Zpěvačka Teri Štěpánová: „Bez zpěvu si neumím představit život a denně se snažím zdokonalovat, i když se zrovna nehraje.“

 • 8. bře 2022
 • Dana Račko
 • Teri Štěpánová

Navzdory velkému talentu z ní jde pokora. Kromě toho, že zpívá, hraje na další tři hudební nástroje. Na svatbě se směle popasuje i s rolí DJky. Za sebou má úspěšné účinkování v show Československo má talent a umístění v hitparádách českých rádií. Seznamte se s naší Profesionálkou, sólovou zpěvačkou Teri Štěpánovou.

zpěvačka na svatbu
Foto: archív Teri Štěpánová

Terezka, když jsem vás poprvé slyšela zpívat, řekla jsem si vau! Ta žena má ale silný a čistý hlas. Zpíváte od 5ti let, pak jste zpěv studovali, z toho mi nějak vyplývá, že zpívání bude ve vaší rodině vícegenerační záležitost. Nebo se mýlím? 🙂

Zprvu moc děkuji, že vás můj zpěv zaujal. A ano je to přesně tak, celá naše rodina jsme muzikanti a více či méně se s hudbou každý z nás nějak prolíná, ale řekla bych, že já jsem asi u hudby zakotvila nejvíce. Bez zpěvu si neumím život představit a denně se snažím zdokonalovat, i když se zrovna nehraje. 🙂

V roce 2012 jste se s dívčí kapelou The News dostali až do Velkého třesku soutěže Československo má talent. Jak vás tato zkušenost posunula? Případně, přišly následně nějaké nové spolupráce díky show?

Abych byla upřímná, tyto soutěže jsou trochu něco jiného, než jsem ve svých tenkrát 19 letech čekala, ale není to myšleno špatně. Podívala jsem se do nádherného a obrovského divadla z té strany, na které jsem vždy chtěla být, tedy z pódia, ale jde zde hlavně o show.

Byl to opravdu skvělý zážitek hlavně v tom smyslu těch všech příprav, mohla jsem si na vlastní kůži vyzkoušet a vidět, jak vypadá příprava ohromného koncertu, který jsem v tom věku neměla šanci nikde jinde zažít. Zákulisí, pódium a ta atmosféra, to se nedá ničím nahradit a pocítit to naživo byla sama o sobě obrovská zkušenost. Spolupráci mi soutěž však bohužel nepřinesla. Ale myslím, že já to tak prostě mám dávno už od narození, že si musím vše vydobýt sama.

Dva roky po soutěži jste natočili klip k písničce 4+1=5. Na YouTube má více než 81 000 shlédnutí. Je tohle ta přelomová píseň ve vaší kariéře, nebo máte jiného miláčka ze své tvorby?

Singl 4+1=5 byl určitě zlomovou částí v mém životě a to i proto, že mě hráli v rádiích, což pro holku z malého města, které moc lidí nevěřilo, byl opravdu úspěch. Ale jak to říct nebylo to moje “dítě”, takže mou opravdovou srdcovkou, byť už ne tak známou, je singl Vzlétnout a Masky.

V jedné ze svých písní zpíváte „Každej z nás to zná, zase do práce…“  Jak to cítíte vy, když jdete na pódium? Je pro vás zpěv spíše prací nebo zálibou?

Pro mě je to obojí. 🙂 Myslím, že když má člověk za práci to, co ho skutečně baví, je to naprostá bomba a výhra. Ten kdo má takové štěstí by podle mě měl mít nasazení, které vkládá obvykle do záliby ale i pokoru, kterou zasluhuje naopak práce. 🙂

Za sebe musím říct, že singl Vzlétnout je pořádná vypalovačka! 🙂 Text je vaší tvorbou. Co nebo kdo je pro vás největší inspirací při psaní písniček?

Ano text jsem psala já. Stejně tak jako u dalších mých písní jsou to hlavně emoce a pocity uvnitř mě, které jsou mou inspirací a o kterých píšu.

Vzlétnout jsem psala v době, kdy jsem byla zamilovaná a čekala miminko, byla jsem ve 4 měsíci těhotenství, když se natáčel k této písni videoklip. Naproti tomu singl Masky jsou z doby jen pár měsíců dál a je znát veliká změna jak ve stylu, tak i v emocích.

Jaké plány máte v budoucnosti a na čem momentálně pracujete? Můžeme se těšit i na první album? Prozraďte. 😉

Momentálně pomalu dokončuji novou píseň, jejíž název bude Jsem Stejná. Jestli vše klapne, měl by k ní vzniknout i videoklip. Plánuji dopsat ještě minimálně 4 singly, které čekají už nějaký čas v šuplíku. Zda z toho bude celé album to zatím sama nevím. V plánu je i další spolupráce s kapelou Mezi Mraky, se kterými jsme na jaře natočili klip k muzikálové písni Štvanci, doporučuji se podívat.

zpěv na svatbu
Foto: archív Teri Štěpánová

Co byste chtěli vzkázat budoucím nevěstám?

Já bych všem snoubencům světa chtěla říct, ať neodsunují hudbu na svou vlastní svatbu až na poslední místo. Ať nevybírají hudební dodavatele jen podle ceny, ale především podle ověřených recenzí, svého vlastního vkusu a taky podle sympatií. Hudba je rozhodně jedna z nejdůležitějších věcí, které by měli snoubenci řešit.

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?