Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pindruzka: jo karafiátky jsou z krepáku, je to levné a dostačující barevnost
Odpovědět
Profilova fotka
babbs: tak koukám, že jste se rozhodli taky na září, to je dobře a hned den po nás :-D
Odpovědět
Profilova fotka
je tu někdo? :-)
Odpovědět
Ahojky, tak jsem si pročítala Vaše diskuze ale i tak jsem radši napíšu. Chtěla jsem se zeptat, zda by mi nemohl někdo poradit co se týče programu na svatební hostině. Nemám vůbec žádné představy a byla bych ráda kdyby mi někdo poradil . Svatbu máme 19.9.2009 a svatební hostinu budeme nejspíš mít na Kolibě. A taky pořád přemýšlím o svatebním menu. No prostě jak jsem na to sma tak se v tom začínám plácat.
Odpovědět
lowe - vzpominam si, ze jako dite jsem je umela delat z ubrousku - ty karafiaty - jak to delas z krepaku? Mimochodem i tu ubrouskovou techniku jsem zapomnela, tak kdyby tu byl nekdo, kdo by mi poradil...... ;-) Cipisek - jsem si jista, ze svatebni menu za tebe muze vyresit restaurace - ja dostala obrovitanskou nabidku, az se mi sliny sbihaly...a na Kolibe - to by melo byt neco styloveho ne? Zelnacka na zacatek a pak strapacky .. :-)
Odpovědět
ahojky holki, my to mame v planu taky v zari
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsme zpátky z Dráždaň z prodlouženého víkendu. Bylo tam moc hezky. :-) Zítra si pročtu vaše příspěvky, teď na to nemám sílu, jsem zvědavá, co je u vás novýho ;-)
Odpovědět
Ahoj holky. Tak my jsme ted v poslednich dnech meli s pritelem velkou svatebni krizi 8-( Netykalo se to vubec naseho vztahu nebo rozhodnuti vzit se, ale zpusobu svatby. Zacali jsme totiz resit, jestli je ceska svatba pro 70 lidi presne to, co bysme chteli. Trochu nas stvalo, ze pul roku dopredu vymyslite, zarizujete, premyslite, planujete... A i kdyz si predstavujete, ze se ve svatebni den o nikoho nebudete starat a budete si uzivat jen sami sebe, tak se tomu nakonec stejne asi nevyhnete. Ja mam navic takove trochu zvlastni strejdy, ktere musi na svatbu nekdo dopravit, na hostine je musite hlidat, aby moc nepili a neradili, a pak je musite z hostiny zase dopravit zpet domu (samozrejme i s jejich rodinami). S pritelem nas tedy napadlo, ze se proste sebereme a vezmeme se na Mauriciu. Moji rodice i rodice meho pritele rekli, ze pojedou s nami. No a kdyz uz jsme skoro kupovali letenky, tak jsme couvli. Proste nam to pripadalo moc jednoduche, takhle zmizet a na vsechno se vykaslat. Navic pritel rikal, ze by mu asi bylo lito, kdyby mu kamaradi rikali, ze meli na svatbe unos, rozbijeni talire, trapny chomout a kouli, a on by jen rekl, ze rekl ano pod palmou, a ani mu to vlastne jako zadna svatba nepripadalo... A ja bych pak zase kamaradkam nemohla radit s pripravami na jejich svatbu, protze bych si vlastne take zadne neuzila. Takze jsme se tedy zase vratili zpet do reality, k velke uleve rodicu, a ja zustavam dal zarijova nevesta. Uz jsem se dokonce opet smirila s ceskym zpusobem svaty a nepripada mi ani tak hrozny. Zacinam se vazne docela tesit na to, ze budeme ve svatebni den s kamarady a pribuznymi (i s mymi blaznivymi strycky), a i kdyz par lidi rekne, ze se jim nase svatba nelibila, bude urcite vic tech, kteri budou mit radost z toho, ze jsme je na nasi svatbe chteli mit, a kteri nebudou resit, jestli jsme meli pripravit tohle tak a nebo jinak :-) Hrozne se vam omlouvam, za takovy dlouhy elaborat, ale chtela jsem se s tim proste nekomu sverit. A take jsem se vas hlavne chtela zeptat, jestli jste take neco podobneho resili, protoze asi kazda nevesta ma obavu z toho, aby vsechno klaplo presne podle toho, jak si to predstavovala ;-) To ze to je nakonec stejne treba trochu jinak, a vubec ji to nakonec nevadi, je uz vec jina :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alena2: my jsme spíš řešili fakt, že chceme malou svatbu do max, 30 lidí a pak jsme zjistili, že jen 30 lidí je přítelova rodina, otevřeně jsem jeho mamce řekla, že kybych měla pro všechny platit hostinu a to okolo, tak ho vezmu za ruku, řeknu mu ano a odjedu s ním místo toho na 14 dnů k moři na luxus dovolenou, než abych vyplácala takový prachy za jedno odpoledne... řešili jsme to pak dlouho, nakonec to dopadne asi tak, že nás bude celkem 50, hostinu budem platit s přítelovými rodiči na půl a nějaká ta dovča snad taky bude, ale bez pomoci rodičů bych to nechtěla...
Odpovědět
petunia: No, ono je to tezke, take porad jeste upravujeme seznam hostu, nekoho skrtneme, nekoho pripiseme, ale stejne se tak nejak pohybujeme kolem tech sedmdesati lidi. Porad nam pripadalo, ze jich pozveme tak 40, no a pak jsme si to sepsali a vyslo z toho tohle cislo =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Alena2: Naprosto tě chápu :-) Nám vychází na oběd 35 lidí a na večer skoro 70 - jsou to nejbližší přátelé, chystáme se brát jednou v životě a osobně se těším na všechny ty, podle některých, trapný svatební zvyky - od rozbíjení talíře přes polívku s knedlíčkama až po první tanec ;-) Byla jsem na jedné svatbě, kde se žádný ze svatebních zvyků nepreaktikoval a přišla jsem si jako na velký garden party ku příležitosti oslavy narozenin... Svatby na pláži vypadají krásně na fotkách, ale pro mě tohle není - přišlo by mi to ve finále trochu jako Štědrý den - kdy se oblíkneme, sedneme si ke stolu a za dvě, tři hodiny je po všem... :-D Luccy: O těhotnou přítelkyni (nebo manželku, teď nevím) skoro-manželova svědka si nedělej starosti - rozhodně tě nebude mít jak zastínit - a jestli bude zrovna v porodnici, tak bohužel bratr o svatbu přijde a příteli to odsvědčí někdo jiný... Vážně bych si s tím nelámala hlavu.
Odpovědět
Profilova fotka
Alena2: jj, u nás to bylo taky tak, jsme mysleli a když jsme to hodili na papír je to místo 30 50... ale pořád to jsou ty lidi, co tam chceme a co je máme rádi a víme, že těch pár kamarádů, že jich je opravdu jen pár, tak ti nezkazí žádnou srandu a všichni si to užijeme :-) ALe jak píše Jizi, taky se těším na to zametání rozbitého talíře, případně nějakou srandu s chomoutem a tak podobně, bez toho by to nebylo ono a k svatbě to prostě patří :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
alena2: Ja myslim, ze do takoveho stavu se semtam dostane kazda nevesta. My jsme se dostali na cislo asi 80 lidi plus dalsich 20 na vecer. A na tolik lidi se vaze hromada problemu, napriklad s dopravou, ubytovanim atd. Proste mame oba velkou rodinu. Uz me nekolikrat napadlo, ze bychom se sbalili a odjeli nekam do Recka a vzali s etam, v klidu, v teple nebo udelali jsem malou svatbu jen s rodici. Ale pak si reknu, ze je to jen jednou za zivot(nebo v to aspon doufam) a chci si to uzit.A myslim si,ze kdybych pred tim nekam ujela, tak bych mi to pak bylo lito, ze jsem prisla o poradnou veselku.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky taky se těším na ty krásné zvyky které patří k tradiční české svatbě, spousta příbuzných nám říká, že se na to nevyprdneme a nevezmeme jen svědky a je to, ale je to naše svatba naše peníze a já chci být jednou za život jako princezna, snad to vyjde a bude podle našich představ vzít se někde v cizině, nebo potají by pro nás nebylo
Odpovědět
Alena 2: já jsem taky kdysi přemýšlela, že pokud bych se vdávala, bylo by to někde na Karibiku jenom za přítomnosti svědků a rodičů. Teď,když opravdu plánujeme svatbu, ani mě to nenapadlo. Bylo by mi to líto, nepozvat ty lidi, a i když to bude stát dost peněz, doufám, že to buse stát za to a všechno se podří. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
maminka vzdycky rika, kdy jindy se cela rodina takhle pohromade sejde kdyz ne na svatbe, to uz jedine na pohrbu a to neni zrovna prijemne setkani... taky sme resily jestli nekam neodletet a nevzit se tam, ale pak sem si uvedomila ze moji babicce bude letos 71 a kolik jeste budu mit prilezitosti s ni neco oslavit(a verte ze babicka umi pekne zaparit:-).. navic si nechci nechat ujit ty "trapny" tradice(jak sem se tu docetla budu strasne out) ale proste chci spolecne zametat talir, spolecne se krmit, hazet kytici..svatba je jen jednou(doufam) tak si ji chci uzit se vsim co k tomu patri a ne pak jednou si rikat jeee to bych rada taky zazila..
Odpovědět
tulikiss: presne tak! ;-)
Odpovědět
Holky, mate pravdu, take by mi bylo lito, ze bych si na vlastni kuzi nevyzkousela nasi krasnou ceskou svatbu se vsim, co k ni patri. Na plazi je to sice krasne, ale pripadalo by mi to jako polovicni svatba. Navic takhle muzu planovat jak svatbu, tak svatebni cestu :-) Ale chapu ty, co se nakonec pro zahranicni variantu rozhodnou, v jednu chvili mi to pripadalo take silene lakave :-) Tulikiss: take budu silene out. S pritelem uz jsme si i rikali, jake zvyky bysme chteli na svatbe mit. No a kdybysme nahodou na nejake zapomneli, tak nam je urcite radi pripomenou nasi kamaradi nebo pribuzni (tim ale samozrejme nechci rict, ze by na nasi svatbe nebylo nic jineho :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky :-) je tu někdo?
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsem pčijela ze zkoušky a z práce :-) takže já :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja tu sem taky, prave jsem dodelala jmenovky na stul..
Odpovědět
tulikis: tak je dej do alba, ať ti je zhodnotíme...
Odpovědět
Profilova fotka
tuli: přidávám se k Taggy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak a já už jsem konečně taky dorazila.Opět :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak uz sem vam hodila fotku do alba, ale kvalita nic moc
Odpovědět
Holky vy jste teda šikovný. To já jsem úplný antitalent, mám hrůzu jenom z toho, že mám skládat košíčky na výslužku, zkoušela jsem složit jeden a samozřejmě jsem ho roztrhla. ]-( A abych dělala jmenovky nebo oznámení...na to teda nemám trpělivost. :-N Jo a zatím se držíme a oznámení jsme ještě nikomu nedali, tak snad to vydržíme ještě tak 2 měsíce, začátkem dubna bych ho už chtěla rozdat, to už snad nebude tak brzo.
Odpovědět
Profilova fotka
luccy: ja taky planuju ze snad do dubna budu mit oznamka a hned je rozdam, at si pak nekdo nekoupi dovolenou na tu dobu..
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, ja myslela, ze nas bude taky tak 40, ale kdyz nas je temer 40 jen rodina, tak se to neda, protoze pratele tam chceme mit :-) takze nakonec to bude tak 60 lidi :-) a nebudet eto uplne tradicni, protoze chceme pripitek, polevku a pak rautovy zpusob a na vecer grilovani :-) co se tyce zvyku, tak urcite bude hazeni kytice, strileni podvazku (ale rozhodne mi ho nebude prede vsema sundavat zubama - na to ja teda nejsem) a bude rozbity talir :-) ale unos nevesty nechceme ani jeden a ani spolecne jezeni polevky se nam nelibi :-( ale vecer bysme chteli spolecne vypoustet lampiony stesti x-)
Odpovědět
estrellita - co to je "vypoustet lampiony stesti"? Jinak - u nas to bude uplne stejne - tedy program myslim. A s lidma - zacali jsme na 38 a vcera se uz dostali na 70 :-D Tedy nevim, jeslti mi bude tak veselo, az budu platit utratu za hostnu :-S :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to nas bude 40 a nastesti to tak je dozacatku.. my budeme mit spolecni jezeni z talire ale nevim jestli mi pritel taky neco da nebo to vsechno sni sam jak ho znam:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?