Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
estrel: já bych být tebou za tím šéfem šla a řekla "mám obřad tehdy a tehdy, jestli se chcete přijít podívat, tak mě to potěší"....to nikoho neurazí a ani se nevnucuješ.... tak mi holky dneska došla ta silikonová podprsenka....objednala jsem si dvě - jedu s tím textilem a jednu jen ten silikon.....ta s textilem je lepší, má v sobě méně materiálu - silikon je takový tenčí,takže tolik "neváží" a přijde mi , že líp drží...vezmu si jí zítra do práce a uvidíme.....ta celosilikonová je "tlustší" a jakoby těžší, tu jsem ale moc netestovala, dneska zkouším tu s tím textilem Jinak obě drží na prsou dobře, jsou opravdu zevnitř "lepivé", přilnou k prsům fajn...ale je fuška si to nasadit - musím pořád koukat do zrcadla, abch měla obě prsa stejně :-) a jak to lepí,takje to docela boj... Pod tričkem vypadají přirozeně, nikdo by to nepoznal...
Odpovědět
katcha: šaty ty druhé, uřčitě ti více padnou a jsou krásný..... lotrinkas: nojo,nenaděláš nic....každý bude mít nějaký reči..u nás už to všichni vědí, ale keců bylo taky spousta...nejvíc mě štvaly ty v tom stylu "tak už jsi ho uhanala" a "tak už jsi ho přemluvila,aby si tě vzal"....
Odpovědět
Profilova fotka
aci:Tak hlavně aby vydtželi celý den držet... ;-) nedbi:zadala jsem normálně do vyhledávače čokoláda do fontány a jsou to ty první takový oranžovo hnědýstránky,fontány prodávají i půjčiuji
Odpovědět
sidi: no vezmu si ssebou ještě i normální :-)
Odpovědět
aci: jojo, to u nás taky bylo "Co tak najednou?? A on s tím souhlasí??" přitom to on mě ukecal. Taky kecy typu "Cože, v nekuřáckým salonku, to bude trapárna" .... "Cože, na Tebe maj taky šaty, to budeš jak almara..." .... "A kam nás jako ubytuješ"... Su nasratá! :-|
Odpovědět
lotri: tak ty tvoji jsme ještě o dost drzejší než ti moji.....já jsem tkay svatbu nechtěla, mě přítel přemluvil...toho, kdo by se mě zeptal "kam nás ubytuješ" bych poslala do háje....a né na svatbu
Odpovědět
aci: ségra přijede z Moravy a ptala se, kde budou spát... přitom na její svatbě byla hostina ve školní jídelně a pila se rozlévaná ARO limonáda. :-|
Odpovědět
Ahojky!Mám toho dneska plný kecky, u našich to bylo poněkud náročný :-p Takže jsem zatim přelouskala jenom pár vašich příspěvků. aci: JJ, v Liblicích maj plno. yanaha: Tak já sem hodim odkaz přímo na tu stránku, snad to tu vydrží. Jsou to trička s takovým obrázkem, neni tam žádný konkrétní jméno nebo datum. Vyzvedávala jsem to osobně, páč to mám v Praze kousek a nechtělo se mi platit ještě poštovný. Jinak na dobírku to jde samozřejmě taky. A už je mám doma a jsou super ;-) Je to tady, ty trička "game over": http://www.darek.cz/svatebni-dary Taky jsou na tý stánce lampionky - a já blbec ho zapomněla objednat, tak příště :-N
Odpovědět
Fotky triček dát nemůžu, je to "překvapení" ;-) A oznámka mám vytisknutý, ale doma mám jenom jeden výtoïsk, první hotověj prototyp už jsem rozdala a zbytek potřebuje ozdobně ostříhat a pak převázat mašličkou - čehož se ujal táta (teda jenom toho stříhání, převazovat pak budu já), zlatej! Takže fotky budu mít tak za týden, holt lenost zvítězila :-D Teď se jdu konečně najíst a pak vás snad dočtu, ale nevim... Fakt to bylo dneska nějaký moc emotivní a bolí mě hlava :-S
Odpovědět
krtek: Moc se mi líbí ty iniciály, cos vytvořila. Podle mě každýmu (kdo má snad IQ vyšší než vypnutá žehlička) to dojde ;-) Jinak mně se spíš líbí trička Nevěsta a Ženich, to GAME OVER moc ne :-) Já si dneska koupila krajkové spoďárky pod šatky. ;-)
Odpovědět
Tak jsem zběžně dočetla. V práci mám asi dvacet kolegů (spíš kolegyň) a koláčky přinesu ve středu po svatbě - čerstvý, pečený v úterý ;-) Kilo koláčků, kilo minidezertů, dám to tam na hlavní "kukaň" na stůl, obvolám a přijďte si, možná přihodim ještě nějaká to šampáňo, ale u nás v září stejně něni čas se něčim takovým babrat. jo, a celej den hodlám bejt v tom tričku :-D Oznámko přinesu jedno tmtéž - do "hlavního stanu", nástěnku bohužel nemáme. Plus možná jednomu kolegovi - kamarádovi extra a kolegyni - kamarádce na mateřský taky extra (pokud to vyjde, nemám tp spočítaný úplně přesně). Se šéfama nevim - nemám k nim moc břelej vztah a nosit jim do kanclu oznámko mi přijde jako "pane učiteli, švestičky" :-D Jedno musim připojit k dovolence, aby v účtárně věděli... Tak to asi vezmu přes šéfy, ať si ho taky prohlídnou. Ještě nevim. JInak bolím mě hlava, chytla jsem se s tátou :-S On ve snaze zbavit mě zbytečnějch nervů všechno zlehčuje a bagatelizuje a sám sebe při tom rozčiluje, až křičí. Tak jsem se mu pokoušela vysvětlit, že absolutně nemám nervy z toho, že nevim, jak napsat třeba jmenovky, ale právě z těhle reakcí - že se někoho zeptám na názor a on mi okamžitě vmete, že řešim blbosti a že to mám z "toho netu". Když chci vědět, jestli jmenovky A nebo jmenovky B, tak odpověď "proč jmenovky? Já bych tomu nechal volnej průběh" mě neuspokojí. Nebo ohledně obřadu - to teď neřeš, to vám řeknou. Já to hci řešit! Mě nestresuje to řešit, mě stresuje pořád poslouchat, jak řešim zbytečnosti a jak se nervuju a taky z toho mám pocit, že to všechny strašně obtěžuje. A když zmínim, že holt všechno dělám sama, od papírů na matrice po poslení mašli, tak si prej hraju na chudinku a měla jsem si to zařídit tak, aby mi někdo pomoh. Opět - mně nevadí řešit to sama, mně vadí, když se pak lidi divěj, že mám z toho hlavu jak pátrací balon... Pardpn za ten sloh, ale mám toho teď fakt plnou hlavu, ikdyž jsme se nerozešli ve zlým, tak mě to mrzí, že mě rodiče nechápou. Plus tim, že jsem začala organizovat svatbu a ještě navíc jí probírám na netu, jsem se u hodně lidí degradovala na hysterickou slepici, která se babrá v pí.ovinách, jak kdybych tim ztratila půlku mozku nebo co ]-( :-(
Odpovědět
lotri: Mě se "game over" líbí vzhledem k tomu, že ženich je notorickej PC pařan a navíc se do svatby moc nehrnul ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
krtku: ja porad nechapu, proc to, ze resime svatbu na netu, je povazovano za neco menecenneho. :-( ale fakt to tak rada lidi bere. ze to rpehanime atd. uprimne, kdybys s etady s vama o tom nemohla pobavit, asi bych se uz na polovinu veci vykaslala .............. nebo by me ty pripravy hodne mrzely. ano, respektuju to, ze chlapi na pripravy nejsou, nemaji cit pro detail, ale at pak oni respektuji to, ze my se o tehle vecech pobavit potreujeme ......... =-) krtku, hlavu vzhuru, on to tata tak proste nemyslel, jen proste jak pises, asi ma pocit, ze kdyz to zlehci, takze to pak vsechno pujde jednoduseji ......
Odpovědět
estrel: jo, my už si to cestou domů taky vyříkali. Ale popravdě - nebýt netu, tak vyšiluju mnohem víc, spoustu opravdu potřebnejch věcí bych prostě netušila jak a kde sehnat, navíc kdybych si nemohla "ulevit" tady, tak už mi asi exploduje hlava. Takový prostě svatby v týhle době jsou. A fakt se nepovažuju za slepici, která se všeho chytá jak "h..o průvanu" - když všichni budou mít balonky, tak já taky, když všichni svatební knihu, tak nám nesmí chybět. Naopak spoustu věcí jsem nakonec sama vyřadila jako zbytečný blbnutí - a stejně jsem za tu, co to přehání, jediná exotka na světě... Podle mě to už neni tak, že 10% magorek se baví po netu a vymejšlí kraviny a zbytek "normálních" je v absolutním klidu, nic neřeší a klepe si na čelo... Spíš bych řekla, že tak 10% nevěst tohle nedělá (když nejsou tady na beremku, tak jsou někde jinde...) A kdo sem sám nepřispívá, tak to aspoň čte a hledá inspiraci. Dneska to tak prostě je. Že naši neřešili jmenovky a výzdobu stolu (která zrovna je mi třeba jako jedný z mála šumák), to neznamená, že to tak bude napořád. Dneska se holt za všechno platí, a to dost, tak i proto má každej pocit, že si za svoje peníze chce co nejpřesnějc určit a vybrat, jak co chce. Sakra.
Odpovědět
A když mi na každou mojí otázku okolí řekne, že řešim kraviny a neporaděj mi - tak se holt ptám tady. Navíc jsem detailista, kterej pro svůj klid potřebuje aspoň trochu vědět, jak co probíhá, co se jak dělá a nedělá... Ach jo.
Odpovědět
Ale zarezervovala jsem nám aspoň tu noc, nakonec ve Ctěnicích, v životě jsem tam nebyla a doufám, že nebudem zklamaný, ale přijde mi, že je to lepší než nechat tu zábavu nějak trapně "vyšumět" v pět odpoledne.
Odpovědět
Ještě mi to nedá, než půjdu spát... katcha: I po těch dalších fotkách - white a bez bolerka. Obzvlášť ta fotka zezadu je super, jsi krásně štíhlá, můžeš si to dovolit! A už všem dobrou noc, padám do postýlky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtek: klid :-) Možná toho na ostatní je moc, toho organizování... - my jsme to organizovali sami, nic jsme po nikom nechtěli, rodiče se zapojili penězma a nějakýma drobnostma... - a třeba řazení svatebčanů - kromě toho, že jsme věděli, že já chci jít s tátou a ženich s mámou (byla i varianta že bysme šli spolu)... a kromě toho, že jsme chtěli jít já vlevo a ženich vpravo (podle etikety je to obráceně) tak jsme to opravdu neřešili, od toho je tam ta paní, která svatební průvod poskládá a řekne, jak máte jít. Dokonce když všichni vešli, tak nám řekla - a teď chvíli počkáme - ostatní se rozestoupili, takže jsme šli skrz ně - já a táta... - ale je fakt, že tohle vím až z fotek, ze svatby si to nepamatuju, že by byli lidi kolem nás, nějak jsem se soustředila, abych nebrečela a došla včas k oltáři :-D Třeba jmenovky jsme řešili, ale jen tak, že jsme určili kdo bude kde sedět... - manžel poslal zasedací pořádek paní do restaurace, ona to vytiskla a dala na stůl. Normálně malé kartičky vytištěné z wordu. - jenže to jsme ani netušili, že to bude tisknout, tudíž jsme to ještě jednou přivezli vytištěné my sami. Svědkyně měla za úkol jít první a poskládat jmenovky jak patří. Jenže už tam byly, takže měla o starost míň. Takhle nějak probíhala celá svatba, nehrotili jsme to, a vycházelo to perfektně, spíš bych řekla, že ještě líp, než když bysme to chtěli mít celý pod kontrolou. Což samozřejmě nepíšu, že nemáš nic řešit, určitě řeš jak chceš, jenom se nesmíš divit, když to pro ostatní účastníky, rodinu bude vypadat, jakože řešíš moc - je to Tvoje svatba, oni to tak prožívat asi nebudou, jako Ty... Já jsem neřešila skoro nic, si myslím, akorát jsem chodila sem na web... - a pak jsem se stejně dozvěděla od manžela, jak jsem pořád řešila, otravovala atd. - a abych doložila jak jsem opravdu neřešila, tak třeba košili pro manžela jsme kupovali 2 dny před svatbou, figurku na dort taky, dort jsem poprvé viděla až na hostině, protože manžel nechal jeho výběr a objednání na restauraci (jen jsme řekli, že chceme 2-patrový s ovocem). Jinak s rodičema jsme fakt nic neřešili, dostali instrukce v kolik kde mají být, příp. jestli mají něco přivést. Moji mamku jsem poprosila, aby mi ušila polštářek pod prstýnky a podvazek, pak ještě přivezla stuhy na auta, a sama se nabídla že doveze minizákusky (tak s nima museli před hostinou ještě do restaurace do ledničky). Tchýně měla přivést nějaké cukroví, ale nechali jsme to na ní, jestli přiveze nebo ne, tvářila se tak nějak podivně. Nakonec přivezla. No a pak mi máma říkala, jak jsme to měli skvěle zorganizované a jak to bylo pěkné... - a já jsem měla pořád pocit, že to vůbec zorganizované není... - člověk to "zevnitř" vidí jinak, než ostatní zvenku...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, za pár minut se jdu upsat na matriku :-( . Říkala sem, že místo mám, ale dosud jen rezervované. Začínají mi běhat mravenci v břiše. Já totiž trochu řešim to, že nechci převzít příjmení, ale nechci ani být s pomlčkou. Děti stejně musejí být po jednom z nás. :-N Filu: máte asi podobný obřad- máte ho i s hostinou na jednom místě? Jestli jo, nudeš zdobit auta a dávat stužky do klop? Jizi: díky za tip na prádlo Acimeda: ta podprda- kupovala sis jen takové ty "silikonové prsa"? Jako bez ramínek a zapínání? Jestli jo, kde se to dá sehnat? A dělají to i na malá prsa? Lotrinkas: já všechny připravuju na horší varianty a zjišťuju, zda mají třeba stan a zda jim nevadí spát v něm či na pokoji s někým z rodiny apod. Stejně budem muset tu bližší půlku lidí rozvézt a tu vzdálenější ubytujem. Ale aby každý nečekal hory doly a radši byl kdyžtak příjemně překvapen Krtek 93: švestičky mě rozesmály :-D . Mě lidi nedeptaj, spíš já je a mně to nikdo neřekne. Jen když si vynutim pravdu, tak mi se vším taktem řeknou že jako trochu moc mi to v tý hlavě šrotuje, ale že já to určitě zvládnu, takže za podporu sem ráda.
Odpovědět
zelvi: no jo, nějak se to sejde apk dochází k nedorozuměním......je fakt, že si každej myslí, že si tu píšeme kraviny a domlouváme se, jak znepříjemnit ženichům život a vymyslet co nejvíc blbostí a nesmyslů...taky mě to vytáčí. Je jasný, že s tím máme spoustu starostí, i když to třeba nepeháníme, ale každá to chcem mít hezký, at je to skromná nebo vleká svatba a to co si vybereme prostě chceme mít dokonalé....to by měl každý pochopit, svatba je jen jednou za život.... katcha: já taky nechtěla svoje jméno opustit, ale nevyšlo to :-( tak ti držím palce, at to zvládneš....podle mě se to dá změnit i později třeba, až budete mí děti nebo tak.... jj, koupila jsem si ty silikonová prsa, bez ramínek a bez zapínámí dozadu...akorát mi přijde, že tam psali, že to má zvýšit objem, jako push up, ale spíš naopak....jak to nemá ramínka, tak to nic netáhne nahoru, takže je to spíš takové uplácnuté....ale zae když se to strčí do těch šatů,t ak jako vycpávka by to mělo sloužit dobře :-) dobře to drží, opravu to jakoby "lepí" zevnitř, tkaže že to spadne bych se nebála..koupila jsem na to na webu luxsusni pradlo...někde asi tak o tři stránky dopředu je přímo odkaz...
Odpovědět
katcha: čučuim na ty Tvoje šaty... s bolerkem je to moc pěkný, ale stále přemýšlím, jestli jsou Ti velký nebo je máš jen blbě zašněrovaný? Připadá mi, že Ti dělají varhánky na břiše a prsou...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak sem se upsala. Celou jízdu na matriku mi to v hlavě šrotovalo, až dnes ráno sem začala být opravdu nervózní. Matrikářka na mě: "Tam to nemáte vyplněný". A já jen: "Já vim". Mrkla sem po nastávajícim, ten pokrčil rameny, že je to moje volba, tak sem jak prvňáček písmenko o písmenku napsala horkotežko jako své budoucí příjmení to jeho. Bylo mi do breku, ale on mi pak řekl, že si toho moc váží a že to můžu přece kdykoli změnit, ne. Já nevim, že mě taková kravina tak rozhodila. Asi sem moc hrdá nebo patriot na svoje jméno nebo co. Jo a kulturní vložka- měla sem sebou vše, i oba rodné listy, ale ne svou občanku :-o . Jak sem teď roztržitá a někde sem jí předkládala, tak sem jí nechala v noťasu v práci. No ale pani jí skoro ani nechtěla, že prý ať zavolám jen to číslo... Ach jo, a teď budu celý den dumat, jestli sem to všechno dobře promyslela... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Lotrinkas: no já nevim, jako ty dvoje mi jako jediný ze všech zkoušených padly na tělo (mi přišlo). Jedny byly 34 a jedny 36, takže žádné zapošívání, jen délka. Ty se stuhou byly vzadu na zip a ty s vlečkou na šněrování, ale náš pravdu, že přes břicho dělají trochu varhánky. A podprdu sem neměla, kámoška radila, ať zkoušim bez ní, takže by se daly vycpat :-) . Ale na druhou stranu, když sem byla v salonu podruhé, byla tam jiná kolegyně a zrazovala mě od těch s vlečkou, že prý jsou na vyšší postavu a ten přechod na vlečku by měl být (podle plakátu, na kterém byla 180 cm modelka) na boku a já ho mám v půlce stehen, takže mě zkracujou.
Odpovědět
katcha: tak super, už to zpečetěný... mně se zdá nejideálnější, když si žena vezme mužovo jméno, ale samozřejmě at si to každý udělá jak chce. 8-) Jediný, co se mi vůbec nelíbí je "Jákl Vítová" "Konvalinka Průšová"... prostě chlapovo jméno v jeho tvaru před rodným...
Odpovědět
katcha: Ano, obřad i hostinu máme na jednom místě, jen pak na večerní oslavu se přesouváme jinam. Auta nebudu zdobit vůbec, nikdy vlastně nepojedem jako celistvé seskupení aut, protože na obřad budou lidi dorážet individuálně a shromáždí se prvně teprve až přímo tam a po obřadu zase budou lidi odjížděť a sjednou se zas až na večerní oslavu. Jedině svatebčani, co jdou na hostinu, pojedou pak společně na místo večerní oslavy (do 20 lidí včetně mě a ženicha) a to počítám, že na tento přesun si objednáme pár taxíků, ať nemusíme řešit alkohol za volantem. No a už jsem koukala, že některé firmy nabízejí, že pošlou ty taxíky přímo od nich nějak nazdobené a že si za tu výzdobu nic nepočítají. Takže maximálně využijeme tohle. Myrtičky budou připínat svědkyně hostům před obřadem, když se budou pomalu scházet (psali jsme na pozvánky, že příchod je čtvrt až hodinu před obřadem a dostanou k tomu malé občerstvení). Chápu, že to s tím příjmením je pro Tebe důležité... I když "objektivně" je to vlastně jen taková formální záležitost. Jestli máš ale pocit, že ses nakonec nerozhodla správně, tak si to nech ještě třeba do konce týdne uležet v hlavně a podle mě by nebyl žádný problém na tu matriku zajít ještě jednou a změnit to. Vždyť je do svatby ještě relativně dost času. Já jsem naštěstí takový typ, že si většinou dokážu říct - "ale jo, nějak jsem se rozhodla, už to tak je a asi to tak mělo být, takže už dál nic řešit nebudu"...
Odpovědět
Krtečku.. díky moc! To je bomba!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
katcha:A proč si nenecháš svoje příjmení?Já se na jednu stanu těším,že budu mít mužovo,ale vůbec nevím,za jak dlouho si na to zvyknu.Přeci jen 25 let je 25 let. A proč jsi ještě nezkusila jiný salon? aci:to je fakt,každej myslí,že řešíme hovadiny.Když se na něco ptám,tak se mi dostane odpovědi at se jdu poradit na beremko,že tam to určitě budete vědět :-D
Odpovědět
yanaha: Neni zač ;-) katcha: Tak já to měla s těma papírama taky dobrý - jsem to celý vyplňovala já, včetně ženichovo údajů, on se akorát podepsal. Pak jsem ještě přímo mna matrice vyplňovala žádost o obřad na "jiném vhodném místě" a tam se mnou ženich nebyl, tak jsem ho musela i podepsat. jsem si fakt připadala, že si snad beru sama sebe či co :-N A jméno jsem tam automaticky flákla jeho s -ová, ale stejně mi z otho bylo všelijak. Vlastně až o pár dní pozdějc mi došlo, že jsem tim stvrdila, že už se nebudu nikdy jmenovat tak jako doteď, celejch 27 let. Ale já bych to ani jinak nechtěla, jenom si holt budu muset zvyknout.
Odpovědět
Profilova fotka
sidi: já jsem si vykla hned, i když 34 let je 34 let :-D Ne, vážně... už cestou z obřadu na hostinu jsem volala do restauračky a představila se novým jménem :-) Ohledně jména, si mysllím, že je to symbol, když si žena vezme mužovo jméno... - jakoby říkala "teď k Tobě patřím se vším všudy"... Feministky by mohly říct, proč to není obráceně... ale v téhle společnosti to prostě takhle je... odjakživa si ženy berou mužovo jméno, je to už i tradice :-) Když jsem bráchovi posílala mail, tak mi odepsal - nejdřív jsem přemýšlel, kdo mi to vlastně píše a proč (on si na moje jméno ještě nezvykl :-)
Odpovědět
Ahoj , tak holky já co mám doma ty šaty tak se na ně pořád chodím dívat. :-) Jinak odjíždíme na dovolenou na vodu. Taková předsvatební cesta nebo zkouška. :-) :-D Taky tam budem mít poslední šanci na otěhotnění abych nemusela na tu operaci a umělé oplodnění. Tak drže palce at se v tom stanu zadaří. :-D Prostě to tak zrovna vyšlo no. :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?