Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
Profilova fotka
Nám se zatím taky líbí místo, které je 60 km od Prahy, tak váháme. Nějak nevím, co provedu s lidma, kteří nepůjdou na hostinu, ale chci je pozvat na raut :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my se budeme brát 6. srpna 2011, taky úplně jinde, než bydlíme. Dokonce ani v místě bydliště rodičů, ale mých prarodičů (protože je to jednak krásný místo a jednak jsme se shodli, že to bude vzhledem k věku prarodičů nejstrategičtější a logisticky nejvýhodnější místo). Jenom jste mě tady docela vyděsily, já to mám v hlavě tak krásně načtrtnutý a teď se bojím, že nám to naše vyhlídnutý místo třeba nevyjde :-/ S přítelem se tam dostaneme nejdřív koncem srpna; teď mě čekají zkoušky, praxe, celý červenec na stáži mimo ČR, pak zase praxe... A zase dokud nebude definitivní termín, tak se mi nechce zamlouvat fotograf a spol.... ach jo :-( Jinak kromě ženicha mám zatím jenom boty... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My taky budeme mít termín na matrice potvrzený až koncem roku. Ale pokud zarezervujeme místo obřadu, kde bude i následná hostina a raut, tak snad se pak na matrice nezasekneme :-|
Odpovědět
Profilova fotka
My jdeme na matriku asi v září, tam hned domluvíme i sál, o prázdninách musím domluvit kolik bude potřeba našetřit na jídlo a pití... Taky se vám ta svatba zdá tak strašně nereálná? :-N |-| =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Stejně ty přípravy zaberou jen malou část, třeba jen měsíc a uvidíte, že až tady přestane to svatební šílenství - koncem září, tak nebudete mít co dělat. Já mám vždycky takovou horečku, pořád na to myslím, prohlížim bazar, co mi ještě chybí nebo co by se hodilo a pak mám období, kdy řešim něco jinýho. Třeba Vánoce :-) Ted jsem tu potkala jednu nevěstu, která už svatbu měla a je to první člověk o kterém jsem slyšela, že měli svatbu ve dvou dnech. Kdysi jem ten nápad taky měla, ale neuměla jsem si představit, jak by to fungovalo. Taky jsme chtěli rodinu i přátele pohromadě, ale to se teď změnilo. Tak proč nemít den na obřad, hostinu s rodinu, focení, procházka ve dvou + svatební noc a další den focení (kdyby bylo den před ošklivo), příprava na raut a raut s přáteli a hudbou až do rána? :-) Mě to opravdu nadchlo a snažim se přesvědčit Aleše taky pro. Jaký na to máte názor vy?
Odpovědět
petulko: to je tak trochu i moje přestava....chceme mít obřad nějak odpoledne, a potom jen oděbovečeři s rodiči a večer už nic. Pak jsme mysleli na nějakou grilovačku třeba týden po svatbě, nebo i měsíc...ale klidně by to mohlo být i druhý den, nezní to špatně... jen nevím, jeslti by chtěli hosté přijet se podívat na obřad a odjet domů a druhý den přijet znova...nebo někde přespat...nevím...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak teda o svatbě na 2 dny jsem ještě neslyšela. Přijde mi to takové zvláštní. Navíc po tom náročném a krásném dni, budu chtít odpočívat a "sžívat" se s novým stavem, takže si nedovedu představit, že druhý den ještě plánuju nějaký raut... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
to je moc zajímavej nápad, s tou dvoudenní svatbou, petulko :-) Ale jak znám skorotchýni, tu by z toho štrejchlo, ta se skládá vlastně úplně ze všeho; jenom čekám, jaká bude reakce na to, že nebudu mít bílý šaty :-D Ach jo, kdybychom se brali tady v Praze, tak bychom to mohli slavit třeba týden v kuse... Jenomže když budu chtít stěhovat 40 lidí skoro přes celou republiku, tak nevím, jestli bych je ukecala na víc než jednu noc.
Odpovědět
Profilova fotka
u nás by to neklaplo, už tahle to bude pro moje pochroumaný zdravíčko záhul tak to radši uděláme v jeden den ale druhej den chceme společnou snídaňo - svačino - oběd :-D takové maličké posezení, ale uvidíme, to teď neřeším ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
terezab: no právě, jak píšeš, po tom náročném dni. Ale když se to rozdělí do dvou, tak to tak náročné nebude, naopak, na všechno bude dost času, žádný stres, abysme stihli po obřadu hostinu a pak zas rychle na raut a pak zas svatební noc - ta by nejspíš ani nebyla. To je jedno ze dvou nejvěších plusů - ten čas. A jako druhý beru to, že ten jeden den hrozně rychle uteče, ale takhle jeden den skončí a můžeme se těšit na ten druhý. No a v neposlední řadě si budu moct vzít na sebe šaty i druhý den a pak se převléknout. beruska_sedmitecna: 40 lidí je opravdu hodně, u nás jde jen o pár kamarádů, kteří by jeli z větší dálky. scvrcek: to je i přítelova obava, že by někteří přijeli až na druhý den, ale to by se nedalo nic dělat. Každopádně chceme zvát lidi, s kterými se můžeme předem domluvit a říct jim, že bychom je chtěli oba dny. Ale když nebudou moct, tak se s tím nedá nic dělat. Další minus je tchýně, přítel si myslí, že by pak na tu párty další den už nechtěla jít, ale jako u kamarádů, vysvětlíme jak je její přítomnost důležitá a věřim, že to nějak půjde. Chápu že to není obvyklé, ale právě proto mě to tak láká :-D
Odpovědět
tak já bych si šaty na sebe druhý den brát už nechtěla - už přeci nejsem nevěsta...to mi přijde divné... ale ten raut a grilovačku druhý den, to je dobrý nápad...já bych chtěla, aby mě kamarádi viděli na obřadu, ale nechci potom hostinu ani večer už nic, a bojím se, že nikdo nepřijde, když potom nic nebude....takhle by se mohli někde ubytovat, udělat si program podle sebe a druhý den přijít na raut....problém pak je, že by obřad asi musel být v pátek, protože v neděli moc lidí nebude chtít odpoledne slavit,když se jde pak do práce...tudíž ten den pojedou domů a nebudou chtít ani pít...
Odpovědět
Profilova fotka
To jo, to je jediný problém, že by byl obřad už v pátek, ale zase se to dá posunout na pozdější odpolední hodinu pak to bude taková obědo-večeře. No musela bych toho ještě hodně promyslet. Už aby byly prázdniny, to učení mě zabije :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
holky potřebuju poradit, chci nějaké netradiční šaty, jsem baculka tak nepřichází v úvahu nějaké krátké nebo tak...nic ale nemůžu najít, nemusí být přímo svatební
Odpovědět
Profilova fotka
smudlinka10: co sem zatim na netu videla, je opravdu lepsi v nasich ceskych pomerech najit si dobrou krejcovou a nechat si je podle vlastni predstavy usit. Taky to tak delam.. vyjde to i levneji-teda zalezi taky na tom u koho .)
Odpovědět
Profilova fotka
smudlinko, a proč ne krátké? Pokud nemáš nějakých 200 kilo, tak by podle mě délka někam do půli lýtek vůbec nemusela vadit. Upřímně řečeno mi naopak některé hodně korpulentní dámy v obrovských šatech připadají trochu jako bílý buldozer... ;-) (což samozřejmě nechci říct, že by měl být tvůj případ, už podle fotky určitě ne!) A co se týče ušití šatů, co vsadit na Číňany? Někteří dokonce šijí jen podle fotky vytoužených šatů a spousta holek tady s nimi byla maximálně spokojená.
Odpovědět
Profilova fotka
já bych byla bílej mamut :-D nooo do půli lýtek by to nebyl špatnej nápad, chci je s prvkem červené, takovou retro svatbu jinak já jsem sama krejčová a nevím jestli bych psychicky zvládla péči jiné :-D podle pověry si šaty šít sama nemám ale začíná mě to k tomu svádět... číňany bych zkusila ale to se ještě uvidí
Odpovědět
Profilova fotka
smudlinka: http://www.beremese.cz/album/view.php... hm? :-)
Odpovědět
ahojky holky teda tady se to pěkně rozjelo, ani jsem vás nestihla dočíst. No my ještě nemáme přesný termín ani měsíc, je to jen opravdu předběžné třeba se to ještě změní, ještě k tomu plánujeme rodinku takže třeba se posune. Termín bychom chtěli někdy v červnu možná 18. Obřad bychom chtěli na zámku Kačina - kousek od Kutné Hory jestli někdo zná, moc se nám to tam líbí, je to taková romantika. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Beru ty jsou pěkný x-)
Odpovědět
Profilova fotka
smudlinka: že jo? :-) a myslím, že by určitě nějakých pár kilo navíc snesly ;-) Na kata: Kačina je moc krásné místo.. Upřímně řečeno, asi jediný zámek, na kterém bych obřad snesla; já totiž vůbec nejsem na barokní kudrlinky, holubičky, andílečky a labutěčky... My to chceme mít v jednom malinkém muzeu, kousek od babiččina domu; celý je to tam spjatý s mým dětstvím :) Jinak jsem se chtěla zeptat těch, co už s tím mají nějaké zkušenosti, kdy tak nejdřív se dá na matrice rezervovat termín. My totiž širší rodině nechceme nic říkat, dokud to nebude definitivní. Jenže bohužel zrovna hned dva členové mé širší rodiny jsou svatební fotografové, tak by to chtělo to datum "zdefinitivnit" dřív, než budou mít nasmlouvané kšefty... :-/
Odpovědět
Ahoj holky, tak se také přidávám na léto 2011, ještě je to u nás takový vše rozjednaný, takže na to jdu dosti pomalu a vše tak nějak obhlížím a sbírám inspiraci. Zatím to ani není oficiální, takže Vás ani nepotěším svojí identifikací :-) , zatím anonymně. Tak zatím papa, přeji dobrou noc a budu se těšit na příspěvky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak děvčata, mám předzamluvené krásné místečko na obřad, svatební hostinu i svatební noc..Jsem zvědavá, jestli nám na schůzce v tom zámečku potvrdí to, co mají na webovkách :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My už máme místo taky a místo na hostinu taky.... no doufam ze to nezmeni majitele apos. je to rok dopredu muze se preci lecos zmenit :(
Odpovědět
Profilova fotka
Betko,rok neni tak daleko a na plánování svatby je rok normální doba.dýl jak 2 roky už jsou třeba na pováženou,ale rok je opravdu normálka...neboj... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no to ja vim.. radeji vse zarizuji s predstihem :) a le trosku se prave bojim toho ze nektere veci nevyjdou :) ale mas pravdu s tim ze je to prsote normálka :) i kdyz si to samozrejme nase okoli moc nemysli? :-) vsichni mi rikaji jak planovali dva mesice dopredu a jak to taky vyslo :) ale ja proste nechci nic riskovat :)
Odpovědět
Ahoj holky, pořád řešíte, jak dlouho dopředu...já myslím, že rok je tak akorát, jelikož přeci nikdo nechce nic podcenit, pravda je, že když teď vidím co vše je přede mnou, tak mám trochu mindráky, nevím na co se soustředit dříve :-) , ale mám fajn chlapa, tak myslím, že vše bude ok, hlavní je aby se zapojoval i partner. To pak by jsme měli hlavu jak balón :-D
Odpovědět
Jinak, jak už tady někdo zmínil, taky bych chtěla 6.8.2011, takže je nás tu více :-)
Odpovědět
holky mrkněte k nám do tématu třeba červen 2011 nebo přímo na můj datum 11.6:2011 tam seženete víc info... co se týče matriky - mě řekli, že nejdřív na příští rok v listopadu, až budou mít kalendáře :-) smudlinko: ty šaty v albu jsou luxusní!!!! Hodně podobné těm, co mám v albu já, je to přesně můj styl....taky si budu nechávat šít, podle svého návrhu (kombinace těch co mám v albu), krátké - do půl kolen, a myslím, že tenhle střih je hodně ženský a sedí i plnoštíhlým :-) i když já jsem opačný problém - spíš drobeček:-) rozhodně ti fandím a myslím, že ani není problém si šaty šít sama, pokud si na to troufneš odborně, tak nevidím důvod, na pověry se vykašli.... já si třeba chci vázat kytku sama...prostě mě to baví, tak proč ne...šaty si nechám ušít, ale třeba nějaký úpravy a zdobení taky našiju potom sama.... i oznámení a pozvánky chci psát sama ručně..:-)
Odpovědět
jo a koukám, že ti beruška doporučila šatky z mého alba! určitě se tenhle střih hodí!! záleží jak moc velká baculka jsi, ale je fakt, že ty ženský v těch obrovských šatech se spodničkou, šlehačkou a přetékajícími prsy přes těsně zašněrovaný korzet nejsou to pravé..:-) nebo naopak zvolit nějaké jednoduché, dlouhé, splývavé...to by taky šlo..
Odpovědět
Profilova fotka
scvrcek: taky si chci hodně věcí dělat sama - vyrábět a ručně nadepsat oznámení, na košíčky s koláčkama psát datum svatby a dozdobovat je, vyrábět jmenovky, harmonogramy, svatební noviny....Baví mě to a mám pocit, že to nikdo nemůže udělat přesně podle mých představ..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?