Svatba v Plzni a okolí, 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky najde se tady nějaká nevěsta, co plánuje svatbu v příštím roce?
Odpovědět
Profilova fotka
no, on byl prý problem na úřadě, že nechtěli docházet do zámku, tak prý v zámku už nedělají občanské sňatky, ale možná se to teď po volbách změní...nemůžu za tuto informaci dát ruku do ohně, ale slyšela jsem to...že ten důvod je takový.
Odpovědět
Změna po volbách se týká nejdříve tak letních nevěst, ne-li až roku 2012 ;-)
Odpovědět
Tak se bereme 22.2.2011 v Plaském klášteře :-D Teď ještě milion a jednu věc,ale tohle máme...jupíííííí
Odpovědět
Profilova fotka
Nelo...gratuluji...teď už můžeš vesele plánovat dál...nejdůležitější je vždycky datum. ;-)
Odpovědět
Nelo, taky gratuluji k místu obřadu, Plaský klášter je pěkný :-) Katykejt, nám by měl foti kamarád, není to profík, ale dělá moc hezké fotky. A pak jsem zjistila, že ještě jedna kamarádka se věnuje focení, fotí i na svatbách a za rozumnou cenu, tak možná řeknu i jí. Pokud jde o kameru, tak akorát pokud bude točit někdo ze svatebčanů, jinak budeme bez videa. Já spíš teď řeším místo hostiny, mám nějaké restaurace a penziony vyhlídlé, ale zatím jsme se nedokopali k tomu je objet a už konečně něco zamluvit.
Odpovědět
Profilova fotka
jooo, o tom mi ani nemluv....oblítala jsem spousty restauraček po Plzni, kde mi vypracovali nabídku, tak se shodovali cca v ceně, nejhorší je, že všude je dost drahé pití a to tu cenu pěkně vyhoupne, takže jsme se dohodli, že to uděláme kousek za Plzní v jedné vesnici, kde ta cena pití je vcelku úměrná a tam se dostanu přibližně o 7.000 míň...i když množství pití nikde neodhadneš.
Odpovědět
Profilova fotka
avano: Na zámku v nebílovech se už neoddává :-(
Odpovědět
Profilova fotka
nela... Gratuluji :-)
Odpovědět
My taky chceme restauraci mimo Plzeň, aby byla i s ubytováním, protože tam chceme spát a budeme musset ubytovat hosty, kteří přijedou zdaleka. Taky jsem zvědavá jak nám tospočítají, hlavně na to pití... V Nebílovech už nedělají ani církevní sňatky? A přitom je tam tak pěkně
Odpovědět
Profilova fotka
nu pak mi nabízeli v penzionu Zahrádka jak hostinu, tak i obřad, ale je to až u Nepomuka, ale vypadá to moc hezky, pak v Klatovech v country saloonu je také pěkně...všude mají i ubytko.
Odpovědět
Profilova fotka
versta: Byly jsme tam na nějakým koncertě, a mladej se ptal kastelána, co se s nim zná řekl, mu že už se tam svatby nedělají:-(
Odpovědět
Versta: jeee děkuju to budeš moc hodná, budu ráda za každý tip, protože já vůběc netuším, kde se nechat nalíčit.. katykekt: přítel taky obcházel restaurace v plzni, už máme vybranou a zarezervovanou, jen se ještě musíme tak jít spolu navečeřit a pak to teprve naplno potvrdíme :) jinak holky kytky doporučuju od Milta, mám s ním dobré zkušenosti...a přijde mi i levnější než jinde..nechávali jsme vázat kulatou kytku a stála 250Kč, takže do téhle ceny se vejdeme s kytkama pro maminky i babičky a svědkyně..svatební bude dražší.. jinak ohledně kytek: my budeme mít asi 6 kulatých (2x svědkyně, 2x maminky, 2x babičky) jednu mojí svatební a jednu házecí....a pak kytky na stůl ale to ještě uvidíme :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jééé, vidíš kytky pro babičky....já veděla, že jsem něco zapomněla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky omlouvám se že vám sem lezu,ale koukala jsem že je řeč o kytkách ;-) mě kytky dělala pí. Benešová.je to učitelka a jako koníčka si udělal všelijaké kurzy o kytkách a věnuje se tomu.Je levná,i moc dobře poradí,co budete chtít udělá a je moc příjemná nemůžu si jí vynachválit :-) Měla jsem svatbení kytku,vývazku pro svědka a ženicha,kytičku pro družičku,kytku pro svědkyni,2pro maminky,jena šla na oltář a taky na hostinu na stůl a platila jsem 3tisíce.S tím že se s váma i sejde a vše domluví ;-) Pokud byste měly zájem tak mi písněte a já vám můžu na ní dá tel.č. Fotečku kytky mám v abumu
Odpovědět
Pokud jde o restauraci, tak mě zaujala restaurace Lipovka v Nekmíři, tam se chci jet určitě podívat. Nikuse, měla jsi moc krásnou kytičku, podobné představy mám i o té mojí :-) A cena za takové množství kytek je úplně nádherná :-)
Odpovědět
Opět vstupuji do vaší diskuze...:-) My jsme na Lipovce hostinu měli (i s ubytováním) a byli jsme moc spokojeni, dokonce skutečnost předčila naše očekávání, takže mohu doporučit...
Odpovědět
Profilova fotka
Také jsem slyšela o Lipovce jen to nejlepší, jenže pro nás je to už z ruky...Znám majitele a vím, že udělá pro hosty maximum, jen aby byli spokojení....
Odpovědět
Profilova fotka
Vestra: Děkuju ;-) Přesně takovou kytičku jsem chtěla a ona mi to splnila.Opravdu na tu ženskou nedám dopustit a kudy jdu tam jí jen chválim.I jedna moje kamarádka měla od ní kytičku fialovo růžovou a musim říct že fakt dokonalost sama :-) Cena byla fakt super a ještě mi to přivezla domů.Já měla kytku z kopretin a pro maminky jsem nechala udělat z bůlých gerber.Samam mi pomohla vybrat jaký druh kopretin aby mi to vydrželo co nejdýl i jaká varianta by byla pro mě levnější atd.Dokonce i oltář mi vyzdobila celý ona.Fakt super můžu jen doporučit :-)
Odpovědět
lacoccinelle: Můžu se zeptat kolik jste v té Lipovce měli lidí a na kolik vás to vyšlo? Zatím jsem na tu restauraci slyšela jen samou chválu, tak jí mám první na seznamu, chceme tam tenhle měsíc zajet. Už musíme nějakou konečně zamluvit. nikuse: taky bych právě chtěla kytičku z kopretin. Vždycky jsem si říkala, že budu mít buď slunečnice nebo kopretiny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vestra: Já chtěla taky slunečnice a nebo kopretiny :-D Jsem alergik tak jsem volila kopretiny a hlavně jse se bála aby mi slunečnice neušpinály šaty :-N Ale ona ti už poradí.já neměla přímo kopretiny,ale nějaky jiný druh.Na svatbu jsem měla 35stupňu a klasický kopretiny by nevydržely
Odpovědět
Nikuse, já mám opačný problém. Potřebuju kytičky ladit do zimy. Kopretiny i slunečnice jsou krásný,ale v únoru se moc nehodí (a ani moc nevyskytujou :-D )
Odpovědět
versta: měli jsme 44 lidí na oběd plus 11 jich přišlo ještě večer na raut. V ceně bylo zahrnuto: přípitek, polévka, hlavní chod (krůtí kapsa a tři druhy příloh, které byly naservírovány na stolech a každý si mohl vybrat, kterou chtěl), tři druhy grilovaného masa (špízy, vykoštěná kuřecí stehýnka, krkovička), asi tři druhy grilované zeleniny, obložené mísy - sýrová, uzeninová, rybí, čerstvá zelenina, zeleninový salát, rajčata s mozzarelou, ovocný salát, tatarák s topinkami, veškeré nealko, pivo a víno. To stálo celkem 45 tis. Měli jsme regulovanou konzumaci tvrdého alkoholu - platili jsme (resp. můj taťka) jen ty panáky, co objednal on sám. Asi pětkrát zaplatil (teda spíš objednal) rundu (každý si vybral co chtěl) a druhý den to zaplatil, to vyšlo na 2 tis. Chtěli jsme se vyhnout tomu, že se nám hosté příliš brzy opijí a samozřejmě také tomu, že nás hostina vyjde třeba o dalších 10 tis. víc než jsme předpokládali:-) Nakonec se to ukázalo jako velice dobrý nápad, neboť tam točí jen dvanáctku a všichni kdo pili pivo toho měli tak akorát :-) Sladké jsme měli svoje. Byli jsme tam i ubytovaní, to ale v ceně zahrnuto není.
Odpovědět
Profilova fotka
nela : jestli se chceš taky kytičku od paní Benešové tak ta by ti pomohla nějakou vybrat a by ti poradila ;-) Lacoccinella: My jsme to s alkoholem udělali tak, že vána jsme si objednavali láhve s tím že si kažý mohl nalít kolik chtěl,pak byli piva,nealka, a tvrdý jsme měli jen to co kdo pil a jenom po jedné láhvi ta když se vypila tak měli smůlu,ale nás zachránilo to že jsme si přinesli 5litrů svojí domácí slivovice a tu pili všichni.Takže nakonec jsme si láhv s whiskou a fernetem vzali domů :-)
Odpovědět
nikuse: všimla jsem si, že jsi neměla klasické kopretiny, v tom horku by to asi opravdu chudinky nevydržely ;-) Takže ti ta kytka vydržela celý den? To je super :-) lacoccinelle: tak to je docela dobrý rozpočet, my teda máme v plánu cca 20 lidí na oběd + cca dalších 20 lidí večer. Taky bych to chtěla tak, že bude pivo, víno a nealko. Tvrdý alkohol si buď něco přineseme, nebo tak jak píše nikuse. Ale každopádně jsi mě potěšila, čekala jsem totiž vyšší částku ;-) Moc děkuju, už se těším až se tam vyrazíme podívat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vestra: Ano vydžely celý den i jsem s tou kytkou pak házela a byla pořád jako čerstvá ;-) My jsme dokonce tvrdý měli na rautovním stole s tím že si každý nalil sám a moje svědky ně to vše hlídala a to samé barmanky aby nás neochcávaly :-N Platili jsme 45tis ,ale je fakt že jsme neměli svíčkovou protože tam byl tak trochu problém
Odpovědět
Profilova fotka
Když už jsme u toho házení kyticí...zůstane poté té slečně, která ji chytí, nebo Ti ji vrátí, aby sis ji popř. mohla nechat usušit?? a Nebo se skutečně v tomto případě musí nechat udělat dvě kytičky, aby jedna zůstala slečně a jedna Tobě na památku?
Odpovědět
katykejt: já nechám vázat kytky dvě, jednu svatební a druhou nějakou menší jako házecí..asi bude možná vypadat podobně jako kytky pro maminky nebo svědkyně. Svatební si chci nechat určitě já, a říkat slečně, aby ti ji vracela to mi přijde blbý :) když ji chytí tak ji má na památku přeci :) Já mám zase opačný problém, svatbu máme do azurově modra/tyrkysova v červenci, tak také vůbec netuším co za kytky, aby to ladilo..přemýšlela jsem, že nechám květy růží, frézie a kaly bílé a kytice doplním jen perličkama a tyrkysovou stuhou..co myslíte? bude to hezký? Já nechám asi 100% MILT, jsem tam spokojená, a ceny na Plzeň velmi přijatelné. Múžu do alba vložit kytku, kterou mi vázali v létě pro mamku...když jsme jim oznamovali zásnuby...
Odpovědět
Profilova fotka
Já Ti nevím...Milt je snad nejsšikovnější na vazbu, ale někdo mi říká, že je drahý a někdo, že je naopak levný....mě se od nich vazby strašně líbí. andrejka4774: já si myslím, že by takto laděná kytka nemusela být vůbec špatná, ale asi by bylo lepší si o tom pohovořít s někým, kdo tomu rozumí víc, aby se třeba ty kytky snesly atd...některé se ve stejné vodě třeba nesnesou....
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě kytku té dotyčné nechat.Je to divný aby sotva po tom co jí chytí si naklusala a řekla jí že to bylo jen na oko :-D A jestli si chceš vázat dvě kvůli tomu aby si měla na památku tak mi věř že jí časem vyhodíš a byly to jen vyhozený peníze.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem vam sem nakoukla a muzu potvrdit, ze kyticky od p. Benesove jsou bezkonkurencni :) Je to uzasna pani, moc ochotna, se vsim poradi a to vsechno doslova za par korun. Ja mela predstavu co nejprirodnejsi kytky - zadny zbytecny perlicky, pericka, dratky, atd. proste aby vypadala jak zrovna natrhana na louce, jen "uhlazene" :-) A barevne do svetle modro-fialova s tim, ze zakladni kytka bude hortenzie - a to myslim splnila na 100% :) Jinak hazeci kytka se urcite nevraci neveste, asi by to byl dost trapas :) Ja mela hazeci kytku zvlast (vypadaly hooodne podobne, jen hazeci byla jeste pevneji uvazana a nepatrne mensi), moji svatebni jsem venovala mamine (meli jsme obrad jen se svedky, takze zadny kyticky pro mamky, babicky a kdo vi koho jeste), pac jsme stejne hned druhy den odlitali na tyden pryc, tak bych si ji moc neuzila :D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?