Top 5 květin pro moderní svatební kytice

 • 21. čvn 2022
 • Dana Račko
 • iStock

Každá nevěsta touží po voňavé, čerstvé a originální svatební kytici, která co nejvíc vystihne její osobnost. Všechny květiny jsou krásné, proto je někdy obtížné vybrat si ty pravé. Tak, jak se mění svatební trendy, mění se i popularita květin do svatební kytice. Přinášíme vám seznam těch, které momentálně kralují v žebříčku top svatebních květin.

1. Pryskyřník

Kdysi kvetl v každé předzahrádce, pak se na něj dlouho zapomnělo a najednou se vyšvihl mezi trendy svatební květiny. Pokud toužíte po svatební kytici z pivonek nebo anglických růží, ale chybí vám badžet, vyberte si pryskyřník. Je jakousi levnější verzí jmenovaných květin. Pryskyřník se hodí do tradiční kulaté, ale i střapaté svatební kytice.

Působí velmi něžně a elegantně, proto se stal oblíbeným květem svateb v zámcích. Krásně se kombinuje se zelení, je dobrou volbou i pro takzvanou „bílou svatbu“. Kvete v závislosti na počasí zhruba od května do září, případně teplejšího října. Pokud volíte květiny na svatbu podle sezóny, je ideální pro jarní, letní a podzimní svatbu.

pudrová kytice položená na podnosu

2. Dahlia

Její velké květiny udělají z každé svatební kytice unikát. Paleta barev je široká, svůj vysněný odstín si proto jistě najde každá nevěsta. Dobře se bude vyjímat vedle menších „obyčejných“ kvítků jako jsou například astra nebo lisianthus. Floristé ji rádi kombinují také s pivonií.

Dahlia je poněkud náchylná na vysoké teploty. Takže pokud plánujete svatbu v exteriéru, může se stát, že povadne o něco dříve. Kvítek kvete přibližně od července do prvních říjnových mrazů. Svým vzhledem se hodí pro svatby v každém ročním období, zejména však pro letní a podzimní.

dahlia ve svatební kytici

3. Protea

Je důkazem toho, že i v nehostinné poušti může díky síle přírody vyrůst něco nádherného. Protea pochází z jižní Afriky a má velmi nápaditý květ tvořený špičatými lupínky nebo jehličkami. Její lupeny mohou být zbarveny od bílé, přes růžovou s černým akcentem, žlutou, oranžovou až po červenou barvu.

Proteu lze kombinovat s kteroukoli jinou květinou, hlavní je, aby barevně korespondovala s ostatními květinami a zelení. Její krása vynikne zejména v kombinaci s lisianthusem, růžemi, klokaními paprčky a různými druhy eukalyptu. Protea je dokonalá květina pro zimní svatbu.

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač!

svatební kytice protea

4. Orchidej

Tato tropická rostlina nejkrásněji vynikne s tropickou zelení, klidně i bez použití jiných květin. Nejvíce trendy je bílá nebo naopak výrazná fialová barva. S použitím listů monstery, palmy nebo kapradiny bude svatební kytice s orchidejí jako z rajské zahrady!

Vznešený vzhled dosáhne jednoznačně v převislém typu svatební kytice. Velmi zajímavý efekt vytvoří orchidej v boho svatební kytici se sušenými květinami nebo s květinami v odstínech pudrové a hnědé. Její velkou výhodou je, že vydrží čerstvá opravdu dlouho, takže se nemusíte bát, že po pár hodinách svatby zvadne.

svatební kytice bílá orchidej

5. Anemone

Již samotný název kvítku zní romanticky a je přímo předurčena pro romantickou svatební výzdobu. Romantiku anemone umocňuje příběh řecké mytologie, podle kterého vznikla ze slz, které ronila bohyně Afrodita, když oplakávala smrt milovaného Adonise. V červené verzi na první pohled připomíná vlčí mák.

Svým způsobem ji můžeme považovat za divokou květinu, vhodnou pro přírodní svatby. Zároveň působí elegantně, takže dodá luxus jakémukoli typu svatby. V bílé verzi se překrásně kombinuje s černými prvky na svatbě. Anemone kvete od poloviny léta do začátku podzimu.

bílá kytice anemone položená na křesle

Autorka článku: Dana Račko

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?