Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
lucinecka: Uvidíš, ale já bych šla v lednu. Oni chtějí mít v tobě jistotu, že si je půjčíš. Jdi v klídku po vánocích. Vůbec bych to nehrotila. Proč to zkritizoval? Je tam nádherně, nám se tam hrozně líbilo. Jestli bys tam chtěla, měl by taky ustoupit. V životě to bude občas potřeba :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, Lucinecko,určo běž až budou mít novou kolekci,pak budeš třeba hořce litovat,.že se ti líbí šatičky z nové kolekce,nové,neokoukané,nenošené a budeš smutná.Oni ti třeba nebo spíš určitě řeknou,že není problém si zarezervované šaty změnit za šaty z nové kolekce,ale stejně tam pak kvůli tomu půjdeš znovu,já byh volila prakticky a vzala to najednou,to znamená,jít tam,až prostě bude nová kolekce,ze staré kolekce můžeš šaty vyzkoušet vždycky.Nová kolekce většinou chodí v zimě nebo opravdu až v lednu. Terinko,ty tvoje šatky,co chceš jsou naprosto dokonalý.Jdi tvrdě po nich. ;-) Jo a ještě pro nevěsty,co budete mít taky zeleno-bílou svatbu.Včera mi přišla bižuterie,kterou mám ve svém albu.Trubka jsem si nevšimla a omylem jsem ji objednala 2x.Je fakt nádherná,mám z ní radost.Je jemnoučká,zeleno bílá,je to náhrdelník i s naušničkama.nejlepší na tom je,že ji fakt nevyužijete jenom na svatbě,dá se nosit i normálně nebo na nějaký společenský akce.Kdbyste některá chtěla,může být vaše za 250 kč.Já jsem ji na sobě neměla.Mě totiž stačí ta moje jedna.
Odpovědět
lucinecka: taky bych šla v tom lednu. Nenech se přemluvit od majitelek salonů. Mám názor jako porodnibabka. porodnibabka: Doufám, že si tu sadu někdo vezme. Mě se tohle nehodí, ale je pěkná....Doporučuji !!
Odpovědět
Porodní babka: mě se líbí, já bych si ji vzala:-D Lucinecka já bych šla taky až v lednu. Čekám co mi napíše ještě paní z matriky, ale svatbu budeme mít nejspíše v červnu, tak si myslím, že leden je ideální a hlavně opravdu tam bude ta nová kolekce:-) Na mě to hlavně pak bude mít dva dopady - v prosinci dělám státnice a v lednu mám zkouškové, takže to bude takový relax a hlavně mě tu bude nutit se o vánocích hlídat:-D Ber to jako velký pozdní dárek k vánocům:-) Jinak v sobotu jedu na ten zámek kvůli hostině, takže se na tu výzdobu milé paní raději přeptám.
Odpovědět
fridolinek: určitě se zeptej...řekni že máš svou představu.
Odpovědět
holky kde jste?:-)
Odpovědět
Čauky holky, můžu se taky k vašem klábosení přidat? Právě jsem brouzdala po netu a říkala jsem si, že jsem fakt trapná, když máme termín až 4.6.2011 a já pořád projíždím co je a co není potřeba ... :-D Vaše diskuze je fakt super protože aspoň vidím, že v tom nejsem sama :-N
Odpovědět
slunickowww: určitě v tom nejsi sama :-D. Jsou věci a záležitosti, který se vyplatí zařídit co nejdřív. Nebo si alespoň udělat představu.
Odpovědět
slunicko: to fakt nejsi. Jak jsem řekla, doma na mě koukají že jsem se asi zbláznila, ale věci jako místo obřadu nebo hostina se nedají zařídit měsíc předem:-) Termín, který jsme měli vybraný byl třeba už zabraný:-/
Odpovědět
Já jsem u nás na matrice byla na srpen 2011 první, ale chtěla jsem mít jistotu. Ještě tu restauraci a mám klid. O tu bych nerada přišla. Chystám se tam tak za týden jít zeptat a domluvit se. Jinak holky, chtěly byste mít svatební koláčkiy, vývazky a všechny ty věci okolo? Já jsem toho nechtěla moc mít, ale z názorů ostatních je to "nezbytné". Už tak jsou někteří zaražení, když jim říkám, že bude jen obřad a třeba delší oběd, žádné noční mecheché.
Odpovědět
U mě doma to bylo horší |-| Moje maminka se nedokázala smířit s tím, že si beru toho, koho si beru ... takže to bylo dlouho na ostří nože :-( Strašně mě to mrzelo. Nakonec jsme si s maminou museli promluvit, vysvětlila jsem ji, že to prostě tak oba chceme a cítíme a je to .. ale zase, když mě dneska volala, tak říkala, ať si to rozmyslím a tak ... :-( Je to kluk s vlastníma názorama, oba máme něco za sebou a oba víme přesně co chceme .. tak mě strašně mrzí, že vidí doma, jak jsem s ním šťastná ale oni nás v tom moc nepodpoří :-(
Odpovědět
slunicko: tak to mě mrzí. U nás jsou naopak všichni nadšení a už nějakou dobu nás berou do rodiny. Ale předtím, to už je pár let, jsem měla vztah, který neschvaloval nikdo, tak vím, jak je to hrozné, si ho pořád obhajovat.
Odpovědět
Článek se načítá
No, právě ... já měla vstah víc jak sedm let a věděla jsem 100%, že se nevezmeme. Ani jsem nechtěla ... po sedmi letech jsem mu řekla sbohem a šla jsem od toho vztahu pryč ... a teď, když mám vedle sebe člověka, kterej je schopnej se o mě postarat, snesl by mě modré z nebe a já nevím co všechno .. tak se nelíbí. Nechápu to ale třeba to pochopím časem a říkám si, abych pak nebyla zklamaná, že oni měli pravdu ]-( Ale to nezjistím, dokud to nezkusím, ne? :-D Jinak, já už mám předběžně zamluvené místo, restauraci i kapelu ;-) Po šatech se půjdu koukat někdy v říjnu nebo listopadu. Mamča říkala, ať si je nechám ušít ale v Brně sice pár salónů je ale šijí to někde v zahraničí, takže si to nemůžeš pořádně zkusit. A co pak, když nesedí .. chci mít svatbu podle mých snů ale taky na tom nezkrachovat. Takže šetříme, co se dá a tak jsem si říkala, že ty ušité šaty bych pak prodala protože jejich cena je nižší než cena půjčového ... ale co já vím ... 8-)
Odpovědět
slunickowww: tak to, co ty popisuješ, jsme si my dva užili ze začátku vztahu. Přítel musel bojovat o mě jak doma tak u nás a já o něj jak doma tak u nás. Dneska jsou ty vztahy celkem slušné a je poměrně klid, ale když si vzpomenu jaké to bylo, tak bych nikdy neřekla, že budeme jednou takhle plánovat svatbu. Držím Ti pěsti a bojuj ono se to zlepší uvidíš, když ne po svatbě, tak po dětech. Třeba si potom rodiče uvědomí, že Vám křivdili. U nás to bylo podobné... Nevíte někdo kde je ta porodníbabka? Chci se jí zeptat na tu bižu:-D Já dnes psala panu Májkovi - kameramanovi a 11.6. má volno ale toho 18.6. ne. To už je na cvokhouse! Tak když si chci obhájit místo svatby, musím obětovat termín 11.6., kdy tam mají plno. Tak budu mít termín o týden později a to zase nemá čas kameraman a kdo ví, kdo ještě...vrrr:-/ A pak že je brzo jo?
Odpovědět
Tý jo, tak to máš frodolinek fakt smůlu. Já mám teda všechno domluvené jen předběžně takže se taky spoléhám jen na slovo ale snad to tak výjde ;-) A když jsem si to zamlouvala já, cca 14dní zpátky, tak se všichni taky divli a říkali, že je to moc brzo a že si mám zavolat až na začátku roku .. na to jim kašlu. Když to vím teď, když vím že se chceme vzít, mám termín, tak nebudu čekat na začátek roku, až budou blbnout další nevěsty a já se pak už nikam nevměstnám, ne? :-) V říjnu si jdeme omrknout zámek, kde se chceme vzít. kamarádka tam bude mít obřad, tak aspoň budu vidět, do čeho jdeme. Jen mám strach z těch výdajů. To bude fakt mazce :-S Máme v plánu tak cca 60-70 lidí a to je vesměs rodina nebo opravdu dobří známý ... fakt se toho děsím. A taky už přemýšlím nad zábavou na hostině a tak ... 8-) Jsem magor, co? :-D
Odpovědět
fridoline: přesně, nikdy není brzo :-D . Jiného kameramana v záloze nemáte? Třeba by se nějak dobrý našel.
Odpovědět
spíš nemám reference na nikoho z okolí, zkusím se poptat :-)
Odpovědět
No jo, teď mi došlo, že by to chtělo kameramana...mám jen fotografku a pak pár lidí z rodiny, co mají kameru (ale to by dopadlo...). Z obřadu bych video chtěla.
Odpovědět
Fakt chcete video? Kamarádka má kameramana z ČT za drsný peníze ale prý to video bude na luxusní úrovni. Já se snažím výdaje hodně osekat takže jestli bude někdo filmovat, tak pověřím nějakého kamaráda ale pro mě jsou to asi peníze navíc, které nemám a nechci do toho dát. Ale věřím tomu, že když se člověk přece vdává poprvé v životě a naposledy, tak chce, aby všechno bylo nej a pořádně zdokumentované, co? No, třeba se to u mě do té doby taky nějak vyvrbí. Tak držím palce, aby se někdo našel ... ;-)
Odpovědět
slunicko: možná, že bude stačit jeden člen naší rodiny, který to celkem umí:-). Stačí mi profi fotky, ty musím mít. Jinak já jsem ze začátku taky měla představu jednoduché, skromné svatby, ale už to vypadá trochu jinak :-D .
Odpovědět
No, když to vidím, tak se začínám děsit ... já mám pocit, že se ty výdaje nezastaví a že pak nakonec zjistíme, že na to ani nemáme a odkopneme to do pryč. Zatím se nám totiž nikdo z rodičů nenabídl, že by se na tom nějak finančně spolupodílele, tak to vypadá, že to bude jen a jen na nás ]-( A proto tak moc přemýšlím nad výadjema :-.
Odpovědět
no, my se to snažíme taky hodně osekat. Fotit mi bude tatínek, protože se tím zabývá a má krásné fotky. A pomůže mu ségra, ta ten talent zdědila po něm. Takže to video se zkusím ještě poptat, ale asi to taky svěřím někomu z rodiny nebo kamarádům. Já se vdávám poprvé, ale finance se snažíme držet na uzdě:-)
Odpovědět
slunicko: já taky nechci přehnaně utrácet. Vždyť stačí oběd. Zvlášť jestli tam bude napjatá atmosféra. Vyberte si nějakou pěknou svatební cestu a zbytek může být skromný, když vás v tom rodiny stejně nepodporují.
Odpovědět
bella22: No, já pořád tak nějak doufám, že se to v nich probere a budou to prožívat se mnou. Já se z toho chci hrozně moc radovat ... tak uvidíme .. nechci být smutná nevěsta, která si tu svatbu jen odbude a pak nic :-( Snad jim to dojde. S mamčou si asi ještě musím promluvit, vysvětlit ji, jak to vidím já a bude to. A snad pak na svatbě vyděláme penízky na nějakou last minute protože letos díky té svatbě pojedeme leda do pr... 8-) Ale tam je taky hezky, ne? :-D
Odpovědět
slonicko: :-D:-D:-D ty jsi péro:-D My letos taky nikam nejeli, nic si z toho nedělej. Tak jsem zkusila oslovit ještě jednoho kameramana, ten zároveň i fotí, tak uvidím co bude:-D
Odpovědět
fridolinek: ten kameraman musí určitě vyjít. Není přece možný, aby měli všichni tak dlouho dopředu obsazeno, nebo to snad možný je? :-) Tý jo, holky, někdy si říkám, že mě asi ani nedochází, co to všechno obnáší a co bude pak? .. chci se vdát jednou jedinkrát a aby to bylo napořád, ... někdy nad tím tak filozofuju ale to sem asi nepatří :-p
Odpovědět
slunicko: to je normální. No pán, kterýmu sem volala kvůli natáčení videa mi řekl, že červen je vždycky obsazený první a že mu denně volá i 15 nevěst a z toho víc jak půlka kvůli červnu:-( Stejné je to i s restaurací, tam kde to chci je nádherně. Jenže je tam dost plno a jediný termín byl 18.6. Prostě červen je asi boj..nerozumím tomu, pořád mi to připadá brzo, ale asi to tak brzo není. Kapelu mám zamluvenou předběžně, čekám na matriku a potvrzení termínu.
Odpovědět
No, mě na matrice řekli, že jim mám zavolat až v prosinci. Chci to mít u nás na zámku ale tam prý zasedá zastupitelstvo až v prosinci a schvaluje termíny svateb až na konci roku ... takže taky na prd protože nevíme, jestli to budeme mít 100% rezervované. A nechce se mě zase paní matrikářku otravovat protože už i tak jsem si s ní psala mailíky, protože jsem nevěděla co a jak :-( NO, uvidíme, taky nevím, v kterou hodinu. Říkám si, že nejdřív ve 12hod. protože chci mít na všechno dost času .. tak nevím. Jakej na to máte názor nevěstinky :-D
Odpovědět
slunícko: pro nás je idální čas 11:00. Nejsme ani jeden z místa kde bude svatba a tak je nutné tam lidi dopravit. Cesta trvá zhruba 20 minut ani ne. Ale!!! Česání, líčení, oblékání, pohoštění a cesta......nechci vstávat v pět a mít nateklé oči a v šest večer usínat:-D V 10:00-12:00 je podle mě idelání. Jen musíš nakrmit hosty a měla bys taky vědět, jak dlouho bude obřad trvat. My šli jednou na svatbu v 11:00 a byli jsme strašně hladní:-D
Odpovědět
No, já taky nejsem s přítelem z místa, kde bude obřad. Je to od nás z domů cca 15min. a taky tam musíme dopravit hosty. Říkali jsme si, že tam můžou všichni dojet autama, pak řidiči auta odvezou domů a dojede pro ně potom náš řidič. Tak uvidíme, jak to zorganizujeme. Každopádně jak říkáš, chci se ve svůj velký den v klidu vyspat (jestli to půjde), ráno si udělat pohodu a né chaotizovat. takže bych to viděla fakt nejdřív na 12hod. Ono ale na druhou stranu co chcete tak dlouho dělat. Kadeřinice max. hodinu, vizážistka snad to stejné ... a pak jen do šatků a hurá na to, ne? I když už se vidím. Jsem jako malá a nebudu moct určitě dospat a budu lítat už od čtyř od rána a budu vyšilovat .. ha ha .. jem nervózní už teď, když si na to vzpomenu :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?