Vše, co potřebujete vědet, aby váš svatební účes byl opravdu dokonalý!

 • 24. srp 2021

Podstatnou součástí svatebního dne je i svatební účes. Říká se, že „Vlasy jsou koruna krásy.“ Vedle šatů nevěsty jsou velmi důležité i různé svatební účesy, které můžeme mnohokrát přirovnat k uměleckým dílům. Svatební účes musí vydržet nejen během obřadu a být krásný na fotografiích, ale musí mít nezměněnu podobu i během celé svatební hostiny, až do brzkých ranních hodin.

Co je rozhodující při výběru svatebního účesu?

Jak už to bývá zvykem, každá z nás sní o něčem hvězdném, například vdávat se ve vysněném účesu oblíbené filmové hvězdy. Ne každý účes však každému sluší. Při výběru správného svatebního účesu je rozhodující tvar hlavy, délka vlasů, jejich množství a nežádoucí skutečnosti, jakými jsou například odstávající uši nebo dlouhý nos, který se dá řešit bohatší ofinou.

Dobrý kadeřník však neupravuje a nestříhá vlasy jen podle přání nevěsty, ale umí poradit i s dobře vypadajícím účesem. Svatební účes se kromě jiného musí stylově hodit i ke svatebním šatům. Platí, že čím jednodušší jsou šaty, tím složitější by měl být svatební účes, a naopak. Důležitý je i výběr doplňků do vlasů, jakými jsou různé štrasové čelenky či pinetky.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
11
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Jaké jsou nejoblíbenější svatební účesy?

Mezi nejoblíbenější svatební účesy patří stále ty klasické, které se jednoduše nikdy neomrzí. Velmi jednoduchý a krásny účes je drdol, jehož jednoduchost bývá obohacena vypnutím vlasů do libovolných tvarů, či spuštěním pár pramínků vlasů mimo něj.

Dalším oblíbeným účesem je svázání časti vlasů do ohonu, vlasy na hlavě jsou zvlněné a upnuté tak, aby měly krásný objem. Záchranou v případě nerozhodnosti je jednoduchý, úplně hladký drdol, který obohatí svatební vlasový doplněk okolo uzlu.

Mezi krásné svatební účesy též patří zapletená koruna, jejíž základ tvoří přibíraný účes lemující obvod hlavy nevěsty. Klasickým svatebním účesem je též tzv. vánočka, která se vytvoří propletení sepnutých vlasů ve spodní části hlavy tak, aby připomínaly drdol.

Jednoduše krásné jsou i rozpuštěné zvlněné vlasy, které mají bohatý objem.

Jak moc je důležitá zkouška svatebního účesu?

Tak jako je důležitá zkouška svatebních šatů nebo svatebního líčení, je nezbytná zkouška svatebního účesu. Pro zkušeného kadeřníka není problém z vlasů vytvořit téměř jakýkoliv svatební účes.

Na kvalitní účes je nutné dohodnout si termín v předstihu přibližně 1–2 měsíce před termínem vaší svatby.

Profesionálové
2
Make-up artist Marké...
Make-up a účes
Každá nevěsta se chce ve svůj velký den cítit co nejkrásněji a já vám k tomu ráda pomohu. Profesionální svatební make-up a účes včetně zkoušky.
Praha
6
Svatební vizážistka ...
Make-up a účes
Líčení, které drží, produkty MAC, profesionalita, ochota, přátelský přístup. Spokojenost klientky je pro mě na prvním místě. Celá Česká republika
Celá ČR

Zkouškou se vy i kadeřník vyhnete zbytečným nedorozuměním. Kadeřník se seznámí s vašimi vlasy, jejich kvalitou, možnostmi a společnou diskusí přijdete na to, jaký svatební účes je pro váš vzhled ve svatební den nejideálnější. Po první zkoušce uvidíte, jak budete vypadat, ale ve svatební den kadeřník dotáhne všechny malé detaily tak, aby vaše vlasy byly dokonalé.

Čeho je potřeba si všímat při výběru kadeřníka pro svatební účes?

Cena za svatební účes by měla být úměrná kvalitě služby a též nákladům na účes. Musíte počítat s tím, že propracovanější a složitější účesy, nebo účesy s výplněmi, síťkami anebo příčesky budou určitě dražší. Dejte si rovněž pozor na to, co přesně potřebujete udělat s vlasy, zda je potřebujete i obarvit a ostříhat, nebo chcete jen svatební účes.

Ne každý kadeřník totiž dělá i svatební účesy. Zároveň – pokud už máte představu, jak by měl váš vysněný svatební účes vypadat – pošlete předem kadeřníkovi fotografie tohoto účesu. Vyhnete se tak nedorozumění, pokud náhodou kadeřník daný typ účesu nebude umět vytvořit.

Který kadeřník dělá nádherné svatební účesy?

Vzhledem k tomu, že v Česku působí nespočet kadeřníků, určitě nám dáte za pravdu, že je dobré nechat si poradit. Pokud tápete v množství různých kadeřníků ve vašem okolí, zeptejte se našich uživatelek a jiných nevěst v diskusích. Určitě vám ochotně poradí a podělí se s vámi o své zkušenosti. Vy tak získáte cenné informace a provedete svůj malý průzkum. Svatebního účesu se však určitě nemusíte bát. Mějte na paměti to, že je tu vždy zkušební vytvoření svatebního účesu a až po něm se rozhodnete, kdo bude mít tu čest vytvořit vám váš vysněný svatební účes.

Inspirace pro svatební účesy z dlouhých vlasů:

DALŠÍ SVATEBNÍ ÚČESY
Kompletní album

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?