Toto jsou aktuální trendy pro svatební make-up a účes v roce 2017!

 • 3. dub 2017
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Móda je neustále se měnící oblast. Změny se netýkají jen šatů a bot, ale i make-upu, účesů a nehtů. Dali jsme dohromady názory zkušených kadeřníků, koloristů, vizážistů a fashion blogerů, abychom vám v následujících řádcích přiblížili, jaké trendy v líčení a česání budou v aktuální svatební sezóně 2017 dominovat.

Přirozené obočí

Mnoho vizážistů se shoduje v tom, že obočí dokáže změnit celkový výraz tváře a podtrhnout přirozenou krásu ženy.

Obočí by mělo mít v první řadě správný tvar, který je přizpůsoben k velikosti, typu a k celkové fyziognomii obličeje nevěsty. Znamená to, že obočí by mělo být správně posazené, ve správné délce, přirozené barvy a na správném místě s ideálním stoupáním.

Zatímco v minulé sezóně bylo absolutním trendem dokonale upravené, výrazné obočí, v roce 2017 bude převládat přirozenost. To samozřejmě neznamená, že by nevěsty neměly úpravě obočí věnovat dostatečnou pozornost. Měly by se však vyhnout uměle působícímu, fixem nebo tužkou dokreslenému obočí, které v některých případech působí nejen nepřirozeně, ale dokonce nevkusně.

Matné rtěnky vystřídají transparentní lesky na rty

Matné rtěnky hnědé, fialové nebo výrazné růžové barvy byly absolutním hitem loňské sezóny. V roce 2017 však bude veškerá pozornost soustředěna na oči nevěsty, které budou hrát v rámci líčení prim.

Odborníci proto doporučují zvýraznit rty jen transparentním, případně meruňkovým nebo jemně růžovým leskem na rty. Skvělou volbou je i použití lesků, které dokáží rty na počkání a bezbolestně zvětšit.

Sbohem tónování pleti

Ještě před pár měsíci byl internet zahlcen videi, ve kterých zkušené vizážistky radily ženám, jak si opticky zúžit nos, zvýraznit lícní kosti či opticky zúžit obličej. V aktuální sezóně je trendem především bezchybná, zdravá a svěží pleť.

Základem je proto kvalitní hydratační krém, make-up, který dokonale sjednotí pleť, a pudr, díky kterému zůstane vaše pleť matná a upravená i několik hodin po svatebním obřadu.

Výrazné oči

Jak jsme již v našem článku zmínili, v roce 2017 bude veškerá pozornost soustředěna na oči. In budou umělé řasy, silné oční linky či výrazné kouřové líčení. Odvážnější nevěsty mohou vyzkoušet pestré oční stíny nebo barevnou řasenku.

Nevěsty by se naopak měly vyhnout příliš třpytivé dekorativní kosmetice a různým flitrům.

Účesy, účesy, ach ty účesy…

Správně zvolený účes je v rámci svatebního outfitu třešničkou na dortu. Pokud chcete být in, rozhodně byste měla zapomenout na komplikované a nafintěné účesy. V módě budou především uhlazené účesy, jako například vysoký culík nebo jednoduchý drdol.

V případě, že toužíte po jemných vlnách nebo po kudrnách, doporučujeme zvolit spíše mírně rozcuchaný look. V trendu budou i malé kadeře v afro stylu.

Květované doplňky, které v minulé sezóně zdobily účes nejedné nevěsty, budou pomalu upadat do zapomnění.

Pokud však po květinové čelence opravdu toužíte, nemusíte mít strach. I když v aktuální sezóně nehrají květinové doplňky prim, rozhodne jimi svůj svatební look nezkazíte.

Profesionálové
3
Michaela Polomis Sva...
Make-up a účes
Specializuje se již řadu let na svatební vizáž. Spolupracuje s velkými předními svatebními agenturami, které jí vždy rádi doporučují.
Praha
90
Lucie Průžková make-...
Make-up a účes
Lucie Průžková je mistryně ČR a mezinárodní vicemistryně v líčení.Věnuje se svatebnímu líčení i česání.Nalíčí Vás také na boudoir nebo glamour focení.
Praha

Oproti minulé sezóně, kdy bylo mezi nevěstami mimořádně oblíbené barevné ombré či šedý melír, roku 2017 bude vládnout přirozenost. Přirozeně hnědé, plavé nebo tlumeně červené vlasy jsou proto stoprocentním zásahem do černého.

Důležité je dbát především na to, aby vaše vlasy působily pevně a zdravě. Doporučujeme vám proto zvýšit péči o vlasy již několik měsíců před svatbou. Pravidelnou aplikací vlasové masky nebo výživných zábalů docílíte, že v den D budou vaše vlasy zářit.

Absolutním hitem letošní svatební sezóny je práce s clip-in vlasy. Pomocí clip-in vlasů vám zkušený kadeřník může dokonce vyrobit neobyčejný a efektní závoj. S takovým netradičním účesem budete vypadat moderně a originálně. V případě, že vám bude po obřadu vlasový závoj překážet, není problém ho z účesu odepnout.

Manipulace s clip-in vlasy je opravdu jednoduchá, snadno se nasazují i sundávají. Tuto jednoduchou operaci zvládne během několika minut každá družička, takže při odstraňování clipů nebude nutná asistence kadeřníka.

Svatební manikúra

Rok 2017 s sebou přinesl i nové trendy v oblasti svatební manikúry. I v tomto případě dominuje přirozenost. To znamená, že dlouhé či špičaté nehty jsou již totálně OUT!

Naopak, skvělou volbou jsou jemně zdobené kratší nehty oválného nebo mandlového tvaru. Stejně jako v minulé sezóně, i letos bude velmi populární ombré efekt. Krokem vedle však není ani nesmrtelná francouzská manikúra.

Odvážnější nevěsty mohou své nehty ozdobit lakem metalické barvy. Populární jsou především nehty stříbrné, zlaté, měděné nebo ocelově barvy. Nic nezkazíte ani oblíbeným mirror efektem. Je už jen na vás, zda preferujete jemnější nebo extravagantnější zdobení vašich nehtů.

Věříme, že vás náš článek inspiroval a pomohl vám zorientovat se v aktuálních trendech v oblasti dekorativní kosmetiky a svatební manikúry. Bez ohledu na aktuální trendy by však měla každá nevěsta zvolit takové líčení a účes, díky kterému se bude cítit sebevědomě a krásné.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?