Kategórie

Marsala – trendy barva na vaši svatbu!

Není tomu tak dávno, kdy se v roce 2015 stala barvou roku nádherná, sytá barva s názvem marsala. Tato barva se hned stala velmi oblíbenou součástí designérských kousků, stylingových vychytávek a společenských událostí, ke kterým nepochybně patří i svatba. Právě Marsala jako oblíbená barva na svatbu je tématem tohoto článku. Dozvíte se, čím je tato barva výjimečná, kde všude ji můžete využít a jak ji vhodně sladit tak, aby celý váš svatební den působil svěže a trendy.

Jak se stala Marsala barvou roku?

Jako každý rok, tak i v roce 2015 vyhlásila světová autorita v oblasti barev – společnost Pantone Colour Institute barvu roku. A stala se jí barva s názvem marsala. Konečně barva, která je dostatečně sexy, glamour a chic. Možná jste to ani nepostřehli, ale vidět ji můžete opravdu všude – na róbách světoznámých hereček, na kouscích módních návrhářů, v tvorbě produktových, grafických, ale i interiérových designérů, také na paletách těch nejznámějších kosmetických značek i na prestižních svatbách.

Myslíme si, že marsala dostane i vás a budete toužit mít ji na vaší svatbě, ať už ve svatební výzdobě, kytici nebo vašem „nevěstovském“ outfitu. Barva marsala totiž dokáže zamotat hlavu přesně tak, jak i nadměrné požití vína ze známého sicilského regionu, po kterém je pojmenována. Ale to už předbíháme…

Proč „marsala“ a o jakou barvu se jedná?

Název marsala získala tato oblíbená barva po slavném italském víně Marsala, pocházejícího z okolí stejnojmenného města na Sicílii. Víno Marsala má nápaditě podobnou chuť jako portské, sherry nebo madeira víno s tím, že je obohaceno o přídavek alkoholu.

Je to úchvatná tmavá vínová barva s nádechem hnědé. Marsala se řadí mezi vintage barvy, které jsou hitem posledních svatebních sezon. Je dokonalým odrazem retro barev v současném světě módy a svateb.

Barva marsala na svatbě

Vintage barva marsala je výraznou, smyslnou a robustní barvou. Předpokládáme, že ne každý si ji na první pohled umí spojit s bílým, čistým a jemným svatebním dnem. Opak je však pravdou. Barva marsala se objevila na nejedné svatbě a musíme uznat, že má něco do sebe. Je nádherná, je elegantní a zároveň tajemná.

S jakými barvami kombinovat marsalu?

Marsala se dokonale kombinuje hned s několika barvami. Máme na mysli neutrální barvy, teplé světle šedé a šedé barevné odstíny, také jantarovou a okrovou barvu. K marsale se hodí i zlato-žluté barevné odstíny, zelené a modré tóny, ale i výrazná tyrkysová a tmavě zelená barva.

Dokonalou kombinaci barvy marsala dosáhnete s čistě bílou barvou, leskem stříbra nebo královským odrazem světýlek z křišťálových lustrů. I proto je vhodnou a oblíbenou barvou na svatbách, protože svatby jsou obvykle laděny v neutrálních barvách, často bez výraznějších barevných kontrastů, což je podle nás škoda.

Kde všude se marsala na svatbách objevuje?

Marsala jako barva plná sexappealu je velmi vhodnou a výraznou barvou k takové elegantní události, jakou je svatba. Můžete ji vložit do svatební výzdoby, do svatební kytice, do outfitu ženicha nebo i do svého outfitu. Ať už tak, že bude převažovat nad jinými barvami, nebo bude jen jemně doplňovat ostatní romantické světlé barvy. Marsala a její barevné odstíny mohou být také součástí svatebního dortu.

Pro nevěsty, které chtějí mít na své svatbě jemný nádech marsaly, je vhodná například i na rtech, nehtech nebo doplňcích ve vlasech. Marsala krásně vypadá i jako stuha na lavicích kostela či židlích při svatební hostině. Do marsaly můžete odít i svatební stůl, výrazný ubrus v této barvě rozhodně nikdo nepřehlédne a vynikne krásně lesklé čisté prostírání.

A že se bojíte marsaly během celého svatebního dne a nejste dostatečně extravagantní? Klidně si tedy oblečte popůlnoční šaty v této barvě. Nebo chcete být rafinovaná a svůdná pro svého manžela? Svatební prádlo nemusí být jen v prvoplánově bílé barvě! Sáhněte po odstínech vínově červené marsaly a během svatební noci nebudete jen za princeznu, ale i za svůdnou dračici.

Svatební boty v barvě marsala dokáží nevěstině outfitu dodat šmrnc. Pokud se právě rozhodujete, jakou barvu zvolit na svatební oznámení, tak ano, i zde je marsala více než vítaná.

Marsala svatební kytice

Při dekorování svatební kytice se zakomponováním barvy marsala nelze zapomínat na správný poměr mezi barvami, aby svatební kytice nepůsobila nudně a ani velmi těžce. Dramatičnosti svatební kytice docílíte, když marsalové květiny zkombinujete spolu s květinami a rostlinami v neutrálních barvách. Vínově červený odstín květů dobře vynikne i s teplejšími barevnými odstíny kávy, šedé, narůžovělé, ale i zlatavé barvy.

V případě, že chcete, aby byla celá svatební kytice výrazná, správnou volbou budou květiny vínově červené barvy zkombinované s květy tyrkysové nebo šedozelené barvy.

Marsala nevěsta

Nevěsta oděná do marsaly je nepřehlédnutelná. Sexy, půvabná a dokonalá sama o sobě. Vyzařuje z ní charisma a nesmírná elegance ve spojení s neodolatelnou extravagancí. Nevěsta v marsale je smyslná, vznešená, nadčasová, prostě glamour. Pokud taková toužíte být, rozhodně sáhněte po této trendy barvě.

Marsala ženich

I ženich může být „marsala“. Marsala kravata, motýlek či jiné svatební doplňky mu jistě dodají šmrnc. Klidně to však může být i celý oblek ve vínově červené barvě, který bude působit extravagantně a elegantně zároveň. Svého ženicha však můžete obléci i do vínově červené košile, nebo, pokud bude protestovat, tak mu obujte alespoň marsala ponožky.

Vaše svatba tak bude sladěná do posledního detailu. Hodně štěstí při dolaďování těch nejdůležitějších maličkostí.

Hledáte další inspiraci na svatbu v tónech Marsaly?


Autor článku: Veronika Červenská, Fotografie: isifa / Shutterstock