Nevěsty, které se vdávaly v říjnu 2010

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte neviem ci som dobre pozerala,ale nevidela som tuto temu.u nas na mojasvadba sme ju uz vytvorili. tu na beremese je rok 2010 vseobecne:)) tak skusme: kolko je nas tu,ktore sa budeme vydavat na jesen 2010?
Odpovědět
samikri: ano my mame :-)
Odpovědět
maithai: kdo presne vam bude hrat? nam taky budou hrat kamaradi cely den nas bude provazet jen cimbalka :-)
Odpovědět
andrej: jj, tak to mi řešíme taky, máme velkou rodinu (havně z mé strany), vždycky nás všechny sestřenice a bratranci zvali na svatby (né vždycky sme šli), hlavně to bylo v době, kdy jsem byla malá. Jako představa, že pozvu všechny a všichni už mají děti, tak by to byla svatba sna o 300 lidech. Ale zase pozvat jen tetičky a strýčky, tak bude svatba "o důchodcích" tak pořád řešíme koho teda pozvem a koho ne, jako není to jednoduché :-p a to jim ještě necháme ať si ubyování zaplatí sami (nebo skoro všichni sou hoodně přespolní), a na to nemáme aby sme všem platili na x dní ubytování - na to čekám nejvíc negativních reakcí |-| |-| takže Andrej, pevné nervy ;-) :-)
Odpovědět
samikri: Děkuji moc... jak říkáš - jen o důchodcích opravdu nechci aby to bylo... však kdo nám to manželství přeje, tak se přijde podívat na obřad a nebude někde za rohem pomlouvat, že nejde na hostinu... S většinou lidí se vidíme tak 2x do roka a nejsem si jistá, jestli by všichni, které bych "měla" pozvat tu svatbu mi to od srdce přáli.. a jsou mezi nimi i ti, kteří sami nepozvou ani na oslavu narozenin (ne že bych o ní stála), ale pomluví tě hned zatepla, že např. není únos nevěsty, že není svatební oznámení s holubičkama, jak se tady už psalo... jako todle opravdu NE! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já vás nestíhám číst, jste po ránu nějak akční :-D
Odpovědět
ifoun: to víš, při pátku :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
katka.k: to by bylo fajn, kdyby ses třeba někoho poptala, svatbu budeme mít na tvrzi Žumberk ... je to asi 30 km od Budějc (mezi Novýma Hradama a Trhovýma Svinama) ... díky :-)
Odpovědět
Ahoj, chteli bychom termin 20.10.2010 ale na vsech uradech nam rikaji, ze vikend pred tim budou volby a ze nas nikdo neodda :-( podarilo se Vam to nekomu nekde protlacit ? Prosiim.
Odpovědět
koukám, že se tu diskutuje o 106 :-) Dnes mi dorazily zlaté plovoucí svíčky, tak jsem happy.... Jak to máte s finanční podporou ze strany rodičů.... Platí vám svatbu nebo si vše platíte sami?
Odpovědět
říjnovky mám dotaz - co budete na svatbě obědvat ? Tedy samozřejmě vy, které nemáte od začátku rautík, myslím klasický servírovaný oběd. potřebuju inspiraci a vím, že hlavně nic těžkého ( svíčková apod...) a jak moc berete ohledy na to že ten nejí to a ten zase tohle.
Odpovědět
marti: ohledy nebereme, jan na vegetariány... k obědu máme kuřecí medailonky zapečené se 3 druhy sýrů, opečený brambor a polívku jsme vybrali masový vývar se zeleninovými kytičkami :-) předkrm hruška s hermelínovým salátem... Řekla bych, že to bude mnohem lehčí na trávení než svíčková s kupou knedlí :-D
Odpovědět
Karkulka: bohuzel, my meli jen problem se svicou, prootze zrovna jsou ty volby, s prostorama, ale prijde mi silene, ze by to nemelo byt...nechapu proc...ale bohuzel nemuzu poradit... martiska35: my mame klasika svickovou...mame ji fakt radi a kdyz sjem byla nedovno na svatbe tak meli jeste na vyber, ze ji mohl dat kdo chtel s testovinou....
Odpovědět
Článek se načítá
my svíčkovou nevolili hlavně z důvodu, že nechceme klasiku :-) ale taky hlavně z důvodu, že v únoru se ženil přítelův brácha a ti měli klasické svatební meníčko... Myslím si, že rodina ocení, že budou jíst něco jiného :-)
Odpovědět
my jsme v jídle volili klasiku - šunkovou rolku s křenem, knedlíčkovou polévku a svíčkovou s brusinkama... říkala jsem si, že tímhle nikoho neurazím, někdo nejí hovězí, někdo kuřecí a ještě každému vybírat něco speciálního, tak jsme jídlo nechali tradiční... akorát sourozenci jsou vegetariáni, tak těm necháme udělat nějakou zeleninku :) A na rautík potom salámové a sýrové mísy, zeleninku, řízečky jak kuřecí, tak vepřové a ještě uvažuji, jestli nějaký těstovinový salát nebo guláš? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my taky nemáme uplne klasiku: předkrm jsou cherry rajčátka s kuličkama mozzarelly a bazalkou, knedlíčková polévka a jako hlavní plněná vepřová panenka orestovaným špenátem s bramborovými placičkami ... no a na rautu toho bude hoodně, to se tu rozepisovat nebudu, ale ja se nejvic těším na marinovaného lososa s koprovou omáčkou ... to je moje ;-) (jestli tedy budu vubec schopna ten den jist) ... jo a vegetariány máme dva a ti budou mit jako polévku brokolicový krém a hlavní bramborák po kaplicku se zelím (nebo nivou, to už nechám na restauraci) ..
Odpovědět
tak mi předkrm úplně vypustíme, bez tak tak bude jídla dost :-D polévka kuřecí nebo drůbeží vývar nudličkami a zeleninou Krůtí steak se špenátovou omáčkou a smetanové brambory, nebo Steaky z kuřecích prsíček a vepřové panenky ve slaninové šále a americký brambor já svíčkovou nejím, tak jí přece nebudu dávat na hostinu, pak já jediná bych se ani nenajedla :-D :-p
Odpovědět
víte vůbec některá, proč se drží na svatební oběd svíčková? Jakou to má historii? Já to tedy netuším :-)
Odpovědět
Profilova fotka
předkm nebude, polévka hovězí vývar s játrovými knedlíčky, hlavní jídlo grilovaná vepřová paneka se šťouchanými brambory a kupičkou brusinek:o) Nemám ráda svíčkovou ani knedlo-vepřo-zelo, česká klasika u nás fakt šanci neměla:o)
Odpovědět
.... včera jsem konečně dodělala svatební noviny (16 stran) uf uf... jsem z nich nadšená :-) Ještě je doplním několika veršíky a můžou se tisknout :-)
Odpovědět
civet: jsem ráda, že nejsem sama, jak s tím předkrmem tak se svíčkovou ;-) :-D
Odpovědět
kesynaz: tak pak vyfoť vzorek, nebo někam vlož (třeba na rajče) ;-)
Odpovědět
civet: nad těmi šťouchanými brambory jsem také přemýšlela, já je zbožňuju, ale zrovna v té kuchyni, co máme hostinu je dělají moc navoněné, moc koření. Nejlepší jsou jen s cibulí, petrželkou a máslem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
samikri: my se na předkrmu nemohli dohodnout. Mě chutná klasická šunková rolka s křenem, ale už vidím půlku lidí, jak držkujou, že je to hrozný. Saláty se mi zdají takový neuspořádaný, ryby jsem taky nechtěla do předkmu dávat (i když je jinak mám hodně ráda) a nějaký míchaný majonézový saláty v broskvi a podobně mě nelákaly už vůbec. Sám majitel restaurace nám to nakonec i rozmluvil, že lidi budou přecpaní i tak, že předkrm není potřeba, tak jsme se na něj vybodli:o)
Odpovědět
Profilova fotka
kesynaz: a dohodnout se s nima, ať udělaj šťouchance jen jednoduše, nejde? My si v restauraci dávali oběd, přítel zkoušel panenku a já ty šťouchaný brambory a oboje chutnalo, takže nebylo moc co řešit... Já jsem jinak většinou na svatbách zažila, že se jako příloha dávalo víc věcí a člověk si mohl vybrat, ale dost často to byly hranolky, smažený americký brambory a podobný lahůdky, který moc nemusím..
Odpovědět
taky nemame predkrm a jako dezert nebudeme mit klasicky dort, ale medovnik...dvoupatrovy...divala jsem se na stranky medovniku a prekvapilo me, ze je zdobi, ze vubec nejde poznat ze je to medovnik...chut mam opravdu rada.ale my chceme klasicky medovnik bez zdobeni...tak jak je :)
Odpovědět
civet: uvidíme, třeba to ještě změníme. Udělat je jednoduše by měli zvládnout :-) .. opečenýma bramborama taky nic nezkazíme :-)
Odpovědět
karkulka: holky, nechci se mýlit, ale vybly jsou až v polovině října, budu muset v práci kvůli tomu sloužit víkend... katka: máme cimbálovou muziku Vincúch z Valaškých Klobouk, chtěli jsme Slavičan, kde hraje můj strýc, ale ti nemohli, ale Vincúch je surp,
Odpovědět
Profilova fotka
maithai: to se nemýlíš, ale karkulka psala, že chce svatbu 20.10. - to je po půlce října:o/
Odpovědět
a jo, já se přehlédla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jéé, já mám z toho jídla, co tady popisujete, hrozné chutě :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?