Představujeme vám TOP 5 svatebních účesů pro sezonu 2016!

 • 28. dub 2016

Pro svatební trendy roku 2016 je typické spojení s přírodou a přenesení jejích elementů do svatební výzdoby, designu svatebních šatů i do svatebního účesu. Vyčesané, komplikované účesy rozhodně nepatří k letošním trendům. Naopak, k uvolněnému, bohémskému stylu se skvěle hodí volně rozpuštěné vlasy nebo jednoduché zapletené copánky. V kombinaci s vhodným typem šatů a doplňky budete s takovým účesem působit jako krásná, éterická víla.

Květy místo svatebního závoje

Květiny ve vlasech jsou absolutním hitem letošní sezony. Díky ním bude váš účes originální, nápaditý a výjimečný. Sáhnout můžete buď po vlasových doplňcích z umělých květin, nebo můžete do účesu zakomponovat živé květiny. Protože květiny jsou velmi výrazným doplňkem, je důležité dbát na to, aby nevěsta nepůsobila překombinovaně a kýčovitě.

Z živých květin jsou vhodné především odolné a trvanlivější druhy, které vydrží nezvadlé a svěží po celou dobu svatební hostiny. Kvítky by zároveň neměly být příliš těžké a měly by se snadno připnout do vlasů. V případě, že květiny ve vlasech sladíte se svatební kyticí nebo s výzdobou v svatební sále, určitě zabodujete.

Mezi živé květiny, které jsou vhodné do svatebních účesů, patří zejména orchidej, růže, chryzantéma, nevěstin závoj, jasmín, spathiphyllum (lopatkovec) nebo karafiát. Ze zelených rostlin je to především břečťan. Naopak do účesu jsou nevhodné luční květy, které mají tenkou stopku a velmi rychle zvadnou.

Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že květina ve vlasech vydrží svěží celý den, požádejte o pomoc floristu, který obalí stopku květu páskou, dodávající květu potřebnou vlhkost. Dámám s hustými vlasy je možné zakomponovat do účesu i drobné ampule s vodou. Před aplikací květu do vlasů je vhodné skladovat květiny v chladu. Při výběru květin do svatebního účesu je třeba přihlížet i k vnějším povětrnostním podmínkám. Některé květiny totiž nesnesou silné, přímé slunce, a pokud plánujete letní svatbu v exteriéru, květiny by to nemusely vydržet.

Top 5 svatebních účesů zdobených květinami

1. Vlasy vlající ve větru

Jedním z nejjednodušších účesů vůbec jsou rozpuštěné vlasy. Kudrnaté, vlnité, vyžehlené, krátké či dlouhé vlasy budou díky květům působit zajímavě a trendově. U tohoto typu účesu květ nejvíce vynikne, pokud jej umístíte na bok hlavy.

2. Voňavý květinový věneček

Dalším způsobem, jak zakomponovat květiny do svatebního účesu, je květinový věneček. Může být výrazný a pestrobarevný, plný různých druhů květin, nebo jemný, sladěný v tónech jedné barvy. Pokud toužíte po věnci ze živých květin, je vhodné požádat a pomoc při výrobě věnečku zkušeného floristu. Květinový věneček se hodí jak k rozpuštěným, tak i k elegantně vyčesaným vlasům.

3. Oblíbene čelenky z květů

Trendovou alternativou květinových věnečků je květinová čelenka. Čelenku je možné zapracovat do jakéhokoliv typu svatebního účesu. Přestože čelenky převážně nejsou vyrobeny ze živých květin, nemusí působit lacině a uměle. Pokud však přece jen odmítáte umělinu, sáhněte po čelenkách vyrobených ze sušených květů.

Protože květinové čelenky jsou hitem letošní sezony, nevěsty si mohou vybrat z bohaté nabídky čelenek těch nejrůznějších barev. Šikovnější nevěsty si dokonce mohou čelenku vyrobit doma, přesně podle svých přání a vkusu.

4. Copy

V svatební sezoně 2016 určitě zabodujete i pleteným copem, který je také možné zkombinovat s květinami. Do tohoto typu účesu se hodí především menší květy, které se jednoduše vsunou mezi propletené prameny vlasů. Cop je také možné ozvláštnit vpletením barevné stužky nebo šperku.

Cop nemusí tvořit celý účes. Část vlasů můžete nechat rozpuštěné a zaplést jen menší cop, který slouží jako čelenka. Pokud patříte mezi extravagantnější nevěsty, můžete sáhnout po dočasných vlasových barvách a aplikovat je na jednotlivé prameny vlasů, díky čemuž bude i jednoduchý cop vypadat trendy a šik. Žhavým trendem 2016 je šedá nebo růžová barva vlasů. Culík se skvěle hodí k jednoduchým vintage šatům nebo k lidovému svatebnímu kroji.

5. Drdol na tisíc způsobů

K pompézním, bohatě zdobeným svatebním šatům je výbornou volbou nadčasový drdol nebo elegantní uzel, který zvýrazňuje zdobení a krásu svatebních šatů. V letošní sezoně jsou oblíbené níže posazené drdoly, vyčesané do boku hlavy. V tomto případě se fantazii meze nekladou a podle délky a kvality vlasů je možné vytvořit jakoukoliv kreaci. Drdol nádherně vynikne v kombinaci s květinovou čelenkou, s drobnými kvítky nebo s jedním větším, dominantním květem umístěným na boku hlavy.

V sezoně 2016 je také velkým hitem kombinace drdolu a kroucených copánků. Copánky mohou být zapleteny pouze po stranách hlavy, nebo z nich může být upletený i samotný drdol. Populární je i dirndl drdol, tedy drdol vytvořený z copu omotaného kolem hlavy. Tento typ drdolu proslavila ukrajinská politička J. V. Tymošenková.

Při výběru svatebního účesu je důležité nejen sledovat aktuální trendy, ale také zvážit, zda vybraný typ účesu ladí k nevěstina typu obličeje, typu postavy a ke svatebním šatům. Správně zvolený účes dokáže podtrhnout krásu ženy a dotvořit celkový „styling“ nevěsty. Vždyť ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy.

Další inspirace na květinové svatební účesy:

DALŠÍ KVĚTINOVÉ INSPIRACE
Kompletní album

Autor článku: Michaela Forrová / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?