Kategórie

Víte, jaké trendy jsou oblíbené v svatební sezóně 2016?

Rok 2016 je v plném proudu a přináší s sebou aktuální svatební trendy. Odborníci předpovídají, že v sezoně 2016 bude na svatbách dominovat uvolněný bohémský styl, přírodní materiály a svěží barvy.

Svatební oznámení

Design svatebního oznámení napovídá o osobnosti snoubenců a o jejich vztahu k těm, kterým bude oznámení doručeno. V dnešní době plné nejrůznějších technologických výdobytků nejvíce potěší osobní, ručně vyráběné svatební oznámení. Hitem jsou především svatební oznámení zdobené sušenými květy, které jsou později součástí svatební výzdoby.

Výzdoba

V roce 2016 jsou absolutně IN monochromatické svatební oslavy, sladěné v odstínech jedné barvy. Populární jsou zejména odstíny růžové, modré, broskvové, žluté či béžové barvy.

V svatebním sále by neměly chybět živé květiny, krásné girlandy a přírodní dekorace jako peříčka, větvičky, sláma, kapradí či dřevo.

Prostor nádherně oživí květinové fotostěny, díky kterým se i v interiéru budete cítit jako v nádherně rozkvetlé zahradě. Romantickou atmosféru dotvoří lucerny a svíčky, které nikdy nevyjdou z módy.

Prostírání by mělo korespondovat s výzdobou i celkovým stylem svatby a nevěsty. Pokud je celá svatba laděna v romantickém zámeckém stylu, na stolech skvěle vynikne stříbrný příbor, křišťálové sklenice, ubrousky zdobené broží a metalické doplňky. Pokud je naopak vaším snem svatba v rustikálním stylu, na stolech by neměly chybět vázy s živými květinami, množství svíček a vintage doplňky, jako například malovaný porcelán s květinovým motivem, háčkované ubrusy nebo vyřezávané dřevěné jmenovky pro hosty.

Svatební dort

Svatební dort je šperkem na svatebním stole. Je proto nezbytné dbát nejen na správný výběr nádivky a korpusu, ale i na design. Absolutním trendem jsou elegantní, květinové dekorace v jemných pastelových barvách. Květiny na dortu je možné sladit s nevěstinou kyticí nebo s výzdobou v tanečním sále. Stále populární jsou i takzvané „nahé“ dorty, které nejsou potahovány fondánem.

Pro ty, kteří touží být originální, je skvělou alternativou svatební dort vyskládaný z malých koláčků, cupcaků nebo z barevných makronek úhledně uložených na podnose. Takový dort je většinou tvořen z jednoho menšího dortu pro novomanžele a z mnoha menších dortíků ve stejném designu. Krásně zdobený koláček jistě potěší každého svatebčana.

Svatební šaty

Nevěsty v roce 2016 určitě zabodují v krajkových svatebních šatech modré nebo růžové barvy. Stále oblíbené jsou však i elegantní smetanové či krémové šaty, které byly hitem v minulých sezonách.

Obecně můžeme říci, že tradiční svatební šaty s objemnou sukní jdou do pozadí a nahrazují je minimalistické, splývavé, vintage šaty s důrazem na detail. Téměř ve všech letošních kolekcích svatebních šatů se objevuje rafinovaná, luxusní krajka.

Nejžhavější novinkou je pozlacená výšivka nebo krajka, která je rafinovaně rozmístěna po šatech. V kurzu jsou také svatební šaty s krajkovými krátkými rukávy, které působí velmi žensky a půvabně. Bohémský styl se podepsal i na designu svatebních šatů, do kterých vnesl éteričnost a svěžest.

Hitem přehlídkových mol jsou svatební šaty s květinovými vzory, barevným potiskem či netradičními 3D květinovými aplikacemi. Přestože nejnovější kolekce svatebních šatů mohou být pro nevěsty inspirující, při výběru svatebních šatů jsou trendy druhořadé. Nejdůležitější je, aby se nevěsta ve svůj den D cítila v šatech spokojeně, krásné a pohodlně.

Svatební kytice

Svatební kytice je šperkem každé nevěsty. Ideální je, když kytice ladí se svatební výzdobou, s nevěstinými šaty, či dokonce s jejím účesem a koresponduje s ročním obdobím. Letošním trendem jsou jednodušší kytice pastelových barev.

K populárnímu bohémskému stylu neodmyslitelně patří takzvané střapaté kytice se spoustou zelených bylin. Stonky květin a zeleně jsou naaranžovány tak, aby vytvářely zajímavou, bohatou kytici. Kytice z růží v této sezoně nahradí kytice z levandulí, kopretin a z různých lučních květů.

Stále moderní jsou i jemné pivoňky, romantické hortenzie či honosné orchideje. Pro extravagantnější nevěsty jsou výbornou alternativou originální, netradiční kytice z makovic, obilných klásků, či dokonce z látky nebo z luxusních šperků.

Make-up

Cílem svatebního líčení je pozvednout přirozenou krásu ženy. V současnosti jsou velmi populární výrazné rty, decentní oční linky a zemité barvy na oči. V tomto případě je však obzvláště důležité nesledovat bezhlavě trendy, ale přizpůsobit svatební líčení přímo na míru konkrétní nevěstě.

Účes

Jak již bylo v článku zmíněno, v svatební sezoně 2016 dominují květiny a příroda. Květiny, ať už živé nebo umělé, jsou oblíbenou dekorací, která oživí každý svatební účes. Ať už se rozhodnete pro jeden větší květ na boku hlavy, několik drobných kvítků vpletených do copu nebo pro květinovou čelenku, budete určitě IN.

V případě, že do svatebního účesu toužíte zakomponovat živé květiny, je důležité dbát na to, aby daný květ nebyl příliš těžký a aby vydržel svěží až do konce veselice. Vhodná je například orchidej, lilie nebo frézie. Účes je, podobně jako svatební líčení, třeba přizpůsobit obličeji, typu a stylu nevěsty. Ty z vás, které se přesto rozhodnou striktně přidržovat aktuálních trendů, by rozhodně měly vyměnit svatební závoj za romantický věneček ze živých květů.

Ať už se rozhodnete inspirovat jedním z aktuálních svatebních trendů, nebo vsadíte na klasiku, věřím, že váš velký den bude romantický, krásný a nezapomenutelný.


Autor článku: Michaela Forrová / Fotografie: Isifa / shutterstock.com