23.8.2008 termín svatby. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
je tady někdo,kdo má stejněj datum jako my?
Odpovědět
Profilova fotka
sušené hrušky jsem v životě nejedla :-N já jsem vůbec hrušky nikdy moc nemusela, až teď co je kupuju malýmu jsem jim přišla na chuť 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Susene hrusky jsou desne mnam, ja je prvne mela kdysi z nejakeho kose ovocneho, tam byly jen ctyri platky, jsme se o to doma prali. Ja normalne susene ovoce nekupuji, ze to je zbytecny cukr, to si dam radsi cupcake :) Ma tak petkrat vic kalorii, nez bych snedla na tech hruskach, ale no co .
Odpovědět
Profilova fotka
ano jani, sleduju tvé praidelné příspěvky na FB a musím říct, že některé vypadají FAKT dost chutně 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Casem pridam i moje vytvory, co jsem pekla, jenze zatim jsem delala spis bochnicky a to nafocene nevypada tak chutne. Ale zitra bezim pro Apple Crumble cupcake do serie, takze se muzete tesit :)
Odpovědět
Profilova fotka
Na víkend tu máme Tomovi rodiče, Lucku opět vídám jen na kojení. :-D Jani, pravidelně mi naháníš chutě a já pak odcházím do kuchyně pro čokoládu,sama jsem líná péct.
Odpovědět
Profilova fotka
Přejeme veselé a hravé Velikonoce. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No ta je sladka, bozi ponozky. Nebo to jsou puncosky? Jako nedokazu si predstavit, jak mzue byt nazivo ejste krasnejsi a kouzelnejsi. Jinak tohle je prvni mimco, v kterem takhle brzy vidim maminku. Me to peceni asi brzy prejde, teda zitra mam v planu whoopie pies, ale leze to desne do penez, to je levnejsi si koupit obcas dva tri kosuky spolecne ruzne a snist. A i to je drahe. Jenze kdyz ono je to tak vynikajici. Jak si uzivate volno? My meli od patku, to jsme dopo byli cvicit a plavat venku a utahat Cliffa v parku, v sobotu jsme jeli k mori a utahavali Cliffa u more. A dneska Hyde Park s mnamkami, Cliff je stale utahany. Zitra uz jen cviico a peceni a uklid.
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, jojo, jsou to fusekle, dostala je myslím od babičky. Punčošky má taky dobrý, jedny má se slonama a jedny se žabkama, jedna velká žába jí sedí na prdelce. Ale s tou podobou jsi mě dostala, většina totiž hned vyhrkne: "celý táta". My tu měli od pátku Tomovi rodiče, v sobotu nám pohlídali a my vyrazili do Kina na Zdrojový kód. Vůbec to nebyl promarněný večer, hlavně jsme mohlli vyrazit spolu a ne jen každý zvlášť. Dneska nám odjeli. Zítra nějak přežijeme nějakou tu návštěvu, rozhodně máte lepší program než my.
Odpovědět
Profilova fotka
jani tak to jsi mě dostala taky, protože malá je podle mě tomáš jak přes kopírák :-N a taky by to chtělo nějaké nové fotky, i když ta s tou hospodou na odložení chlapů je fakt suprová 8-) kači je to super, vyrazit někam zase jako partneři, co? jaký byl ten zdrojový kód, stálo to za to? no i kdyby ne tak tam hraje jake gyllenhaal, ne :-N tak se na to určitě dalo dívat :-D x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tery, nebylo to špatné, dobrý tip na stáhnutí, jak řekl Tom. Určitě se na to mrkněte. Dneska došli kamarádi na šmigrus, teda jen manžel od mé kolegyně a zároveň Tomův kolega z práce (jedna osoba) se synem. Já jemně dostala, postříkali mě vodou z rozprašovače a Lucka dostala symbolicky na plínu. Do vany jsem neletěla, páč jsem byla zrovna nachystaná na kojení, Lucka v jednu chvíly, kdy jsem se smála a říkala ať mě nestříkají tou vodou začala plakat, chudák měla strach o matku. Pak nechtěla jíst, ale spát, takže chvíli trvalo, než jsme ji uklidnili ke spánku, ale od té doby spinká jak andílek. Nicméně chlapsi došli ve chvíli kdy jsem vylezla z pelíšku, vyloženě pohled pro bohy, rozčepýřená a v pyžamu. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mne proste prijde, ze ma tvuj vyraz. Ale zase nemam tolik nakoukaneho Tomase :) Poslu vam pak do posty neco od more :) My, jak tu meli Amalku s obeam rodici poprve, tak jsem prave se porad snazila je nekam vyslat a nechat si ji, ale tatinek moc nechtel, protoze on ji normalne moc nevidi, tak si ji chtel aspon ve volnu trosku uzit. Takze na muzikal jsem je dokopala, ale pak na veceri uz ne, to jeli hned za nami. A pak jeste na nakupy teda zasli, ze se tatinek nechal premluvit, aby se to lepe stihlo, nez odletal. Kaci, vylezla z pelisku jako bohyne casto vitam majitelku, kdyz si jde pro postu. A to je na truc, normalne vstavam driv a vubec, ale kdyz jeden den si chci prispat, tak zrovna prijde. Nebo jednou jsem se chystala pryc a zazvonila, kdyz jsem nemela ani kalhotky, takze jsem opet skocial do nocni kosile :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, pověz, jakpak jste oslavili tu královskou svatbu. Kolik suvenýrů už máte? Koukali jsme na to s Luckou. :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Prosim te, doma u telky. Suvenyry zatim zadne, ale budu kupovat pak nejake pekne casaky s fotkami.
Odpovědět
Profilova fotka
bylo to hezké, že? až jsem se u toho celá dojala :-N koukala jsem až později, bo jsem byla v práci zrovna.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja se u svateb vzdy dojimala, ale od te nasi by me asi rozbrecela i svatba uhlavni nepritelkyne (a to zadnou nemam). Bylo to krasne, ty saty! A pak ty vecerni take. A druzicka mela krasne saty, v tom by se clovek i mohl vdavat, to uplne vidim nekde na louce, kviti ve vlasech. My vikend pojali tedy kralovsky a jeli jsme dnes do WIndsoru na hrad, bylo to moc krasne. A zitra mame jeste volno, to musim rano jti cvicit :-p ale odpo prijde kamoska na grilovani, tak se tesim.
Odpovědět
Profilova fotka
My na to s Luckou koukaly v přímem přenose i s komentářem na 24ce. Šaty byly nádherný, bez nějakých výztuží, prostě krása. A ta družička, jen jsme slintaly. Jen teda byly záběry hlavně zvrchu a to neprospělo ženichovi, když tak hodně řídne na hlavě. :-D Tak ten Windsor bych ráda viděla, doufám, že budou zase fotečky, Jani. My si udělali pěkná rána, vždycky si vezmem o víkendu Lucku po raním kojení do postele mezi sebe a čteme si pohádku, povídáme. Lucka po čase vytuhne a my se taky ještě dospíme. Ale už to není tolik třeba, Lucka už spává celou noc, chodí spát po 8 a vstává po 6, prostě moc šikovná šípková růženka. Celá po rodičích. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ségry byly pěkné obě, moc x-) já bych se klidně vdávala znova. samozřejmě za toho samého :-D já brala malého ráno do postele vždycky, pak spal daleko déle než v postýlce, chrnívali jsem klidně do deseti :-D ale to už je dávno, teďka spává cca od půl 8-8 večer do 8-půl 9 ráno. kolem šesté se budí na mlíko a to už pak taky jde do postele k nám, stejně tak večer většinou usíná u nás (pokud nechce jít zrovna se svou plyšovou smečkou spát do postýlky, má to jak kdy).
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme absolvovaly 3měsíční prohlídku. Lucka má 59.5cm a jen 4.7kg. Za 6 týdnů přibrala jen 200g, masakr. Ale podvyživeně prý nevypadá, spíš to vypadá, že matka nemá dost mlíka. Podle rady doktorky jsem zkusila jeden příkrm (nutrilon) abych věděla, kolik toho Lucka vypije. Tak slečna dá 160ml a matka byla schopná odstříkat z obou mlíkáren jen slabých 60ml. Bodejď by se jí Lucka poslední týden neodtrhávala po pár minutách od prsa s řevem, když tam nic není a nestačí to. Uvidíme, jak to bude pokračovat přes víkend a pak asi budem muset částečně přikrmovat a nebo se matka rozkojí. Celkem mě to šokovalo, Lucka je v pohodě, spí celou noc, i přes den dost spí, směje se, vykládá, hraje si. Prý to, že spí tolik přes den je asi i tím, že nemá dost jídla. Přece jen ve spánku je energetický výdej menší. Já Lucku nechávala ať si sama řekne, kdy chce jíst, tak jedla jen 4-5x denně a to je prý málo, takže ji prý mám po 2 hodinách budit, přes den, ať jí aspoň 6x za den. Už vidím, jak Lucku vzbudím, to se mi zdá jako nemožný úkol. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@tipata Taky mám miminko a taky nebylo velký jedlík. Výsledně jsme se s pediatrem shodli na tom, že přírůstek 100 - 150 g týdně je dostačující. Tvoje prtě asi opravdu pilo málinko, ale neboj, jakmile dáš Nutrilon, začne přibírat :-) Jen s kojením pravděpodobně bude konec. Souběžně se dá kojit a dokrmovat určitou dobu, ale pak mimčo stejně preferuje lahvičku a už prostě nechce se namáhat sáním ;-) Mému prtěti se udělalo líp, až jsme začali masové příkrmy, ona prostě nemá ráda mléko!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
To by jeden nevěřil, co s dítětem provede plný žaludek. Lucka byla vzhůru celý den, když moc, tak si půl hodinky pospala a pak znovu řádění. Kočka si nejdřív dá dvě prsa a pak 100 umělýho. Doktorka mi to po telefonu schválila, takže super. Večer si dala 120 umělýho (po mamčiném předkrmu) a stačilo zaspívat halí belí, položit, vrazila nos do krysy a spí. Bez dumlíka, bez řevu, bomba. Musím se podělit ještě s jednou zkušeností. Chtěli jsme jet teď v sobotu na oslavu babiččiných narozenin. Tak že půjčíme auto, páč vlakem a busem by to bylo na nějaký 4 hoďky. Babi bydlí 10km od Brna, jen ty spoje jsou mizerný. Tom včera obvolala asi 10 půjčoven a všude vymeteno, to by jeden nevěřil, že si lidi půjčují tolik auto na víkend.
Odpovědět
Profilova fotka
kači, pokud dáváš příkrm, tak ji nebuď ;-) mě by taky nasralo kdyby mě někdo vzbudil :-D jinak co ti píše zde neznámá slečna, to je pěkná blbost. souběžně se dá kojit a dokrmovat do aleluja, protože nikde není řečeno, že mimino bude preferovat flašku. malej s tím rozhodně neměl nejmenší problém, naopak - ale to už jsem ti psala - nám to pomohlo k tomu, že jsem se rozkojila a po třech měsících příkrmů byl pak dál čistě jenom na MM. začínám přemýšlet o tom, zda se neobrátit na adminy s otázkou, zda to tady jde nějak zamknout, nebo se musíme přesunout do soukromých a založit tam nové téma....
Odpovědět
Profilova fotka
nekecej, nikde nemají auto? :-. :-N to jsou dobrý půjčovny :-N :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tery, já ji v podstatě ani nebudím, ona je tak nějak vzhůru sama, jen ji hlídám, aby jedla v rozmezí max. 3 hodiny. Navíc my pořídili lahvičky, který mají hodně širokou savičku a násosku jako bradavku, takže si to Lucka musí chytat stejně jako bradavku, navíc je to nějaký tužší silikon, takže to jen tak neskousne, prostě jak prso. Samozřejmě děkuji za podporu a vzpruhu. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, viděla jsem na fotkách.... my měli úplně obyč, kde to fakt teklo prakticky samo a rozhodně se nedá říct, že by to preferoval.... ono to mateřské teplo a prso má asi něco do sebe :-D to se všechno poddá, počkej za chvilku bude lítat venku po písku a ještě budeš se slzou v oku vzpomínat na "problémy" s krmením :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tipata Kdyz nemate auto, mate autosedacku? Jinak stav aut v autopujcovnach me tez zarazil. Jen k te sedacce, musim se podelit o storku. Takze mela prijiizdet ta jedna navsteva, malemu 15M, zarizovala sjem taxik z letiste pro ne. Volam asi tri tydny dopredu, ze budu chtit odvoz, kolik to bude, ze dve dospele a 15M dite a jestli budou mti sedacku a ze na tenhle vek, ne vejce. Jo jo jo, jasne panicko, zavolejte den predem. To mi prislo pzode, volam asi tri dny pred, opet rikam to same, zase jo jo a at zavolam den pred, ze to zabookuji, zase rikam dite, sedacka atd. Kdyz volam den rpedem, abych zabookovala, rekli, z ejako potrebuji cislo letu, rikam, ze nevim, ze jako je to z Prahy Easyjet a prilet v tolik a tolik. To ze jako je nezajima, ze cislo letu. Heldma na netu, nenachazim, tak pisu holkam, ty mi poslaly, jenze ne cislo letu, ale rezervace, coz jsem nevedela. Volam, hlasim cislo, rekli mi, ze je blbe, takze zase shanim spravne. Kdyz konecne POSTE volam, abych to zamluvila, tak se znovu ujistuji, dite, sedacka ... "Sedacky nevedeme. " PROSIIIIIIIIIM? "Jako taxisluzba nemame povinnost mit sedacky." Ale ja nekolirkat volala a vzdy mi bylo receno, ze sedacka bude, ne, ze neni povinnost je mit a ze nejsou. "No, to nevim, co vam rekli, sedacky nemame." Chtela jsem na ne jecet, ale asi by to k nicemu nevedlo, tohle bylo nekdy v sedm ci osm vecer pred priletem. Nastesti me napadlo zavolat kamosce, soused je taxikar (pro tu samou firmu mimochodem), takze jsem domluvila jeho a sedacku si vyzvedl rano u nas, to vejce nase. maly se do toho nastesti jeste vesel. Krmeni urcite zvladnete, Lucinka je nejuzasnejsi a nejsikovnejsi a papat bude take nejkrasneji. Ja mam doma maroda, Martin ma od ctvrtka rymicku, parada. Ani se mnou nesel na Water for Elephants s mym uzasnym Robem. Ale tak aspon mi do toho neremcal. Film nadherny, vrele doporucuji. Chystam se na knihu.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrá story, Jani. Tak my máme vajíčko, bylo u kočáru (3+1), zatím nám stojí v kuchyni na stole a Lucka v něm čeká, než matka uvaří vodu, pak se jdeme přebalit a pak v něm zase čeká, až matka namíchá sunar. Pak si párkrát potáhne z toho nic, co mi zbylo a pak si konečně dá sunar. Potvůrka malinká už tu lahev pozná a začne se křenit na všechny strany. Jen vidí se blížit cumel a už pěkně otvírá papulku na hamburger. Už asi týden řešíme s kamarádkou, jak odstavit její dceru, aspoň na noční kojení. Malá má něco přes rok a půl. Zjišťovala jsem u kamarádek, na netu a tak. Včera jen tak ze srandy ji píšu, ať malé vysvětlí, že i prsenka se potřebují v noci vyspat, aby přes den mohly pěkně dávat jídlo. Tak uvidíme, jestli to zabere. Ale je to paradox, já teď řeším, jestli ještě budu moct aspoň částečně kojit a kamarádka zase jak už nekojit. Tery, včera jsem viděla fotky malého na jeepu. Jsme zrovna šli taky po hlavní, ale do té skrumáže se nám vůbec nechtělo. Šli jsme s kolegyňkou na zmrzlinu do mekáče, když jsme se tam dotřepali, tak nám sdělili, že zmrzlina vůbec není. Prostě v tom zásobování mají bordel. A jak jsem tak koukala na Míšu, tak už vám asi došli brýlky, nebo jste zatím sehnali nějaké provizorní obyč?
Odpovědět
Profilova fotka
Kači mám kolem sebe podobné případy, pořád se jeví jako lepší začít odstavovat spíš dřív než později, protože a tím pak bývají dost problémy (alespoň v okolí to tak je). Stejně tak ve věšině případů je u takhle dlouho kojených dětí celkem velká závislost na matce. Což taky není zrovna ideál. Nooo, malýmu se tam moc líbilo :-) a jojo, jsou to ty brýlky cos mi doporučila x-) Jani :-D tvoje historky stojí prostě vžycky za to :-D hele, jak ychází v londýně nějaké levné ubytování? nemáš nějaký tip? Jirka bude mít v srpnu týden dovči, pokud prodáme malýho na cca tři dny k našim, říkali jsme si že bychom prubli nějaký krátký výlet, budou-li rozumné letenky a to ubytko.
Odpovědět
tipata: já takhle budila Lucku snad celý šestinedělí po 3 a v noci po 4 hodinách a nechtěj vědět, co všechno to obnášelo... museli jsme budit, protože byla drobek, ale ona prostě vstávat a jíst nechtěla, takže jsme šimrali, svlíkali, potírali tváře vlhkým hadříkem... ovšem v okamžiku, kdy nám doktorka řekla, že už dohnala, co dohnat měla, a nemusíme budit, to byl luxus - v noci se probudila jen jednou, pak kolem šesté a pak nás ještě nechala spát do deseti dopoledne :) a co se týká odstavení, nemůžu radit, protože Lucka si ode mě skrla všehovšudy třikrát a to možná přeháním. takže UM i MM pila z flašky a zas musím říct, že to mělo jednu výhodu - Lucka není zvyklá usínat u prsa a bez problémů usíná sama, což u spousty známých vyvolává obrovský údiv, jak krásně a bezproblémově usíná. nevýhoda - jinde, než ve své postýlce neusne, takže všude vozíme její cestovní postel a mé občasné touhy "budeme hajat spolu na posteli" jsou taky asi na dlouhou dobu pasé :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, malý byl kojený 7 měsíců a u prsa nikdy neusínal :-) prostě jsem ho nenechala. Takže problémy s usínáním většinou nejsou, jen usíná pokaždé jinak - někdy se mnou v naší posteli, někdy sám s plyšákama ve své postýlce, jak se mu zrovna chce, tohle zatím necháváme na něm (nemá ještě pokojíček). Když jsme jinde, než doma, tak teda většinou k usnutí vyžaduje něčí přítomnost. Ale zas nemusíme vozit postýlku. Holt všechno má pro a proti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, taky dobrý, mě se teda Lucku daří celkem v pohodě budit. Většinou jí zabavím dumlíka během spaní a pak na ni začnu mluvit, odkryju ji, hladím a lechtám po celým těle. Ona se chvíli vrtí a pak začne koukat, co se jako děje. Nasadí svůj "rohlík" a chce brečet, ale protože se směje matka, tak se usměje taky. A když občas vstane hore zadkem, tak ji stačí pochovat a už je dobře. Je pravda, že ji nemusím budit v noci, to mi nejde. I když v noci mrčí o dumlíka, tak pořád spí. Jednoujsem jí zkoušla vzbudit v noci a nešlo mi to. Teď co je Lucka najezená, tak usíná naprosto v pohodě, stačí ji už unavenou a šmudlící se o rameno odnést do postýlky, nad ní ji pochovat na rukách a s Halí, belí ji položit do pelíšku, pak stačí krysa a dumlík a spinká. Většinou si teda dumlíka ještě 3x vyhodí z pusy rukou a křkne si o něj, ale jinak spinká během chvilky. Ale usínání jinde než doma jsme ještě netrénovali, to budeme zkoušet až v létě, kdy pojedeme k mému otci a na Moravu. Pak uvidíme. A sice sipnká u sebe v postýlce, ale po ranním kojení si lehnem všichni do naší postele a čteme pohádku, posloucháme a Lucka pak do oběda spí v naší posteli. Ale to je až ráno, to už do postele k nám může. Jen ať si na to rozmazlování moc nezvyká. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?