Kategórie

Nevěsta Jitka: "Svatba nebývá často označována jako divoká, ale řekla bych, že to nejlépe vystihuje nás dva."

Je tu další týden a společně s ním i další článek. Tentokrát jsem zahltila otázkami nevěstu Jitku, která se rozpovídala o jejich žluté svatbě "naruby" jež se odehrála v nejvíce tropický den roku 2015.

Přestavíš nám krátce vaše manželské duo?
Jako duo fungujeme již devět let a ač jsme povahově rozdílní, vzájemně se doplňujeme a určité vlastnosti jsou nám po letech vzájemně nakažlivé. Manžel je pohodový, ale zapálený fotbalista se sklony držet se domácího hnízda a já potrhlá společenská Vrtule milující cestování a přírodu.

Po jak dlouhé době přišla žádost o ruku? Bylo to nečekané, nebo už jsi to tušila?

Žádost o ruku přišla přesně po 3 171 dnech. Vyběhli jsme si v teplákách lesem na "náš" lesní posed a při odpočinku na něm s výhledem na louku zazněla důležitá a již trochu očekávaná otázka, na níž bylo vykřičeno do okolí: "ANOOOOOO" ! Nejsem typ toužící po lesklém šperku na prsteníčku, ale představa, že svatební den bude pouze pohodovým odpolednem stráveným s těmi nejbližšími, byla příjemná - přece jen si beru toho NEJ. ;-)

Jak sis užívala svatební přípravy? Zapojil se do nich aktivně i ženich?
Miluji jakékoliv plánování a organizování, tudíž i svatební přípravy mě nadchly (ženicha už tolik ne). Ať žijí tabulky Excel, kam bylo vše průběžně zaznamenáváno. Chtěli jsme uvolněnou svatbu, takže jsme se snažili si přípravy užívat, nikoliv se jimi stresovat.

Svatební výzdobu sis vyráběla především ty sama. Kolik času ti to zhruba zabralo?

Svatební výzdobu jsem obstarávala já, ale dřevěné dekorace vyráběl manžel. Vše jsme se snažili dělat s předstihem (pouze snubní prsteny dorazily 14 dní před obřadem). Veškerým přípravám jsme se věnovali přibližně 6 měsíců.

Jaká byla rozlučka se svobodou?

Rozlučka se svobodou v duchu bohémském dopadla nadbohémsky. S kamarádkami jsme začínaly piknikem na naší zahradě a sestra pro mě měla vymyšlená překvapení, jejichž výsledkem mě odměňovala ještě následující týden po rozlučce. Jakmile se přiblížila půlnoc, daly jsme si dvoukilometrovou procházku s drobným občerstvením (zejména tím tekutým) na místní loděnici, kde jsme pod širým nebem tančily do ranních hodin.

Své svatební šaty sis nechala ušít. Jsi za to ráda? Ponecháš si je, nebo se je chystáš prodat?

Šití šatů byla sázka do loterie, ale pod rukami krejčové Jiřinky se děly zázračné věci a splnila mou představu na 200%. Největší odměnou byly rozzářené oči ženicha, který později na dotaz, zda šaty prodat či neprodat, chránil šaty jak mohl. Poslouží tak dalším generacím nebo budou považovat mé svatební šaty jen za vtip? :-D

Vaši svatbu jsi popsala mimo jiné slovem "divoká". Řekneš nám k tomu něco víc?

Svatba nebývá často označována jako "divoká", ale řekla bych, že to nejlépe vystihuje nás dva. Rádi pořádáme různé tématické akce, jejichž závěr je vždy divoký. Svatební den nebyl jiný a během tropického večera, kdy každý požil trochu kvalitního moku, se strhla neuvěřitelná zábava. Ta se odehrávala především na parketě, kdy se nás personál v restauraci dotazoval, čím jsme to nadopovaní. Že by láskou? :-)

Vaše svatební focení proběhlo již před obřadem. Co vás k tomu vedlo a nemrzí tě, že tě ženich nespatřil až před oltářem?

Hodně jsme zvažovali, zda zvolit před či posvatební focení, ale jelikož jsme chtěli ušetřit rodinu a svatebčany dvouhodinovému portrétovému focení, rozhodli jsme se, že se naposledy vyřádíme ještě jako svobodní. Díky tropické předpovědi se tato varianta ukázala jako skvělá. I přesto ženich po výskocích odcházel se zmuchlanou košilí a nevěsta s rozevlátým účesem. Utajená nevěsta má ale rozhodně kouzlo.

Co se zpětně nejvíce líbilo vašim svatebčanům? Bylo něco, co je opravdu potěšilo a dali vám na to hezkou zpětnou vazbu?

Svatebčané nečekali, že i svatební den se dá pojmout takto uvolněně. Myslím, že je potěšila medová vzpomínka na náš den, která jim byla věnována. Brečelo se dojetím i smíchy nad prezentací obsahující fota od plenek až po současnost, kterou vytvořila sestra. Nezapomenutelný byl také půlnoční ohňostroj, díky kterému přijela z důvodu nebezpečí vzniku požáru policie. Policistům jsme zpříjemnili noční směnu, ale vše dopadlo dobře. :-)

Váš svatební den byl zároveň nejteplejším dnem v roce. Přineslo vám to nějaké potíže?

Přáli jsme si azuro, ale že bude 7.8. ten nejteplejší den v roce nikdo nepředpokládal. Svatebčané ocenili neformální oblečení, dodržoval se pitný režim a všichni to brali s úsměvem.

Jaký svatební dar byl pro vás nejkrásnější?

Nedá se říci, jaký svatební dar pro nás byl ten nejkrásnější. Jelikož jsme stavěli dům, obrovskou radost nám udělal praktický dárek - oplocení domu. Všechny dárky byly nápadité a moc potěšily ty ručně vyráběné dary.

Dodrželi jste nějaké svatební tradice?

Naše svatba byla "naruby", takže příliš svatebních tradic se nedodržovalo. Společné krájení nepovedeného dortu a házení kytice jsme si však nenechali ujít.

Co by jsi doporučila budoucím nevěstám, které mají svůj svatební den teprve před sebou?

Nevěstám přeji, aby se zbytečně nestresovaly přípravami (a neodradily tak potenciální ženichy :-) ), a užívaly si každičkou minutu po boku svého nejdražšího, rodiny a přátel. Naše manželství vztah ještě upevnilo, takže vzhůru do toho!

Víc fotografií ze svatby Jitky a Petra:

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!


Autor článku: Daniela Malá / Fotografie: Monika Menke - AkimonPhotography