Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
ahoj holky, Jani . pokud to půjde, rozhodně se oblíkej spodem. A už i předtím nezapomeň si vzít nějakou rozepínací halenku nebo košili na líčení a česání, ať nemáš na sobě obtažené triko a pak si nezničíš účes ;-) My taky nechtěli kameru na celý den a profi foťáka a teď mě to štve. :-( Ale co už, hlavně, že se máme rádi. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tak Blani x-) Jani ale dobře, že vy máte obojí ;-) a není to blbá otázka, lepší je otevřít pusu a slyšet deset názorů než mlčet a dlouho si lámat hlavu.... Já jsem je také oblíkala spodem - normálně je jakože polož na zem, udělaj v nich díru a tou do nich vlez. Pokud je kruhová spodnička, tak ještě pod ty šaty na zem polož tu spodničku. No a jestli máš šněrování, tak hlavně ať ti to šněruje někdo kdo už to někdy viděl nebo dělal. Já jsem se do tvého alba dívala, ale nevím přesně které to ty tvé svatební jsou (šněrování nebo zip).... Jo a jak říká Blanka, určitě na líčení a účes nějaké rozepínací tričko nebo já jsem si natáhla bílé (kvůli focení) elastické tričko na ramínka, protože jsem měla strach, že se budu zbytečně potit, no a pak jsem ho ze sebe stáhla spodem, tak to byla taky dobrá varianta ;-)
Odpovědět
S tím šněrováním souhlasím, mě nechtěl nikdo oblíkat, lezla jsem do toho sama, pak teda přiletěla sestra a zavázala mi to, ale nakřivo, udělali jsem pár fotek před hradem, jelikož jsme dorazili dřív ,ale furt jsem si to potahovala, tak zasáhla sestřenka (pracovala chvíli jako masérka ve svatbenímsalonu) a na WC mi to přešněrovala a hlavně pořádně utáhla.
Odpovědět
Profilova fotka
Irčo a podělíš o nějakou svoji svatební fotku? ;-) :-D Jani, jinak pokud je šněrování, což asi kvůli drobečkovi je, tak si to doma vyzkoušejte nanečisto jak si přivezete šaty. Ať se zbytečně nervujete a nepotíte ve svatební den. Kdo to má prvně v rukách, tak může mít problém Tě pěkně rovně sešněrovat. My to zkoušeli ve čtvrtek, jak jsme dovezli šaty a mamka si to musela přenavlíkat z těch oček, protože to šlo strašně špatně utahovat. Doporučuji odzkoušet, aspoň si "ošaháte" i to utahování (aby drobečka nepřiškrtili) ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Luci fotečky už mám - zatím jen na netu, písnu ti na mailika adresu ;-) ale sem to hodim nejdřív za 14 dní - nechci vás zahlcovat a ani tady vystavovat naše hosty bez jejich svolení :-N - máme totiž zatím jen ten odkaz na net..... Ta dlouhá doba není naše chyba a ani na fotografku se nezlobíme, bohužel vážně onemocněla, takže to předání tištěných fotek a CD déle trvá.... Ale určitě si rádi počkáme, den jsme si díky ní bezvadně užili, takže teď to vůbec nehrotíme.... x-) Tak to jsem odbočila, ale tolik na vysvětlenou zdržení mého alba... ;-) Jinak holky s tím šňěrováním, u mě kdyby nebyla ta fotografka a neudělala mi to - navíc bleskurychle, tak vůbec nemám šajn, kdo by mě do toho dostával. Původně to měla být mamka, ale myslím, že bychom u toho zavazování byly ještě teď :-D No hlavně Jani, já jsem dala na radu Natrix a zkusila si všechno pěkně v klidu při pátečním vyzvednutí v salonu přímo tam a tak jsem to měla i čerstvě v paměti, při čem by případně mohl být problém. To určitě udělej, při vyzvednutí hned v salonu vyzkoušet!! a jak říká Lucka, pak radši ještě kvůli malému odzkoušet zavazování s příslušnou osůbkou ;-) :-)
Odpovědět
Ahojte nevěsty a vdané paní. 8-) Můžu se k vám přidat?
Odpovědět
nazdar Mončo, tak jsi sem našla cestu? :-) :-D
Odpovědět
No nazdar Silvuš. Já právě diskutuju v Dubnu 2010, ale koukám Brno, koukám nějaký podezřelý jméno... 8-) A líbí se mi tvoje album, fakt že jo. :) A to z přírav, to je mě teď týká. Já jsem včera horlivě vyráběla svatební oznámení, pozvánky a kartičky na výslužky a dneska jdu kupovat papíry na to. :) Honzík to naskenuje, sešroubuje a bude hotovo. No ještě vyrábím jmenovky na stůl a koukám koukám, že i vývazky zkusím vyrobit sama. Ty sis dělala vývazky? Já jsem prvy nechtěla, páč čas mě tlačí ve škole, ještě dodělávám autoškolu. :-| Ale koukám, že ono asi vyjde levněji si je sama udělat, než kupovat hotové, což?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj milmic, odkud od Svitav jsi? Máme rodinu ve Svitavách, v Poličce a u Poličky ;-) - tam je hezky. Jinak vývazky Ti asi vyjdou levněji, když si je uděláš doma sama. A do dubna máš ještě docela čas. Třeba nebudeš mít mezi svátky žádnou zkoušku a po večerech po návštěvách sedneš a ušmouláš... To stihneš, myslím, že úplně v klidu.
Odpovědět
Nejdřív jsem si je chtěla vyrobit, ale pak jsem našla slečnu, co chtěla 5 Kč/kus a nad myslím 40 ks(ty počty si nepamatuju už přesně, ale když koukneš na kvetinovestudioaneta, tak tam to je) no tak byla množstevní sleva o korunu za kus, takže jeden stál 3 nebo 4 Kč. A já jich potřebovala 70... a když jsem si spočítala materiál a čas, vyšlo by mě to dráž, tak jsem nevyráběla...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak jsem doma z nehtů...a děkuji za radu ohledně toho oblíkání, já jsem právě přemýšlela jak z tou kruhovou spodničkou :-D
Odpovědět
Ahoj Lu, já nejsem od Svítav, jsem od Znojma z takovej dědinky. Ale svatba bude na hradě Svojanově - to je myslím okres Svitavy - jen jsem to tipla při zadávání. :-D No s těma vývazkama... Já právě dělám všechno ruční už teď z jednoho prostého důvodu. V dubnu se vdávám, v květnu dělám státnice. =-) A už se vidím, jak v březnu vyrábím vývazky s nervama jak špagáty. No diplomku už píšu, ale mám jenom 11 stránek. :( Tak asi tak, ale dneska kouknu v městě po stuhách a špendlíkách a mrknu se na to, jak mi to půjde vod ruky.
Odpovědět
Článek se načítá
Hm hm, Silvi, já jsem koukala právě no zatím jsem našla 6 korun za kus, potřebuju jich cca 4, plus 4 rodiče, svědkové. Tak nevím, no uvidím, kolik bude stát stuha a ty nesmysly k tomu a porovnám v hlavě mýma mizernýma matematickýma schopnostma.
Odpovědět
Ahoj, Milmic - vítej mezi náma. Já dělala vývazky sobě i kamarádce a metr stuhy stál 3,- (tady v centru Brna), balíček korálků asi 12,-, takže když si odmyslím práci, tak jeden vývazek mě vyšel na ca 1,- ;-)
Odpovědět
Moni, já měla státnice bakalářský v září 2008, pak škola s dojížděním, jedno zkouškový a těsně před začátkem druhýho zkouškovýho jsme měli svatbu a navíc jsem od března 09 začala pracovat víceméně na půl úvazku, takže to byl taky docela frčák... uvažovali jsme o svatbě na podzim 08, ale kvůli těm státnicím jsme to nechali na jaro..
Odpovědět
No mě taky napadlo hodit to na červenec, až bude po státnicích. Jenže já jsem si moc přála jít k promocích už jako paní Bláhová. :-D A navíc ten 17.duben, to je den, kdy jsme se seznamili, no tak nám to tak vyšlo no. Trošku romantiky neuškodí. 8-)
Odpovědět
Blanka.... výborně. :) Hned tam jedu. A kde jsi to kupovala, prosím? Když já nevím, kolik metrů potřebuju. :-D
Odpovědět
Já změřím kolik bylo na jeden vývazek... moment a kupovala jsem to v galanterkách (oni vždycky měli jen něco :-D )...jedna je přímo na Čáře naproti zastávce tram 4 směrem na nádr. (tam mamjí i takový malý tubičky s těma korálkama za 12,-), pak druhá jejich pobočka je na Rašínově (takže akorát o zastávku 4 dál) vedle fotoateliréu (skoro naproti sv.Jakuba) a třeí je na rohu Josefské a ta druhá už nevím, ale je to na 3 patra, dole je galanterka (a mají hrozně moc korálků na výběr), a v přízemí a patře různé látky, polštářky, dárková keramika)...
Odpovědět
http://www.beremese.cz/album/view.php... tak jsem změřila tyhle (ty menší krajní).... bílé na 1 vývazek je potřeba asi 15cm, červené 18 cm ;-) Takže to fakt vychází, jak jsem odhadovala na 3 vývazky na 1m, takže 1,- za kus. Ale určo by šly udělat i menší, tyhle jsem dělala, že se na ně nebude přidělávat myrta, budou jen tak...
Odpovědět
no já tam chtěla i tu kytičku a ta sama stála 1 Kč, plus stuhy a práce, tak jsem si je nechala vyrobit, ale s korálkou je to levnější, určitě to zvládneš, to záleží spíš na Tobě.. ;-) :-)
Odpovědět
tak ty kytičky jsem taky dávala na takové mašličky na krabičky, ale vyšlo to hrozně levně, pár halířů (asi jak ten korálek), protože to byla jak kdyby taky stuha, už nevím, kolik stál metr, ale na tom metru jich bylo cca 80 ks ??? Akortá se to muselo od sebe odstříhávat. To jsem taky koupila v těch galantérkách... http://www.beremese.cz/album/view.php... ;-) Ale jestli metr těch kytiček stál 10,- nebo 20,- fakt už si nepamatuju
Odpovědět
Profilova fotka
Já taky pro kamarádku dělala s těma kytičkama a kupovala jsem to jako stuhu, tak to vyšlo dobře. Tu mají různé barvy a tvary taky všude možně po galanterkách. Pak je ještě galanterie za Centrumem směrem k Měnínské bráně, a pak je ještě dobře zásobená právě na ty kytičkové: U Kalců - je to spojka od Svoboďáku k Jakubovi - Ježíš já mám okno jak výlohu!!! ;-) ;-) Juknu na mapy...
Odpovědět
Profilova fotka
Běhounská :-D :-D :-D a za Centrumem je to Měnínská a tu co myslí Blanka je roh Orlí. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Milmic já všechny mašličky a organzu kupovala u té Měnínské brány...a vývazky jsem si koupila hotové, já na toto bohužel nejsem... A ještě mi zbydou :-)
Odpovědět
Holky, máte pravdu, já to vlastně v galanterkách taky viděla, ty ,,kytičkové stuhy" ale nějak mě to nenapadlo... ty vývazky, co jsem koupila se mi moc líbily a dostala jsem je zaplacené od maminky, tak to taky pak hrálo roli ;-) :-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak šatičky mi paní přiveze v pátek kolem 9 ráno přímo domů...už se začínám docela dost těšit... A teď jsem tak přemýšlela co nemám a jednu věc...ještě jsem ani nezkusila a nepřemýšlela nad mým novým podpisem :-N
Odpovědět
Juj, díky všem za infomrace, vyčerpávající... :-N No koupila jsem si stuhy - světlounkou žlutou úplně a tmavě zelenou, tak uvidíme, co z toho vyleze. Ještě zítra někam zaběhnu, taky jsem četla, že by měl naproti Zimnímu stadionu na Drobnýho být obchůdek přímo se svatebním zbožím. Právě neměli bílou stuhu, ale ta žlutá je fajná, neměli pěkný špendlíky s nějakou hlavičkou barevnou a neměli ty kytičky žádné. Ale že je ve městě tolik galanterek, to mi naprosto uniklo. Je tam kdejakej obchod ale v galanterce jsem byla jenom na tom rožku. No já to zítra v městě ještě znovu vyšetřím. ]-( A koukali jsme dneska na snubní prsteny, máme dva oblíbence, no mám je v albumu. :-)
Odpovědět
Hned jsem udělala první vzorkový vývazek, no vypadá to hezky, ale nemám tu na bytě foťák, tak až o víkendu se vám pochlubím. ;-) Jen mi prosím ještě poraďte jednu věc. Když ho uděláte z tych mašlí, tak to celé zafixujete jen tím špendlíkem? Nebo aj něčím iným?
Odpovědět
Profilova fotka
Jani dost dobrej postřeh, já jsem totiž na zkoušku podpisu úplně zapomněla a na radnici v den svatby jsem díky tomu udělala docela prostoj :-) Ahoj milmic, to je bezva, že tu máme další nevěstinku :-N No to se musí sešít přece, aby to drželo.... x-) Ten špendlík je tam potom už kvůli připevnění na oblečení a taky kvůli myrtě.
Odpovědět
Jo sešííííííít. :-D To mě nenapadlo, vy jste drsný. :-D A já si říkám, že to je nějaký celý vychrlatý.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?