj, to si piš, že si koláčky nechají zaplatit ;-) Je to pro ně děs práce, když jich dělají denně tisíce...pokud ráda pečeš, tak pověry stranou a s chutí a láskou do toho. Není nad koláčky od nevěsty ! U nás ve městě jsou vyhlášené za 330Kč/kg a je tam 140 koláčků....teď mi tady ale dobrá duše poradila jinou pekárnu, kde je kilo za 230 Kč a je tam cca 200 koláčků (asi menších ;-) ) - tak budu objednávat na zkoušku a uvidíme ;-) ... zkus ještě kámošky, třeba Ti rády pomůžou a s dvoujkou to jde pěkně od ruky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berda.hk Máš pravdu, příští týden se na to vrhnu, udělám zkušební várku a uvidím. Začínám se na to těšit! :-) Jinak holky, včera jsem schvalovala konečnou podobu šatů (zatím návrhu), byly to muka, protože moje návrhářka má milion skvělejch nápadů a je hrozně těžký vybrat jeden. :-) Nakonec se to teda podařilo a už se šatiček nemůžu dočkat! Budou nádherný, se spodničkou ze šestnácti metrů tylu, jupí!
Odpovědět
@assol Jaaaaj tak to budou super!!!!!! To zni úžasně!!!!Jaké budou? ;-) 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Mám to prozradit? Nebo z toho zase uděláme soutěž? :-D
Odpovědět
@berda.hk ahoj, taky právě řešíme co vlastně na ten raut...a také jsem na MD-) rodiče nám nepřispějou, takže to bude platit nastávající.mazec no-( tak řízečky a guláš je jasný, ale co dál, to nevím.-)
Odpovědět
@assol Múzeme soutezit :-)) můj první tip - jsou do půl lýtek???
Odpovědět
Ahoj holky, je tu nekdo kto ma svatbu 24 zari ?? Jak jste na tom s pripravami ja si stale myslim ze nestiham a nechavam vsechno na posledni mesic pred svatbou :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Nikoli. :-)
Odpovědět
@berda.hk No, my máme taky hlavně rodinu, je tam jen 6 kamarádů, co jdou na celou svatbu a pak pár lidí, co přijdou až odpo na to grilované prasátko :-) Já jsem chtěla vždycky velkou svatbu, a naši by asi nepřežili, kdyby první svatba v rodině nebyla velká (u nás ale i ty další 2 budou mega) ;-) A jak píšeš obřad v 14:30, tak to by se nelíbilo zase mě i když naši by s tím asi měli taky problém. Jsem asi staromódní, ale chci to tak nějak jako dřív. Prvně obřad (v 11:00), pak kolem půl 1 oběd (knedlíčková polévka, svíčková) No a pak volná zábava s kapelou a tancem. To prase se tam sice zas tolik nehodí, ale lepší než druhá večeře (teda si myslím), každej si vezme prasete kolik bude chtít a ne, že dostane řízek se salátem a dvakrát do toho zobne. Jinak my to teda máme na těch 25 000 (celou hostinu). Celkem za svatbu dáme 40 tisíc (i s oblečením, prstýnkama, oznámeníma a tak). No a výslužky si děláme samy, budeme píct jen buchtičky z 10 kil, obě rodiny dohromady, takže při jednom bordelu :-) A máme na to pronajatou kuchyň závodní jídelny, takže obří prostor. Do výslužek jen 30dkg buchtiček a kus dortu a kašlu na to. Zas to nechci přehánět :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@niccky.z Ahoj, my máme svatbu sice 17. září, ale taky se mi zdá, že toho je mraky na zařizování a přítelovi je to všechno v podstatě jedno, takže je to na mně a myslím, že to budu taky zařizovat až ten měsíc před svatbou :-D Nemám šaty, boty, ani oznámení, ani prstýnky, ani objednané cukroví .... jediné co víme je místo obřadu a hostiny, zamluvený DJ (kamarád) a fotografka. Ale žádnej strach, já myslím, že to zvládneme :-) A ty máš ještě o týden více času....
Odpovědět
@assol NO teda a já si byla tak jistá :-) tak jaké, povídej :-))
Odpovědět
@mag85 tak my uz mame misto, jidlo, foto, kapelu, cukrovi a to je asi vsetko :D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?