Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
Profilova fotka
slunickowww - těmi výdaji se netrap, já dnes zjistila, že díky tomu, že jsem si neuvědomila jistou část zákona o vysokých školách, chce po mě škola, kterou již nestuduji skoro 20 000 :-( za překročení standardní doby studia. I když mám já i nastávající relativně dobře placenou práci, je to rána pod pás.. Takže myslím, že je v pořádku, že tě výdaje děsí.. mě taky :-D Kolik vás bude?
Odpovědět
ivcas.85!: No, zatím máme v plánu tak 60 lidí :-S Je to moc, já vím ... jenže jsou to jen lidi, který máme moc rádi a bez kterých to prostě nemůžeme udělat. Vůbec netuším, kde na to vezmeme 8-) Ale to se třeba časem podá. Říkám si, že to chci opravdu zažít jen jedinkrát v životě, tak ať to v rámci možností stojí za to :-D Tak uvidíme. Ještě to moc s přítelem neřešíme. Řeším to spíš jen já a nechci tím být trapná, když před ním o tom budu pořád mluvit, tak se o tomto tématu moc nezmiňuji :-D Ale asi si pak budeme muset sednout a nějak to vošéfovat ... už jenom kvůli blbímu cukroví je to potřeba. A tak celkově si udělat představu .. no, uvidíme. taky se mě do toho seznamů hostů moc nechce protože nevím,koho z kamarádů musím pozvat a kdo to nepozvání přežije :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, bereme se 13.8.2011 v Praze a zatím máme jen fotografku :) Pomalu vymýšlíme co a jak a tak bych se vás chtěla zeptat jestli nemáte zkušenost se slevami pánských obleků...jestli jsou spíš na podzim, v zimě nebo na jaře...budeme ho určitě kupovat a tak bych nerada něco prošvihla :-) Díky
Odpovědět
Profilova fotka
slunickowww - my to máme jen v rámci rodinkya pár nejlepších přátel, asi 20 lidí.. je to omezeno i místečkem :-D já bych nejraději svatbu jen ve 4, on zas megahostinu.. nakonec jsme zvolili kompromis :-) S širším okruhem kamarádek budu mít rozkučku a pak uděláme u nás obyčejný mejdan:-)
Odpovědět
Profilova fotka
trckin: tak já mám taky Zuzku a jsem na to strašně zvědavá a těším se :-) . Jaký máš balíček, a co předsvatební focení, bude?
Odpovědět
ivcas.85 podobnou vec jsme taky resila, mam preruseno a skola po me cchtela 12 tis..a to nepracuju, jsme na RD, takze ono se vzdycky nekde neco takovehodle neocekavaneho vykuli..
Odpovědět
Profilova fotka
hest - a jak se to vyřešilo? já si ty zákony přečetla, zavolala do školy a kupodivu mi to i vysvětlili :-S jen by to měli říkat na začátku roku, ne na konci :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
jojka23 > Jo jo Zuzka :-) Taky jsem moc zvědavá a těším se. Asi vyhraje balíček č. 4, je to takový kompromis. Možná budeme mít obřad spíš odpoledne, takže by s námi mohla být do večera....to se ještě domluvíme. Jinak jsme přemýšleli, že by jsme se od ní nechali vyfotit na oznámení, takže takové předsvatební focení to asi bude :-) Popravdě jsem termín svatby zvolila podle ní - kdy měla volno :-D
Odpovědět
slunicko: Mrzí mě, že rodiče tak nadělají s tvým přítelem. Když se pořád nemají k financování, tak ti nevím, holka. Asi vám nic nedají na truc :-( Je to fakt těžký. Většinou rodiče mají pravdu, vždyť mají víc jak polovinu života za sebou. Záleží, co jim vadí. Taky by mě štvalo, kdyby to se mnou neprožívali. Zkus to mamče vysvětlit. ivcas: To jsou fakt smrad, co? S tím školným... ]-(
Odpovědět
porodnibabko, díky za názor, já jsem z nich taky nadšená x-) a hrozně by mě zajímalo, odkud máš tu bižu, mně se teda zelená vůbec nehodí, ale líbí se mi ten styl, tak že bych omrkla nabídku 8-) slunicko, taky mám takovou zkušenost, s bývalým přítelem, našim děsně vadilo, že je mladší než já - ale je fakt, že jemu to nikdy znát nedali, to jim zase upřít nemůžu ;-) jinak my taky dost uvažujeme nad výdajema, i když se naši asi spolupodílet budou... myslím, že málokdo je na tom tak, aby si mohl dovolit všechno, co chce a nemusel o tom vůbec uvažovat... proto taky chceme kupovat průběžně, aby se to trochu rozložilo :-) S tím časem si myslím, že těch 11 - 12 je ideální doba, ale pokud bysme se měli s přítelem dost vyspat, muselo by to být tak v pět odpoledne :-D my jsme oba sovy a pak spíme hrozně dlouho... ivcas, to znám :-p Teď s napětím očekávám, jestli mi škola vyměří poplatek i zpětně (24 tisíc navíc) nebo ne... tak možná budu taky dost nepříjemně překvapená :-( Je to pěkná sviňárna, ty poplatky...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, u mě šlo o to, že já 3x studovala stejný ročník (2x na VSB, 1x na SU), což jsem myslela, že je v pohodě, pokuď je mi méně než 26 let..je to poplatek za nadstandartní dobu studia.. no budoucí manžílek řekl, že se tím nemám trápit, že to zaplatí ;-) mám šetřit na svatbu - tam prý hodlá být taky :-D
Odpovědět
Holky, já mám zkušenost, že při troše dobré vůle se ty poplatky dají ukecat a škola to klidně sníží. Aspoň mi to teda říkalo už hodně lidí.. trckin, já myslím, že slevy na obleky jsou právě ted.. Blazek má nekdy akce i pres rok (jako neco + neco zadara), ale to uz není tak moc. A dobrý ceny mají taky v outletu ve Šterboholech, tam je hodne obchodu s obleky - kamaradka kupovala s manzou na jare, myslim za 4 tis. Bwt, odkud jsi, já bydlím u Grobovky. Chodíme k tomu altánku s přítelem běhat. :-D Terinko, nejlepší je ta látka (šerpa?) pod prsy, to bych chtěla taky.. *srdíčkový smajlík* Kočky, a přemýšlíte už nad takovýma těma věcma okolo - kytky, zábava, dort..? Já jak nemám to základní (místo, jídlo), tak pořád vymýšlím blbosti. :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ovecky - tu vyzdobu jsem řešila taky, nakonec jsem se rozhodla to nechat na tom zamečku.. na fotkách to mají moc hezké a nevím, kde bych sháněla takové věci a co potom s těmi vázičkami a kamínky:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, doufám, že se můžu taky připojit.....chceme se s přítelem vzít příští rok v květnu, ale ani jeden nevíme, kdy je třeba si zamluvit termína podobné věci, tak kdyby jste mi mohla některá pomoct, poradit.....budu moc ráda.... Svatbu bychom chtěli v Přerově (Olomoucký kraj) na zámku kolem 25. května...... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, taky bych se chtěla připojit, máme v plánu taky květen (asi 13.5), zatím jsem chodila do pražských květňátek, ale koukám, že tu to žije taky docela dost a holky tu taky jsou, tak tímto zdravím "známé" z května
Odpovědět
vendaaasek: jestli chcete obřad na zámku, tak bych termín zamluvila co nejdřív, klidně hned, pokud jste se na nějakém už dohodli.
Odpovědět
Profilova fotka
bella22: tak což o to, rozhodnutí jsme, ale otázka je, jestli když to datum, které chceme, je středa v pracovním týdnu, dostanem oba volno..... a jiný termín zas nechci já :-( :-D Proto se bojím to zamlouvat již teď, co kdž mi zaměstnavatel nevyhoví že jo...
Odpovědět
vendaaasek, já myslím, že máš ze zákona na to volno nárok, ne? A ty si myslíš, že by ti nevyhověl? Že se toho bojíš...? Já myslím, že pokud se toho data nechceš vzdát, tak to můžeš klidně zamluvit, když stejně neustoupíš :-D 8-) ovecky, tak to by mě teda zajímalo, která škola se nechala ukecat... :-N to bych potřebovala :-D
Odpovědět
vendaaasek: no to je holt risk. Klidně se může stát, že už na tom zámku bude plno. Nevím, jak moc je to oblíbené místo na svatby, zkus se zeptat. Ale myslím, že den volna na svatbu ja ze zákona, dokonce snad 2 dny, i na přípravu.
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak to jsem zase nevěděla já... :-) že je volno na svajbu ze zákona.... to by bylo fajne :-)
Odpovědět
Jestli se nepletu, tak snoubenci mají nárok na dva dny a rodiče na jeden ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vendaaasek - my budeme mít z olomouckého kraje fotografa ;-) Když tak koukni na Vítězslava Bumbu na netu. :-D A co se týká zámečku, my musíme hned jak bude potvrzen termín na matrice (říjen) zaplatit zálohu na termín (Ostrava), takže se informuj co nejdřív :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ovecky : My bydlíme na Kotkářce, ale Grébrovka se nám prostě líbí :) Byli jsme tam na svatbě ve Viničním altánu, ale tam bysme se nevešli, tak vyhrál Pavilon :) Na matrice přijímají zádosti o termím v říjnu, tak to snad vyjde...Díky za info ohledně obleků, juknu na net a možná vyrazíme...i když přítel si klepe na čelo, že se něco zařizuje už teď...jsou trošku mimo realitu což :-D Jinak holky s tím volnem...pracovní volno se poskytne na 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu; náhrada mzdy nebo platu přísluší však pouze na 1 den. Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne rodiči na 1 den k účasti na svatbě dítěte a ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu dítěti při svatbě rodiče. Takže pokud se vdáváte v sobotu a nepracujete i víkendy, tak máte právo jen na pátek, ale bude placený :)
Odpovědět
trckin: Díky za info ;-) Co se týče obleků, tak do které barvy ženicha obléknete? Mě by se líbila bílá, smetanová nebo slonová kost. Ta černá je taková "normální", ale chlapům hodně sluší.
Odpovědět
vendaasek.u nás v opavě budou termíny až v listopadu nevím jak je to u vás na matrice.A potom si můžeš zařídit ten zbytek ,zajistit hlavně restauraci nebo kde to budeš chtít.Ale tet už můžeš pomalu nakupovat věci jak na výzdobu a další věci stím spojené :-) i tady na bazaru prodavají holky věci a já už si tady koupila taky a vždy přišlo v pořádku a je to levnější ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vendaasek: u nás dávají termíny taky až od listopadu, ale vše už zamlouvám dopředu. Fotografa i kapelu máme, kdybych nezamluvila v květnu, tak fotografa už nemám....Jinak i restauraci na hostinu je potřeba domluvit, u nás už je taky spousta obsazených!
Odpovědět
Profilova fotka
barrcaa, mě by se taky líbil oblek v barvě slonové kosti a k tomu pastelová zelená košile, ale nevím jestli to projde u přítele a vůbec jestli má cenu pořizovat nebo půjčovat světlý oblek, když má doma pěkný tmavý, asi uvidíme jak se nám podaří dodržovat rozpočet a rozhodnem se podle toho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
slunickowww: vítej :-) porodnibabka: barrcaa: Holky děkují za Vaši radu :-) :-) Zkusím to teda nějak vydržet a půjdu omrknout první šatky v lednu :-) No bude to bojj :-) :-)
Odpovědět
hailliejade: Už takhle to zní pěkně. My taky uvidíme a mám to stejné jako ty-nevím, jestli by se do něčeho takového dal navléknout :-D Budeme se brát na pláži, tak jsem myslela třeba i bílé plátěné kalhoty a košilí...nevím no..Jsme lázni, stejně. Je to za takovou dobu :-D lucinecka: Určitě počkej, budeš mít větší výběr. Co se ti líbí na fotkách ti nemusí sedět a ve finále si vybereš něco úplně jiného. Většinou ty ženský v salonech si tě omrknou hned ode dveří a ví jaký ti půjdou.
Odpovědět
Profilova fotka
barca: mne by se taky libil jiny oblek nez cerny, ten mi prijde takovy moc bezny, chlapi ho nosi porad. Libil by se mi svetle sedivy, ale uvidime, co sezeneme a co bude milemu sluset. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?