Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Řecko - Olympská riviera - Leptokarie - CK KONTAKT MORAVIA - autobusem skvělá cena
Odpovědět
Profilova fotka
olympijská reviera, hezký, ale autobusem? my chceme letět, přítel bude poprvé u moře, tak nechceme být unavení cestou, to je hrozný já jela do španělská 25h, a to byl děs takže letecky a all Moravia, to je asi nějaká moravská cestovka, že? neznám
Odpovědět
Profilova fotka
lowe: :-) no už jsem slyšela verzi, že by jsme měli svatbu spíš v Praze, protože by jsme tam rozhodně neměli tolik lidí,ale máš pravdu, určitě by jsme neušetřili. Já už tady v podještědí žiju několik let a našla jsme si tu i právě přítele a vůbec nelituju, že sem z Prahy pryč. Oni moji rodiče jsou totiž vlastně skoro o generaci starší než ty přítelovi,ale někdy mám pocit, hlavně v názorech, že mám velice realisticky a moderně uvažující maminku spíš já a to ona je už několik let v důchodu.Ale jinak si na budoucí tchyni a tchána nemůžu vůbec ztěžovat. Jsou jiní na tom mnohem hůř.A mi spolu vycházíme velice dobře. Jinak pro svatbu tady na vesnici jsme se rozhodli už proto, že máme tady spoustu dobrých známých, že je nechceme ošidit a celé to máme naplánované tak, že to zas nějak marnotratné nebude. Obřad na obecním úřadě, ve stejné obci oslava,či raut nebo jak tomu kdo říká, kapela atd.máme pronajatý sál za 500 na den plus energie. Snad se to povede. Jinak ostatní moji příbuzní jsou tak různě rozfrcaný i jinde po čechách, takže mi ani nemáme možnost se všichni sejít pohromadě. A zase nechci zvát každýho kdo je v mým rodokmenu a neviděli jsme se několik let. To fakt nemá smysl.Opravdu máme zvané lidi ty s e kterýma se stýkáme a i tak je jich víc než dost,ale nám to nevadé. Jsme rádi...
Odpovědět
Profilova fotka
petrajda: psala jsem ti do IP jinak jsme stejného názoru, taky budeme zvát jen lidi, se kterýma se stýkáma a ne strejdy a tetičky, které jsme x let neviděla, a měli bychom je pozvat, že je to slušnost, je to jen Vaše svatba, a hlavně vy to pak taky budete platit taky nás bude dost, jsme totiž oba dost z rozvětvených rodin ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lowe: Ahoj no já album nemám, nějak se mi do toho nechce.Koukala jsem na to tvoje, máš to krásně připravený. To já proti tobě nemám nic, mám jem svíčky a stojánky nastůj, tím zatím končím a vlastně abych nekecala zamluvený potahy na židle. Jinak mi svatební cestu dosteneme darem, bude to asi někam dál, asi Dominikánská nebo tak je to překvapení. My teď taky trochu rekonstruujem koupelnu ze záchodem,takže to je taky pěkný.
Odpovědět
lowe: Zdravím, na naší svatbě bude sešlost důchodců, tak nevím, raději bych sbalila svědky a vdala bych se někde hodně daleko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky :-) tak my nebudeme mit zadnou rizenou zabavu na hostine. deme jist, hodovat, tancit - nakonec budeme mit DJ kamarada, a ze zvyku bude jen polevka (nebude spolecne jezeni), hazeni kytici, strileni podvazkem (zenich), krajeni dortu a pak nekdy pooozde vecer vypousteni lapionu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak uz fakt mame vsechno, oznamko doma, prstynky se vyrabeji :-) uz se tesim, az budou hotovy :-)
Odpovědět
ahoj, holky a budete házet kyticí? Mě je to líto, chtěla bych si jí nechat a usušit..
Odpovědět
Ahoj! Tak ohledně zábavy - my žádný "povinný veselí" taky neplánujeme. Bude nás tak kolem 15 plus jedno dítko a máme rezervovanej malej salonek. Je tam věž, tak si s sebou přinesem cédéčka a pak se uvidí - kdo bude chtít tančit, může. A kdyby bylo nejhůř, tak aspoň nebude ticho ;-) Jinak takový ty soutěže a "zvyky" typu únos nevětsy fakt nemám ráda a skoromanža taky ne. O svatební kytku se připravit rozhodně nenechám, mám s ní jiný plány. Podvazek jsem zavrhla, nějak mi tahle tradice nesedí. Myslim, že to dopadne jako každá rodinná oslava - hodně jídla a příjemnej pokec. Taneček bych si teda s manžou dala ráda, ale nevim, co na to on :-) a jak tu už někdo psal - doufám, že troška alkohlu udělá svoje ;-) Akorát mám práve obavu, aby babička s dědou jako jediný "senioři" nebyli moc mimo a zároveň aby se dvě moje kamarádky dobře bavily, když tam budou kromě nás asi jediný duchem i fyzicky mladý a já se jim asi věnovat moc nebudu... Děsim se, až začnu vymejšlet zasedací pořádek, je nás maličko, ale díky tomuhle to bude fuška. Jinak přípravy zatim jako po másle, až se právě začínám bát, aby nám něco nekrachlo na poslední chvíli, to bych fakt nerada.
Odpovědět
Profilova fotka
lauro: jj, urcote budu hazet kytici, nebudu delat zadnou nahrazku ani si ji brat od te,co si ji chyti, zpet - to jsem fakt tady nekde na brmse cetla :-) nemam moc rada veci, ktere nepouziji a tohle je pro me jen lapac prachu. miluju cerstve kvetiny, takze by me pak treba potesilo, dkyby mi nejakou podobnou jednou prinesl, treba na vyroci - jednou :-)))) ale jinak ji do ma mit nemusim :-) ja budu mit podvazek, ale rozhodne mi ho nebude sundavat pred lidma. mu ho pak dam a on ho streli mezi chlapy - pry kdo ho chyti , bude mit stesti :-) videli jsme to na svatbe P kamarada, a strilelo se podvazkem hned po hazeni kytice, tak si na sve prisly holky kluci :-) ale niiiiiiiiiiikdo nebude koukat na moji odhalenou nohu, jak mi sundava zubama podvazek, to neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, to by se mi nelibilo :-N krtek kde se berete?
Odpovědět
estrellita: v Brandýse nad Labem. Už to máme komplet vyřízený, ale na zámek se teprve chystáme, až bude víc teplo :-) Zatím jsem viděla jenom radnici a ta je pěkná :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj já taky nebudu házet kytkou.Budu mít kaly, který se nedají usušit,ale hlavně jí chci dát mámě na hrob. Akorát nevím jestli nenechat udělat ještě jednu pobobnou, protože přítelova maminka už taky nežije,tak dát na hrob něco i jí. ale pryč už od smutnýho. Jo radnice je pěkná, i zámek akorát je tam problém s vjížděním aut na to malý nádvoří, nechtějí to povolit
Odpovědět
Na nádvoří prej smí jenom auto s nevěstou. Ale řikal nám někdo o případu, kdy nevěsta přijela hasičskou "máňou" a tý to teda nepovolili :-D Ale řikala mi pani fotografka, že prej od parkovacího místa je to kousíček. Ani nevim, jestli tam chci extra přijet až na nádvoří. Abych tam nebyla první a všichni ještě na cestě od busíku :-D Asi totiž pro svatebčany objednáme minibus. Jinak fakt nevim, jak tu dopravu vyřešit.
Odpovědět
Profilova fotka
tak holky: házení kytice u nás asi nebude, tato tradice se mi moc nelíbí podvazek u nás taky nehrozí, a lampion, taky dělat nebudeme
Odpovědět
Profilova fotka
no kytici se mi taky házet nechce, podvazek už mám a lampion se u nás snad ani nikdy nedělal, takže taky ne.... ale klasika jako rozbitý talíř bude určitě :-)
Odpovědět
Tak ja budu hazet kytici. Nechavat si ji nechci. Akorat reknu sestre, ktera kytku bude delat, aby mi do ni dala treba nejake srdicko, kolicek nebo tak neco, a to si pak z te kytky schovam :-) Hazet podvazkem se nebude... O tehle tradici jsem vlastne poprve cetla tady na beremese.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,mě by nevadilo házet kytici,ale tak nějak jsem přemýšlela,kdo by ji vlastně chytal...většina je už v chomoutu:o)))
Odpovědět
Profilova fotka
alena2: taky jsem o podvazku slyšela až tady barbucha81: zatím mi nepřišla žádná fotka, nevím, kde je chyla,ale zatím nic ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky. Házet kytkou možná budu,ale budu mít na to speciálně k tomu uvázanou tzv. házecí ;-) . Okolo mě je spousta neprovdanejch, které se na chytání jen třesou...Tak jim chci udělat radost...jinak bych tento zvik taky vynechala
Odpovědět
ahojky při pátku, no já o podvazku taky slyšela až tady jinak jen vím že má být, a chci modrej abych s ním pokryla i pověru že nevěsta má mít něco modrého :-) Ale já mám takový tendence sušit kytky co dostanu tak by mi bylo líto zrovna tuhle si neschovat, říkali mi že si mám nechat udělat ještě jednu a tu pak házet..nebo že mám hodit kytkou svědkyně..tak nevím přijde mi divný dělat druhou kytici..a taky přemýšlím jestli vůbec dělat kytky i pro maminky a svědkyně..jestli to má cenu..
Odpovědět
Profilova fotka
já podvazkem házet teda nebudu, máme v plánu uspořádat "dražbu" tak uvidíme jestli se svobodní pánové chytí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
laura : a dyť to není povinost házet kytkou. Ale kyticí svědkyně bych asi neházela, předpokládá se, že ta květinová vazba pro maminky, babičky, družičky a komu ještě se rozhodneš dát kytici do ruky tak mu taky zůstane.Přece jí pak kytku nesebereš :-D,ale jiná je když se s ní domluvíš. Kyticí když budeš házet tak buď ubezpečená, že ta kytka dostane docela záhul. Jinak na jedné svatbě ženich sundaval podvazek nevěstě zubama :-) :-D . Mělo to úspěch, zejména v pánské společnosti :-) Ani se pak nemusel dražit
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja jsem o hazeni podvazkem ani tady neslysela, jen jsem to videla na te jedne svatbe a pritomni panove z toho meli silenou radost a skocili po nem :-D a nezadane slecny o kytku taky nechci ochudit :-) jen proste osahavani nohou nevesty a zenicha .... to mi prijde jak na detsky tabor, ale ne na svatvu, je mi to hrozne proti srsti. Jinak co se tyce tech druhych kytek, tak myslim, ze tu na to byla cela diskuze a dost nevest to tak opravu dela, ze ma hazeci kytku. ja jsem premyselal, co svedkyne, a asi bych ji nechala udelat kytku na ruku :-) dneska jsem si prohlizela a vypada to fakt pekne :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, estrelita: poslala jsem ti IP, snad z toho budeš moudrá ;-) :-D JInak holky já si kytku hodlám nechat, budu mít kaly, tak že je nechám zamrazit.... Sušení by nezvládly :-) Podvazek mít budu a ještě nevím, co s ním budeme dělat :-) A házet kytku asi budu, nechám si od květinářky udělat jednu navíc, menší kopii té mojí :-)
Odpovědět
estrellita: tak to mě připadá víc "svatebních tradic" spíš jako program na tábor :-D Mně se jakž takž líbí akorát rozbíjení a zametání talíře, společné krmení se polívkou (ale jenom pár prvních lžic, taky se chci najíst ;-) ) a přenesení nevěsty přes práh - na to se teda můj zrovna netěší, ale doufám, že se z toho nevyvlíkne, zas takovej vorvaň nejsem :-D A možná nějakej ten taneček, ale ne hned na začátku sólo, aby na nás všichni civěli :-S Spíš jsem pro někam se nenápadně vytratit, třeba na terasu a užít si nějakou soukromou romantiku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kretk: jj, je to tak :-D ale spolecne krmeni neee, nemam rada, kdyz na me lidi koukaj a jeste k tomu by mi odpadaval kus testoviny z pusy :-N a preneseni pres prah az doma x-) x-) no s tou soukromou romantikou by se mi to taky libilo, ale bohuzel to tam nepujde. ale jako predstava je to krasny - jeste kdyy tam byla nejaka velka zahrada a my bysme tancili v te zahrade, hmmmmm x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
zirafko: dekuju za popis, snad to pak zvladnu. necham to az na leto a pak si s tim vyhraju :-) casu jeste dost
Odpovědět
Profilova fotka
estrelita není zač, popis mi přišel strašně chaotický, ale snad to bude v poho... já nakonec 40 vývazku zvládla za cca 5 hodin čistého času, samozřejmě to bylo rozložené do několika dní.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zirafko: ono, az to budu zkouset, tak mi to pak urcite bude jasnejsi a kdyztak te budu atakovat otazkama :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?