Svadba v dubnu / apríli 2007. Kto má vtedy svadbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, asi je to předčasné, ale je tu někdo, kdo to má příští duben? Jen bych se chtěla zeptat, s kým bych mohla šílet a připravovat? A dělit se o dojmy, starosti, radosti, atd.... Chci si ,,pokecat" s někým, kdo se na mě nebude divně dívat - jako co šílím? díky za odpověď! Jste fajn :-)
Odpovědět
Ahojky, u nás ženich bydlí už delší dobu se mnou, takže se k nám jen v ten den sjede příbuzenstvo. o malování přemýšlím, jestli to zvládnu sama nebo si mám někoho pozvat. co se účesu týče, tak mám šikovnou mamku (má kadeřnickej kurs), takže mě zvládne vyfoukat a zpevnit vlasy lakem či tužidlem pěkně i ona (už to máme otestovaný ;-) na jídlo u nás naštěstí svíčková nepřipadá v úvahu -> vůbec mi to nevadí, protože ji zrovna moc nemusím a část příbuzenstva taky ne, takže todle mi naštěstí vyšlo :-D asi fakt skončíme nakonec u něčeho smaženýho a pak oslavu zakončíme tím rautem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, já to mám stejně jak katwind, kadeřnici kousek od domu (možná přijde i domů) a nalíčit mě přijde pani přímo domů. Obřad mám taky až ve 12:30, takže doufám, že to budem v pohodě stíhat. Ale jak znám mamku, tak nevím...je hrozný plašan. :-D Ad jídlo: my máme v plánu taky jedno jídlo všem a svíčkovou nechceme, možná budeme mít zvěřinu, ale knedlíčkovou polívku budeme mít 100%. Já jí miluju. Ad muži a přípravy: jsem na tom úplně stejně. Na zkoušení obleku už miláčka ukecávám asi 14 dní a snd tam konečně v pátek zajdem! :-) A při té příležitosti chci kouknout i na prstýnky, ale to ještě neví ;-) , jinak by si to mohl rozmyslet! Občas se pro něco nadchne a plánuje, ale většinou mu to vydrží tak půl hodiny a konec ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jeeeje KATIZ, tak to se budu bát vašeho svatebního dne, až přijede tvůj ženich v monterkách a bude ti to připomínat, co si přečetl :-D Jinak jsem zoufalá jak hrom.V sobotu by jsem měli jet k paní, co mi bude dělat kytí a já NEVÍM jakou a z čeho ;-( :-o :-S Tak to tady procházím a nevim nevi nevim.Moc nechci růže, líbí se mi drobné kaly, frézie, gerbery i karafiáty.Myslíte, že to není blbé mít karafiáty v dnešní době.Když se mi líbí???? Asi me z toho už švihne teď a pak to místo mě podepíše družička :-) To samé je i s dortem.TO mě dostala mamka, že jako necháme udělat ještě jiný, a ten se rozkrájí.Tak jsem jí nechápavě řekla, že si pak ten svatební asi vystavím v obýváku do vytríny. Že můžu klidně rozkrájet hostům ten svatební????
Odpovědět
Kami, je to Tvoje svatba, tak delej to, co se Ti libi ;-) Takze karafiatky klidne, proc ne... je to krasna kytka ;-) x-) x-) A hostum samozrejme rozkrajej svatebni, fakt nevim, jestli ho mamka chce mit ve vitrine nebo kde???
Odpovědět
Jo a frezie jsou moc krasny kytky taky x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Mali, s tím dortem je to fakt vtipný :-D , a kytky si vážně vyber podle svého, nic není blbý když se ti to líbí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Do kytky budu mít růže, ale na výzdobu stolů půjdou karafiáty, jelikož jsou levnější a podle mé představy jak by měly být stoly upravené, tak v tom množství bych se asi růži nedoplatila - tu vyzdobu ještě musím probrat s květinářkou jestli to vůbec půjde :-p
Odpovědět
Katiz, já mám růže i na stoly...budu tam mít jen pár... Ad dort, tak to já budu mít víc dortů, ale jen proto, že nás bude hodně a do výslužek a tak...ale hostům budu s manželem krájet svatební dort 8-)
Odpovědět
Zdravím... nestačím se divit, co se tu všechno děje a mrzí mě, že nestíhám častěji. Reakce KATIZ: taky se bereme v kostele... tedy spíš v kapli. Máme jenom obřad. Silně a aktivně věřícím to "stačí" a ty méně věřící to neobtěžuje. Nám to vyhovuje a farář přistoupil i na to, že ke zpovědi půjdu jenom já... Protože můj drahý to vidí jinak. PEPINKA: asi opožděná reakce k závoji. Já jsem měla vlasy více než krátké (viz fotka) a už pár měsíců rostou. Kadeřnice se závojem souhlasí, ale říkala, že by to chtělo poporůst, abych nebyla jak fotbalista. Pokud se rozhodneš bez závoje, nic se nestane. Nemyslím, že by to pak muselo být "neúplné". MAALINKA: johohoooo .... rodný list je na světě!!! vím, že jste to řešili už dlouho, ne? gratulace 8-)
Odpovědět
a teď k našim pokrokům. O víkendu jsme si zamluvili prstýnky (jsou v albu). skoromuž prvně říkal, že by je mohl zamluvit i sám, ale jela jsem s ním... a bylo dobře. Vrhl se úplně po jiných, než které jsme původně vybrali :D Ve stejný den jsem si v salonu NEVĚSTA v Praze koupila krémové botky. Přidala jsem je do alba. Vysněný byl sice podpatek, ale jsem chabrus na kolena a mám 182 cm... Ve stejném salonu jsme ženichovi vybrali k jeho již existujícímu obleku šampaň košili a úžasnou oranžovou kravatu. (bude v barvě mé kytice). Místo je zamluvené, menu bude asi klasické. Původně jsem nechtěla o svíčkové ani slyšet, ale protože ženichova rodina je z Polska a svíčkovou ještě pořádně nejedli, nemůžu přece naservírovat něco "obyč". Ještě se tu někdo ptal na hudbu. Při večeři bude reprodukovaná, popř. po večeři k tanci. Druhý den po svatbě bude party pro kamarady a tam budeme mit maly koncert africkych bubnu s miniworkshopem, na kterem si hoste taky něco zkusí :) ...my oba bubnujeme už druhý rok, tak aby ostatní věděli, zač je toho loket ..hehe Řešíme teď oznámení. Necháváme si dělat umělecké provedení, tisk zajišťuje jedna maminka. My ale nemůžeme sehnat vhodné obálky - čtvercové tak 15x15 cm. .... nevíte, kam kouknout? Budu ráda za každý tip. Díky. Držím palce do dalších příprav
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj moje dubněnky, já taky nějak nestíhám číst. Už se to blíží, nechci vidět kolik bude reakcí těsně před :-) Já jsem si volila čas obřadu tak, abych se právě nemusela stresovat. Navíc jsem domluvená, že kadeřnice a kosmetička přijdou k nám domů, takže to budu mít v klidu. Ještě nad tím zkuste pouvažovat, protože si myslím, že tak je to ideální. Už takhle budeme nervózní, tak určitě pomůže každá maličkost, která bude jednodušší. K pozdnímu obědu bude řízek, počítám tak v osm večer domácí párečky od mého tatínka a o půlnoci guláš. Mezitím samozřejmě studený bufet, ovoce, zelenina, dortíky. Kolik objednáváte svatebních koláčků? Já se nějak nemůžu dopočítat, vychází mi to asi na 10 kg. Uff. Skoromanžel mi taky nepomáhá s přípravama, takže jsme na tom fakt všechny stejně. Co se týče obleků, tak můj tatínek - zemědělec - jel vybírat oblek v montérkách s flanelovou košilí a holinách :-) To ještě asi prodavačky neviděly :-) Ale má, vybral, koupil, hotovo. Hurá. Zas o starost míň. Hudba - původně jsme chtěli kapelu, ale nakonec hledám DJ. Doufám, že to pořádně rozjede. Plánujeme dělat tombolu. Lístky budou stát 10 Kč, jinak se nebudou vybírat peníze na nic. Lístky do tomboly budeme i rozdávat za účast na karaoke. Jinak žádné další soutěže a programy neplánujeme.
Odpovědět
Profilova fotka
a co se týče kytiček, známá nás přivedla na super nápad. Existují velkoobchody s kytkama, kde mají např. růže za 20-30 Kč. Moje maminka je šikulka, dělá různé výzdoby na vánoce, velikonoce, atd. takže mi sama nabídla, že mi udělá výzdobu na sv. tabuli a kytičky pro svědkyni a maminky. Jsem z toho nadšená. Já chci úplně jednoduchou svatební kytku, ale na tu si mamka netroufá. V tom velkoobchodu mají prý "jeté" růžičky třeba za 3 Kč, tak jsme si myslely, že koupíme ty "jeté" a mamka to z nich zkusí a uvidíme. třeba se vám tenhle nápad některé hodí.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahooj, asi ted zase změnim téma ale mám otázku, jak to vidíte s oznámením, tedy kdy ho rozeslat? Tomáš říká tak 14 dní předem, ale mě se to zdá pozdě, máme to na Velikonoce a když chci aby přišli musím jim dát prostor, aby si udělali čas, tak nevím :-(
Odpovědět
misa, drive se to posilalo takhle nejak...ale ja je budu posilat taky brzy...budu k tomu pripojovat vzkaz, at se prosim ozvou, zda dorazi (kvuli zasedacimu poradku a ubytovani), takze je poslu uz v breznu;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to my si s oznámkama zajedeme osobně a to asi koncem února. Sic rodinu máme spoko po celé Moravě (Frýdek-Místek, Havířov a Starý Jičín) ale aspoň je můžem pozvat osobně a uvidím reakce na svatbu.
Odpovědět
ahojky, tak dnes jsme právě skoromanžílkovi vybrali oblek a přežil to nakonec úplně v pohodě. myslela jsem, že to bude větší problém, ale nebyl :-D je celý černý s jemnýma černýma proužkama, do toho jsme koupili světle krémovou košili v barvě mých šatů a zlatou kravatu. vypadá to fakt perfektně a i příteli se taky moc líbí, což je důležitý :-) my oznámení plánujeme rozesílat už v polovině února s tím, ať se nám ti pozvaní ke stolu nejpozději začátkem března ozvou, zda dorazí či nedorazí na hostinu. v březnu pak už jen dle toho domluvíme konečný počet míst v restauraččce a přesný počet jídla a pitiva :-) máme to taky v sobotu před Velikonocemi a i kamošky, které mají už svatby za sebou, mi většinou doporučují rozeslání tak skutečně 6 týdnů předem, že to bývá lepší. Naprostá většina pozvaných už o naší svatbě sice ví minimálně od Vánoc, ale připomenout jim včas znovu náš termín, myslím, určitě nebude na škodu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já plánuju rozesílání (rozdávání) svatebních oznámení 2 měsíce před svatbou. Tzn. tak na konci února. Co se týče ubytování, tak to už jsme všechny obvolali, aby jsme včas rezervovali ucházející ubytko za ucházející cenu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zuzkap. - to je super nápad s těma kytkama. Já mám šikovnou sestřenici a já sama také nejsem k zahození. Myslíš, že by nám ty kytky z velkoobchodu prodali? když jsme "soukromé osoby"? Kde je takový velkoobchod. Děkuji. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pepinko, tak je to Velkotržnice Lipence. Ale jak to tam chodí přesně nevím, snad by to mělo jít i bez ŽL.
Odpovědět
ahoj holky, chtěla jsem se zeptat,jak to děláte s výsluškama. my jsme mluvili o malých (do dvojice) a o velkých do práce, eventuelně rodinným příslušníkům. Ale nevíme kolik, do čeho kousků cukroví.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my nejspíš, na malý papírový tácek s ozdobným ubrouskem dáme pár kousků cukroví, minizákusků nebo koláčků /ještě nevím pro co se rozhodnem/ a zabalíme do celofánu a mašli. ... Včera jsme vybrali prstýnky - jsou z bílého zlata, široké asi 4mm, pískované a uprostřed dvě tenké hladké linky.
Odpovědět
stormi, já dělám výslužky do malých dortových krabic, jsou to ty skoro nejmenší dortové, mám je ze Swingu. A dávám výslužky jen těm, co mi nějak pomáhají, to je kapele, řidičům, svědkům, kuchaři a pak jednu do práce. A do nich nevím, tak njějak všechno, kupuji o to víc dortů, tak spíš dorty, zákusky... ;-)
Odpovědět
ahojky, my plánujeme po konzultaci s rodičema a vzhledem na lidi, co nezveme na hostinu, výslužky ve "velkým"... ]-( zrovna dnes se jedeme domluvit s paní, která nám bude péct drobné cukroví a dorty, kolik čeho (mouky, másla, oříšků, vajec aj) bude na to potřebovat, aby jsem jí to pak podle toho nakoupili a přivezli. plánujeme 4 velké krabic (do práce mně, ženichovi, a pak 2 krabice drobného cukroví na hostinu) a pak krabice střední a malé, které rozdáme příbuzným, obsluze v restauraci, svědkům a těm, co nám s přípravou pomáhají + na talířek pár kousků našim nejbližším sousedům. no prostě bude to pěkná pálka :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak ty výslužky je jeden z dalších bojů v rodině!!! Já bych dala každému trošku, pro zlepšení chti po ránu po svatbě, koláček trošku cukroví a kousek dorty, pokud zbude a ne jak mají někteří představu si udělat balíčky den předem a pak je rozdat. Mě by se líbilo je udělat operativně, host se příjde rozloučit tak se mu udělá balíček a je to. Nebude potom toho tolik co zbude. Prý mám divné nápady ale podle mě praktické, ne? Nakoupím na to ty malé krabičky, stojí cca 4-5 Kč kus. Včera jsem si byla rezervovat šaty, jsou trošku jiné než jsem měla vybrané ale krásné - fotku nemám :-| , taky jsem si vyřídili matriku, paní nám vše vypsala na počkání, květinářka je taky rezervovaná, jen ji dodat obrázek s kytkou jakou bych chtěla, a taky máme objednané prstýnky, jsou náááádherné za měsíc budou doma. Včera byl náročný den, přišla jsem totálně utahaná :-D :-D :-D ake šťastná že už máme skoro vše. Taky jsem sehnala jinou holičku co přijede domů, tak že se nebudu muset moc ohlížet na čas jak jsem psala dříve 8-) a perlička nakonec... byli jsme kupovat rybky do akvárka a jak jsem zblblá, tak jsem se prodavače zeptala proč je ta rybka slevněná (o 50%), jestli ji dochází trvanlivost... samorzřejmě se "válel" smíchy, asi se v tom obchdě už neobjevím :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky moje, teď mě tak po ránu napadlo, ja to děláte s rozlučkou se svobodou, dohromady nebo zvlášť??? My asi každý zvlášť ale v jeden den... Ja si s holkama zajdu třebas na pizzu a skleničku "v našem stylu" jen to pak cvaknu já, ale přemýšlím co přítel, ten si chce pronajmout klubovnu co maj fotbalisti a tam je všechny pozvat: Fotbalisti, kamarádi... a nevím kdo další, co jim ale nachystat??? Přeci nemůžou jen a jen pít, to budou potřebovat něco k jídllu... :-S tak nemám tušo co jim chystat. Prosím o radu
Odpovědět
Profilova fotka
já bych to zase chtěla dohromady. byla jsem u kamárdky na rozlučce a přišlo mi to jako v Xaverově. Hrůza. :-x máme společné kamarády, tak proč to dělit. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, to je zajímavý dotaz, na jednu stranu nevím proč bys to měla chystat ty, když je to jeho rozlučka at si poradí ;-) , ale nadruhov na to chlap nikdy nemyslí, takže máš asi pravdu. Zkus nějaké obložené mísy, nebo chlebíčky, jednohubky, nic co by museli ohřívat :-)
Odpovědět
tiež si myslím, že ybs te to mali mať spolu, aspoň u nás, na východe, to zvykneme spojiť s tzv. pierkovinami. Mlasí sa stretnú v sále ( alebo doma, príp. na dvore rod. domu), pripravujú pierka pre svadobných hostí a prípadne aj sálu, no a potom, keď to je hotové, tak sa pije a veselí do rána. Preto sa to zvykne vo štvrtok, lebo kedysi piatkoví "spoločensky aktívni" takí rovno na svadbu išli.. :-)
Odpovědět
Ahoj kočenky, tak to já jsem pro dělat rozlučku zvlášť :-D Máme sice společné kamarády, ale pak máme dost "svých" z vejšky a tak. A nepojmu to nijak juchavě, spíš posezení a pokecání doma, u nás to bude symbolické v novém domě (nedodělaném, spát budeme na karimatkách a tak:-D), vínečko, něco dobrého, brambůrky...jen tak, nic drahého, stylového... A skoromužíkovi se do toho vůbec nebudu plést, ať si to udělá jak chce, s kým chce, za kolik chce a ať si pije a jí co chce 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vznesu další problém, co svatební listy - dary. Děláte je nebo to necháte osudu. Můj přítel je zásadně proti a vůbec se o tom nechce bavit, mě to taky přijde poněkud trapné linkovat si co chci a potřebuju, ale přišlo by mi nepříjemné kdybych nechala kamarády nakoupit něco co nepoužiju, nebo víckrát.... :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?