Kategórie

Nevěsta Terezka: "Ten okamžik, kdy mě poprvé spatřil, budu mít před sebou navždy. Být utajenou nevěstou doporučuji každé!"

Terezka a Vlasťa. Jména dvou osob, které svedli jejich psí miláčci dohromady a dnes si můžete přečíst o jejich krásném, uvolněném dni. Žádné organizování hostů, jen zábava dle vlastního gusta a volnost. A jako třešnička na dortu - nádherná nevěsta v šatech jakoby utkaných z těch nejjemnějších letních červánků.

Píšeš, že vás dohromady svedli psi. Jak se to stalo?
Ehm, pejsci nás sice svedli dohromady, ale nebylo to za úplně dobrých okolností. Před Vlastou jsem totiž měla přítele, jehož sestra se svým přítelem občas hlídali právě Vlasťovu fenečku Ammy. A já zrovna uvažovala o koupi pejska. Když jsem poznala úžasnou povahu Ammy a rasu Jack Russell Terriér, rozhodla jsem si taky koupit jacka – Maa. A když jsem ho měla, začali jsme si o pejscích psát, pak je společně venčit...

No a jelikož můj minulý vztah docela skřípal, když jsem poznala Vlasťu, jeho povahu, pohled na svět, zamilovala jsem se do něj. Ukončila jsem vztah, a od té doby jsme spolu. Štastní, spokojení a zamilovaní.

Kdy a kde ti Vlastimil navlékl na prsteníček zásnubní prsten?
Bylo to 25. 5. 2013 v hotelu Maximus Resort v Brně, kde teď shodou okolností pracuje. V tomto hotelu jsme byli na wellness pobytu, který jsem dostala k narozeninám. Nejdřív jsme se ubytovali v prezidentském apartmá, poté zašli na wellness a pak na večeři.

Po ní Vlasťa na chvíli odešel, a vrátil se s kyticí velikých citrónových růží. Poklekl přede mě, a řekl, že mě miluje a chtěl by se mnou být do konce života, jestli si ho vezmu za muže. Já se rozbrečela a řekla ano. Bylo to nádherné, jak z romantického filmu. Večer jsme zakončili v Bali vaně plné lístků růží a vůní exotických olejů, se sektem v ruce. Byl to nezapomenutelný okamžik a zážitek.

Každá nevěsta musí mít rozlučku se svobodou. Jaká byla ta tvoje?
Rozlučka byla skvělá, jelikož jsem u sebe měla všechny moje milovaný holky. Mám kolem sebe spoustu přátel, a i přesto, že je jich fakt hodně, jsou to všichni opravdoví přátelé, které miluji celým srdcem. A tak se nás na rozlučce sešlo 17 (a to 3 holky nedorazily). Celou akci organizovala moje sestra, která mi šla za svědka, a holky jí pomáhaly. Řekla jsem jim zhruba, jak si to představuji a co bych chtěla a nechtěla.

Rozlučka byla na Pálavě v jednom penzionku, který jsme měly jen pro sebe. A tak jsme se celý den bavily, malovaly, česaly, opalovaly, jedly a popíjely… Navečer dojel striptér, o kterém jsem sice původně řekla, že mi nebude vadit, ale za předpokladu, že udělá show pro všechny. Moje představa byla, že budeme mít popito, bude přítmí, on si stoupne doprostřed nebo bude chodit okolo, a bude to sranda pro všechny. On si mě ale chtěl posadit dopředu a tančit kolem mě, což jsem odmítla, a jelikož bylo světlo a nikdo toho moc nevypil, tak to ve výsledku za to fakt nestálo. Večer jsme šly do Retra do Zaječí, kde bylo dalších asi 5 rozluček, což bylo celkem nanic, ale i tak jsme si to užily, tančily všechny dohromady na parketu, a když se klub začal hodně plnit, zabalily jsme to a jely domů. Tam jsme ještě jedly, povídaly si a bylo to moc fajn. Jsem jim nesmírně vděčná!

Kdo ti šil svatební šaty?
Šaty jsem si nechávala šít u švadlen Zuzky Kabelkové a Míše Oplocké. Věděla jsem hned, že si šaty budu nechávat šít, protože svoji představu bych v salonech nenašla. Navíc bych asi nesnesla pocit, že ty šaty na sobě měly desítky nevěst přede mnou a další desítky je budou mít po mě. Holkám jsem nejdříve popsala svoji představu, poslala nějaké fotky, poté jsme měly osobní schůzku, kde jsme se dohodly na střihu, barvě, materiálu apod. Šaty ve výsledku vlastně nebyly žádné z těch, které jsem původně hledala. Byly mnohem krásnější. Byl to prostě originál šitý přímo mě na míru, a jsem za to opravdu ráda. Holky byly strašně milé, příjemné, zkoušky pro mě byly zábavou. Šaty samotné jsou nádherné, pohodlné, vzdušné, krásně seděly. Můžu jedině doporučit!

Byla jsi utajená nevěsta?
Ano, byla. I když jsme na místo přijeli už den předem vše připravit a s manželem jsme spali ve stejném pokoji, ráno jsem krátce dohlédla na poslední přípravy, a šla se připravovat do našeho pokoje. Manžel se připravoval v pokoji rodičů. Viděl mě u obřadu poprvé nejen on, ale i všichni ostatní (kromě kamarádek, maminky a sestry, které byly při přípravách se mnou). Čekala jsem ve druhém patře a sledovala jsem usedání hostů, jeho s maminkou, a následně jsem šla já. Moc jsem si to užívala. Manžel plakal, a řekl mi, že jsem krásná. Ten okamžik, kdy mě poprvé spatřil, budu mít před sebou navždy, a doporučuji to každé nevěstě.

Jaká byla nejdojemnější gratulace?
Gratulace byly dojemné skoro všechny a asi nedokážu říct nejdojemnější. Každopádně jsem se snažila poctivě vnímat a poslouchat, co nám hosté přejí, protože si pamatuji, že kamarádka byla na své svatbě při gratulacích v úplném transu.

Ale hodně mi utkvěla gratulace kamarádky, kterou znám skoro od narození a na jejíž svatbě jsem strašně brečela a nebyla schopná nic říct. Léta jsme se tomu smáli, a ona to teď na mojí svatbě měla úplně stejně – jen mě objímala a brečela.

Měli jste nějaké poděkování pro rodiče?
Ano, rodičům jsme koupili brože s přírodními kameny dle toho, jaké jsou znamení. Napsali jsme jim poděkování na arch papíru, kde byla brož připnutá. Měli jsme brože také pro svědkyně.

Co hosté nejvíce ocenili?
Myslím, že nejvíce ocenili to prostředí, pohodu a atmosféru celé svatby. Všichni byli hrozně v pohodě, klidu a spokojení. Líbilo se jim, že nic není strojené, nikdo nikoho do ničeho nenutil a nerozbíjeli jsme atmosféru hrami. Když se hosté bavili, tančili, máchali nohy ve vodě nebo se procházeli, byla by škoda všechny vyrušit a říct: „Pojďte, jdeme hrát novomanželský kvíz nebo královský kočár“. Takže na tyto hry se ani nedostalo, což mi vlastně vůbec nevadí.

Dál taky hosté ocenili dekorace a vůbec celý styl svatby, což dělalo velkou radost mě, protože jsem téměř vše zařizovala. Skoro všichni nám následně řekli, že to byla nejkrásnější svatba, kterou zažili, a že nám moc děkují. A právě to, aby byli lidé, které milujeme, šťastní a spokojení, bylo naším cílem.

Jaký byl tanec s rodiči? Tančili jste na nějakou speciální skladbu?
Tanec s rodiči byl moc hezký, ale myslím, že lepší byl náš první novomanželský tanec, protože právě ten rodiče asi nejvíc dojal. Tančili jsme waltz na skladu My Love od zpěvačky Sia. Původně jsme chtěli udělat ještě nějaký sranda tanec, ale nebyl čas na trénování. Myslím, že i tím waltzem jsme dost lidí překvapili.

Jaký byl boj o svatební květinu, kterou jsi hodila vdavekchtivým slečnám? A která z nich ji chytla?
Mrzí mě, že jsem ten boj neviděla, protože se vdavekchtivých slečen sešlo opravdu dost. Dokonce některé z nich již byly vdané :-). Naštěstí je to perfektně zachycené na fotkách. Chytly ji dvě kamarádky zároveň, ale ta jedna si ji nechala. Jedná se o jednu z mých nejlepších kamarádek a shodou okolností jsem se při odjezdu na svatbu ptala jejího přítele, jestli ji má chytat. Ten řekl razantně že ne, ale než jsme odjeli, tak řekl: „Ale jo, ať ji chytá“. A ona ji fakt chytla.

Jaké jste měli například ceny v tombole? Líbila se tombola hostům?
V tombole jsme měli takovou tu klasiku s názvem “přelet nad Alpami”. Dvě alpy na zemi a čtyři lidé s výhercem nad nimi přeletěli. Další byl “poznávací zájezd” – jízdenky MHD, “puzzle pro náročné” – stouhanka a obrázek rohlíku nebo třeba “láhev něčeho tvrdého” – láhev kamení. Tombola byla dobrá, ale byla poměrně pozdě a jelikož jsem chtěla, ať má šanci vyhrát více lidí, měli jsme hodně cen, čímž se losování protáhlo.

Do kolika jste oslavovali?
Neoslavovali jsme nějak extra dlouho. Já šla spát asi ve 12, jelikož jsem měla silnou alergii a byla jsem fakt unavená, nešlo to vydržet. V noci jsem pak měla zažívací potíže a zimnici – úpal. Manžel s dalšími hosty slavil asi do půl 3, přičemž šel spát poslední. Ale celý den byl tak úžasný a užila jsem si ho opravdu naplno, každičký okamžik, takže brzký odchod do postele mě až tak nemrzí.

Byl to opravdu TEN nejkrásnější den v životě?
Ano, byl. Neříkám, že ho nepředčí jiná událost, například narození miminka, ale momentálně to byl náš nejkrásnější den v životě. A myslím, že mezi ty nejkrásnější dny v životě ho zařadilo mnoho svatebčanů.

Víc fotografií ze svatby Terezky a Vlasti:

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!