10 tipů, jak vybrat zlatnictví pro nákup vašich svatebních šperků

 • 19. úno 2016

Existují stovky různých zlatnictví, tak jak si vybrat to správné, které bude mít tu čest opatřit pro vás svatební šperky? Co všechno byste měli posuzovat při výběru toho správného zlatnictví, vám poradíme v následujících 10 tipech. Poradíme vám, na co všechno byste neměli zapomenout při jeho výběru, abyste byli spokojení.

1. Dostupné informace o zlatnictvích

Měli byste si zjistit co nejvíce informací o zlatnictvích, která vás zaujala, ať už svou polohou anebo například nabídkou. Důležité je též zjistit, jak dlouho zlatnictví šperky prodává. Upřednostněte zlatnictví s delší tradicí. Kromě toho je dobré si udělat průzkum, zda prodejci umějí poskytnout i více informací, než je jen cena svatebních šperků. Pokud se rozhodnete pro nákup šperků online, vyhýbejte se podřadným zlatnictvím na internetu, která podnikají z „obýváku“, kde sice najdete nižší ceny šperků, ale otázkou je například jejich vrácení v zákonné záruční době apod.

2. Certifikáty a pověření k prodeji

Nezapomeňte si všimnout toho, zda jsou šperky registrované na Puncovním úřadě a zda zlatnictví vlastní – v případě internetového obchodu – certifikát Bezpečný obchod či APEK – certifikovaný obchod.

Profesionálové
1
Rodinný šperkařský a...
Zásnubní prsteny a prstýnky
Tvoříme originální šperky. Milujeme energii proudící z právě vznikajících snubních prstenů, tu nedočkavost snoubenců, lásku, touhu...
Praha
31
Snubní prsteny - Jan...
Zásnubní prsteny a prstýnky
Rady k výběru prstýnků pro vás. Zakázková řemeslná výroba snubních prstenů ze zlata a palladia.
Brno

3. Ceny svatebních šperků

Pro začátek si určete přibližně, o jaké svatební šperky byste měli zájem. Následně si můžete porovnat vaše vytipované zlatnictví a ceny těchto šperků. Je jasné, že každé zlatnictví má u šperků různé ceny v porovnání s konkurencí. V internetových zlatnictvích jsou ceny většinou nižší, protože náklady těchto obchodů jsou nižší o to, že nemusejí mít všechny šperky skladem, nemají náklady na prodejní prostory, dekoraci prostor apod. Naopak kamenná zlatnictví mají vyšší náklady na provoz, a proto jsou i ceny šperků pro koncového zákazníka vyšší. V některých zlatnictvích můžete najít ceny totožných šperků i o 20 % či 60 % vyšší.

4. Vztah k zákazníkům

Všímejte si i toho, zda vás prodejci považují pouze za „chodící peněženky“ nebo vás zlatnictví respektuje jako sobě rovného, váží si vás a chce s vámi budovat kupně-prodejní vztah na úrovni. Nejdete totiž kupovat jeden stříbrný prstýnek pro sestru, ale jdete kupovat kvalitní šperky pro váš velký svatební den. Jdete investovat své peníze do snubních prstenů a do jiných svatebních šperků, takže by se k vám zlatnictví mělo i náležitě chovat.

5. Dostupnost svatebních šperků

Když už máte představu o tom, jaké svatební šperky od zlatnictví očekáváte, zaměřte se na ně a zužte tak vývěr vašeho vysněného zlatnictví podle jejich nabídky. Je potřeba se ujistit, zda vám zlatnictví dokáže vyhovět ve vašich potřebách. Má vůbec zlatnictví v nabídce to, co hledáte? Má to přímo v prodejně, nebo na skladě, anebo je to nutné objednat?

6. Časový management

Zajímejte se o to, zda vám zlatnictví dokáže poskytnout šperky do termínu vaší svatby. Jak dlouhá bude dodací doba šperků, které nemají dostupné na prodejně? Jak zlatnictví postupuje v případě, že nestihne šperky dodat v dohodnutém časovém termínu? Mějte na paměti, že vy jste zákazník, a pokud jsou vaše požadavky adekvátní, měli by vám ochotně vyhovět.

7. Speciální nabídka v zlatnictvích

V případě, že budete kupovat například snubní prsten s diamantem, nezapomeňte se předem ujistit, že vám k zakoupenému diamantu dají i certifikát o jeho pravosti. Zajímejte se i o jiné výhody, které je vám zlatnictví schopno zabezpečit při nákupu vašich svatebních šperků.

8. Záruka a vyřizování reklamací

V případě, že by byla na vašich špercích nějaká vada, jak postupuje zlatnictví při reklamaci? Jaká je záruční doba na dané šperky? Je vám zlatnictví schopno šperky opravit, vrátit za ně peníze, anebo máte možnost šperk vyměnit jen za jiný z nabídky? Ujistěte se, že znáte všechna práva, která můžete využít v daném zlatnictví.

9. Služby prodejen

Všímejte si služeb, které vám zlatnictví může poskytnout, během výběru šperků, při jejich koupi, ale i následně po jejich zakoupení. Tento bod velmi úzce souvisí s dvěma předešlými, a to speciálními výhodami pro vás a rovněž zárukou a vyřizováním reklamací.

10. Hodnocení, diskuse, recenze a komentáře

Recenze a různá hodnocení od spokojených zákazníků, ať už to jsou vaši známí, nebo neznámí lidé na internetu, jsou velmi důležité. Jsou přínosem pro množství kvalitních informací, které vám dokáží pomoci při výběru toho správného zlatnictví pro vás. Podobné diskuse najdete i na naší stránce. Můžete si vytvořit svou vlastní diskusi a zeptat se našich uživatelek, resp. ostatních nevěst, jaké zlatnictví jim vyhovovalo nejvíce, a naopak, kterému byste se měli raději vyhnout. Určitě získáte množství informací, jež vám budou pomocí. Poslední rozhodnutí je jen a jen na vás.

My věříme, že jsme pro vás dobře shrnuli všechny skutečnosti, na které nemáte zapomenout, a že se rozhodnete správně. A nezapomeňte, že fotografie svých krásných svatebních šperků můžete přidat do fotoalb na naší stránce. Rádi si je prohlédneme.

Hledáte inspiraci pro vaše snubní prstýnky? Prohlédněte si toto krásné album:

DALŠÍ INSPIRACE
Kompletní album

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?