Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám,holky,že je to složitý všude. Kdyby člověk mohl, tak si raději svatbu zaplatí sám.Jenže...mohli jsme,ovšem přišly nečekaná vydání a nabídka mých rodičů nám přišla vlastně vhod...co bych si namlouvala. A protože naši bydlí relativně daleko, tak to udělali stilep, tady máš peníze a starej se :-) . Já dávám do obálky doklady a potvrzení o zálohách a hodlám jim to předložit,aby viděli, že sme to neprošustrovali.Samozřejmě, že vim, že mě s tím máma vyhodí,že jí přece nemusim nic dokládat, že mi věří. Ale dělám to ze své vlastní vůle né že by chtěli vidět paragony atd. Přítelovi rodiče nám peněžní příspěvek taky slíbili,ale zatím se nic neděje.Ale není to tak, že čekáme na něčí peníze. Stejně si svatbu z větší části svatbu platíme sami,takže mám i tak čisté svědomí. U tchánovců chodí všechno jinak, jsou to dost odlišní lidi než jsem zvyklá,ale to tak prostě chodí. Nikdy sem mezi ně nazapadla a myslim si, že ani nezapdnu. Někdy si říkám, jak je možný že sme se dali my dva vůbec dohromady.Jsou to všichni takový studený čumáci včetně přítelovi sestry a jejího muže.Přítel je jiný,jakoby to ani nebylo jejich dítě ;-) :-) .
Odpovědět
Ahoj holky, tak když to tak pročítám, tak jsem ráda, že se nám část výdajů na svatbu vrátí až ve svatebních darech - příspěvcích... :-N :-N
Odpovědět
No jenže ono je to pořád dokola. Třeba přítele rodiče nemají vůbec zdání co věci stojí. Když sme kupovali byt říkali přece nedáte milion za byt v Praze.za milion tak možná sklep.A když jim řekneme co něco stijí tak na mě koukaj jak si vybírám drahý věci.Takže o celkový cifře na kterou se svatba vyšplhala nemají ani tušení.A ani to nemůžem říct to by se zbláznili. Ale na druhou stranu tím že nemají tušení nám dali peníze a ted si myslí že to vlastně společně s našima zaplatili a taky s námi teda hlavně se mnou mluví stylem ty si to zařizuješ za naše peníze a ještě si stěžuješ. A netušej že příspěvky obou rodin jsou tak půlka celý svatby, myslej si že mi nedáme nic a tak se chovaj a to mi vadí.Ale kdybych jim řekla stojí to tolik a tolik a my dáme půlku tak zas budoukey že to je drahý a že já sem blázen si člověk nevybere..
Odpovědět
Profilova fotka
Když to zhrnu,tak u nás je přítel tak na 80% pasivní.A jak už jsem jednou psala,tak jsem docela ráda..... Např.dlouho jsem mu zkoušela pouštět hudbu,jakou budeme mít na obřadě a vždycky na ní našel nějaké mouchy...ale když jsem chtěla vědět jakou by chtěl,tak mu to bylo fuk. Tak jsem jeden přišla,pustila mu hudbu se slovy:tak to bude a basta :-D a ani neprotestoval.... Teď řešíme hospodu,a to je to samé....mám nápady,ale všude se mu něco nelíbí...nejraději by interhotel a zadarmo.....u obleku taky remcal a jak je rád,že ho mám a už nemusí nikde lítat ;-) S penězma je to těžký všude.jsem ráda,že si to nakonec zaplatíme sami.Rodiče slíbili přispět,tak když pak přispějí,budu to brát jao svatební dar a nebude mi tak nikdo nic vyčítat.....
Odpovědět
Profilova fotka
laura - no ono je to těžký..kdyby to měli celé na starost,tak by viděli coco stojí,ale zas by ta svatba pak celá podle toho vypadala, případně by vám ji -nebo synovi ;-) -ještě rozmluvili. Buď jim pak, při vhodné příležitosti říct jak to bylo a nebo mlčet. Já bych si pro klid vybrala to druhé,taky nejsem žádnej bojovník. S takovejma lidma je to vážně těžký.Otázka je jak často se nebo budete pak s rodičema stýkat,jak je na tom se vztahem k nim tvuj skoromanžel, atak. Povinostní návštěvy jsou pak takové suché bez života...mrtvé. To znám,bohužel, taky.Ale beru si jejich syna,kterého miluju, a jak se říká...příbuzné si člověk nevybírá.
Odpovědět
No u nás je to tak že přítel je zbožňuje denně si s nima volá nebo alespoň s mamkou a chce skoro každý víkend jezdit k nim na chatu, kde jsou sice místo dveří závěsy takže žádné soukromí oproti našemu bytu ale hlavně že je s nima a není v Praze.takže tak..
Odpovědět
laura: Tak to mě kupodivu překvapila právě skorotchýně, jak je v obraze. Zatímco moje mamča měla přesně ze začátku pocit, že já jsem moc náročná, že si vybírám drahý extrabuřty, tak skorotchýni jsem nechala jen tak ze srandy zatipovat, kolik stojí třeba fotky (protože to původně překvapilo i mě), a trefila se prakticky přesně... To je náhodou zase fajn, že na mě nekouká, jako by byla moje chyba, že je všechno tak drahý. A že máme prstýnky víc než čtyřikrát dražší, než jsme plánovali (posun ocel - bílý zlato), to jí vyloženě potěšilo :-D Mám pocit, že ona sama na svý svatbně nešetřila, protože když mi řiká, kolik tak co stálo, tak jsou to na tehdejší dobu docela pálky. Tak aspoň je zase schopná pochopit, že člověk nechce dělat úplný kompromisy kvůli penězům - a to my jsme s přítelem v tomhle naopak docela šetřivý. Ale asi by mi nevyčetla, že jsem si pořídila třeba moc drahý šaty, spíš by mi to přála, že si je můžu dovolit (kdybych teda mohla - čistě hypoteticky :-D :-D )
Odpovědět
krtek: no tak to je dobře to ti docela závidím :-D
Odpovědět
holky kde ste? když sem v práci tak nestíhám dočítat a ted když sem nemocná a dělám z domova tak si tady píšu sama se sebou 8-)
Odpovědět
já tu jsme...ale nemám nic nového :-) včera jsem byla na pohřbu, kamarádce umřela máma a to má holka za 3 týdny svatbu a v srpnu čeká mimčo :-( nic veselého U nás to neřeší moc ani jedni rodiče...slíbili nám nějaké příspěvky, naši zaplatí hostinu a přítelovi rodiča nám dají nějaký penízek....Trochu sice kecali do výběru hostů,ale nijak moc...jen skorotchán trochu vyhrožoval, kže když nepozveme jeho sestru, takže na svatbu nepůjde
Odpovědět
Profilova fotka
Teda tady je ticho po pěšině :-) . Lauro...už ti je líp?
Odpovědět
acimeda: no kamarádce taky zemřela mamka vunoru nečekaně a měla svatbu těsně předtím a v tý době byla ve 2měsíci vysoce rizikovýho těhotenství..hrozný.. petrajda:jo trochu ale ještě mě rozbolela hlava a to musím doma pracovat tak to je ještě horší jak čumím do pc..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak nám do toho naštěstí co se týče hostů nikdo nekecá, máma ví, že jsem palice a stejně si půjdu za svým :-D Jinak jsem si nechala ještě zvětšovat snubní prstýnek o půl velikosti, protože když mám někdy nateklé prsty, tak to není úplně ono. Lauro tak jak je?
Odpovědět
Profilova fotka
laura - koukám, že si taky neodpočineš, nemoc nenemoc. Přítel mě nedávno poslal samotnou ke kamarádce,jako že se podívat na nové přírustky,jehňata ;-) ,a prej poradit se zahradou. Byl to fajn den,udělali sme si véču a dodatečně sem se dozvěděla,že mi to u ní naplánoval dopředu.Prej abych vysadila. Asi to se mnou už nebylo k vydržení,jak furt prej pracuju ;-) . No úmrtí v rodině,to je strašná věc....
Odpovědět
petrajda: no já to mám tak nárazově někdy je práce míň ale to jsem spíš k ruce šéfce a pak je víc a to je teď a vypadá to až do koncw září a to se nezastavím.. a moje šéfka je totální workoholik takže dřív jak v 6 nikdy z práce nejdu protože ona tam bývá ještě dýl a něco potřebuje.. zelvinka:díky sice mě rozbolela hlava- trpím na migreny ale jinak aspon už nemám horečku a můžu polknout já s prstýnkem pořád nevím myslím že mi je velkej ale protože mám kameny po obvodu tak nejde zmenšovat a musel by se dělt znovu a do toho se bojím jít taky si říkám že ho nechám zmenšit pak přiberu s dětma nebo až budu starší a zas mi bude malej..
Odpovědět
Profilova fotka
ohledně prstýnku Lauro, mám zas já pocit,že sem si měla koupit větší.Sice ho navlíknu,ale nevěřim,že časem nepřiberu. No už se stalo. Máme ocel :-( . Sem sice spokojená,ale... ;-)
Odpovědět
no mě poradili ať ho zkusim nejdřív nosit než ho budu měnit ale zas nechci o svatbě zjistit že je blbej a měsíc ho nenosit, jenže já mám bílé zlato a kameny po obvodü a musl by se předělat celý znvu za cenu půlky prstenu...
Odpovědět
Profilova fotka
laura - ještě bych si to s předěláním prstýnku rozmyslela.Přece jenom občas ruce natýkaj. Myslím, že ti ve zlatnictví raděj dobře :-) .
Odpovědět
No já se nemohla rozhodnout, jestli 50, nebo 51 - tak tam pani napsala 50 a půl a bylo :-D Tak jsem fakt zvědavá. Každopádně nemám pocit, že by jedno číslo bylo tak obrovskej rozdíl. Já teď na tom prstěníčku nosim ocelovej prstýnek, velikost 52, takže fakt větší, než bych potřebovala (holt jinej nebyl no, a mně se tak strašně líbil :-N ) a jde to taky. Tak fakt počkej přes léto, ono to horko taky dělá svoje (a zima taky)
Odpovědět
Profilova fotka
teď sem si zkoušela ten svuj ocelový...trochu liuju, že sem nezvolila větší.No jedno číslo,ale rozdíl to je...No už se stalo,dyžtak ho budu nosit na řetízku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To já se nemohla rozhodnout jestli 54 nebo 55. A i když má plastickej vzor tak mi poradili, že si mám koupit menší, že zvětšit jde vždycky, zmenšit ne, kvůli pravidelnýmu vzoru,......a dneska jsem si donesla zvětšenej na 54,5 a je super, vůbec jsem na něm vzhledově nepoznala rozdíl a to už jsme tam měli i rytinu jména a datumu. a nikdy bych neřekla že to půl čislo bude tak znát.
Odpovědět
já mám zásnubí 52 a je mi ještě trochu volný, tak jsem ráda, že aspon vím, jaký si nechat udělat, že mi je akorát a dobře...jinak bych se bála, když jsem si ho dávala zmenšit ve zlatnictví, tak mi slečna pořád vnucovala 50, mě sice byla, ale tak akorát, tak takhle to mám alespon vyzkoušený, že mi ta velikost je
Odpovědět
Profilova fotka
Acomedaca, ale ono i dost záleží na šířce toho prstýnku
Odpovědět
to mě nenapadlo :-) Dejte mi tip holky prosím, kde jste sehnaly svoje svatební botky...já včera obešla kde jakou obuv a nic :-( Vím, že boty mají v těch salonech, kde mají šaty, ale dát 1800 za boty, které si vezmu jednou..se mi moc nechce
Odpovědět
Profilova fotka
Dámy, včera dorazily botky :-) Respektive jsme pro ně včera dopoledne jeli do Jičína, kde žije tchýně mužova kolegy z práce, která udělala kurýrku a přivezla mi je ze Států - onen kolega se ženou byli tak hodní, že mi je objednali (protože v tom nablblým obchodě v rámci toho, že má shipping jen v rámci US, nejde platit kartou, která nebyla v US vydaná...) - a voila, jsou doma a jsou naprosto totálně dokonalý!! Poprvé v životě zažívám milostný románek s botama :-D :-D Acimedeca: Bohužel neporadím - já sáhla po tomhle řešení (boty ve finále stály 60 dolarů + 10 dolarů poštovnýho)... Ono asi hodně záleží, co si představuješ, jaký máš šaty a jestli budeš chtít shánět boty, co budeš mít na celý den i večer nebo jestli se budeš přezouvat...
Odpovědět
no tak gratuluju,ž e už je máš, dej je do alba, at se pokocháme :-) já potřebuju botky bílé (šaty jsou bílé) a nechci za ně dát 2000 kč...protože boty, který by mohly být svatební prakticky nejsou k sehnání mimo obchody se šatama, kde jsou zase zbytečně drahé...:-( Klidně v nich budu celý den i večer
Odpovědět
Profilova fotka
Acimedaca: Jsou to ty, co je v mám v albu... neuvěřitelný je, že v reálu vypadají fakt jako na fotce :-D Ale odpoledne vyfotím a přidám... Jinak holky tu mají hodně bílý boty z Deichmannu, viděla jsem bílý lodičky i u Bati... Co si udělat výlet do Prahy a omrknout obuvi tady?
Odpovědět
acimedaca: No, tady máš můj tip, ale nevim, jestli ti k něčemu ještě teď bude. Já takhle jela jednou v únoru k našim (Praha 8) a jen tak ze zvyku mrkla do obuvi... A měli tam slevu, do botiček jsem se zamilovala, chvilku si je vymlouvala, že je ještě moc brzo a že jsou moc vysoký - no a teď je mám doma :-D Vlastně - teď jsem tam byla zase juknout a mám pocit, že ty moje a ještě jedny béžový tam pořád maj, ale nevim, jak je to s velikostma a s cenou. Ty moje byly po slevě za 899, kůže a hnědej podpatek, takže je budu nosit i po svatbě. Ale nejlepší zážitek přišel pár dní "po koupi" - viděla jsem úplně ty samý, akorát už je neměli v bílým, poblíž Václaváku. Ohromná "sleva" ze 1999 na 1799 :-D to jsme se fakt pobavila.
Odpovědět
No já byla tu, v liberci, je tu Bata, Deichmann, CCC, Humanic, a ještě nějaké další obchody s obuví...jednié, které stály za to byly v Humanicu, světlounce béžové s hnědým podpadkem...ale jsou dost vysoké. Určitě se mrknu ještě v Praze :-) krtek : naši taky bydlí v Praze 8 :-) jizi: jsou moc pěkné
Odpovědět
aci: Tak zkus Krakov v Bohnicích, jestli znáš. Já byla tam dole vedle pošty ;-) Ne že by tam měli hromadu svatebních bot, ale já třeba měla štěstí na bílý kožený (takový ty látkový úplně svatbení nemaj asi určitě).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?