Umělé řasy na svatbě – všechno, co o nich potřebujete vědět

 • 4. led 2024
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Čeká vás nejkrásnější den a vy jste naplno zaměstnána řešením všeho, co ke svatbě patří? Přemýšlíte nad líčením, případně jste již absolvovala i zkoušku svatebního líčení a vaše vizážistka se vás zeptala, jestli nechcete lepit i umělé řasy nebo trsy? Neumíte se rozhodnout, případně jste je na sobě ještě nikdy neměla?

V následujících řádcích vám přiblížíme tuto tematiku a snad vám při rozhodování také pomůžeme.

umělé řasy

Kdy určitě ne

Existují případy, ve kterých byste se měla jakýmkoli umělým řasám ve svůj svatební den zcela vyhnout. Snad nejzásadnějším je, pokud máte citlivé oči. Co to znamená? Pokud vaše oči nesnesou jakoukoli řasenku nebo linku či stíny, a takové produkty si musíte důkladně vybírat, jinak hrozí zarudnutí a štípání očí – v tomto případě umělé řasy při vašem líčení v den D určitě vynechejte. Lepidla na řasy, ale i řasy samotné, mohou vaše oči nepříjemným způsobem podráždit. Pokud vás bude líčit vizážistka, nezapomeňte se jí zmínit, že máte citlivé oči, čemuž následně přizpůsobí i výběr ostatních kosmetických produktů, které při líčení vašich očí použije.

Dalším výrazným ne jsou umělé řasy u brýlí. Ať už jde o jakékoli umělé řasy, v případě, že nosíte brýle a budete je mít na sobě i během svatby, řasy vám pod nimi budou překážet.

Kdy ano

Pokud jste už umělé řasy nebo trsy na sobě měla a dovedete si představit, jak vypadá výsledný efekt a jak se s takovým něčím na očích budete během celého dne cítit, jděte do toho. Nezapomeňte však s vaší vizážistkou na zkoušce líčení prodiskutovat a odzkoušet možnosti tak, aby vám to vyhovovalo.

Umělé řasy – ať už lepené v celku nebo v trsech – dokážou oko velmi pěkně zvýraznit a „otevřít“, proto pokud máte menší či nevýrazné oči, určitě zkuste takovou možnost.
Řasy výborně zvýrazní váš pohled i v případě, že jsou vaše přirozené řasy příliš krátké nebo příliš řídké.

Hledáš vizážistku na svůj velký den? Najdi ji přes náš Poptávač!

růžový šálek s umělými řasami

V čem spočívá rozdíl?

Jak to vlastně s těmi řasami je? Jaké jsou rozdíly mezi běžnými řasami „vcelku“ a trsy? Které jsou vhodnější? Pojďme se na to podívat…

Klasické umělé řasy: Takové řasy se lepí vcelku – tedy jeden kus na celé jedno víčko a druhý na druhé víčko. Výhodou takových řas je jednoduchá a rychlá aplikace. Na trhu je dnes opravdu velké množství takových umělých řas a dávno neplatí, že každé vypadají nepřirozeně. Bez problémů vy nebo vaše vizážistka najdete takové, které budou působit jemně, ale přitom oči pěkně zvýrazní. Nevýhodou může být, že se pod vlivem pláče či potu mohou odlepit v koutcích, což následně může zásadním způsobem pokazit celkový dojem z upravené vizáže.

Trsy: Jde o samostatné kousky umělých řas, které se lepí podle potřeb na vlastní řasy jeden vedle druhého. Při takové možnosti je výhodou, že lepidla, která jsou určena speciálně pro trsy, bývají extrémně trvanlivá – tedy nehrozí žádné odlepování.

Mezi další výhody patří kombinovatelnost. Pokud toužíte jen částečně zvýraznit pohled, trsy se nemusí lepit podél celého víčka – stačí jich nalepit jen pár do vnějších koutků, čímž se zvýrazní pohled, opticky zvětší a pozvedne oko a splní to účel, i když jich bude méně. Zároveň si můžete regulovat hustotu i délku trsů, což opět patří mezi důležité výhody takových řas. Co se týká nevýhod, těch je v tomto případě skutečně minimum. Mezi největší patří náročnější odstraňování z důvodu trvanlivosti lepidla.

umělé řasy v plastovém obalu

Co vám doporučuji já jako vizážistka?

Nejdůležitější je vědět, jestli umělé řasy vůbec snesete. Některé mé zákaznice silou moci chtějí zkoušet řasy, i když je na sobě nikdy předtím neměly, a následně po jejich aplikaci do pěti minut zjistí, že to prostě nezvládnou a řasy musejí jít dolů. Ne každé oko něco takového snese – přece jen je to „nepřirozený předmět“, který obvykle pro oko působí mírně zatěžujícím způsobem. Když jsou řasy dobře nalepené, oko si na ně po chvilce zvykne. To ovšem platí zejména u řas lepených vcelku.

Trsy – jelikož jsou lepeny samostatně, po malých kouscích – nejsou pro oči natolik zatěžující a nepřirozené. Navíc líčení pro nevěstu působí právě s trsy více přirozeně a jemně.

Zaručeně každé jedné nevěstě doporučuji absolvovat zkoušku svatebního líčení (v případě zkoušení více možností líčení či lepení řas i dvě). Právě zkouška vás totiž nejlépe přesvědčí o tom, která možnost vám bude vyhovovat nejvíc.

Nezapomínejte také na to, že pokud jsou vaše řasy příliš dlouhé a přirozeně hustší, úplně postačí kvalitní řasenka, která je výborně zvýrazní, a žádné umělé řasy potřebné nebudou. Je to však také na osobních preferencích.

Každopádně, pro kteroukoli možnost se rozhodnete, myslete na to, že s ní musíte být na sto procent ztotožněna. Řasy totiž s vámi musí přežít celý náročný svatební den.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?