Svatební účes – jak si vybrat ten nejkrásnější?

 • 9. úno 2016

Vlasy – korunu krásy – byste neměli podcenit zejména v den svatby. Účes na svou svatbu si budete pamatovat do konce života – svatební fotografie či svatební video vám ho budou neustále připomínat. Vybírejte si proto účesy na svatbu s přihlédnutím k více aspektům. Kvalita vlasů, jejich délka, ale i svatební šaty či styl, v jakém se nese vaše svatba, však nejsou nic v porovnání s tím, jak se s vlastními vlasy budete cítit vy.

Účesy podle délky vlasů

Dlouhé vlasy

Účesy na svatbu vytvořené z dlouhých vlasů jako by ani neznaly hranice. Od rozpuštěných rovných vlasů, volných romantických kadeří, přes elegantní drdoly až po skutečně sofistikované copy, které vytvoří na vaší hlavě dokonalý klenot. Stále více nevěsty sázejí právě na jednoduchost a vzdušnost.

Upouští se od dokonalých účesů a vlasům se ponechává jejich přirozenost a neformálnost. Ta bývá často doplněna živými květy nebo květinovými čelenkami. Vintage se stává základním principem nejen při výběru účesu na svatbu, ale dává směr celkovému charakteru svatby.

Krátké vlasy

Sofistikovaného, elegantního a jemného vzhledu můžete dosáhnout nejen s dlouhými vlasy, ale i s krátkými. I účesy na svatbu z krátkých vlasů mohou být okouzlující. Nepotřebujete příčesky ani paruky, které by z vašich krátkých vlasů udělaly svatební hřívu. Klíčem k úspěchu jsou zdravé a lesklé vlasy, příjemné na dotyk.

Vlasy si uhlaďte dozadu a vložte si do nich čelenku anebo je sčesejte k jedné straně a vytvořte si jemné vlny. Příkladů, jak zacházet s krátkými vlasy, je nepočítaně. Inspirujte se známými osobnostmi, jako je Milla Jovovich nebo Halle Berry, které krátkým vlasům propadly, a vědí, jak na ně.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
11
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Účesy podle ozdob

Závoje

Neexistuje snad žádný účes na svatbu, který by si nezasloužil závoj. Díky různým typům uchycení se závoj dá umístit na krátké i dlouhé vlasy a na různé typy účesů. Právě závoj je nejčastěji využíván pro svůj romantický podtón.

Květy

Květy patří k nejkrásnějším vlasovým doplňkům, jaké si nevěsta může přát. Upnuté ve vlasech vydrží několik hodin, stačí je vhodně ošetřit. Romantický účes na svatbu, v němž jsou umístěné květy, je vizuální tečkou, která podtrhne význam daného okamžiku. Hodí se k dokonalým drdolům, ale vyniknou zejména v netradičně zpracovaných copech.

Korunky a čelenky

Korunky a čelenky jsou vhodným doplňkem pro různé typy vlasů a hodí se i k různým účesům. Je nutné je však vnímat v širším kontextu. Být princeznou s korunkou a s obrovskou sukní se v současnosti příliš nenosí.

Klobouky

Klobouky jsou tuto sezonu skutečně „in“. Podtrhují eleganci nejen svatebního účesu, ale celé svatební hostiny. Klobouky vypadají dobře v pánském stylu. Nevěsty se už dnes klidně mohou obléct do kalhot a s uhlazeným drdolem bude klobouk tím nejvhodnějším doplňkem.

Pírka, mašličky, perličky

Na účesy na svatbu se v dnešní době meze nekladou, Cokoliv se vám hodí do vlasů, to tam použijte. Myslete však na jistou střídmost zdobení. Přehnané množství všeho může celkový dojem z vaší vizáže pokazit. Vložte se proto raději do rukou odborníků, kteří vědí, co se nosí, a nedovolí vám hranici střídmosti překročit.

Profesionálové
4
Make-up artist Lucie...
Make-up a účes
Milé nevěsty, ráda bych Vám nabídla své služby svatebního líčení a účesu, převážně Benešov, Praha a Středočeský kraj, po domluvě celá ČR.
Benešov
2
Make-up artist Marké...
Make-up a účes
Každá nevěsta se chce ve svůj velký den cítit co nejkrásněji a já vám k tomu ráda pomohu. Profesionální svatební make-up a účes včetně zkoušky.
Praha

Účesy na svatbu – čeho se vyvarovat?

Před svatbou

Vlasům před svatbou věnujte dostatečné množství času. Radikální změna barvy anebo katastrofální trvalá vyžadují více než jen dopoledne před svatbou. V zásadě platí – pokud by barva nechytila a vlasy by po trvalé byly příliš krepaté, potřebujete hodně času, abyste je dokázala dostat do přijatelné podoby. Kromě barvy se nespoléhejte ani na účes.

Aspoň jedna zkouška u kadeřníka zaručí, že budete mít na hlavě přesně to, co jste si vysnila. Pokus a omyl jsou přijatelné jen několik dní před svatbou.

V průběhu svatby

Účesy na svatbu vyžadují čas na promyšlení. Betonové vlasy způsobené velkým množstvím laku anebo rozpadlý účes nadělají těžkou hlavu nejedné nevěstě. Spolehněte se proto raději na přirozenost svých vlasů, jemné vlny anebo volné účesy, které i v případě menších problémů budou vypadat stále krásně.

Inspirace pro vás:

DALŠÍ SVATEBNÍ ÚČESY
Kompletní album

Autor článku: Lucia Hô-Chí / Fotografie: thinkstock.com

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?