Kategórie

Víte, jak se správně starat o pleť před svatbou?

Péče o pleť by měla být pro každou ženu samozřejmostí. Výjimkou by neměly být ani poslední hektické, předsvatební týdny. Svatební přípravy dají pořádně zabrat, dopřejte si proto pravidelnou relaxaci a pleťové procedury v profesionálním salonu. Pravidelným čištěním pleti a aplikací jemného peelingu, pleťové masky a výživného krému bude vaše pleť v den D dozajista zářit.

Permanentní make-up

Pokud toužíte po novém obočí, očních linkách či po plnějších rtech, doporučujeme vám navštívit kosmetický salon v dostatečném časovém předstihu. V některých případech je totiž nutná následná korekce či přetetování obočí (nebo očních linek), kterou je možné provést až po několika týdnech. Okolní kůže (zvláště v okolí očí) je velmi citlivá, a tak může dojít i k různým otokům či dokonce k alergii.

Stejné pravidlo platí i v případě aplikaci umělých řas. Pokud během svatebního dne nechcete zpod dlouhatánských 4D řas ronit slzy, ujistěte se, že na použitý lep nejste alergická.

Léčba kožních problémů

Uhry či vyrážky nemusejí být pouze výsledkem nesprávné péče o pleť. Může je způsobovat i hormonální nerovnováha, nesprávná životospráva, zánět nebo stres. Aby byla pleť během svatebního dne krásná a zdravá, je třeba včas odhalit příčinu kožních problémů a zahájit účinnou léčbu.

Ve většině případů stačí, když začnete pár měsíců před svatbou pravidelně navštěvovat kosmetický salon, kde vám pleť důkladně vyčistí a vyživí. V případě, že si s problematickou pletí nedokáže poradit ani zkušená kosmetička, je třeba navštívit kožního lékaře.

Pravidelná péče o pleť

Návštěva kosmetického salonu párkrát do měsíce samozřejmě nestačí. Správná péče o pleť totiž začíná i končí doma. Každé ráno byste si na důkladně vyčištěnou pleť měla aplikovat hydratační pleťový a kvalitní oční krém. Používejte pouze kvalitní, nejlépe přírodní kosmetiku.

Tak jako ráno, i večer si pleť důkladně vyčistěte, ideální micelární vodou, která šetrně vyčistí pleť od make-upu a jiných nečistot. Párkrát do týdne si na obličej aplikujte výživnou pleťovou masku a odumřelé buňky odstraňte šetrným peelingem. V případě intenzivního podráždění použijte i protizánětlivou pleťovou masku. Na závěr aplikujte na tvář kvalitní noční krém.

Jak jsme již zmínili výše, na tváři se odrazí každý sladký prohřešek či probdělá noc. Víme, že při svatebních přípravách se stresu a chaosu pravděpodobně nevyhnete, snažte se však občas vypnout a relaxovat. Skvělou volbou je pravidelná masáž obličeje, krku a dekoltu.

Stejně dbejte na zdravou životosprávu. Samozřejmě, nemusí z vás hned být veganka. Postačí, pokud se pokusíte vyhnout příliš slaným, kořeněným a mastným jídlům. Stejně zkuste omezit i cukr, smažená jídla a alkohol. Aby byla vaše pleť svěží a pružná, nezapomínejte ani na pitný režim.

Pokud toužíte po mladší vyhlížející pleti bez vrásek, ale z jehel a z botoxu máte smrtelný strach, doporučujeme vám začít s obličejovou gymnastikou. Jednoduché cviky, které můžete zkoušet každé ráno v pohodlí vaší koupelny, vám zaberou jen pár minut.

Věřte, že vaše pleť bude již po pár týdnech značně pružnější a mladší. Jednoduchými cviky se zbavíte dvojité brady a vrásek, zpevníte kontury obličeje a krku, zvednete zavěšené koutky úst, zvýšíte produkci kolagenu, zpevněte si oční víčka, či dokonce zvětšíte rty.

Zvýšenou péči věnujte i vlasům. Roztřepené a vysušené konečky vlasů nechte u kadeřnice, a na zastřižené vlasy pravidelně aplikujte výživnou masku a olej.

Při péči o svůj zevnějšek nezapomínejte ani na své zuby. V dostatečném časovém předstihu navštivte stomatologa, který v případě potřeby vaše zuby opraví a vybělí.

Péče o pleť pár dní před sňatkem

V poslední předsvatební týden vám již nedoporučujeme absolvovat žádné hloubkové čištění. Dopřejte si jen příjemnou masáž obličeje, pleťovou masku a pár hodin spánku navíc.

Pokud máte zkušenosti s depilací chloupků nad horním rtem, můžete si je nechat odstranit. Nenechávejte to však na poslední chvíli, aby v den svatby nebyla pokožka v okolí úst podrážděná a zarudlá. Stejné pravidlo platí i při úpravě obočí.

V případě, že si barvíte vlasy, učiňte tak pár dní před svatbou. Pokud by provedená procedura zanechala na vašich vlasech jiný než požadovaný odstín, budete mít čas výsledek napravit a na vlasy aplikovat další barvu.

Den D

Svatební den vyžaduje speciální, trvanlivou kosmetiku. Protože v poslední noc před sňatkem toho pravděpodobně mnoho nenaspíte, ranní kruhy pod očima zredukujte chladivým očním gelem a zamaskujte kvalitním korektorem.

Aby použitý make-up vydržel až do pozdní noci, ještě před jeho aplikací naneste na obličej vhodnou podkladovou bázi. Na závěr make-up zafixujte zmatňujícím pudrem. Oči by měly být zvýrazněny prodlužující řasenkou, oční linkou a očními stíny přírodních barev.

Svatební líčení by mělo jen podtrhnout přirozenou krásu nevěsty. V žádném případě by nemělo být příliš výrazné či dokonce vulgární. Na rty můžete použít jemný rtěnku nebo lesk.

Obecně platí pravidlo, že pokud má nevěsta výrazně nalíčené oči, rty by měla zvýraznit jen opravdu jemným leskem, a naopak, pokud má jen jednoduše nalíčené oči, může si dovolit rtěnku výrazné červené či růžové barvy.