Svadba v dubnu / apríli 2007. Kto má vtedy svadbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, asi je to předčasné, ale je tu někdo, kdo to má příští duben? Jen bych se chtěla zeptat, s kým bych mohla šílet a připravovat? A dělit se o dojmy, starosti, radosti, atd.... Chci si ,,pokecat" s někým, kdo se na mě nebude divně dívat - jako co šílím? díky za odpověď! Jste fajn :-)
Odpovědět
ahoj, jo svatebni dary, to u nas taky resime. je nam blby rict si o penize, ale na druhou stranu bylo by to to nejlepsi, co by nam mohli pribuzni a znami nadelit :-| se skomanzilkem bydlime totiz uz pres rok spolu a desime se toho, ze by nam nekdo nadelil neco, co nepotrebujem => ze by stalo a meli bysme treba 4 zehlicky, 5 toustovacu, spoustu nadobi, ktery nepotrebujem nebo varnejch misek, coz byvaji tak obvykly svatebni darky. premyslime, ze zkusime naznacit rodicum, at skutecne nenapadne tem, co se zeptaj rozhlasi, ze uvitame jakejkoli darek, ale financi ne vecnej... :-|
Odpovědět
já bych určitě naznačila, nebo někoho pověřila at řekne, že nejlepší jsou fakt penízky. :-D
Odpovědět
njn, ale připadne nám to fakt takový divný, říct si rovnou o peníze :-( ale naštěstí se na tom shodneme s přítelem oba, že to budem muset nějak prokoumat, protože to alespoň pro nás je fakt asi nejlepší řešení, než být pak nešťastní z "vhodných" svatebních dárků 8-)
Odpovědět
Holky, prdlajs, to vůbec neřeším, spolu s oznamkem posílám obligátní básničku "kdo si se svatebním darem hlavu láme..." Fakt nepotřebuju červenou konvici, když máme dřevěnonerezovou kuchyň ;-) peníze využijeme spíš na to, co fakt potřebujeme a chceme...
Odpovědět
Ahojky, katwind, děkuju moc za inspiraci, už sem si celé znění té básničky našla a upravili jsme si ji podle svého. Vůbec jsem o její existenci netušila, moc děkuju za tip, je to taková nenásilná forma naznačení, co především chceme :-D Básničku vytiskneme na speciální ozdobenou kartičku a přiložíme ji do obálek k oznámením. Kdo pak bude chtít, tak nám touto formou přispěje, kdo bude chtít brblat, že si říkáme o penízky, ten by stejně brblal dycky... takže, ještě jednou moc díky ;-)
Odpovědět
Masjo, jé, to nemáš vůbec zač! Já si jí trošku upravila, pač nemůžu napsat, že všechno máme (stvíme domeček, takže nemáme nic), tak to mám takto: Kdo si se svatebním darem hlavu láme, vězte, že sami rádi vybíráme. Proto nás potěší příspěvek v jakékoliv výši, který náš rozpočet na domeček zvýší. A přesně jak říkáš, nalepím to na vínovou čtvrtku (máme vínová oznamka) a dám k oznamku do obálky:-) Kamarádka měla toto: Chcete nám něco věnovati? Můžete nám penízky darovati.:-) Můžu se zeptat, jak jste to obměnili vy?
Odpovědět
Ahojky, protože si se skoromanžílkem plánujeme už delší dobu časem pořídit autíčko (nyní má přednost svatba a protože si ji platíme skoro celou sami, tak čekáme, kolik financí nám po ní nakonec zůstane), tak naše znění bude takovéto: ;-) "Jestli si někdo z Vás se svatebním darem hlavu láme, pak vězte, že už doma skoro vše důležité máme, proto potěší nás příspěvek v jakékoli výši, který nám rozpočet na autíčko zvýší." ještě uvažuju, že bych v té poslední větě "který nám rozpočet na autíčko zvýší." slovo "nám" nahradila "náš", no ještě uvidím, co myslíte vy? nahradit nebo nechat tak, jak to máme vymyšlený? Všechno po tom roce, co bydlíme spolu, doma zatím rozhodně nemáme, ale ten základ už ano a fakt nechci zažít to, že budem pak někde zbytečně skladovat přebytečné žehličky nebo toustovače ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, se svatebními dary si taky lámem hlavu, každou chvíli je na to nějaký dotaz, a že peníze to nejí dar... Chceme si koupit nový sporák, televizi... A potěšil by příspěvek na ně a ne jak tady píšete X sad utěrek, kterých mám už plnou skříň, X toustovačů a jiných věcí. A taky je blbost aby jsme od jednoho páru dostali tu naši vysněnou televizi, protože nechci nějakou obyč. chci už něco lepšího... Lidi někdy mám pocit že z toho zblázním. A zase někdy že jsme se měli vzít bez všechné té slávy... v klidu jen se světkama. V pondělí máme schůzku s panem farářem, konečně bude 100% čas, hurá!!!
Odpovědět
Masjo, mě se víc líbí ato verze s "nám", ale šlo by i náš, zní to taky dobře ;-) Holky, kamarádka dostala pět toustovačů, které pak po svatbě rozdávala...to fakt nechci. Nám tam přijdou naštěstí hlavně mladí, takže to je v pohodě s penězma, ti z nich, co už jsou svoji, chtěli taky peníze. On je problém, že třeba potřebujeme rádio do auta (to jsme si teď koupili a na rádio už nezbyly korunky):-) jenže jsme vybíraví, chceme s mp3 a tak...takže prostě chci peníze, těch může každý dát dle svých možností a my si pak pořídíme, co se nám hodí a líbí. Myslím, že se to dá všem vysvětlit...snad:-) Katiz, hodně štěstí zítra! ;-)
Odpovědět
Holky, kolik budete mít koláčků? Vůbec nemám představu, kolik do košíčku je deka... a kolik mám koupit těch košíčků :-D
Odpovědět
Ahoj holky, je to hruuuuza, uz to mame "za par" co? Saty nemam, oblek pro zenicha taky ne, prstynky taky ne... :-D no nevim, uz mam stresy troskenc:) Jinak obrad mame az ve 13:30 hod., kvuli hostum, kteri jedou pres celou republiku a nakonec hodne nevest mi i rikalo, ze cim pozdeji, tim lip, tak nevim:) Kazdopadne budu mit dost casu se pripravit a tak:) Restauraci a ubytovani mam, piluji detaily, cukrovi taky mam domluveny, jeste kvitka a fotografa nemam:/ Holky please, ste na tom nektera stejne???:))) jakoze toho jeste moc nemate? :-) dekuji predem za podporu:)
Odpovědět
Mallory, jediné navíc oproti Tobě mám prstýnky...oblek nemáme, kytky nemáme, cukroví a koláčky nemáme, o košíčkách, krabicích, stuhách na auto, bižuterii ani nemluvím:-D Ale už jsem taky nervózní, takže dneska asi něco koupím... Obřad máme ve 12.30 ze stejného důvodu. Jo a ubytování taky nemáme, pač furt nevím, kolik hostů přijede zdaleka:-D Na kosmetiku nikam nechodím...ale už mám kadeřnici ;-) No, začíná to být prča :-S
Odpovědět
Článek se načítá
ahojky, tak my nemame da se říct už jen stuhy na auta a přemýšlíme, kde si ještě nechat udělat svatební koláčky... ostatní cukroví už domluvené máme. v březnu hodláme vše (fotografa,radnici,květinářství) obejít a upřesnit nebo se spíš ujistit, že s náma stále počítají ;-) přesné detaily na hostinu - jídlo, vyzdoba, jaký zvyky pro nás připraví, půjdeme doladit až v půlce března (obřad je 7.4.), tak by to mělo snad vyjít. důležitý je, že menu už máme se skoromanželem vymyšlené, tak jej jen pak tam nahlásíme :-) chci se zeptat, jak plánujete vyzdobit auto, které vás poveze? já mám z půjčovny šatů domluvené zelenobílé květinové srdce na kapotu a uvažuju, jestli k němu mám doobjednat ještě takové ty tylové stuhy nebo nám budou stačit ty normální stužky, je to dilema :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-D Zdravím všechny lidičky !!! My máme termín 07.04.07 a tyky ještě nic moc nemáme zařízený :-( nejvíc mě trápý botky, nechci si je kupovat, protože je pak vůbec nevyužiju...normálně to nenosim, tak nevim ....
Odpovědět
Doposavad jen pozorovatel, ovšem rozhodla jsem se také přispět, abych některé z vás uklidnila. My už máme dohodnutý termín! Konec dubna...a seznam lidí, které bychm rádi pozvali. Toť vše :-) Organizujeme si to sami, takže....mám bláznit takhle brzo dopředu? Ale vašimi příspěvky se ráda poučím, dobrá rada příjde vhod. A jelikož rodiče nemají tušení (co je taky strestovat takhle dopředu, ještě by do toho chtěli mluvit..), takže díky za každej váš příspěvek. Tak ať se vám všem ta "o něco málo dražší pařba" vydaří!
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak by mě taky docela zajímalo, jaký bude počasí v dubnu, aby nám nakonec nenapadlo plno sněhu a já v šatičkách umrznu, nebo je budu muset zakrýt pod kabát :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Všude píšou, že se mají svatby plánovat rok dopředu...mě to přijde zbytečný .... dá se to stihnout za pár týdnů ...!!!
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, přes týden jsem marodila s hnusnou chřipkou a nestačím číst tu hromadu příspěvků :-D takže budu mít trochu zpoždění :) masjo, chtěla bych úplně stejně barevně laděnou kytku. jen bílé květy a zeleň. favoritka je krásná, jen varuju před liliemi. Silně voní a pro nevěsty to prý není příjemné. kytku budeme mít u sebe celý den, takže na to doporučuju myslet.
Odpovědět
Profilova fotka
koukám, že taky panikaříte ;-) , já mám předběžně domluvenou hospodu, hotové oznámení, objednané prstýnky, zamluvené šaty, ostatní je v mlhách ... :-| ... dnes jdu na kytky a zítra na účes. Musíme to ale brát z vesela, optimisticky skoro tři měsíce je dlouhá doba ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
luccy,my máme prstýnky přímo z Brna - firma Rotax. Byli za chvilku hotové,cena přijatelná, výběr byl až moc velký, jsme spokojení. Doháním v práci nemoc, ale už jsem je blejskla. co nejdřív je dám do alba.
Odpovědět
Profilova fotka
katwind, básničku neznám. jaké je její celé znění? řeším totiž úplně stejnou věc. s přítelem spolu bydlíme rok a půl a máme úúúplně všechno, takže se fakt děsím, že bych pak někde musela skladovat další nádobí, příbory, nože, spotřebiče apodobně. doufám, že to naši rodinní příslušníci vezmou v pohodě, když jim narovinu řeknu, si s dary nemusí lámat hlavu a taky mám v plánu hned předem oznámit, že rozbalování případných darů nebude vůbec na programu, aby z toho pak neměli nepříjemný pocit, když už se rozhodnou pro věc. co vy na to?
Odpovědět
Corsi, psaly jsme ji tady s holkaam, bud ena předchozí stránce;-)
Odpovědět
Ahoj, dnes mi zase skončil pracovní týden a mám týden na zařizování. Už máme doma oznámka a moji bižu. Je to vše nááádherné. Co nejdřív to blejsknu a dám do alba
Odpovědět
Profilova fotka
petrajbc, svatba se dá zařídit za měsíc OK, ale oblíbené restaurace, fotografové apod. bývají zamluvení i rok dopředu. myslím, že na objednání třeba kytek a dortu je čas měsíc předem, ale obdivuju, že dokážeš být tak klidná, když ještě dohromady nic nemáte :) Když se spokojíš s prvními šaty, které Ti padnou a budou na daný termín volné, bude to v poho. ale mě třeba šaty paní už přes měsíc a půl šije a pořád žádný výsledek. aspoň jsem se mohla přesvědčit na vlastní oči, že je má nastřihlé :-D Jinak holky, chtěli jsme s ženichem objednat v sobotu oblek a nebyl mu přes záda a ramena ani ten největší, zatímco v pase měl sako o 3 čísla větší... Takže za týden jedeme za doporučenou pánskou krejčovou do Rohatce, aby na "drobečka" něco ušila. Ještě abych teď sháhěla látku. To stejné v obuvi. Ve velikosti 47 měli jediné boty, prostě žádný výběr. za 14 dnů prý dostanou nové zboží, tak uvidíme. pro mě tam měli botů hromadu, elegantní lodičky i v krémové barvě. Ve svatebním salónu taky měli velký výběr botů a jdou i objednat v požadovaném materiálu. spíš nevím, co si vybrat.
Odpovědět
Profilova fotka
zuzkap, s množstvím cukroví si taky docela lámu hlavu. výslužku chceme pro každého hosta (pro rodiny dohromady), do práce, správci zámečku, fotografce... pěkně se to naskládalo. a pak samozřejmě na samotnou hostinu. některá jste tu psala, že výslužky chce operativně chystat na svatbě. Tomu se osobně chci vyhnout. udělají se den předem, zabalí do krabiček, které popíšu, ať pak z toho nešílím. V den svatby budu určitě histerčit, jak se znám :) co zbude z hostiny si rozeberou nejbližší. Svatební dort samozřejmě rozkrájíme hostům. a bude jenom jeden. Moc krémové dorty v rodině nemusíme. Nedávno měla svatbu sestřenka a nikdo to nechtěl. Jednu dortu ani nerozkrojila... Obřad máme na 1 hodinu, ať je dost času na přípravy. za kadeřnicí si zajdu, protože doma by mi vlasy na natáčkách neuschly. a nalíčit se risknu sama. S vizážistkou žádné zkušenosti nemám a nemuselo by to být podle mých představ. Přiznám se, že jsem ani nikdy nebyla u kosmetičky. Měla jsem s pletí dost problémy a jsem ráda, že jsme s kožní doktorkou to uvedli do přijatelného stavu. Netroufám se někomu svěřit, aby to pak nebylo ještě horší jak před tím. Květinovou výzdobu na hostinu taky věřím, že zvládnu sama. Ze skleníku se tu dají objednat gerbery a karafiáty po 6 korunách, což je slušná cena. do toho nějakou zeleň. například břečťan, nebo kapradí se dá použít... maalinko, taky se mi líbí karafiáty. přemýšlela jsem o čistě bílých do kytky. nejspíš to bude kombinace s fréziemi, zelené hortenzie, možná bílé tulipánky, asparát... taková nějaká jarní směska.
Odpovědět
corsi, správci zámečku taky? To mě nenapadlo...ani ten fotograf mě nenapadl...jé, toho bude :-o
Odpovědět
Ahojky,ja ty lilie risknu, ta kytička mi totiz učarovala a přinejhoršim je pak dam na hostině na chvili na stul nějakymu ne moc oblibenýmu pribuznymu primo pod nos, ať si užije ;-) jen mam strach z pylu, myslite si, že lilie pouští pyl víc než jiný kytky? v květinářství mi říkali, že pyl pouští všechny a nemám se toho bát, tak asi uvidím až v ten den pak :-| jinak co se příprav svatby týče, tak naproto souhlasím s corsicankou. za měsíc se to stihnout asi dá, ale ta lepší místa (restauračky) a šikovnější lidi (fotografové, cukrářky) a fakt pěkné svatební šaty, už bývají zamluvený právě těma nevěstama, který to na poslední chvíli nenechávají... tak pozor, abyste pak nelitovali :-S výslužky plánujeme roznést těm, co nejsou pozvaní na hostinu den před svatbou, takže to bude pěkný frmol vše nachystat a rozvézt. mimo drobného cukroví necháváme upéct i dorty. Pro mě a skoromanžílka svatební, který budeme na hostině společně nakrajovat a pak maminkám jakýsi "uzavřený knihy", prý se to tak jmenuje a je to tradice. Navíc máme v plánu ještě jako dort kvítko a jakejsi roh (zase je to prý jakýsi tradiční dort). Tydle všechny dorty budou na hostině v restauračce a pokud se bude zdát, že by zbyly (což si myslím, že zřejmě joo), rozdáme je nakrájený svatebčanům... ;-) jinak do výslužek (krabiček) budeme dávat dorbné cukroví a nakrájené kousky řezů. Možná to teď vypadá šíleně, že je toho moc, ale naše rodina je prostě dortová a podle toho taky pak vypadáme :-D
Odpovědět
mimochodem už jste přemýšleli o svatebních zvycích? budete mít nějaké? myslím třeba takovéto "náhodné" rozbití talířku a následné zametání nebo třeba společná krmě polívky, kdy nevěsta krmí ženicha a ženich zas nevěstu apod? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak nám začíná pomalinku sněžit, tak aby jsme v dubnu nezapadly do závějí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Nevěsty, nemáte prosím někdo zasedací pořádek, jak mám uspořádat rodinku ke stolu? Díky :-o
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?