23.8.2008 termín svatby. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
je tady někdo,kdo má stejněj datum jako my?
Odpovědět
Profilova fotka
myslíš to plození nebo to rození :-D a nemohla bys pak dojet na třeba poslední měsíc do ČR?
Odpovědět
Profilova fotka
@fender Nemohla. Teda nechtela hlavne, vim, ze to takhle hodne holek dela, ale znamenalo by to byt bez Martina kus pred a kus po, buhvi, jestli by mohl prijet na porod a pak co? Musel by zpatky do prace a ja bych byla sama v CR, nez bych se odvazila s mimcem letet. Tak proste takhle si nejak tu rodinu nepredstavuji.
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, to chápu, pokud nemá tu možnost že by byl s tebou nějak víc, tak to celekm chápu, že samotné se ti nechce. tož to je ale trochu začarovaný kruh, ne, když nechceš se vracet kvůli tomu domů, tam rodit taky nechceš a zpět do čr se ještě taky nechystáte =-) :-N :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Je to jako kdybys ty mela rodit jinde, ze Jirka by take nemohl proste na nekolik mesicu byt mimo s tebou. Vim, ze jde, ze proste ten otec prijede na dva tri tydny k porodu a pak, ale mne by to nevyhovovalo. Jinak se teda psychicky pomalu smiruji s tim, ze me to jednou (teda doufam, ze spis dvakrat) ceka tady :(
Odpovědět
Profilova fotka
jj, jasný. já jsem sice jela 3 týdny před termínem k našim (nakonec z toho byl jen týden) a i ýden potom, co nás pustili z porodnice, jsem zůstávala u našich, ale tak jirka to měl kousek, byl se mnou ( a pak s náma ) o víkendu a k porodu přijet stihl, takže tak. a fakt je to tam tak hrozný? na jednu stranu každej nadává na naše zdravotnictví a na druhou stranu nikdo nechce do nemocnice pomalu jinam než tady :-N tak nějak to tam snad zmakáš, nebudeš první ani poslední. a co ty víš, nevím teda kdy se chcete začít snažit, ale může se stát cokoli a třeba nakonec budete oba tady ;-) kdo ví co naše novomatka 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vaše novomatka už přemýšlí nad práškama na spaní, aby neslyšela řev hladového dítěte. Lucka postupně odmítla příkrm, takže vstává co hodinku a půl, čtvrt hodinky se napije, pak si schrupne na 20 minut a znovu, takhle klidně 2 hodiny a pak si zase schrupne na hodinku a půl. Začínám zapomínat, co je to spánek. ale jinak je Lucka moc hodný dítě. Zítra jdeme prvně k paní doktorce, tak jsem zvědavá, co nám na ni řekne. Včera jsme vyšli na krátkou procházkku, dneska byla moc velká zima, ale zítra opět nebude zbytí. Už chápu, jak mi vyprávěly kolegyně, že večer zjistily, že jsou pořád v pyžamu, neučesané a zuby nevyčištěné. Mě zachraňuje, že Tom bude ještě týden doma. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tipata Pani doktorka se bude rozplyvat, ze tak rkasne a hodne mimi jeste nevidela. Sedne si z vas na zadek uplne. A pyzamko je super, pohodlne. A koukni na ty hvezdy showbusinessu, jake maji vlasy, vzdyt je to ted modni, mit tam nejake koste. Tak at se krmeni zlepsi. A neboj, pilule na spanek nemuzes, s temi se urcite nesmi kojit. @fender jj, to je jine, kdyz to mas blizko a autem par hodin jednoduse a levne. A k tomu hrozne, no tezko rict. Jako je fakt, ze to tu vsichni nejak zvladaji a mnozi se a rodi. Ale jako ceske zdravotnictvi je naprosto skvele, hlavne v porovnai s tady. Ale to si clovek musi zazit a porovnat. Co mi vadi nejvic je to, ze mam soukroem pripojisteni, ale vlastne to jen znamena, ze necekas, jinak je to ten samy doktor co od statniho. Coz by tolik nevadilo, ale porad v tom nemas kryte zuby ani nic s gyn ci tehotenstvim. Pakarna. Celkove v Uk zdrav chybi jakakoli prevence.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak prohlídka u paní doktorky dopadla moc dobře. Už jsme skoro na porodní váze, chybí nám nějaký 3deka, Lucka je o 2 cm delší a má o 2cm větší hlavu, no prostě krása. Paní doktorka nás pochválila, že přibíráme moc pěkně, srdíčko i dýchání v pořádku. Prostě spokojený mimino. Prý je normální, že se budí tak často, za čas se to upraví. Ani opruzená není, staráme se moc dobře. Sice nám doporučovala monitor dechu, ale nám to příjde zbytečné. My jsme to bez toho přežili taky, moje sestry taky, navíc Lucka nepatří do rizikové skupiny. K tomu pyžamu, v podstatě z něj nevylízám. Pořídila jsem si dvě kojící košile, takže v ní spím a přes den k tomu natáhnu nějaký tepláčky, na vrch vestu, aby mi nebylo chladno a jsem v pyžamu furt. Je to super, ale aspoň jednou za dva dny si i hlavu umyju, zatím, když je Tom ještě doma. Jani, obdivuju odvahu pro dítě v zahraničí, četla jsem pár článků, kdy to češky srovnávaly, třeba Uk, Itálie a čechy a všechny se shodly na tom, že český systém je bájo a ostatek řeší jen problémy, prevence žádná. Však uvidíte, jak se to vyvrbí.
Odpovědět
Profilova fotka
super, gratulace ke vzornému miminu! :-) :-) :-) neboj, taky se občas převlíkám z pyžama někdy během dopoledne, ještě teď :-D my jsme monitor měli, ale jen půjčený z porodky na půl roku, taky jsem ho nekupovala.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme dnes měli první návštěvu, sice jsme je zakázali, ale tchýňáci dojeli s řízkama a buchtama, no vyhoďte je. Nejdřív babička prohlašovala cosi o tom, že ji nemáme nechat zvykat na chování a nošení a pak nám ji v podstatě ani nechtěla vrátit. Ještě že nemohla kojit, to bych se k ní ani nedostala. Lucka se předváděla, že jaké je to šikovné a hodně dítě, pořád čekali, kdy začne brečet a nic. Jen co odešli na vlak už začala, tak měli pláč aspoň přes telefon. Prostě naše herečka. Ale nemusí ty návštěvy být moc často, člověk se moc nevyspí a dítě je pořád někde jinde.
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsme absolvovaly kontrolu kýčlí, pravuo má Lucka nějak slabší, tak jí pan doktor naordinoval na 14dní peřinku. Lucka teď má kolna od sebe, tak doufejme, že jí to nezůstane a nebude rozhoďnožka. Jinak měla stejného pana ortopeda jako já. Kákla jim tam na lehátko, ale jinak neplakala, když s ní doktor cvičil, oproti ostatním dětem. Je zvyklá, cvičíme jí s nožkama, když jí trápí prdy. Vážně máme podezřele hodné dítě, jen nevím po kom to má. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jestli tchýňáci nebyli nemocní, tak pohoda, ne? a ještě když dovezli buchty :-D co má s kyčlí, jadýrka? a kde jste byli? my jsme chodili do fakultky a míša byl taky hodný, na všechny se usmíval a když pak byl větší - poslední kontrola je myslím v půl roce - tak tam rozdával dudlík :-D jen buď ráda, mamko, že je dítko hodné. jednou jí to přejde, nejpozději v pubertě :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Co má s kýčlí nevím, Dr. Weber říkal, že je slabší na ultrazvuku. Jasně, že jsme byly na fakultce. Ani by mě nenapadlo jít k Ševčíkovi na Mephacentrum, od toho jsem sama utekla, nebudu mu svěřovat dítě. Sice malinko protestovala z toho vedra, jak jsem ji oblíkla, ale venku se uklidnila a spala jak dudek. Tchýňáci byli zdraví, tata si poléčil nachlazení zavčas. Dělal si zázvorový čaj. Dneska se mi ozvala moje matka, že teda dojedou až koncem dubna, ale Tomovi prarodiče se prý chystají dojet co nejdřív, což my ani jeden nepřežjeme. Ti nám nedovezou jídlo, kolem nich bysme museli kmitat mi a na tyhle návštěvy se vážně ještě necítím. Tchýňáci už jsou zdomácnělí, dělají si sami kafe, vždycky si něco najdou, mamina pomohla Tomovi dovařit polívku, prostě pohodička, klidně jsem mohla spát na gauči a nikomu to nevadilo. Posledních pár dní se Lucka kojí u večerníčků, už jsme zvládli krtečka a teď máme Pohádky pro štěňata, krásný zvířátka, vžycky povídám Lucině, co tam provádí, přece jen ještě nevidí a od prsa se neotočí, i když to zkouší (au). Bych ale nevěřila, že na starý kolena budu nadšená z večerníčků. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
jo, tak k weberovi jsme též chodili :-) počkej až tam půjdete za toho půl roku a uvidíš tam ty čerstvý mimina :-N to jsem si říkala, že to naše přece nikdy takhle malé být nemohlo :-D tak prarodičům to řekněte naférovku, ne? že se necítíte.... můžete třeba dojet vy k nim, až bude lucka větší. měli by na vás brát ohledy. nechápu, že někteří si myslí, že matka sotva přilezená z porodnice bude pořádat den oteřených dveří :-N :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Jeee, tak to at ma ty kycle dobre pak. A prarodice bych fakt zakazala, reknete, ze je nastydla nebo neco, ja nevim. Ale takovehle navstevy fakt ne, kdyz bys kolem nich jeste mela skakat. Mne by treba take bylo blbe se nestarat o navstevu, ale jak moji, tak Martinovi rodice jsou samozrejme schopni se o sebe postarat sami. Jak rika Terka, nejsou to dny otecrenych dveri, ted jedine navstevy "udelej si sam" muzes prijmat, pokud chces. A pokud sama rikas, ze tchynaci byli moc a to nevyzadovali peci, tak bych fakt nikoho tam nechtela takhle brzy. A ja jsem asi uz za zenitem, kdyz mam ty vecernicky rada uz davno :)
Odpovědět
Profilova fotka
Děkujeme za podporu. Návštěvy bereme jen na hodinku a tím to končí. Stavila se tu kamarádka, abych jí podepsala pojistku Lucky, co nám zařizovala. Tím to haslo, ta už je taky vlastně domácí. Tom je teď marod, po týdnu si zašel k doktorovi a má zhnsaný krk a ATB, ale Lucka i já jsme pořád v pohodě a nic se neprojevilo, tak asi jsme silnější jedinci. Jen teda Lucka neodolala a už má dudel. Ten původní nechtěla, tak jsme zkusili vyvařit jiný a ten si vzala, nemá tak velký ten okolohubek, či jak se tomu nadává. Sice, když ho ve spánku vyplivne, tak má kolem pusiny klaunský otlak, ale co už. Hlavně že se tím uspí. Když nespí je horzně protivná, stejně jako matka. ]-( Chodime už i na dlouhé procházky, aspoň hodinku jsme venku, většinou to spojím s nutným nákupem, ale větráme se a Lucka jízdu v kočáře miluje, hlavně když je dost rozbořený chodník a hodně to drncá, to spí jak zabitá. Jen nevím, kde že to doma navrtáme práh, všude vyjdou jen přechodové lišty. Taky nás už oba bolí z toho věčnýho odbrkávání a nošení záda, ale ty svaly tam postupně narostou a to bude v létě radost pohledět na ty vypracovaný záda. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme došly od doktorky. Máme rýmu, obě. Mě teda postihl zánět nosohltanu, jako každé zimojaro. Ty přechody mě vždycky ničí. Lucka má teda jen rýmu, mám jí nos vytírat smotkama s Vincentkou a do 14 dní by to mělo přejít. Včera mi problila den, večer už chroptěla, tak spala pořád na boku, v noci vykašlala chuchvalec hlenu a bylo jasno. Se nedivím, že zahleněná zvracela. Naštěstí bez teplot a na průduškách taky nic. Tak můžeme chodit na procházky. Jen doufám, že se včerejšek nebude dlouho opakovat, nemocné dítě je šílenost, mohlo by jí to vydržet do toho půl roku a zubů. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
čaues, no chroptící dítě musí být děs, to se jí asi i blbě pije, co. my na to máme sterimar, to je mořská voda ve spreji, zatím mu to vždycky zabralo, ale tak on v podstatě ještě nebyl nemocný (ťuk ťuk) krom šesté nemoci... rýmu měl jednou od zubů. ale stříkala jsem mu to když byl malinký, bo tu v paneláku je suchý vzduch. jsme se v pondělí vrátili z lyžovačky, byli jsme na prodloužený víkend v alpách, malej byl u našich. luxus 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Lucka už se s rýmou pomalu lepší, tak snad to vydrží. Dneska jsme byly opět na kýčlích, máme velké zlepšení, už jsme z c- na a-, takže skoro v pořádku. Ale peřinka jí ještě 14 dní zůstane (do další kontroly). Já si s krkem raději zašla taky k doktorovi. Malinko jsem Lucku zneužila, zavolala si sestře, jestli by mě nevzala přednostně, když mám měsíční dítě sebou. Takže jsem došla, sundala si bundu a šla k doktorovi. Předběhla jsem jen 4 lidi, tak snad mi to neměli moc za zlé. Udlali mi CPR, takový to rychlý vyšetření z krve, a na ATB to není, naštěstí. Takže mi doktor na virózu doporučil jitrocelový sirup. :-D Budu doufat, že ty homeopatika a sirup zaberou dost rychle. Občas si přeju, aby už byla Lucka dost velká na to, aby jsme ji mohli taky občas někam odložit. Ale jinak je to náš drobek, jak dojde Tom z práce, tak je jeho, naprosto sprostě ji na něj přehazuju, jen kojím. Ani se moc nebrání, jen výjmečně, je to jeho holka každým coulem.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda, tak k takovému závěru já jsem se nedopracovala ani po roce a půl :-D :-D :-D jak jsme někde bez malého na déle než jeden den, tak je mi smutno :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak páteční bowling byl bájo. Tom malou zvládl, prý mu hodně plakala, jen co jsem vytáhla paty, ale zvládl to a já si užila večer s přáteli. :-D Dneska jdu konečně na kontrolu po 6tinedělí, tak snad bude všechno dobré, Lucku to čeká ve čtvrtek. Jsem zvědavá kolik přibrala a jak vyrostla. I když roste jako z vody, oblečky 56 už jsou jí pěkně naknap. Za 14 dní dojede na návštěvu celá moje rodina, teda matka a spol, bráška je doveze. Kupodivu co je malá na světě, tak jsem víc v klidu a vycházíme spolu mnohem líp. Dneska mi Lucku vzbudil pes od souseda nahoře, není to prvně co štěkáa vyje několik hodin během dne. Ještě párkrát mi vzbudí dítě a soused uvidí to tóčo. Pokud sleduje přírodovědné kanály, tak bude mít představu co dělá samice, když chrání mladé. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
jo, to u nás zase od začátku roku opravují už druhý byt. klasický postup - dopoledne klid, odpoledne klid, vrtá, sbíjí a tříská se zásadně od 12 do tří, kdy prťata v domě chodí po obědě spát, naše nevyjímaje. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Lucka má 4.5kg a 54cm. Moc šikovná. Jen si zavedla večerní rituál, prostě po jídle v 5 řve a řve až do půl9. Dneska už jsem dostala 2x panickou ataku a utekla od ní, ještěže Tom funguje. Nakonec nám zabrala poloha na tygříka (na bříšku na předloktí) a skákat na balóně, jen po půl hodině už pekelně bolí záda. Prý se to po 3.M zlepší, doufejme.
Odpovědět
Profilova fotka
Kači, to je celkem normální..... ti mrňousci ještě nedokáží zpracovat zážitky celého dne, tak to večer ventilují řevem. S tím nic moc nenaděláte, hodně se tulte, ale zázraky nečekej, opravdu se to spraví, až malinko odroste a dovyvine se ;-) Důležité jsou pravidelné rituály - a pevné nervy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme se konečně zbavili té protivné peřinky, kýčle už jsou ukázkové, ale ještě nám nechali široké balení a kontrolu za 6 týdnů. Ale Lucka ho bude dostávat jen na noc, přes den se s tím matka odmítá otravovat. Včera byla Lucka kupodivu moc hodná a kouzelná, usla hned po večerním krmení (možná jí pomohla ta koupel, takže asi budeme už koupat každý den) a vstávala až kolem 11 na další krmení, to sice chvilku otravovala, ale koupila jsem jí náhodou zvonkohru-včelku s ukolébavkou, tak to ji sklidnilo a pak s dumlíkem usla. Přemýšlím, jestli jí nepřidáme čtení pohádek, sice z toho nic mít nebude, ale aspoň si zvykne vídat knížky a číst z nich. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak máme novinku, teď řveme před každým spaním, matka už je naprostý flegnoš a prostě ji nechám brečet v postýlce, ona časem odpadne. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak další návštěva za náma, tentokrát moje matka, otčím, sestry a bráška. Lucka se seznámila s další babičkou, dědečkem, tetama a strýcem. Zvládla to moc dobře, ani neplakala, smála se na všechny strany. Teď Tom uspává Lucku. Zvládli jsme i procházku, krmení, všechno tak jako vždy. Jídlo jim chutnalo, stačila brokolicová polívka, žebírka ze sáčku, rýže a zelenina.
Odpovědět
Profilova fotka
na to bych nervy neměla, já jsem nikdy nenechávala vybrečet :-x :-x :-x :-N jedině až byl starší a dokázala jsem rozlišit kdy pláče a kdy se prostě jen vzteká, tak na vztekání jsem taky nereagovala, ale to bylo až o hodně později. my jsme včera vytáhli stehy, tak doufám, že zas máme na pár let od úrazů pokoj :-p
Odpovědět
Nechávat miminko "vybrečet" je největší kruťárna od rodičů :-( Mimi spoléhá, že jste tu pro něho. Kdo jiný by měl přijít, když je mu smutno, cítí se samo anebo má bolení?
Odpovědět
Profilova fotka
@arilas Jasně, jsem kruťák, proč ne. Jen ji pokládám plačící ve chvíly, kdy už se kroutí a vzpouzí, pláče i v mé náručí a jde na ní poznat, že prostě potřebuje usnout jen nemůže. A nechávat ji usnout v náručí se mi taky nechce, protože by už nechtěla jinak usínat, rozmazlovat ji nechci. Navíc život není peříčko. fender: chceme fotku krásné jizvy, ať Lucka může už odmala koukat na rajcovního ženicha. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?