Víte už, jak bude vypadat vaše svatební oznámení?

 • 24. bře 2017
 • Jana Alušicová
 • archiv firem

Pokud jste se již rozhodla, že v blízké době prožijete svůj nezapomenutelný svatební den, nejraději byste to vykřičela do celého světa. Ať celá rodina, kamarádi, známí i sousedé vědí o tom, že se z vás už za malou chvilku stane manželka. Proto je součástí svatby a její přípravy i rozesílání svatebních oznámení a pozvánek na svatbu.

Samozřejmě, ne každý, komu pošlete nebo dáte svatební oznámení, je pozván i na svatební hostinu. V takovém případě je třeba jako pozvání přiložit ke svatebnímu oznámení i kartičku s textem „Zveme vás ke svatebnímu stolu.“

Svatební oznámení je nedílnou součástí každé svatby a lze jej považovat za formální způsob oznámení této události. Pamatujete se na svatební oznámení vašich rodičů? Šlo většinou o bílou kartičku s černobílou fotkou, básní a textem o uskutečnění svatby.

Dnešní svatební oznámení vypadají už úplně jinak…

Aktuální svatební oznámení jsou stylová, moderní, vyznačují se vysokou kvalitou designu a tisku, různými druhy papíru a samozřejmě precizní prací.

Mnozí z nás si už dokážou takové svatební oznámení vyrobit i doma pomocí programu v PC a laserové tiskárny. Speciální papír na oznámení se dá také koupit na každém kroku.

Pokud však vaše tvořivost není na takové úrovni, abyste si vytvořila vlastní svatební oznámení, které vám bude na poličce v obývacím pokoji každý den připomínat tento krásný okamžik, obraťte se raději na firmu, která se výrobou svatebních oznámení zabývá.

Profesionálové
40
ZuzaDesign
Svatební oznámení a tiskoviny
Kompletní svatební grafika pro Váš den...od oznámení, jmenovky, menu, programy, knihy hostů atd vše v jednom stylu...
Brno
58
Svatební oznámení Mo...
Svatební oznámení a tiskoviny
www.mottak.cz - svatební oznámení, dobré ceny, 1500 vzorů www.levne-snubni-prsteny.cz - 2000 vzorů snubních prstenů, zlato 14 karátů Rychle i EXPRES
Celá ČR

Styly svatebních oznámení

V dnešním moderním světě se už nemůžeme divit ničemu. Mnoho možností, které nám dnešní technologie nabízejí, nás nutí experimentovat a fantazírovat i u svatebních oznámení. I když v minulosti existoval pouze jeden klasický styl svatebních oznámení, dnes jich už známe několik.

Firmy, které se zabývají návrhy a výrobou svatebních oznámení, mívají v nabídce kromě klasických oznámení i kreslená, vtipná, elegantní, jednoduchá, retro, romantická, luxusní, stylová, moderní, ale i svatební oznámení s fotkou či s kalendářem.

Je už jen na vás, jaký styl svatebního oznámení si vyberete. Podle vašich přesných požadavků vám dokonce pracovníci firmy zabývající se svatebními oznámeními navrhnou svatební oznámení šité přesně na míru.

Technologie pro výrobu svatebního oznámení

Jsme v 21. století a technologií na výrobu svatebních oznámení je víc, než si umíte představit. K těm nejpoužívanějším patří:

a) termografie – raznice s motivem nebo textem se natiskne na papír a dokud je barva ještě mokrá, výrobek se pokryje speciálním práškem, který se přichytí na mokrá místa, a zbytek se odstraní, b) horká ražba – razicí fólie se při vysokém tlaku a teplotě nanáší na papír, c) digitální tisk – tonerový prášek se nanáší na papír a tam se zapéká, obrovskou výhodou je rychlost tisku a tisk již od jednoho kusu, d) 3D ražba – realizuje se za studena nebo za tepla přes razicí fólii, e) termogravura – může se realizovat v lesklém nebo matném provedení, s metalickým, perleťovým nebo glistrovým efektem, f) ofsetový tisk – vhodný pro tisk větších zakázek, při kterých záleží na kvalitě tisku

a jiné, záleží na výběru firmy, která nabízí výrobu svatebních oznámení.

Co by měla svatební oznámení obsahovat?

Svatební oznámení má všem oznámit, kdo, kdy a kde se chystá oddat. V dnešní době často stačí už jen nadpis „Bereme se!“, je však třeba uvést jména nastávajících novomanželů, místo, termín svatby a čas svatebního obřadu.

A aby oznámení nebylo jen jakýmsi sdělovacím textem, vždy se hodí fotografie nebo obrázek, který dodá svatebnímu oznámení ten správný šmrnc, případně krátká báseň, oblíbený výrok či speciální vzkaz od budoucích novomanželů.

Další inspirace na svatební oznámení:

VÍCE INSPIRACÍ NA OZNÁMENÍ…
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?