Tipy a nápady na outfit na předsvatební „rande focení“

 • 20. zář 2022

Předsvatební focení, kdy si zamilovaní dají své „poslední rande za svobodna“, je v dnešní době již téměř neodmyslitelnou součástí svatby. Vyberou si fotogenické místo v přírodě, na hradě či ve městě, kde fotograf zvěční jejich romantickou procházku nebo piknik a do budoucna budou mít příjemnou vzpomínku na chvíle před svatbou.

V zahraničí se takové focení označuje pojmem „Save the date“. Pár prostřednictvím takových fotografií oznamuje své rodině a blízkým, že se budou brát, a zveřejní zároveň termín své svatby.

Plánujete takové focení i vy? Máte vybranou lokalitu i přibližnou představu o fotkách, ale nevíte si rady s outfitem? Zkuste se inspirovat našimi tipy…

zamilovaný pár leží v trávě

Vsaďte na romantickou klasiku

Chcete-li, aby se vaše předsvatební focení neslo především v romantickém duchu, sáhněte po šatech nebo sukni, které samy o sobě evokují eleganci, něžnost a romantiku.

Šaty by neměly být příliš formální – na formálnost přijde čas na samotné svatbě. Zvolte romantické volné květované šaty a doplňte je kloboukem a sandálky. Riflové šaty se skvěle navzájem doplní s lodičkami, rtěnkou a doplňky syté červené barvy.

Volné šaty vzdušného materiálu zase poskytnou skvělé možnosti při focení – vyniknou při otočkách, ve větru nebo i při chůzi. Sukně de dá pěkně zkombinovat s elegantním topem ale i jednoduchým tílkem.
Berte v úvahu také lokalitu vašeho focení. Na piknik v přírodě se hodí spíše lehká sukně s tílkem a tenisky, ale rande v ulicích večerního města snese i elegantnější outfit s botami na podpatcích.

Hledáš svatebního fotografa? Najdi ho přes náš Poptávač!

dvojice sedí u stromu se psem

Elegance ale nemusí být jen o šatech a sukni. Stylový overal či vkusný top s kalhotami z kostýmu a k tomu lodičky a jemné lokny ve vlasech spolu vytvoří trendovou souhru elegance a vkusu.

Ladění s partnerem

Pokud vás nebaví strohá elegance, vymyslete si něco originálnějšího – slaďte se s vaším nastávajícím! Pokud jste zastánci romantiky, barvu šatů můžete klidně sladit například s barvou košile vašeho snoubence.

Mnozí zamilovaní si však na předsvatební focení přinesou i své domácí mazlíčky, kteří jsou součástí domácnosti. V takovém případě se focení nesou spíše v neformálním duchu a můžete se obléci například do džínových kalhot a triček nejen ve stejné barvě, ale i s identickým potiskem. Klidně sáhněte po vtipných nápisech a motivech – fantazii se meze nekladou! Navíc k sobě můžete sladit i psa či jiné domácí zvířátko.

Jednoduché bude ladění při tematických foceních jako například retro, kde často musíte mít alespoň přibližnou představu o tom, jaké outfity si vyberete, jelikož jste limitováni stylem. Pro venkovské focení budou fajn kostkované košile a odvázat se můžete například při podzimním halloweenském focení.

zamilovaný pár v objetí v pozadí visí srdíčka

Ladění však můžete pojmout i barevně. Toto léto byly velmi trendové. „all white“ outfity – tedy kompletně v bílé. Slaďte se s partnerem kompletně do jedné barvy, zkombinujte to se zajímavou lokalitou a krásné předsvatební fotky budou na světě!

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?