Jak si vybrat ten nejvhodnější svatební plánovač pro vás?

 • 27. led 2017
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Budoucí manželé během svatebních příprav musejí čelit různým problémům, které předcházejí dokonale naplánovanému svatebnímu dni. Svatební plánovač slouží nejen k zapsání důležitých věcí, které je třeba připravit, zaplatit, objednat či vyřídit, ale i pro uchovávání vašich svatebních nápadů a inspirací.

Ať už plánujete malou jednoduchou svatbu nebo velkou svatbu se spoustou hostů, svatební plánovač je nezbytným doplňkem každé nevěsty. Na trhu se objevilo velké množství různých plánovačů a diářů. Jak si vybrat ten, který je pro vás nejideálnější?

1. Papírový svatební plánovač

Na trhu najdete každým rokem stále více svatebních plánovačů, které jsou plné různých rad pro svatební plánování, prázdných kolonek na psaní poznámek, obsahují adresář dodavatelů, strany na vytvoření seznamu hostů či svatebních darů.

Najdete je v dobrých knihkupectvích nebo na internetu, a jejich cena se pohybuje od 200 do 500 Kč. Většinou mají formát A6 a jejich jedinou nevýhodou je místo na poznámky, které většině nevěst nestačí. Zároveň však obsahují jedinečné rady a tipy, které nenajdete ani na internetu, a jsou tvořeny několika kapitolami (Nevěsta, Ženich, Obřad, Výzdoba…). Ty následují za sebou, a tak si můžete být jisté, že jste na nic nezapomněla.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
11
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

2. Papírový svatební plánovač na míru

Čeští handmade tvůrci nabízejí jedinečnou možnost vytvoření vašeho originálního svatebního plánovače přímo na míru. Handmade tvůrce najdete na internetu, kde si můžete prohlédnout i ukázku jejich tvorby. S radostí vám vyrobí plánovač ve vašich oblíbených barvách, v jakémkoli formátu a v rozsahu, jaký si přejete. Čas výroby plánovače je u každého tvůrce individuální, je však dobré se o něm informovat předem, aby se nestalo, že se plánovač ocitne ve vašich rukou týden před svatbou.

Cena plánovače vyrobeného na míru se pohybuje od 500 do 800 Kč, jelikož se jedná o ruční práci, a každý takový plánovač je jedinečným originálem.

Tip: Většina handmade tvůrců již nabízí plánovače rozdělené na více úseků věnovaných jednotlivým etapám plánování svatby. Pokud víte, že některou z kapitol nevyužijete (např. Seznam hostů, protože jich budete mít jen malý počet, nebo máte jejich seznam již napsaný jinde), klidně napište prodejci, že tuto kapitolu nechcete, a on ji vynechá. Nebo vám s radostí přidá strany na poznámky, které využijete místo toho.

3. On-line svatební plánovač

Na internetu najdete řadu on-line plánovačů, k jejichž užívání je však nezbytný přístup k internetu. Lepší volbou je najít si on-line plánovač a zakoupit ho na App Store za minimální cenu, a můžete mít plánovač neustále u sebe ve svém mobilu či tabletu. Takové plánovače obsahují i místo na poznámky, zatímco on-line plánovače na specializovaných internetových stránkách jsou tvořeny jednoduchými „to-do“ listy, do kterých můžete přidávat nesplněné úkoly a odškrtávat úkoly splněné. Nevýhodou těchto plánovačů je, že k jejich používání potřebujete znalost anglického jazyka.

Nejznámějším on-line plánovačem v Česku je bezplatný Svatební plánovač na 1 rok na této stránce (beremese.cz), který každá nevěsta najde v pravé části hlavní stránky.

Rovněž je zde k dispozici i možnost vytvoření seznamu svatebních darů – Vytvoř si svatební list.

4. Svatební plánovač ve vaší režii

Vlastní svatební plánovač si můžete snadno vytvořit i samy, v případě, že vaším požadavkům nevyhovuje ani jeden z plánovačů dostupných na trhu, nebo chcete být originální, či patříte mezi nevěsty s tvořivou handmade dušičkou.

Můžete se rozhodnout pro on-line svatební plánovač, který snadno vytvoříte v aplikaci Word nebo Excel (tyto programy jsou součástí většiny počítačů). Programy poskytují možnosti přidávání obrázků, tabulek, nabízejí širokou barevnou škálu a snadnou manipulaci. Jejich vytvoření vám však zabere určitě více času než koupě již hotového svatebního plánovače.

Můžete si také koupit obyčejný sešit, notes nebo karis blok, kde si můžete psát a zaznamenávat cokoliv chcete. Můžete si je vyzdobit třpytkami, ozdobným papírem, razítky a jinými ozdobami, které se vám líbí.

Výroba takového svatebního plánovače vyžaduje pouze trochu šikovnosti a času. Cena se pohybuje v závislosti na použitém materiálu. Vámi vytvořený svatební plánovač bude obsahovat přesně to, co vy sama potřebujete. Můžete si vytisknout a nalepit do něj tabulky, seznamy úkolů, vaše inspirace a nápady, které jste našla na internetu nebo v časopisech.

Jedinou nevýhodou je to, že si musíte dát pozor, abyste nezapomněla na žádnou důležitou etapu svatby, proto doporučujeme vytvořit si základní seznam s těmi nejdůležitějšími úkoly za pomoci internetu.

Tip: Svatební plánovač v papírové podobě vám zůstane i dlouho po svatbě a při jeho čtení si vždy s úsměvem zavzpomínáte na vaše oblíbené přípravy.

5. Svatební plánovač od svatební agentury

Pokud patříte mezi nevěsty, které mají plný diář už dlouho před svatbou, nebo se na svatební přípravy sama necítíte, je dobré požádat o služby svatební agenturu. Svatební koordinátorka vytvoří svatební plánovač za vás a dohlédne na to, aby přípravy probíhaly podle vašich představ. Přestože musíte počítat s vyšší cenou, svatební agentura vám ochotně splní vaše svatební sny a ušetří vám spoustu starostí s přípravou svatby.

Ať už si vyberete jakýkoliv plánovač, snažte se zaznamenat do něj vše, co je pro vás důležité a co potřebujete vyřídit. Nepoužívejte na poznámky kousky papírů, které se pak budou povalovat všude možně po vaší kabelce či pracovním stole. Není nic horšího, než když přijdete o skvělý nápad jen proto, že byl napsán na papíře, který jste ztratila.

Profesionálové
4
Svatba v Itálii u mo...
Pořádání svateb (svatební agentury a koordinace)
Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!
Praha

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?