Svatební účesy podle typu obličeje

 • 19. led 2016

Každá nevěsta chce kráčet k oltáři s krásně upravenými vlasy, které jsou korunou jejího vzhledu. Pro mnohé z nevěst však může být těžké rozhodnout se, zda si nechat vlasy rozpuštěné, nebo je sepnout do drdolu, anebo zvolit kombinaci obou těchto možností. Připravili jsme pro vás proto rychlého svatebního průvodce svatebními účesy podle typu obličeje nevěsty.

Svatební účes podle typu nevěstina obličeje

Ne každé nevěstě mohou slušet její vysněné svatební účesy, právě proto je nutné brát v úvahu tvar obličeje. Různé zdroje uvádějí různé typy obličejů, my jsme se rozhodli pro těchto šest základních typů ženských obličejů: kulatý, oválný, čtvercový, obdélníkový, trojúhelníkový, srdcový.

Jde totiž o to, že například ženám s kulatým obličejem nemusí slušet elegantní pevný drdol. Na druhé straně hubený obličej a jeho jemné rysy mohou zastínit účesy typu rozpuštěné dlouhé vlnité vlasy. Správný střih a typ svatebního účesu dokáží zvýraznit atraktivní rysy každého obličeje. Když se naučíte pracovat s přirozeným tvarem vašeho obličeje, pomůže vám to rovněž zúžit výběr vhodných účesů nejen pro váš velký den.

Profesionálové
5
Helena Burešová vizá...
Make-up a účes
Nejdůležitější pro mne je, aby se klientka cítila být sama sebou. Ráda poradím, ale pouze pokud si to klientka přeje :-) Aktuální fotky na fcb
Celá ČR
4
Make-up artist Lucie...
Make-up a účes
Milé nevěsty, ráda bych Vám nabídla své služby svatebního líčení a účesu, převážně Benešov, Praha a Středočeský kraj, po domluvě celá ČR.
Benešov

Jak určit typ vašeho obličeje?

Někdy není úplně jednoduché určit na první pohled typ svého obličeje. Je-li tomu tak rovněž u vás, poproste o radu své známé nebo rodinu, případně se poraďte se svou kadeřnicí.

1. Účesy pro oválný typ obličeje

Oválný obličej je charakteristický symetrickými rysy, což znamená, že šířka čela a čelisti jsou stejné. K oválnému typu obličeje se hodí množství účesů nejen ke krásným bílým svatebním šatům. Vzhledem k množství možností účesů je dobré zvážit i výšku postavy či její křivky. V případě silnější postavy je vhodné uvažovat o vrstveném účesu s délkou po bradu a rozdělenou ofinou.

K oválnému obličeji bude dobře vypadat i účes s vypnutou polovinou vlasů nahoru na temeno hlavy a upevněním svatebního závoje. U tohoto účesu nebude vypnutá ofina a dlouhé spodní části vlasů budou volně viset, což vypadá velmi žensky. Nemáte-li ofinu, jednoduše vypněte všechny vlasy nahoru a spodní části vlasů si nechte rozpuštěné. Rozhodně nic nezkazíte elegantním, objemnějším účesem.

2. Účesy pro kulatý typ obličeje

Pro kulatý obličej jsou typické široké lícní kosti a stejná výška obličeje jako jeho šířka. Ženám s kulatým obličeje, který vypadá stále mladě, nejvíce sluší dlouhé rozpuštěné vlasy s pěšinkou, ať už uprostřed anebo na straně hlavy. Takovýto účes je krásný pro nevěsty i s použitím závoje. Platí, že čím plnější obličej, tím více bude těžit z délky vlasů navíc. Pokud však toužíte po sepnutých vlasech, můžete si nechat po stranách okolo lícních kostí rozpuštěných několik pramínků vlasů. Kromě závoje můžete použít i různé květinové sponky a třpytivé vlasové doplňky.

3. Účesy pro trojúhelníkový typ obličeje

Trojúhelníkový obličej je charakteristický širokou čelistí, přičemž tváře a čelo jsou užší. K trojúhelníkovému obličeji se hodí účesy, které jsou bohaté na spáncích a směrem k bradě se zužují. K dosažení co nejkrásnějšího vzhledu je vhodné použít vícevrstvé účesy. Rovněž také účesy, které jsou objemné a díky nim vyniknou vaše oči. Vhodné je použít i výrazné svatební vlasové doplňky, které takovéto účesy nádherně dotvoří.

4. Účesy pro čtvercový typ obličeje

Čtvercový typ obličeje se vyznačuje širokým čelem a hranatou čelistí. Ženám se čtvercovým typem obličeje sluší objemné svatební účesy a rovněž účesy s vlasy vypnutými nahoru tak, že všechny vlasy jsou uhlazené, kromě sepnutých vlasů, které jsou střapatější. Takovéto účesy jsou krásné i se zakomponováním kučer nebo copánků. Kromě těchto účesů se ke čtvercovému typu obličeje hodí i vlasy sepnuté do strany. Vhodné je též zvolit saténové doplňky nebo čelenku s kamínky, za kterou si můžete pěkně sčesat vlasy.

5. Účesy pro obdélníkový typ obličeje

Obdélníkový obličej je delší a užší, tedy obličej a čelo jsou užší než ostatní typy obličeje. Tento tvar je vhodné opticky zkrátit šikmou anebo rovnou ofinou, či jemnými vlnami nebo pramínky po stranách obličeje. Tyto účesy přidají obdélníkovému obličeji žádaný objem a krásný vzhled. Nezapomeňte použít různé svatební vlasové doplňky, které krásně dotvoří a zvýrazní váš účes.

6. Účesy pro srdcový typ obličeje

Pro srdcový obličej je typické, že čelo a tváře jsou širší, a také to, že čelist se směrem k bradě výrazně zužuje. Pro srdcový typ obličeje se hodí šikmo střižená ofina a rozpuštěné dlouhé vlasy a rovněž krátké účesy po bradu, které dají nevěstině obličeji požadovaný vzhled a přidají objemu tam, kde je potřeba. Použijte též jemné svatební vlasové doplňky, které váš krásný svatební vzhled hezky podtrhnou.

Jaké účesy jsou nejvíce trendy?

Nejvíc trendy svatební účesy jsou stále ty klasické účesy, mezi které patří drdol, jehož jednoduchost bývá obohacena vypnutím vlasů do libovolně zvlněných tvarů, či spuštěním pár pramínků vlasů mimo drdol. Mezi zajímavé a krásné svatební účesy též patří zapletená koruna, jejíž základ tvoří přibíraný účes lemující obvod nevěstiny hlavy. Pokud však máte stále dilema, jaký svatební účes zvolit, poraďte se v našich diskusích s ostatními nevěstami. Určitě vám rády a ochotně pomohou.

Inspirace pro vás:

DALŠÍ SVATEBNÍ ÚČESY
Kompletní album

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: archív firem

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?