Kategórie

Jak si vybrat ten správný svatební obchod?

Máte již stanoven termín svatby nebo na něm právě pracujete? Tak pak je nejvyšší čas se zamýšlet i nad výběrem správného svatebního obchodu, který vás nezklame a naplní všechny vaše očekávání. Najdete v něm množství svatebních drobností, které budou dotvářet váš vysněný svatební den.

Mnohé páry na plánování svatby nemají dostatek volného času, a právě pro ně je vhodný svatební obchod, v jehož produktovém portfoliu najdou téměř všechny doplňky pro jejich svatbu na jednom místě.

Svatební obchod – co vše v něm najdete?

Každý svatební obchod nabízí nespočet různých věcí, které neodmyslitelně patří k svatbám. Z následujícího seznamu věcí, který jsme přehledně rozdělili do několika bodů, si můžete zkontrolovat, zda jste na něco při plánování svatby nezapomněla, a také si udělat přehled o tom, jaké různé věci svatební obchod nabízí.

1. Svatební výzdoba

Do nabídky svatební výzdoby ve většině svatebních obchodů patří vázičky, jmenovky na stůl, svatební pírka, lupínky růží, košíčky pro družičky, knihy svatebních hostů, svatební lucerny a kapsy na svíčky, různé dekorace na svatební stoly, figurky na svatební dort, svatební svíčky, svatební balóny, ozdoby na lahve a svatební sklenice či návleky a mašle na svatební židle.

2. Svatební doplňky

Mezi nejčastější nabízené svatební doplňky ve svatebních obchodech, na které byste neměla zapomenout, patří: svatební závoje, svatební rukavičky, různé svatební ozdoby do vlasů, podvazky pro nevěsty, svatební bižuterie (korunky, čelenky, náušnice, náhrdelníky či náramky), svatební punčošky, polštářky na prstýnky, manžetové knoflíky pro ženicha, pánské motýlky pro ženichy, šle, svatební vějíře, svatební slunečníky a deštníky, brože a také šátky na tradiční čepení nevěsty.

3. Svatební „vychytávky“

Tuto kategorii jsme nazvali volněji a při seznamu nabízených věcí hned pochopíte proč. Jsou jimi věcičky a rekvizity na svatební focení, nálepky na svatební boty, svatební trička, dekorace na auto, svatební SPZ, vystřelovací konfety či doplňky na rozlučkovou party se svobodou.

4. Praktické věci na svatbu

Kromě již jmenovaných dekorativních věcí svatební obchod nabízí i různé praktické věci, které se hodí na každou svatbu. Na mysli máme krabice na svatební výslužky, krabičky na dárky pro svatební hosty, také samotné dárky pro hosty, obaly na svatební šaty, svatební sklenice, světelná výzdoba do svatebního sálu či jiného prostoru, ubrusy na svatební stoly, dekorační úchyty a také svatební ubrousky.

Svatební obchod – výhody jeho návštěvy

Největší výhodou návštěvy svatebního obchodu je ušetření času. Svatební obchod totiž nabízí množství různých doplňků a věcí, bez kterých se vaše svatba neobejde. Je velmi praktické, pokud všechny vaše vysněné doplňky najdete právě v jednom svatebním obchodě.

Výhodou je i to, že většina svatebních obchodů má široký sortiment již zmíněných produktů, přičemž spolu navzájem krásně ladí a doplňují se.

Svatební obchod – nevýhody jeho návštěvy

Pokud bychom chtěli najít i nevýhodu návštěvy svatebního obchodu, je jí zejména striktně stanovené portfolio nabízených produktů. V případě, že máte nedostatek času, ztrácíte možnost srovnání cen s jinými produkty v různých, zejména kamenných obchodech. V případě, že času máte dostatek, je vhodné navštívit několik svatebních obchodů a vybrat si z každého něco, co vám nejvíce vyhovuje. Můžete si tak porovnat také ceny jednotlivých výrobků a vybrat ty nejvýhodnější.

Svatební obchod jako kamenná prodejna, či raději internetový svatební obchod?
Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. V současnosti je sice stále více oblíbené nakupování prostřednictvím internetu, ale nesmíme zapomenout ani na fyzické nakupování v kamenných prodejnách. Shrnuli jsme pro vás výhody a nevýhody jednotlivých forem obchodů, které byste měli zvážit ještě před výběrem svatebního obchodu.

Internetový svatební obchod – výhody:

  • Internetové svatební obchody jsou vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, z jakéhokoli místa na světě, kde máte internetové připojení. Neomezují vás tedy žádné otevírací hodiny.
  • Internetový svatební obchod vám umožní nakupovat z pohodlí domova. Produkty vám budou také pohodlně doručeny až domů.
  • Nakupování svatebních doplňků přes internetový svatební obchod vám ušetří peníze, protože z hlediska nižších nákladů prodejců na jejich provoz jsou ceny v internetových svatebních obchodech levnější.
  • Nákupem v svatebním obchodu na internetu ušetříte peníze na dopravu, které byste musela vynaložit na dopravu do kamenné prodejny.
  • Můžete si udělat váš vlastní cenový a produktový průzkum jednotlivých internetových svatebních obchodů a nakoupit co nejvýhodněji.

Internetový svatební obchod – nevýhody:

  • Obrovskou nevýhodou je to, že svatební doplňky si nemůžete osahat, podívat se zblízka, očichat nebo vyzkoušet.
  • Musíte počítat i s určitou dodací dobou svatebních doplňků internetového obchodu, která vám může překazit vaše svatební plány.
  • Cena za dopravu objednaných svatebních doplňků se může často vyšplhat na úroveň ceny za dopravu do kamenné prodejny.
  • Můžete mít i pocit nejistoty z nedostatečné informovanosti, platby předem, kvalitě vámi vybraných produktů či důvěryhodnosti internetového svatebního obchodu.

Se svými postřehy ohledně svatebních obchodů, ať už na internetu nebo v kamenné prodejně, se můžete podělit v komentářích pod článkem.

Pokud však potřebujete poradit, můžete kromě komentářů využít i naše diskuse, kde vám jiné nevěsty určitě rady a ochotně poradí.