Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja sem spis zvedava co budeme delat za pul roku kdyz uz ted mame takovyhle sny:-))))))
Odpovědět
Profilova fotka
no radši takové věci ani nepřivolávat..ale je nutné s nima počítat. třeba defekt na autě, zapomenutá občanka, onemocní kadeřnice a pod... no hrůza :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, neblázněte, taky se mi občas zdává o svatbě, ale asi bych z toho zešílela, kdybych si měla představit co všechno by se mohlo stát a tak. Chce to klid a hlavně na nic špatného nemyslet, jinak bychom si to mohli i přivolat
Odpovědět
Profilova fotka
Presne tak, nestresovat, i kdyz mozna az se to blizi, tak ten stres narusta. I kdyz se neco stane, vetsinou jsou to spis usmevne historky. Treba sestrenice, kdyz se vdavala, tak ji spadl prsten, ktery navlekala zenichovi a nekam se zatoulal. tak s vsichni svatebcane plazili po kolenou a hledali prsten. Ale nasel se :-)
Odpovědět
:-D to muselo být docela dobrý já jsem jinak co se svatby týká docela klidná,ale tohle se mi prostě zdálo, nevím proč
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je fakt usmevna historka. já nikdy na žádné svatbě nebyla tak vůbec nevím co čekat... no ale jsem taky zatím v klidu ale já radši počítám i s tím co by kdyby...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,tak já se tedy snad zatím nijak extra nestresuji,ale strach mám z reality....naši jsou rozvedení a obě dámy(mamka a přítelkyně od otce) jsou trochu histerické.Navíc se nebaví moje dvě kamarádky,ale já mám ráda obě,takže jsem zvědavá,jestli pod vlivem alkoholu pak nebude nepříjemně.Přemýšleli jsme s přítelem,že se vezmem jen se svědkama,ale já mám prostě svoji svatbu vysněnou a nechci se jí vzdá.Tak mi držte place:o)
Odpovědět
Profilova fotka
já to mám hodně problamatické co se týče svatebních hostů ... z rodiny tam nikoho nechci (a nechtějte radši ani vědět proč) ale na druhou stranu chci jim poslat svatební oznámení ale mám strach že tam potom přijedou a budou vyvádět. a zas dělat oznámení dvě. jedno před a druhé potom mi přijde zbytečné ... hm ještě to budu muset promyset ....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak u nás je zase ten problém, že máme oba hodně příbuzných, a tak jsme se shodli na tom, že pozveme jen ty ke kterým jezdíme, a kdo jezdí k nám. Stejně nás pomluví když budou chtít, když je pozveme a ikdyž je nepozveme, tak co. To se přežije petra8619 a Proč? tam nikoho nechceš? to já zase ty nejbližší jo
Odpovědět
petro vždyť nemusíš posílat dvě - myslím že pro případy, kdy chceš svatbu v utajení, nebo resp. bez rodiny, se posílá jen oznámení po svatbě, kde je napsáno že jste se vzali, kdy a kde. Je to lepší než poslat svatební oznámení a říct jim, že si nepřeješ, aby přijeli.1) je riziko, že přijedou, 2) o svatbě budou vědět a mohlo by je to mrzet.
Odpovědět
Profilova fotka
no nechci... mamku tatku uz nemám a sourozence taky ne. a přibuzní mi celý život přáli jenom to nejhorší a pod. to je na dlouhé vysvětlovaní. naopak tam chci své tři nejlepší kamarádky, které mi jsou bližši než rodina a přítel tam bude mít taky jenom mamku tatku a sourozence takže by bylo hloupe tam mím tetičky a strýčky nevím z kterého kolena. ale protože chci aby přibuzenstvo vědělo že jsem se vdala, i přes jejich klacky co mi házeli celý život pod nohy, a jsem ted mega štastná, tak budu muset asi jeětě objednat to oznámeni co se dává,že jsme byli oddáni. fakt nevím co s tím. jak to řešíte vy? všem co zvete na svatbu dáte oznámeni nebo dávate i oznámení někomu jen tak , třeba na památku kámoškám kolegyním v práci a pod.
Odpovědět
petro, my dáme papírové oznámení všem z obou rodin (samozřejmě 1 do rodiny:), svědkům a všem blízkým kamarádům. Těm kamarádům, s nimiž se vídáme míň a současně těm, se kterýma se vídáme hodně a členům rodiny, kteří mají mejl, to pošleme po mailu. V práci se jen pochlubím :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mishmash: a všem kterým dáte oznámení tak všechny zvete?
Odpovědět
ano, nevím jak je to zvykem, ale přijde mi divný dávat někomu oznámení a nezvat ho přitom na svatbu. Nebudeme mít ale pozvánky ke svatebnímu stolu a pozvánky na raut, prostě rodina automaticky počítá s tím, že je zvaná na oběd a když budou chtít, tak můžou zůstat jak dlouho budou chtít, a kamarádi zas automaticky počítají s tím, že na oběd nejdou a přijdou až večer. info o tom, kde se to koná a tak budeme posílat mejlem.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás je to tak,že dáme oznámení všem nejbližším,pak rodiče chtějí pár na víc,aby se mohli pochlubit...ale jen vyvolení budou mít k oznámení kartičku s pozvánkou. Petra:jinak myslím,že to vyřeším dobře-oznámení,případně pozvání pro ty co tam chceš mít a oznámení po těm,ktrým to chceš pouze sdělit.Drřžím palce,aby Ti to vyšlo,když už to nemáš jednoduché...
Odpovědět
Profilova fotka
My to budeme podnikat podobne. Oznameni budeme davat hodne lidem, v praci, kamaradum, rodine, sousedum, rodicum par pro zname. A pak budeme davat vyvolenym pozvanku ke svatebnimu stolu. s rodinou to byva nekdy tezke. Ja z toho mam taky uz dopredu vitr. Moje rodina je celkem v klidu, ale od pritele rodice jsou rozvedeni a nejak moc spolu nekomunikuji. Navic ani prarodice se nemaji moc v lasce. Tak se bojim, aby nebyla nejaka scena. Ale hodlam je na to dopredu upozornit. Svatba je proste nase, chceme je tam mit oba a doufam, ze to budou tolerovat a jeden den spolu vychazet.
Odpovědět
nedbi, naše rodina je vcelku ok, i když pár lidí (mamka s tetou)se tam taky nemusí. Ale přítel měl trochu dilema - jeho strejda je rozvedený, bývalou ženu přítel moc nemusí, ale zná ho odmala a prostě do rodiny už jaksi patří, jeho současná přítelkyně je mu názorově bližší, sympatická a chtěl ji pozvat taky. Nakonec to vyřešil tak, že pozval všechny, ale řekl jim, že je to naše svatba a nestojí o nějaké kyselé obličeje tam. Já na to svojí rodinu upozorňovat nebudu, doufám, že se budou držet na uzdě :-) Zase je ale hodláme požádat, aby chodili kouřit na terasu. Jednak tam budou malé děti a taky nejsem zvědavá čuchat na vlastní svatbě nějaký smrádek. To předpokldám se taky asi nebude někomu líbít, ale je to naše svatba, tak se budou muset přizpůsobit:)
Odpovědět
Profilova fotka
U nás to bude stejné.My s přítelem jsme nekuřáci.Ale rodiče jsoou tolerantní,tak že i když jdeme na nějakou společnou večeři či obídek,tak nekouří a sami doma si taky nekouří,tak jsou zvyklí:o)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak mi tedy budeme posílat oznámení všem komu budeme chtít příbuzným, kamarádům a tak, a jen které chceme aby přišli tak dáme kartičku bud jste zváni u svatebního stolu nebo na odpolední raut, a je to. jinak oznámení jsem si dělala sama, tak doufám, že se bude líbit, ale měnít ho rozhodně nehodlám. jinak na svatbě, jsme taky nechtěli aby se kouřilo, protože jsme oba nekuřáci, ale varují nás, že pak tam na svatbě nebude nikdo protože tak 2/3 lidí od nás kouří a budou kořit v salonku, tak si to ještě musíme promyslet :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Lowe:byla jsem min.týden na firemní akci,kde se nekouřilo a byl tam takový malý kuřáský salónek a myslím,že nás na parketě bylo pořád víc než těch kouřících v salónku.Ale poraď s kuřákama,jak moc by je to omezovalo v zábavě....ale myslím,že z toho máš opravdu zbytečný strach.Teď už si lidi zvykají,že na většině míst se nesmí kouřit.
Odpovědět
Profilova fotka
no uvidíme, jak to nakonec vymyslíme s tím kouřením
Odpovědět
Profilova fotka
to u nas kdo bude chtit kourit tak bude muset ven, nastesti moc lidi nekouria ti co jo maji smulu, nevim proc bych se mela zrovna v tenhle den podrizovat kurakum..
Odpovědět
Profilova fotka
no minulý víkend jsme jeli na návštěvu k přítelovým prarodičům. oznámili že se budem brát a dali oznámení. děda hned řešil jak tam pojede a pod. až jsem z toho měla vítra protože jsme neměli v plánu je pozvat. naštěstí to babička zachránila a řekla že jsme dali jenom oznámení ne pozvání. no ale kdyby to neřekla vůbec nevím jak trapně bychom vysvětlovali že chcem malou svatnu s nejbližší rodinou (jen s přítelovy strany) a nejlepšími přáteli...
Odpovědět
ahojda holky, taky mě to čeká v září, prstýnek jsem dostala k Vánocům :-) naši už to vědí a jeho rodičům to řekneme teď mezi svátky, ale neočekáváme komplikace 8-) jen asi budem řešit velký dilema, koho všeho pozvat :-/
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky iwci moc a moc gratuluju.... my si nadělili k vánocům svatební oznámení a při příležitosti vánočních návštěv ho rozdávali a oznamovali naše úmysly.a bude nás na svatbě víc páč někteří že hned přijedou i když jsme je vůbec nezvali ... no a nám bylo hloupé říct že jsme s nima nepočítali... no aspon to bude veselejší
Odpovědět
jeee tady už jsem dlouho nebyla :-D
Odpovědět
Ahoj holky, taky se přidávám. My máme už potvrzený termín na zámku v Lysicíh ( na Moravě) 5.9.2009. Už se nemůžu dočkat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se s velkou radostí můžu konečně po několikaletém nevinném očumování těchto stráneček taky připojit na stranu nastávajících nevěst ;-) !! Jsme s přítelem něco málo přes čtyři roky a od začátku spolu bydlíme a je nám spolu mooooc fajn. Proto nějak nebyl důvod spěchat do svatebního veselí (i když já po tom toužím od první chviličky ;-) ) ... jenže poslední dobou začínáme víc a víc mluvit o miminku a o tom, že by bylo fajn, kdyby jsme byli rodina .... a tak jsem dostala nečekaně pod stromeček krásný zásnubní prstýnek s žádostí o ruku ;-) . Rodině jsme to oznámili hned za čerstva, no to bylo radosti, konečně se taky dočkali ;-) . Termín jsme si předběžně určili taky na září, nejvíc by se mi líbilo 12.9.2009, to by mohlo být teoreticky i fajn počasí. A obřad by jsme chtěli mít v Poštorné v kostele, hostinu pak v Zaječí ve Vinařství u Kapličky ... nic víc ještě nevíme, ale i to je už dost, myslím ;-) . A co ty luccy, ty nejsi z Brna? A proč zrovna Lysice? Máš z Moravy ženicha?
Odpovědět
petra: děkujúú, no my ještě ani nevíme, kolik lidí na svatbu, natož nějaký oznámení :-D ukážeš nám ho? (to oznámení, no a ženicha můžeš taky :-D ) luccy: gratuluju, svatba na zámku zní super, my budem mít Kačinu :) vaverunka: to máš jak já, taky byl pod stromeček :) a 12.9. budem mít i my :)
Odpovědět
vaverunka: Původně jsme oba z Brna, teď druhý rok žijeme v Praze, ale protože máme veškerou rodinu na Moravě, rozhodli jsme se pro Lysice. Nejvíc by se mi líbila Lednice, to už je ale od Brna dost daleko,asi 70 km. 8-( Hostinu máme potom ve Sloupě v penzionu Stará škola, jen mám strach, abysme se tam všichni vešli, protože to bude i s ubytováním a mají docela málo pokojů, budou muset mít přistýlky, a zase nechci, aby tam byli namačkaní jak na vojně. :-D Jinak termíny na září v Lysicích byly už skoro všechny plný, mohla jsem si vybrat jen ze dvou, 5 a nebo 12.9, to mě docela překvapilo, že se zamlouvá tak hodně dopředu. Iwci: Kačina je taky moc hezká!! ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?